Przedszkole
Szkoła Podstawowa im. Polskich Noblistów

Zespół Szkół w Czaczu

Czytaj więcej...Choć w lutym jesteśmy krótko w szkole, bo czekają nas ferie zimowe, jednak spotkało nas kilka miłych atrakcji. Karnawał to czas zabawy i radości, dlatego po ciężkiej pracy w I półroczu nauki uczniowie zasłużyli na dobrą rozrywkę podczas dyskoteki karnawałowej, która odbyła się 7 lutego. Po południu chętni uczniowie z klas IV-VII wspaniale bawili się w rytmach różnej muzyki. Atmosfera była fantastyczna, a tańcom nie było końca. Luty to miesiąc, w którym wypada Święto Zakochanych - Walentynki.

Czytaj więcej...

Czytaj więcej...Dnia 31 stycznia 2024 r. uczniowie klas IV – VII zostali zaproszeni do uczestnictwa w krótkiej uroczystości słowno – muzycznej oraz II Dyktandzie Niepodległościowym ku czci walczących w powstaniu wielkopolskim. Co roku obchodzimy rocznicę wybuchu powstania wielkopolskiego, jedynego zrywu patriotycznego w historii Polski zakończonego zwycięstwem naszego narodu. Podczas apelu przygotowanego przez uczniów z klas V, VI i VII dowiedzieliśmy się, dlaczego to powstanie odegrało tak doniosłą rolę. Wiersze i utwory muzyczne przeniosły nas do niespokojnych lat 1918 -1919. Po akademii po raz drugi już napisaliśmy Dyktando Niepodległościowe.

GALERIA FOTO fot.M. Adamczak,P.Myszuk

Czytaj więcej...

Czytaj więcej...Dnia 7 lutego 2024 roku odbył się spektakl w formie kabaretowej i interaktywnej pt: „GANG ŚMIECIAKÓW”.

Tematyka spotkania obejmowała: promowanie postawy ekologicznej, sposoby dbania o środowisko, zasada „zero waste”, promowanie zdrowego stylu życia oraz elementy profilaktyki uzależnień. Bohaterowie spektaklu zabrali widzów do świata, w którym tropiono „przestępców” działających przeciwko planecie. Wyjaśniali, że bycie ekologicznym to nie tylko wrzucanie śmieci do odpowiednich pojemników, ale też dbanie o przyrodę, to coś więcej niż podniesienie kilku papierków z trawnika. Bohaterowie zwrócili również uwagę, że napoje energetyczne są niezdrowe.

GALERIA FOTO fot.M.Franek-Dalaszyńska

Czytaj więcej...Tradycyjnie w okresie świąteczno-zimowym,  choć w tym roku raczej w wiosennej aurze, odbył się kolejny już 32. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Czaczu. Od 26 lat gramy w Czaczu dla WOŚP, w tym roku generalnym organizatorem był Wolontariat Zespołu Szkół w Czaczu. Do organizacji finału bardzo aktywnie włączyły się liczne organizacje takie jak: Stowarzyszenie Przyjaciół Zespołu Szkół w Czaczu „Aktywni dla dzieci”, Rada Rodziców, Koło Gospodyń Wiejskich „Czaczanki”, ale także tradycyjnie już OSP w Czaczu i UKS „Grom Czacz” i wiele innych.

GALERIA FOTO fot.P.Konieczny

Czytaj więcej...

Czytaj więcej...Wynalazca tych klocków Ole Kirk Christiansen mawiał, że: "tylko najlepsze jest wystarczająco dobre". Lego opatentowano 28 stycznia 1958 roku. W klasie 1a pojawiły się pomysły na wykonywanie zawodu konstruktora Lego, dzieci liczyły na klockach w zakresie 20 i zagrały w gry planszowe po angielsku. Grupa Żółwie ułożyła na zajęciach angielskiego napis Lego i sprawnie poradziła sobie z wyścigiem o "bricks", czyli cegiełki z klocków.

Podobno co sekundę na świecie sprzedaje się 7 zestawów Lego, a ich 40 miliardów mogłoby połączyć Ziemię z Księżycem. Niech każdego inspirują do rozwoju pamięci przestrzennej!

GALERIA FOTO fot.M.Nadobnik

Czytaj więcej...Czytaj więcej...Tradycją finałów Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy są oczywiście licytacje. My w Czaczu także co roku  otrzymujemy od sponsorów wiele ciekawych i bardzo cennych fantów na licytację. Nie inaczej będzie i w tym roku. 28 stycznia zapraszamy wszystkich z bliska i z daleka na nasz finał. Oprócz wrażeń duchowych podczas występów oraz przysmaków i  słodkości, którymi będzie można się raczyć tego niedzielnego popołudnia, oferujemy także odrobinę emocji podczas loterii i licytacji. fot.P.Konieczny

Czytaj więcej...

