Przedszkole
Szkoła Podstawowa im. Polskich Noblistów
Gimnazjum im. Polskich Noblistów
Zespół Szkół w Czaczu

Czytaj więcej...W dniu 30 stycznia 2018 r. o godzinie 16.30 w Sali  Domu Wiejskiego  w Czaczu  odbyła się uroczystość  klasy 1A z okazji Święta Babci i Dziadka. Babcia i Dziadek to bardzo ważne osoby w życiu każdego dziecka, dlatego w tym szczególnym dniu pierwszoklasiści również pamiętali o swoich Babciach i Dziadkach i wspólnie ze swoją wychowawczynią przygotowali dla nich uroczysty koncert. Licznie przybyli goście zasiedli przy przygotowanych dla nich stołach i z niecierpliwością czekali na rozpoczęcie występu swoich wnucząt. Na twarzach dzieci widać było ogromną radość oraz skupienie. Dzieci  w strojach ludowych zaprezentowały swój program artystyczny, a następnie wręczyły własnoręcznie wykonane prezenty dla swoich ukochanych Babć i Dziadków.

GALERIA FOTO

Czytaj więcej...

Czytaj więcej...31 stycznia uczniowie klas I-V uczestniczyli w spektaklu „Magiczny kapelusz” wystawianym przez Grupę T z Torunia. Przedstawienie w formie kabaretu poruszało ważną tematykę przyjaźni, tolerancji i szacunku. Głównym bohaterem był słoń Tadeusz, który był bardzo nieszczęśliwy. Urodził się z długą trąbą, która była główną przyczyną jego kłopotów. Słonik stał się przez to obiektem kpin ze strony zarozumiałej mrówki Heleny. Jednak pewnego dnia dowiedział się o istnieniu magicznego kapelusza, który zmienia wygląd każdego, kto go włoży. Tadeusz nie wiedział jednak, że podstępna Helena również pragnie zdobyć ów cudowny przedmiot. W tym momencie na scenie rozpoczęła się prawdziwa przygoda. A w magiczną podróż po Zaczarowanym Lesie, mrówka Helena i słoń Tadeusz zabierali również naszych uczniów.

GALERIA FOTO

Czytaj więcej...

 

Centrum Kultury w Śmiglu zaprasza do uczestniczenia w zajęciach organizowanych podczas ferii zimowych.

Czytaj więcej...15 stycznia odwiedził nas Pan dzielnicowy, mł. asp. Michał Młynarek. Pan dzielnicowy jako policjant pierwszego kontaktu, który działa na rzecz bezpieczeństwa mieszkańców przekazał na ręce Pani dyrektor plakat. Można na nim znaleźć informacje dotyczące aplikacji na telefon: MOJA KOMENDA, który umożliwia skontaktowanie z dzielnicowym za pomocą jednego kliknięcia oraz KRAJOWEJ MAPY ZAGROŻEŃ BEZPIECZEŃSTWA, która umożliwia zgłoszenie zagrożenia w swojej okolicy. Plakat został zawieszony w pobliżu sali nr 18, w dostępnym dla każdego miejscu. Można na nim również znaleźć dokładne dane kontaktowe do naszego dzielnicowego tj.: bezpośredni nr telefonu i adres e-mail. Zachęcamy wszystkich do zapoznania z plakatem oraz korzystania z nowych aplikacji na telefon.

Czytaj więcej...Czytaj więcej...W tym roku w Czaczy graliśmy jak nigdy.  26 finał WOŚP w Czaczu przejdzie do historii, a wszystko za sprawą remontu sali widowiskowej w Śmiglu. Splot okoliczności zdecydował o tym, że to właśnie w Czaczu odbyły się wszystkie uroczystości związane z koncertem finałowym oraz licytacją fantów. Występy trwały od godziny 15, wśród artystów byli oczywiście uczniowie i uczennice z Czacza, ale nasz finał uświetniły także niezrównane wokalistki śmigielskiego Muzola, Młodzieżowa Orkiestra Dęta pod batutą pana Piotra Błaszkowskiego oraz porywający pokaz tańca w wykonaniu pary tanecznej ze Szkoły Tańca „Poezja” z Kościana. Oprócz pary tanecznej oglądaliśmy popisy młodych tancerek z zespołów „Tęcza” z Czacza oraz „Pryzmat” ze Śmigla.

