Przedszkole
Szkoła Podstawowa im. Polskich Noblistów
Gimnazjum im. Polskich Noblistów
Zespół Szkół w Czaczu

Czytaj więcej...Motto reguły benedyktynów towarzyszyło naszym gimnazjalistom z klasy IIa i IIb, którzy 17 października wzięli udział w lekcji historii w klasztorze w Lubiniu. Uczniowie mieli okazje poznać   historię zakonu benedyktynów w Polsce, a także klasztoru w Lubiniu. Brat Daniel opowiedział o życiu codziennym zakonników.  Z dużym poczuciem humoru zdradził nam wiele ciekawostek związanych z życiem w klasztorze.

GALERIA FOTO

Zapisz

Czytaj więcej...Już od roku 2006 organizowana jest  akcja WOŚP - Ratujemy i uczymy się ratować. I my też, wzorem lat ubiegłych, postanowiliśmy wziąć udział w akcji bicia rekordu w jednoczesnym wykonywaniu resuscytacji krążeniowo - oddechowej. Do akcji przystąpiły klasy VI oraz III szkoły podstawowej. Ogółem w sali Domu Wiejskiego do akcji przystąpiło 38 osób. Sama akcja, tak jak w całej Polsce, trwała jednocześnie  pół godziny. Czy rekord zostanie pobity zobaczymy, ale na pewno posiadanie  takich  umiejętności jest nam niezwykle potrzebne!

GALERIA FOTO

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Czytaj więcej...W klasach trzecich szkoły podstawowej realizowany był projekt "Od ziarenka do bochenka". W ramach projektu uczniowie poznali rodzaje zbóż i produkty z nich otrzymywane. Wykonali książeczki w formie składanek, przedstawiające kolejne etapy powstawania chleba. Przy udziale rodziców upiekli chleby, które z apetytem zjedli. Projekt zakończony został wizytą w piekarni pani Danuty Grygier w Śmiglu. Uczniowie zapoznali się z pracą piekarza, obejrzeli piec, w którym piecze się chleb. Poznali rodzaje mąki i różne gatunki chleba. Próbowali jak smakują różne rodzaje pieczywa. Sami mogli wykrawać ciastka z cukrem i obserwować proces ich pieczenia. Na koniec zostali poczęstowani upieczonymi ciastkami oraz drożdżówkami, które z apetytem zjedli w klasie.

GALERIA FOTO

Czytaj więcej...Podobnie jak w roku ubiegłym uczniowie klasy IIIa postanowili kontynuować zmagania o tytuł Klasowego Omnibusa. Zadania przygotował każdy z uczniów. Były bardzo różnorodne i bardzo ciekawe.  Każdy był ekspertem własnego zadania. Były także zadania przygotowane przez panią Violettę  Michalczak.   Tytuł Klasowego Omnibusa uzyskali: Tomasz Kozak z najwyższym wynikiem, drugie miejsce zajęli Małgorzata Marcinkowska oraz Antoni  Nowak, trzecie miejsce  przypadło Rafałowi  Obiorze. Zwycięzcom gratulujemy!

Zapisz

Czytaj więcej...2 października obchodziliśmy Światowy Dzień Bez Przemocy. Uczniowie z Koła Dobrych Pomysłów przeprowadzili akcję w naszej szkole, mającą na celu uświadomienie wszystkim, że przemoc to nie tylko bicie. Dla młodszych uczniów zorganizowano akcję „zaopiekuj się misiem” – w różnych częściach szkoły zostały schowane maskotki, po wcześniejszej informacji udzielonej przez członków Koła Dobrych Pomysłów, uczniowie szukali misiów i mogli je zabrać do domu, zaopiekować się nimi. W różnych częściach szkoły zostały rozwieszone ulotki i plakaty, dodatkowo członkowie Koła rozdali naklejki promujące Światowy Dzień Bez Przemocy. Była to pierwsza akcja Koła w tym roku szkolnym, ale zapewniamy, że nie ostatnia.

GALERIA FOTO

Zapisz

Czytaj więcej...W naszej szkole w dniu 29 września obchodziliśmy Dzień Chłopaka. Dziewczyny wykonały dla naszych chłopaków plakat z życzeniami. Każda klasa wybrała spośród swoich chłopców Super Kolegę i Dżentelmena klasy. Wyróżnieni Panowie otrzymali podczas apelu porządkowego dyplomy. A oto nasi nagrodzeni:

Czytaj więcej...

