Przedszkole
Szkoła Podstawowa im. Polskich Noblistów
Gimnazjum im. Polskich Noblistów
Zespół Szkół w Czaczu

Czytaj więcej...Czytaj więcej...

 

 

GALERIA FOTO

Czytaj więcej...Czytaj więcej...Na ostatnich zajęciach z języka angielskiego uczniowie klas 1 i 2 mieli okazję zbadać swoje umiejętności lingwistyczne, które rozwijali przez cały rok szkolny 2018/19. Jak co roku uczniowie rozwiązywali zadania sprawdzające rozumienie ze słuchu scenek sytuacyjnych, rozpoznawanie słownictwa i poleceń z lekcji. Zwycięski tytuł "Master" w naszej szkole wywalczyli: Maria Domagała z klasy 1a oraz Szymon Frąckowiak z klasy 2a. Wszystkim uczestnikom gratulujemy osiągniętych wyników - różnice punktowe były minimalne.

Czytaj więcej...W piątek 29 marca w Krzywiniu odbył się konkurs powiatowy "Młodzi zapobiegają pożarom". Imprezę otworzył komendant Powiatowej Straży Pożarnej w Kościanie st. kpt. mgr inż. Robert Natunewicz. Naszą szkołę i gminę reprezentowali Tymoteusz Kobiałka kl.Va i Joanna Stryjakowska kl.VIII. Uczestnicy pisali test składający się z 40 pytań. Następnie wraz z opiekunami przewiezieni zostali nad jezioro w Krzywiniu, gdzie czekały na nich atrakcje. Organizator umożliwił wszystkim przejażdżkę łodzią motorową oraz przygotował pokaz pierwszej pomocy przez strażaków. Następnie zjedliśmy obiad i udaliśmy się na halę w celu ogłoszenia wyników. Na miejscu okazało się, że Tymoteusz musi zmierzyć się w dogrywce o drugie miejsce z dwoma innymi uczestnikami. Tymoteusz Kobiałka pokonał swoich rywali i zajął 2 miejsce na 30 uczestników. Natomiast Joanna Stryjakowska zajęła 7 miejsce  w swojej kategorii.

GALERIA FOTO

Czytaj więcej...Dnia 5 czerwca odbył się kolejny, już szesnasty turniej Samarytanin XXI wieku. W tegorocznych zmaganiach rywalizowało pięć klas, ostatni rocznik gimnazjum oraz klasy VIII i VII szkoły podstawowej. Tradycyjnie już zabawa miała dwa etapy. Pierwszy, w którym drużyny popisywały się wiedzą i umiejętnościami oraz kolejny, w którym ujawniały się talenty aktorskie. Grano sceny z życia realistycznie odgrywając inscenizowane akcje udzielania pierwszej pomocy. Jak zwykle nie brakowało oryginalnych pomysłów. W tym roku było to na przykład drzewo, które upadając pod ciosami nieuważnych drwali z klasy VII, przygniotło niefrasobliwie przechadzającą się po wyrębie dziewczynę. Na szczęście nic się nie stało, rozpoczęta w porę akcja uratowała zdrowie i życie poszkodowanej, a klasa zdobyła pierwsze miejsce w turnieju. Życzę powodzenia wszystkim zespołom i oby im pozyskana wiedza nigdy nie była potrzebna. Jednak ćwiczyć trzeba, bo jak wiadomo tylko trening czyni mistrza, więc już dziś zapraszam za rok na kolejne rozgrywki, tym razem już tylko w gronie uczniów szkoły podstawowej z klas od VI do VIII. Życząc udanych i bezpiecznych wakacji pozdrawiam serdecznie.

GALERIA FOTO

Czytaj więcej...Konkurs plastyczno-przyrodniczy „Dbaj o przyrodę naszej małej Ojczyzny” dla odbył się już po raz 16. Organizowany jest przez Ligę Ochrony Przyrody przy ZS w Czaczu  i Centrum Kultury w Śmiglu.  Jest przeznaczony dla uczniów klas I–III i IV–VI szkół podstawowych z gminy Śmigiel i cieszy się coraz większą popularnością. W tym roku uczniowie mogli wybrać następujące tematy:

GALERIA FOTO

Czytaj więcej...

Czytaj więcej...

 

Zapraszamy do akcji "Posprzątaj po swoim psie, to nie KUPA roboty!"

13 czerwca o godzinie 12.00.

Czytaj więcej...24 maja 2019 roku w Szkole Podstawowej im. Konstytucji 3 Maja w Śmiglu odbył się Gminny Konkurs Matematyczny "Mistrz Matematyki". Z naszej szkoły uczestniczyli w nim: Gabriela Domagała, Szymon Frąckowiak i Władysław Jóźwiak - uczniowie klasy IIa. Uczestnicy do rozwiązania mieli 5 zadań tekstowych. Bezbłędnie zadania rozwiązało i zdobyło tytuł Mistrza Matematyki  sześcioro uczniów z klas II z gminy Śmigiel.  Wśród nich dwoje uczniów z naszej szkoły zdobyło także tytuł Mistrza Matematyki - Gabriela Domagała i Władysław Jóźwiak. Serdecznie gratulujemy i życzmy dalszych sukcesów matematycznych.

GALERIA FOTO

Czytaj więcej...Dnia 7 maja 2019 roku w Szkole Podstawowej im. por. Stefana Rysmanna w Bronikowie odbył się XVI Gminny Konkurs Matematyczny dla uczniów klas szóstych pod patronatem Przewodniczącego Rady Miejskiej Śmigla. Naszą szkołę reprezentowali: Patrycja Błaszkowska, Krystian Łabędzki i Klaudia Sikora. Uczestnicy, czyli 14 uczniów z Gminy Śmigiel zmierzyło się z sześcioma otwartymi zadaniami matematycznymi. Cała grupa piszących otrzymała dyplom za udział oraz upominek. Wyłoniono i nagrodzono 6 uczniów z najlepszymi wynikami, wśród których znalazła się uczennica naszej szkoły Klaudia Sikora zajmując piąte miejsce. Jesteśmy z niej dumni i serdecznie gratulujemy! Wszyscy uczniowie naszej szkoły zaprezentowali się bardzo dobrze zajmując III miejsce w XVI Gminnym Konkursie Matematycznym. Serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

GALERIA FOTO

Czytaj więcej...Wędrując szlakiem XIX-wiecznego Śmigla poznaliśmy bardziej i mniej znane punkty turystyczne. Każdy uczestnik akcji rozwiązując zadania i zagadki umieszczone w ulotce questowej dotarł do skrzyni skarbów, w której ukryta była pieczęć. Niestety nie spróbowaliśmy wiatraczków, bo tylko są wypiekane tylko w środę.

GALERIA FOTO

Czytaj więcej...

 

Stowarzyszenie "Aktywni dla dzieci" zaprasza

23 maja w godzinach 16.00 - 18.00 do

STREFY SPĘDZANIA CZASU WOLNEGO.