Czytaj więcej...Wszyscy bez względu na wiek uwielbiamy opowieści o czasach Waszego dzieciństwa. Przy Was czujemy się bezpiecznie, a Wasz uśmiech przegania smutki. Jesteście najlepszym partnerem do gier planszowych i z Wami herbatka smakuje wyjątkowo! Dziękujemy, że jesteście w naszym życiu!

W minionym tygodniu klasa 1a przygotowała "Grandparents' Day gifts", czyli upominki dla babć i dziadków w postaci medali i zakładek. fot.M.Nadobnik

Czytaj więcej...Kolejny raz gramy w Czaczu razem z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy. W tym roku zbieramy na leczenie płuc po pandemii koronawirusa. Również tym razem czeka na Państwa dużo atrakcji. Dzięki sponsorom i rodzicom uczniów naszej szkoły zorganizowana będzie licytacja oraz loteria fantowa. W dzień finału tj. 28 stycznia w sali Domu Wiejskiego czas umilać będą występy przygotowane przez uczniów oraz zaproszeni goście. W niedzielę od rana, przed kościołem będzie kwesta do puszek oraz kiermasz ciast, na którym będzie można kupić pyszne ciasta przygotowane przez rodziców uczniów naszej szkoły. Sprzedażą zajmą się panie z Koła Gospodyń Wiejskich „Czaczanki”.

Imprezy jednak zaczynamy już w piątek. Późnym popołudniem zapraszamy do Domu Wiejskiego w Czaczu na gimnastykę poświąteczną „ABS z Dominikiem”. Ćwiczymy dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy – pilates i aerobic. Zapraszamy wszystkich chętnych. W sobotę o godz. 16.00 w sali DW w Czaczu - „ Rowerowanie dla WOŚP – kręcimy kilometry”. W niedzielę na boisku UKS Grom Czacz odbędzie się turniej piłki nożnej. Zapraszamy także na nordic walking – spacer z kijami lub bez oraz pokaz pierwszej pomocy. Będzie też można odwiedzić strażnicę OSP. Przez cały czas trwania finału zachęcamy do korzystania z kawiarenki, w której będzie można kupić napoje, ciastka, gofry oraz frytki. OSP w Czaczu zaserwuje kiełbaski i gorącą zupę. W sąsiednich miejscowościach kwestować będą strażacy z OSP w Karśnicach.

Szczegóły na plakatach w galerii foto oraz na facebooku. Nie może nas zabraknąć w tym dniu. Pomagamy przez dobrą zabawę, Każda złotówka ma duże znaczenie.

GALERIA FOTO Autorką grafiki na plakatach jest p. I. Konieczna

Czytaj więcej...Czytaj więcej...Czytaj więcej...Czytaj więcej...W środę 10 stycznia w sali Domu Wiejskiego w Czaczu odbyło się przedstawienie pt. "Wigilijna ulica" dla lokalnej społeczności. Wydarzenie to zostało zorganizowane przez Stowarzyszenie Przyjaciół Zespołu Szkół w Czaczu "Aktywni dla dzieci". Po zakończeniu jasełek aktorzy oraz widzowie mieli jeszcze okazję do wspólnych rozmów przy poczęstunku.

Dziękujemy wszystkim uczniom, nauczycielom oraz pracownikom szkoły za aktorskie i organizacyjne zaangażowanie, a publiczności za tak liczne przybycie. Celem inicjatywy stowarzyszenia było zaproszenie do wspólnego spędzania wolnego czasu oraz zachęcenie do refleksji nad życiowymi postawami i wyborami.

GALERIA FOTO fot.A.Mocek

Czytaj więcej...Stowarzyszenie Przyjaciół Zespołu Szkół w Czaczu

"AKTYWNI DLA DZIECI"

oraz uczniowie Zespołu Szkół w Czaczu

zapraszają na

JASEŁKA BOŻONARODZENIOWE

Czytaj więcej...W ostatni dzień nauki, tuż przed świętami, odbył się Przegląd Kolęd i Pastorałek. Występy wszystkich klas oceniała komisja konkursowa, która orzekła, że najlepsze występy należały do:

1 miejsce - klasa 4 za zaśpiewanie pastorałki "Zaśpiewajmy Jezusowi dziś", 2 miejsce - klasa 7b za wykonanie jednej z najstarszych kolęd "Cicha noc", 3 miejsce - klasa 5b za zaśpiewanie pastorałki "Świeć gwiazdeczko".

Podczas przeglądu swoje umiejętności gry na skrzypcach zaprezentowały także uczennice Danuta Donaj i Agnieszka Chruścicka. Na zakończenie wspólnie zaśpiewaliśmy znaną kolędę "Lulajże Jezuniu", której autorem jest najprawdopodobniej Innoceny z Kościana. W tym roku organizatorem imprezy była klasa 4. Pozdrawiamy i do zobaczenia za rok!

GALERIA FOTO fot.A.Flis