Przedszkole
Szkoła Podstawowa im. Polskich Noblistów
Gimnazjum im. Polskich Noblistów
Zespół Szkół w Czaczu

Czytaj więcej...Dnia 7 maja 2019 roku w Szkole Podstawowej im. por. Stefana Rysmanna w Bronikowie odbył się XVI Gminny Konkurs Matematyczny dla uczniów klas szóstych pod patronatem Przewodniczącego Rady Miejskiej Śmigla. Naszą szkołę reprezentowali: Patrycja Błaszkowska, Krystian Łabędzki i Klaudia Sikora. Uczestnicy, czyli 14 uczniów z Gminy Śmigiel zmierzyło się z sześcioma otwartymi zadaniami matematycznymi. Cała grupa piszących otrzymała dyplom za udział oraz upominek. Wyłoniono i nagrodzono 6 uczniów z najlepszymi wynikami, wśród których znalazła się uczennica naszej szkoły Klaudia Sikora zajmując piąte miejsce. Jesteśmy z niej dumni i serdecznie gratulujemy! Wszyscy uczniowie naszej szkoły zaprezentowali się bardzo dobrze zajmując III miejsce w XVI Gminnym Konkursie Matematycznym. Serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

GALERIA FOTO

Czytaj więcej...Wędrując szlakiem XIX-wiecznego Śmigla poznaliśmy bardziej i mniej znane punkty turystyczne. Każdy uczestnik akcji rozwiązując zadania i zagadki umieszczone w ulotce questowej dotarł do skrzyni skarbów, w której ukryta była pieczęć. Niestety nie spróbowaliśmy wiatraczków, bo tylko są wypiekane tylko w środę.

GALERIA FOTO

Czytaj więcej...

 

Stowarzyszenie "Aktywni dla dzieci" zaprasza

23 maja w godzinach 16.00 - 18.00 do

STREFY SPĘDZANIA CZASU WOLNEGO.

Czytaj więcej...8 maja nauczycielki Przedszkola w Czaczu zorganizowały VI edycję gminnego konkursu "Bezpieczny Przedszkolak". Celem spotkania było przypomnienie jak ważną rolę w życiu człowieka pełni świadoma ochrona zdrowia i przestrzeganie przepisów. Współzawodnictwo przebiegło w formie prezentacji przez dzieci scenki, wiersza oraz piosenki o tematyce zapobiegania zagrożeniom cywilizacyjnym. Równolegle odbyły się konkurencje: tor przeszkód i wykonanie pracy plastycznej na wylosowany temat.

Zwycięzcą okazało się Przedszkole w Starym Bojanowie. Drugie miejsce zajął Oddział Przedszkolny w Szkole Podstawowej w Śmiglu, a trzecie Przedszkole w Śmiglu - Oddział Żegrówko. Poza podium stanęli gospodarze konkursu oraz Odział Przedszkolny w Szkole Podstawowej w Starej Przysiece Drugiej. Wszyscy uczestnicy otrzymali taki sam pakiet nagród dzięki uprzejmości sołectw : Stary i Nowy Białcz, Karśnice oraz Piekarni Grygier. Bonusem dla wygranej drużyny było zaproszenie ufundowane przez "Family Club Śmigiel". Dziękujemy za wspaniałą integrację podczas spotkania.

GALERIA FOTO

Czytaj więcej...Rok 2019 jest Rokiem Matematyki oraz Międzynarodowym Rokiem Okresowego Układu Pierwiastków Chemicznych. W tych dziedzinach odbyły się w naszej szkole konkursy.

GALERIA FOTO

Czytaj więcej...

Czytaj więcej...W naszej szkole w dniu 21 marca świętowaliśmy Pierwszy Dzień Wiosny. Samorząd Uczniowski przygotował wiele atrakcji i podczas wspólnego świętowania na boisku szkolnym każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Uczennice z klasy VIII oraz Vb przygotowały różne atrakcje dla wszystkich uczniów szkoły m.in.: quiz o wiośnie, można było wykonać plakat i hasło na powitanie wiosny, wróżby wiosenne, mecz piłki nożnej i siatkówki, dla lubiących rywalizację odbywał się turniej gier planszowych, dziewczyny z klasy VIII prowadziły tańce i karaoke. I oczywiście chętne osoby mogły przebrać się za Panią Wiosnę z przygotowanych materiałów. Zabawa była fantastyczna, pogoda dopisała i bardzo radośnie wszyscy przywitali piękną porę roku -  wiosnę. Bardzo dziękujemy za zaangażowanie w przygotowanie i przeprowadzenie akcji uczniom z klasy VIII i Vb.

