Przedszkole
Szkoła Podstawowa im. Polskich Noblistów
Gimnazjum im. Polskich Noblistów
Zespół Szkół w Czaczu

Czytaj więcej...Czytaj więcej...Czytaj więcej...Czytaj więcej...W związku ze zbliżającymi się świętami Bożego Narodzenia ogłaszamy konkurs na wykonanie świątecznych symboli. Celem konkursu jest kultywowanie tradycji świątecznych, rozwijanie wyobraźni, wrażliwości estetycznej i zdolności manualnych oraz pobudzanie aktywności twórczej. Tematem konkursu jest „Chemiczna skarpeta lub matematyczna bombka”. Skarpety powinny być wykonane z dowolnej tkaniny, filcu bądź wełny, natomiast bombki powinny mieć kształt kuli (np. styropian, balon, piłka). Ozdobienia na skarpecie powinny nawiązywać do symboliki chemicznej – np. symbol pierwiastka, wzór związku chemicznego, motywy szkła lub sprzętu chemicznego itp. Bombki zaś zdobimy wzorami matematycznymi bądź dowolnymi figurami geometrycznymi.

Czytaj więcej...

Czytaj więcej...Czytaj więcej...8 listopada to Europejski Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania obchodzony również w Polsce. Jak ważne jest zdrowe odżywianie uczymy się już od najmłodszych lat. O tym, że dieta bogata w owoce, warzywa i inne zdrowe produkty ma korzystny wpływ na nasze zdrowie oraz że śniadanie to najważniejszy posiłek, który dodaje nam energii na resztę dnia, pierwszoklasiści z klasy Ib przypominali sobie podczas zajęć zorganizowanych w ramach programu „Śniadanie daje moc”. Rozpoczęły się one od pogadanki, która miała na celu zwiększenie świadomości na temat zdrowego odżywiania i ważnej roli śniadania w codziennej diecie.

Czytaj więcej...

Czytaj więcej...18 listopada w bibliotece szkolnej odbyły się spotkania z gwarą wielkopolską, które poprowadziła pani Mirosława Skoracka. Zajęcia odbyły się w dwóch grupach - klasy 5-6 i klasy 7-8. Szczególnie ciekawe okazało się czytanie z podziałem na role gwarowej wersji "Czerwonego Kapturka". Pani M. Skorackiej bardzo dziękujemy za ciekawe zajęcia.

GALERIA FOTO

Czytaj więcej...Czytaj więcej...Z okazji Święta Niepodległości w szkole został zorganizowany Międzyklasowy Przegląd Pieśni i Poezji Patriotycznej. Uczniowie prezentowali wybrane przez siebie piosenki i wiersze nawiązujące do tematyki II wojny światowej. W jury zasiadały: pani Magdalena Biegańska, pani Renata Stachowska, pani Beata Wąsik oraz pani Alina May-Siejak. Jury miało ciężki wybór, ponieważ rywalizacja była zacięta i wyrównana. Po długich obradach przyznano następujące miejsca:
1 miejsc – klasa 6b
2 miejsce klasa – 5b
3 miejsce – klasa 8a
4 miejsce – klasa 7a i 5a.

GALERIA FOTO

Czytaj więcej...

 

Po raz kolejny uczniowie naszej szkoły pamiętali o bohaterach wydarzeń historycznych z Czacza i okolic. Z okazji Święta Niepodległości zapalone zostały znicze i włożone flagi biało-czerwone na grobach bohaterów historii regionalnej. Cześć Ich Pamięci.

GALERIA FOTO

Czytaj więcej...7 listopada gościliśmy w naszej szkole pana Adama Stryjakowskiego, który kolegom i koleżankom z klas siódmych opowiadał o swojej pasji.  Już od dzieciństwa interesował się historią, szczególnie wydarzeniami z okresu II wojny światowej. Jednak udział w rekonstrukcjach historycznych przyczynił się do tego, że historia stała się jego pasją. Zainteresował się wojskiem polskim z czasów powstania wielkopolskiego. Jest członkiem Stowarzyszenia im. „Kościańskiej Rezerwy Skautowej”. W czasie spotkania mieliśmy okazję poznać umundurowanie, broń z okresu powstania wielkopolskiego oraz dowiedzieliśmy się jak grupy rekonstrukcyjne podtrzymują tradycję i promują historię naszego kraju.