GALERIA FOTO

Czytaj więcej...

Czytaj więcej...W 99. rocznicę wymarszu śmigielskiej kompanii do Powstania Wielkopolskiego 11 stycznia, w kościele w Starym Bojanowie odbyła się Msza św. z udziałem pocztów sztandarowych w intencji powstańców wielkopolskich z Ziemi Śmigielskiej. Nasz poczet sztandarowy w składzie: Agata Kobiałka, Szymon Szymaniak i Natalia Walachowska z opiekunem Magdaleną Sową i panią dyrektor Marią Szudrą też wziął udział w uroczystych obchodach. W tym roku uroczystość odbyła się w Starym Bojanowie, ponieważ miejscowa szkoła nosi imię Powstańców Wielkopolskich.

GALERIA FOTO

Czytaj więcej...

W związku z wiosną, która zbliża się wielkimi krokami postanowiliśmy przypomnieć zasady bezpiecznego poruszania się po drogach na rowerze i pieszo. Podstawą jest dobra widoczność zarówno pieszego, jak i rowerzysty. Nie powinno ubierać się na czarno albo w inne ciemne kolory. Dobrym pomysłem jest noszenie kamizelki lub innych elementów odblaskowych. Trzeba pamiętać, że to że my widzimy samochód, nie znaczy także kierowca nas widzi. Rowerzysta powinien również zadbać o swój rower. Oto najważniejsze zasady korzystania z roweru::

Czytaj więcej...

Czytaj więcej...Czytaj więcej...22 grudnia w naszej szkole odbył się Konkurs Kolęd i Pastorałek „Śpiewajcie i grajcie Mu”. Jest to doskonała okazja do pielęgnowania tradycji związanej ze Świętami Bożego Narodzenia jaką jest śpiewanie kolęd. Chętni uczniowie zaśpiewali lub zagrali wybraną kolędę lub pastorałkę. Jury oceniało znajomość tekstu, muzykalność oraz ogólny wyraz artystyczny. Wybór najlepszych nie był łatwy, ponieważ wszyscy zaprezentowali wysoki poziom i włożyli dużo serca w występ. Lista laureatów w poszczególnych kategoriach wiekowych:

GALERIA FOTO

Czytaj więcej...

Czytaj więcej...Czytaj więcej...

 

Właśnie mija rok od kiedy nasza szkoła odniosła sukces w konkursie „Szkoła Małego Inżyniera”.

Dzięki temu zakupiliśmy 5 zestawów do budowy robotów. Uczniowie z klasy IIbg na zajęciach z robotyki budowali z tych klocków roboty i zachęcali młodszych kolegów do przygody z robotami.

GALERIA FOTO

Czytaj więcej...Uczniowie klas IV-VII szkoły podstawowej uczestniczyli w zajęciach prowadzonych przez grupę Rekonstrukto, która poprzez pokaz przybliżyła dzieje starożytnego Rzymu. Uczniowie poznali ekwipunek i uzbrojenie legionisty z 1 w.n.e., mieli możliwość przymierzenia zbroi i osobistego obejrzenia rekwizytów. Ochotnicy stoczyli walki i spróbowali swojej siły i mocy w teście legionistów.

GALERIA FOTO

Czytaj więcej...18 grudnia przedszkolaki z grupy Biedronki i Zajączki wybrały się na wycieczkę, której celem było poznanie atrakcji turystycznych gminy Śmigiel, a także zapoznanie się z tradycjami i obrzędami związanymi ze świętami Bożego Narodzenia. W Śmiglu przedszkolaki spotkały się z Mikołajem, który towarzyszył im podczas przejazdu kolejką wąskotorową do świątecznej Sali Wiejskiej w Robaczynie. Tam dzieci poznały świąteczne tradycje, stroiły choinkę, wykonały świąteczną kartkę z życzeniami, a także uczestniczyły w grach i zabawach związanych z tradycjami Bożego Narodzenia.

GALERIA FOTO