GALERIA FOTO

Czytaj więcej...Już od początku kwietnia poznawaliśmy zwyczaje i tradycje świąteczne. Dla dzieci największa atrakcją Świąt Wielkanocnych jest wizyta zajączka. Przygotowaliśmy ogromny koszyk pełen sianka wierząc, że zajączek zostawi w nim słodkości. Nasz gość okazał się żartownisiem, gdyż zamiast smakołyków zostawił nam list z instrukcją co musimy wykonać by otrzymać niespodzianki. Udaliśmy się więc na poszukiwania. Na pisankowej drodze musieliśmy odgadnąć zagadki, uzupełnić karty pracy, wykonać zadania m.in. rytmiczne, matematyczne, poszukać śladów. Radość była ogromna bo na końcu pisankowej drogi - w naszym pięknym parku - spotkaliśmy kicającego Zajączka Wielkanocnego, który pod krzaczkami zostawił dla nas słodkie prezenty. Wspólna zabawa przysporzyła nam wiele radości. ZAJĄCZKU DZIĘKUJEMY ZA WIZYTĘ! :)

GALERIA FOTO

SZANOWNI RODZICE,

informuję, że dnia 11 maja 2019 r. w godzinach od 9:00 do 12:00 w Przedszkolu w Czaczu odbędą się „Drzwi otwarte” dla dzieci, które od września 2019 r. będą uczęszczały do naszego przedszkola po raz pierwszy.

Serdecznie zapraszamy dzieci oraz ich rodziców. W tym dniu będą Państwo mogli obejrzeć nasze przedszkole oraz zapoznać się z jego ofertą.

Prosimy o zabranie zmiennego obuwia dla dziecka i rodzica oraz śniadania. Zapewniamy ciepłą herbatę.

Jednocześnie informuję, że dzień adaptacyjny dla dzieci odbędzie się w ostatnim tygodniu sierpnia.

 

Maria Szudra

Dyrektor Zespołu Szkół w Czaczu

W szkole nadal trwa akcja strajkowa. Zakończył się strajk nauczycielek przedszkola.

W dniu 25 kwietnia 2019r. Przedszkole w Czaczu wznawia pracę w normalnym trybie. W dniu 2 maja 2019r. przedszkole pracowało będzie w trybie dyżuru. Dzieci należy zgłosić u wychowawców grup.

Przedszkole będzie otwarte w dniu 11 maja 2019r. W tym dniu odbędą się również „Drzwi otwarte” dla dzieci, które od września 2019 r. będą uczęszczały do naszego przedszkola po raz pierwszy.

W dniach 25,26 kwietnia rano autobus w tym dniu kursuje zgodnie z planem:

Czaczyk 7:10

Nowy Białcz 7:10

Stary Białcz 7:15

Skoraczewo 7:15

Brońsko 7:20

Księginki 7:25

Karśnice 7:30

Nadolnik 7:35

Glińsko 7:45

Odwóz po zajęciach grup 5 i 6 letnich.

INFORMACJA DLA RODZICÓW DZIECI PRZEDSZKOLNYCH:

W dniu 23.04.2019r. (wtorek), zgodnie z wcześniejszymi ustaleniami, w naszym przedszkolu zapewnimy opiekę dzieciom zgłoszonym wcześniej u wychowawców grup.

W dniu 24.04.2019 r. (środa) wyjazd dzieci do Kościana na widowisko multimedialne „Dr Dolittle i jego zwierzęta” odbędzie się zgodnie z planem. Prosimy o przybycie dzieci do przedszkola do godziny 7:50. Koszt wycieczki: 30 zł. Prosimy o uregulowanie należności w dniu wyjazdu u wychowawcy oraz o podpisanie zgody na wyjazd. Po powrocie z przedstawienia dzieci przebywają na zajęciach w przedszkolu zgodnie zapisami do przedszkola.

INFORMACJA DLA RODZICÓW UCZNIÓW KLAS PIERWSZYCH I DRUGICH SZKOŁY PODSTAWOWEJ:

W dniu 24.04.2019 r. (środa) wyjazd do Kościana na widowisko multimedialne „Dr Dolittle i jego zwierzęta” odbędzie się zgodnie z planem. Prosimy o przybycie dzieci do szkoły na godzinę 8:00. Dzieci należy odebrać po powrocie z przedstawienia. Szczegółowe informacje u opiekunów wyjazdu przed wyjazdem.

Rano autobus w tym dniu kursuje zgodnie z planem.

Czaczyk 7:10

Nowy Białcz 7:10

Stary Białcz 7:15

Skoraczewo 7:15

Brońsko 7:20

Księginki 7:25

Karśnice 7:30

Nadolnik 7:35

Glińsko 7:45

Odwóz uczniów klas II i III po powrocie z Kościana, dzieci przedszkolne o godz. 13:00.

Jeśli planujecie Państwo pozostawić dzieci pod opieką przedszkola po godz. 13:00, to odbiór dzieci we własnym zakresie.

Nadal trwa strajk nauczycieli. O tym, w jakim trybie przedszkole i szkoła będą pracowały od środy powiadomię Państwa w terminie późniejszym.