Czytaj więcej...Czytaj więcej...3 października odbyły się zajęcia otwarte dla rodziców uczniów klas I oraz III uczęszczających na kółko języka angielskiego "It's time to play". Jak sama nazwa kółka wskazuje na zajęciach pozalekcyjnych odbywają się gry, zabawy interaktywne, rapowanie utrwalające zwroty codziennego użytku oraz ciekawostki z literatury dla uczniów w tej grupie wiekowej. Rodzice swoją obecnością sprawili nam wielką radość i bardzo efektywnie zaangażowaliśmy się w grę ze zliczaniem oraz "Classroom rap".  Mamy uczniów zaprezentowały piosenkę w sposób niemal profesjonalny. Wszyscy uczestnicy zajęć opuścili salę zadowoleni. Dziękuję serdecznie za zaangażowanie i aktywnie spędzony czas.

Zapisz

Zapisz

Czytaj więcej...29 września obchodziliśmy VII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Akcję rozpoczęliśmy od wywieszenia w szkole plakatów informacyjnych i tabliczek z różnymi przykładami działań z tabliczki mnożenia. Uczniowie przez cały tydzień mogli przypomnieć sobie dzięki temu jej znajomość. Ostatniego dnia akcji podczas dużych przerw ochotnicy indywidualnie mogli się sprawdzić ze znajomości tabliczki, a w zamian otrzymali nagrodę. Zaprosiliśmy również do wspólnej zabawy, która polegała na tym, aby zamienić codzienne przywitanie się, na przykład działania z tabliczki mnożenia, np. „Dzień dobry” = 5*7. Wszystkim bardzo serdecznie dziękujemy za przyłączenie się do naszej akcji i zapraszamy do zabawy w przyszłym roku.

GALERIA FOTO

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Czytaj więcej...26 września uczniowie klas I i  III obchodzili Święto Pieczonego Ziemniaka. Jest to impreza dzięki, której nowi uczniowie integrują się ze starszymi kolegami, poznają się i wspólnie bawią.  Pani Danuta Drótkowska opowiedziała historię, w jaki sposób ziemniak dotarł do Polski. Dzieci odpowiadały na zagadki o ziemniakach, brały udział  w zabawach sportowych z wykorzystaniem ziemniaków i wspólnych zabawach w kole. Na koniec każdy uczestnik wrzucił ziemniaki do ogniska. Gdy ziemniaki piekły się w ognisku, uczniowie wykonali pieczątki z ziemniaków i tym akcentem na wspólnym plakacie zaznaczyli swój udział w obchodach święta. Po godzinie ziemniaki były gotowe do spożycia i rozpoczęła się prawdziwa ziemniaczana uczta. Dziękujemy panu R. Kucharskiemu za pomoc w przygotowaniu ogniska oraz wychowawcom i dzieciom za wspólną zabawę.

GALERIA FOTO

Zapisz

Zapisz

Czytaj więcej...Czytaj więcej...W naszej szkole w dniach 20-22 września odbyła się zbiórka żywności i środków czystości dla poszkodowanych w sierpniowych wichurach mieszkańców gminy Brusy. Dzięki Wam zebraliśmy dla nich 4 kartony żywności (makarony, mąkę, cukier, ryż, olej itp.) oraz 1 karton środków czystości (proszek do prania, płyny różnego rodzaju, worki na śmieci, mydło itp). Wszystkim, którzy przyłączyli się do tej zbiórki bardzo dziękujemy za okazane serce. Wolontariusze naszej szkoły włączyli się w ten sposób w akcję zorganizowaną przez naszą gminę.

Zapisz

Czytaj więcej...Pod takim hasłem odbywał się tegoroczny festyn archeologiczny w Biskupinie, w którym uczestniczyli uczniowie naszej szkoły. 21 września grupa 45 uczniów wraz z p. Iloną Konieczną, p. Marleną Nadobnik i p. Łukaszem Filipowiczem przeniosła się w czasy starożytne i wczesnopiastowskie. W Biskupinie byli świadkami 3 walk: wojów Bolesława Chrobrego z plemionami Wieletów sprzymierzonych z Niemcami, legionistów rzymskich z Dakami  oraz walk gladiatorów.  Oprócz walk mieliśmy możliwość obserwować zajęcia dawnych ludów  w wiosce wczesnopiastowskiej, osadzie neolitycznej. Moc atrakcji i emocji. Uczestnicy wyjazdu jednomyślnie uznali spotkanie z historią za udane.

GALERIA FOTO

Zapisz