Przedszkole
Szkoła Podstawowa im. Polskich Noblistów
Gimnazjum im. Polskich Noblistów
Zespół Szkół w Czaczu

Czytaj więcej...„Nigdy w dziejach ludzkich konfliktów tak wielu nie zawdzięczało tak wiele tak nielicznym”.
Te pamiętne słowa wypowiedział Winston Churchill o pilotach walczących w obronie nieba nad Anglią w 1940 roku.  Bohaterstwo polskich pilotów 82 uczniów klas VI-VII zobaczyło w kinie w czasie projekcji filmu „Dywizjon 303. Historia prawdziwa.” O uznaniu dla wielkiego wkładu Polaków w zwycięskiej Bitwie o Anglię świadczy to, że wydarzenie znalazło się w podstawie programowej nauczania historii w szkole podstawowej. Wartość książki Arkadego Fiedlera podkreślili natomiast autorzy podstawy programowej nauczania języka polskiego, wpisując ją do zestawu szkolnych lektur.

Czytaj więcej...

 

Burmistrz Śmigla, Ośrodek Kultury Fizycznej i Rekreacji w Śmiglu, Przedszkole w Śmiglu oraz Szkolne Schronisko Młodzieżowe w Śmiglu zapraszają na GMINNY DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA, który odbędzie się 20 września 2018 r.

Czytaj więcej...Czytaj więcej...

 

Podczas uroczystości rozpoczęcia roku szkolnego naszej szkole przekazany został hotel dla pożytecznych owadów. Burmistrz Małgorzata Adamczak ma nadzieję, że uczniowie zadbają, aby najmniejsze stworzenia miały swoje schronienie. Dzięki owadom prawidłowo funkcjonuje ekosystem, jednak ze względu na niewielki rozmiar często ich znaczenie jest niezauważane.

Czytaj więcej...W czwartek 21 czerwca 2018r na apelu porządkowym nastąpiło uroczyste przekazanie sztandaru. Cała społeczność szkolna była świadkiem tego wydarzenia.  Obecni sztandarowi Natalia Walachowska, Szymon Szymaniak i Agata Kobiałka dwa lata wzorowo i godnie reprezentowali szkołę na różnych uroczystościach kościelnych i państwowych na terenie gminy. Nasi sztandarowi skończyli szkołę, dlatego na ich miejsce zostali powołani nowi sztandarowi w składzie Weronika Walachowska, Tobiasz Biegański i Małgorzata Kobus. Trzeba zaznaczyć, że jest to duży obowiązek jak i zaszczyt pełnić funkcję sztandarowych, dlatego nowym funkcyjnym życzę, aby swoja rolę pełnili z tak dużym  zaangażowaniem i dumą jak dotychczasowi sztandarowi.

GALERIA FOTO

Czytaj więcej...15 czerwca 2018 r. gościliśmy absolwenta naszej szkoły Patryka Cyglera. Nasz były uczeń spotkał się z młodzieżą, aby opowiedzieć o swoich pasjach i zainteresowaniach. Sześć lat temu, Patryk Cygler będąc jeszcze licealistą, uczęszczał przez rok do „Przedszkola Filmowego Andrzeja Wajdy”. W czasie zajęć w Warszawie miał przyjemność poznać Andrzeja Wajdę i innych znanych twórców polskiej kultury. Efektem tych filmowych warsztatów jest film „Leśnik”, który pokazuje Prętkowice - osadę leśną w gminie Śmigiel oraz jej mieszkańca. Właśnie o pracy nad tym filmem oraz o spotkaniach z ludźmi filmu opowiadał Patryk uczniom Zespołu Szkół w Czaczu. Próbował także zarazić ich swoją artystyczną pasją, rekomendował udział w różnych konkursach i zachęcał do realizowania marzeń.

GALERIA FOTO

Czytaj więcej...Czytaj więcej...W czerwcu, jak co roku, przeprowadzono konkursy mające na celu wyłonienie Mistrza klas 1 oraz 3 w Zespole Szkół w Czaczu. Uczniowie mieli do rozwiązania specjalny arkusz umiejętności językowych oparty o tematykę z całego roku nauki. W klasach pierwszych tytuł Mistrza obronił Szymon Frąckowiak, zbliżony wynik osiągnęła Agata Wawrzynowska, a trzecie miejsce zajęli wspólnie: Gabriela Domagała i Michał Skoracki. W klasach trzecich wygrała trójka z 3A: Małgorzata Marcinkowska - Mistrzyni, Maja Stachowska (druga) i Antoni Nowak ( trzeci). Za zaangażowanie i świadome podejście do wyzwań językowych zainteresowanym uczniom bardzo dziękuję i przypominam, że każdy może sięgać po wyżyny swych możliwości! Trening czyni mistrza!