GALERIA FOTO

Czytaj więcej...„Szkoła Pamięta” to akcja Ministerstwa Edukacji narodowej do której w dniu 25 października przyłączyli się uczniowie i nauczyciele Szkoły Podstawowej im. Polskich Noblistów w Czaczu. W ramach tej akcji uczniowie wykonali okolicznościowe gazetki poświęcone poległym bohaterom naszej wsi, uporządkowali groby oraz zapalone zostały znicze na grobach zmarłych nauczycieli i pracowników szkoły w Czaczu. Kulminacją był Apel Pamięci, w trakcie którego wspominaliśmy uczestników powstania wielkopolskiego, walczącym na frontach I i II wojny światowej z Czacza i okolicy. Oddaliśmy im cześć minutą ciszy.

GALERIA FOTO

Czytaj więcej...14 października obchodziliśmy DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ. O godzinie 8:00 klasy V-VIII zebrały się w sali Domu Wiejskiego na uroczystym apelu. Część oficjalną uroczystości rozpoczęła Pani Dyrektor, która w swym przemówieniu złożyła podziękowania wraz z życzeniami wszystkim pracownikom Zespołu Szkół w Czaczu. Podczas uroczystości klasy VIIIa oraz VIIIb zaprezentowały krótkie programy artystyczne. Humorystyczna część artystyczna była przeplatana występami muzycznymi  naszej koleżanki Alicji Domagały. W tym samym dniu odbyło się uroczyste pasowanie pierwszoklasistów. Do społeczności  Szkoły Podstawowej im. Polskich Noblistów w Czaczu dołączyło 36 uczniów.
Z okazji tego święta wszystkie klasy naszej szkoły przygotowały plakat z życzeniami dla nauczycieli, który zawisł na drzwiach klas. Również chętni uczniowie wykazali się talentem artystycznym i wykonali portrety naszych nauczycieli. Prace można podziwiać na szkolnej wystawie, która znajduje się w holu szkoły.
Pragniemy złożyć Państwu jeszcze raz najlepsze, najserdeczniejsze, płynące wprost z serca życzenia: sukcesów w dalszej pracy, satysfakcji z podjętego trudu oraz wyrazy wdzięczności od młodzieży.

GALERIA FOTO

Czytaj więcej...14 października to data, która zapisze się w pamięci naszych wychowanków jako dzień szczególny. Uczniowie klasy 1a i 1b pod opieką pani Ewy Hamrol oraz Magdaleny Biegańskiej przygotowali uroczystość pasowania na ucznia. Pierwszoklasiści wykazali się wiedzą i umiejętnościami i tym samym udowodnili, że w pełni zasłużyli na miano uczniów Szkoły Podstawowej im. Polskich Noblistów w Czaczu. Po złożeniu ślubowania w obecności zaproszonych gości, zostali przyjęci do szkolnej społeczności. Dziękujemy wszystkim, którzy pomogli nam przy organizacji tego ważnego wydarzenia.

GALERIA FOTO

Czytaj więcej...W dniach 23-25 października (od środy do piątku) w naszej szkole będzie odbywać się akcja charytatywna „Jabłuszko”. Celem akcji jest zbiórka pieniędzy na pomoc dla Radka, Emilki, Nadii, Bartka, Kostka, Amelki, Adama. Zapraszamy do włączenia się w akcję.

Za każdy datek wrzucony do puszki będziemy dziękować jabłuszkiem. W środę wolontariuszki będą odwiedzać klasy, aby umożliwić każdemu uczniowi wzięcie udziału w akcji. Natomiast codziennie w tych dniach wolontariuszki będą obecne w przedszkolu w godzinach 7:15 - 8:00.

Czytaj więcej...Czytaj więcej...Dzień 30 września jest szczególnym dniem dla chłopców, ponieważ to ich święto. W poniedziałek w naszej szkole odbył się DZIEŃ MUSZKI I KRAWATA.

Tego dnia każdy chłopak, który założył muchę lub krawat, mógł być pewny, że tego dnia nikt go nie spyta. Nie będzie też musiał pisać niezapowiedzianych kartkówek. Chłopcy bardzo chętnie włączyli się w obchodzenie tego dnia. Dziękujemy za tak liczny odzew i życzymy Wam jeszcze raz wszystkiego co najlepsze!

GALERIA FOTO