Przedszkole
Szkoła Podstawowa im. Polskich Noblistów

Zespół Szkół w Czaczu

Do 18 grudnia potrwa akcja na rzecz podopiecznych Domu Pomocy Społecznej w Jarogniewicach. Zbieramy herbatę, kawę oraz słodycze. Produkty można przynosić i zostawiać pod plakatem w holu szkoły. Dziękujemy za okazane serce!

Zbliża się 30. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym roku z uwagi na obostrzenia finał nie odbędzie się w sali Domu Wiejskiego, ale zarobimy pieniądze inaczej.
Liczymy kroki, wspieramy WOŚP i wygrywamy nagrody indywidualne oraz walczymy o tytuł najaktywniejszej szkoły w Polsce. W darmowej aplikacji mobilnej Pho3nix Kids będziemy liczyć kroki i wspierać Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy.

ZOBACZ WIĘCEJ INFORMACJI

Czytaj więcej...Klasy 4 wraz z wychowawcami zorganizowały w grudniu konkurs międzyklasowy  „Eko-ozdoba Bożonarodzeniowa”. Zadanie polegało na przygotowaniu na godzinach wychowawczych lub plastyce 3 ozdób bożonarodzeniowych, które następnie zostały zawieszone na choince w holu szkoły.

GALERIA FOTO

Czytaj więcej...

Czytaj więcej...Klasy 4 wraz z wychowawcami zorganizowały w tym roku Klasową Wigilię bez Plastiku. Jest to ogólnopolska akcja organizowana przez „Biologię z Blondynką”. 

Głównym celem akcji było wspólne ograniczenie ilość plastikowych odpadów - im ich mniej, tym lepiej dla naszego środowiska i przyszłych pokoleń.  W związku z pandemiczną sytuacją nie we wszystkich klasach zorganizowano wigilie. Dziękujemy klasom, którym udało się je zorganizować.

GALERIA FOTO

Od stycznia 2022 roku nasza szkoła bierze udział w ogólnopolskiej akcji profilaktyczno-edukacyjnej „Edukujesz – Ratujesz”, której organizatorem jest Centrum Rozwoju Lokalnego. Celem akcji jest promocja bezpieczeństwa wśród dzieci, młodzieży i dorosłych.
W ramach działań w naszej szkole zostanie zorganizowane wydarzenie promujące bezpieczeństwo, mające na celu uświadamianie dzieciom, młodzieży oraz dorosłym jak ważna jest edukacja w tym zakresie. W czasie trwania akcji “Edukujesz - Ratujesz” będą także zbierane środki na przygotowanie materiałów edukacyjnych, które zostaną przekazane instytucjom zajmującym się profilaktyką takim jak m. in. Policja, Straż Pożarna czy GOPR.
Liczymy na zaangażowanie!

Czytaj więcej...Dnia 17 grudnia 2021 roku uczniowie klas piątych Kamila Jaworska oraz Marcel Kobus uczestniczyli w uroczystym wręczeniu nagród gminnego konkursu na pracę multimedialną pod hasłem: „Gdzie szukać pomocy, gdy w rodzinie dochodzi do przemocy”. Celem konkursu było przygotowanie pracy multimedialnej w formie PDF - zakładki na stronę internetową Ośrodka Pomocy Społecznej w Śmiglu, nawiązującej do hasła przewodniego konkursu.
Marcel Kobus zajął 3 miejsce, natomiast praca Kamili Jaworskiej została wyróżniona. 

Serdecznie gratulujemy.

Czytaj więcej...Czytaj więcej...9 grudnia 2021 roku chętni uczniowie naszej szkoły wraz z opiekunami: p. Agnieszką Mocek, p. Natalią Kozak, p. Magdaleną Franek-Dalaszyńską oraz p. Katarzyna Handke spotkali się popołudniu i wspólnie wykonywali kartki świąteczne dla pracowników i podopiecznych Domu Pomocy Społecznej w Jarogniewicach. Na zdjęciach efekty naszej pracy. Równocześnie na terenie szkoły trwa zbiórka artykułów spożywczych, które zostaną przekazane podopiecznym DPS. Zachęcamy do włączenia się w akcję.  

GALERIA FOTO

Czytaj więcej...Czytaj więcej...11 grudnia 2021 r. w amfiteatrze przy śmigielskim Centrum Kultury odbył się jarmark świąteczny, podczas którego mogliśmy obejrzeć występy uczennic Zespołu Szkół w Czaczu.

Martyna Korzeniewska zaśpiewała piosenkę pt. "Pada śnieg", natomiast Kamila Jaworska zaprezentowała utwór pt. "Świateczny śnieg". Uczennice klasy III a: Agata Jagodzińska, Anna Żelek, Ewelina Dworczak, Maja Wojtkowiak, Natalia Starkbauer, Emilia Biegańska, Gabriela Marcinkowska, Weronika Marcinkowska, Amelia Kamińska i Blanka Kobus wykonały taniec z chustami do utworu Maksima Mrvica pt. "Croatian Rhapsody".

Czytaj więcej...Czytaj więcej...

 

13 grudnia o godzinie 19.30 w naszych oknach zapłonęło Światło Wolności. W związku z przypadającą w tym roku 40. rocznicą ogłoszenia stanu wojennego uczniowie naszej szkoły przyłączyli się do kampanii społecznej „Ofiarom stanu wojennego". Poprzez zapalenie w oknie świecy solidaryzowaliśmy się z ofiarami stanu wojennego.

Czytaj więcej...21 listopada obchodzony jest jako Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień, dzień dobrych uczynków i pozytywnych emocji.  W naszej szkole dzień ten obchodziliśmy 22 listopada. Jego celem było podkreślenie jak ważne dla każdego człowieka są: potrzeba szacunku, serdeczności, życzliwości, uśmiechu, mówienia dobrych słów i niesienia bezinteresownej pomocy innym.

W holu szkoły powstało „Drzewo życzliwości”, którego liście kryją same pozytywne emocje.  Każdy mógł napisać coś miłego koleżance, koledze, uczniom, nauczycielom, pracownikom szkoły. Tego dnia uwierzyliśmy, że w każdym z nas drzemią niewyczerpane pokłady dobra i, tak na próbę, okazaliśmy komuś bezinteresowną życzliwość.
Pamiętajcie, że pozytywna energia, którą przekazujemy w świat i do ludzi, wraca do nas z nawiązką.