Przedszkole
Szkoła Podstawowa im. Polskich Noblistów
Gimnazjum im. Polskich Noblistów
Zespół Szkół w Czaczu

Czytaj więcej...W piątek 16 listopada o godzinie 17:00 uczestnicy kółka teatralnego wystawili przedstawienie pt. ”Andrzejki z Czarownicą”. Był to pierwszy występ naszych młodych aktorów amatorów. Przedstawienie było zabawne. Pokazało jak młode czarownice zabawiały się we wróżby i czary. Widzowie mogli poznać zwyczaje Andrzejek. Młodzi aktorzy amatorzy zostali nagrodzeni gromkimi brawami. W trakcie przedstawienia miał miejsce antrakt, w czasie którego był czas na poczęstunek. Po przerwie dokończono przedstawienie. Nie zabrakło również śpiewu. Po przedstawieniu miały miejsce wróżby andrzejkowe m.in woskowe figury, które sprawiły wiele radości nie tylko dzieciom, lecz także dorosłym. Zachęceni sukcesem planujemy kolejne przedstawienie. 

GALERIA FOTO

Czytaj więcej...29 października w Szkole Podstawowej w Starym Bojanowie odbył się konkurs międzygimnazjalny 'English? Deutsch? Żaden problem!', w którym uczestniczyły drużyny z czterech szkół: z Bronikowa, Starego Bojanowa, Śmigla oraz Czacza. Naszą szkołę reprezentowała drużyna o nazwie 'Black Angels' w skład której wchodzili: Patrycja Paluszkiewicz, Jagoda Skoracka oraz Michał Olejnik. Uczniowie zmagali się w wielu ciekawych konkurencjach, takich jak: prezentowanie drużyny w języku obcym, układanie puzzli językowych, wymawianie łamańców językowych, odgrywanie scenek z życia codziennego, kalambury, czytanie w języku obcym oraz karaoke.

Nasza drużyna obroniła zwycięski tytuł z poprzedniego roku i ponownie zajęła pierwsze miejsce, zdobywając dla szkoły puchar oraz wygrywając atrakcyjne nagrody. Gratulujemy!

GALERIA FOTO

Czytaj więcej...Uczniowie klas Ia i Ib przystąpili do dziewiątej edycji projektu „Zdrowo jem, więcej wiem” realizowanego przez Fundację Banku Ochrony Środowiska. W ramach realizacji tego projektu uczniowie uczestniczyli w zajęciach prowadzonych przez absolwentkę naszej szkoły p. Kingę Skoracką, studentkę dietetyki. Pani Kinga z wielkim zaangażowaniem i w ciekawy sposób przekazała dzieciom informacje na temat zdrowego żywienia. Dzieci miały możliwość wykonania piramidy żywieniowej oraz mogły przekonać się na własne oczy, jaką ilość cukru posiadają produkty uwielbiane przez dzieci. W świat zdrowego odżywiania wprowadziły dzieci postacie Henia i Benia. Dziękujemy pani Kindze za wielkie zaangażowanie i zainteresowanie dzieci tematyką zdrowego odżywiania. Podziękowania również dla mamy Oli, p.Kochanek za wyjście z inicjatywą spotkania z dietetykiem i zaproszenie pani Kingi na zajęcia.

GALERIA FOTO

Czytaj więcej...W październiku uczniowie klas młodszych  obchodzili Święto Pieczonego Ziemniaka. Była to okazja do wspólnej zabawy i integracji klas I i II. Główną atrakcją było pieczenie ziemniaków w ognisku.  W czasie oczekiwania na poczęstunek uczniowie brali udział w konkurencjach sportowych. Na zakończenie odbyła się degustacja ziemniaków. Dziękujemy panu Kucharskiemu i panu Zarabskiemu za pomoc w przygotowaniu ogniska.

GALERIA FOTO

Czytaj więcej...17 października odbyła się w naszej szkole uroczystość pasowania na ucznia dzieci z klas I. W uroczystości wzięli udział: pani dyrektor Maria Szudra, pani wicedyrektor Renata Stachowska, rodzice dzieci oraz koledzy z klas II wraz z wychowawcami. W części artystycznej uczniowie pokazali co potrafią. Były piosenki, tańce i wiersze. Następnie pierwszoklasiści ślubowali być dobrymi Polakami, dobrymi kolegami i uczniami. Po ślubowaniu pani dyrektor dokonała aktu pasowania dzieci na uczniów naszej szkoły. Uczniowie otrzymali w tym dniu legitymacje szkolne, upominki od pani dyrektor, rodziców i starszych kolegów. Po części oficjalnej wszyscy chętnie zasiedli przy stole, aby w miłej atmosferze skosztować pysznych ciast przygotowanych przez rodziców.

GALERIA FOTO

Czytaj więcej...W dniu 11 października 2018 r. uczniowie klas I i II naszej szkoły spotkali się z panią policjant z Komendy Powiatowej Policji w Kościanie. Na spotkaniu utrwalono zasady bezpiecznego poruszania się po drodze, bezpiecznego przejścia przez ulicę. Omówiono zasady bezpieczeństwa podczas podróżowania samochodem oraz jakie niebezpieczeństwa mogą czyhać na dzieci w kontaktach z nieznajomymi. Dzieci wykazały się znajomością numerów alarmowych i dowiedziały się jak wezwać pomoc w razie potrzeby. Pani policjant wręczyła dzieciom książki o tematyce bezpieczeństwa . Uczniowie aktywnie uczestniczyli w spotkaniu, dzielili się swoimi doświadczeniami i zadawali wiele pytań.

GALERIA FOTO

Czytaj więcej...Fundacja WOŚP nieprzerwanie od kwietnia 2006 roku kieruje swe działania do klas I-III szkół podstawowych - uczniowie poznają zasady udzielania pierwszej pomocy. Umiejętność działań ratujących życie jest dla każdego człowieka niezbędna. Z takiej okazji nasza szkoła razem z innymi szkołami w całej Polsce brała udział w akcji bicia rekordu. Akcja ta odbyła się 16 października. Rozpoczęła się o godzinie 12.00 i trwała do godziny 12.30. W biciu rekordu wzięli udział uczniowie klas IIa i IIb. Młodszym kolegom i koleżankom pomagały bardziej doświadczone uczennice z klas VIIa I VIIb.

GALERIA FOTO

Czytaj więcej...Czytaj więcej...28 września już po raz kolejny została przeprowadzona w naszej szkole akcja związana z VIII Światowym Dniem Tabliczki Mnożenia. Rozpoczęliśmy ją od wywieszenia w szkole plakatów informacyjnych i tabliczek z różnymi przykładami działań z tabliczki mnożenia. Uczniowie przez cały tydzień mogli przypomnieć sobie dzięki temu jej znajomość. Ostatniego dnia akcji podczas dużej przerwy ochotnicy indywidualnie mogli sprawdzić swoją znajomość tabliczki mnożenia, a w zamian otrzymali słodką nagrodę.  Wszystkim bardzo serdecznie dziękujemy za przyłączenie się do naszej akcji sprawdzania znajomości tabliczki mnożenia i zapraszamy do zabawy w przyszłym roku.

GALERIA FOTO

Czytaj więcej...Czytaj więcej...

 

Podczas uroczystości rozpoczęcia roku szkolnego naszej szkole przekazany został hotel dla pożytecznych owadów. Burmistrz Małgorzata Adamczak ma nadzieję, że uczniowie zadbają, aby najmniejsze stworzenia miały swoje schronienie. Dzięki owadom prawidłowo funkcjonuje ekosystem, jednak ze względu na niewielki rozmiar często ich znaczenie jest niezauważane.

Czytaj więcej...W czwartek 21 czerwca 2018r na apelu porządkowym nastąpiło uroczyste przekazanie sztandaru. Cała społeczność szkolna była świadkiem tego wydarzenia.  Obecni sztandarowi Natalia Walachowska, Szymon Szymaniak i Agata Kobiałka dwa lata wzorowo i godnie reprezentowali szkołę na różnych uroczystościach kościelnych i państwowych na terenie gminy. Nasi sztandarowi skończyli szkołę, dlatego na ich miejsce zostali powołani nowi sztandarowi w składzie Weronika Walachowska, Tobiasz Biegański i Małgorzata Kobus. Trzeba zaznaczyć, że jest to duży obowiązek jak i zaszczyt pełnić funkcję sztandarowych, dlatego nowym funkcyjnym życzę, aby swoja rolę pełnili z tak dużym  zaangażowaniem i dumą jak dotychczasowi sztandarowi.

GALERIA FOTO