Przedszkole
Szkoła Podstawowa im. Polskich Noblistów

Zespół Szkół w Czaczu

Czytaj więcej...Tradycyjnie w trzecim tygodniu września obchodzimy Międzynarodowy Dzień Sprzątania Świata.

W tym roku po raz kolejny nasza szkoła przyłączyła się do tej akcji. 20 września podczas lekcji wychowawczych uczniowie każdej klasy wraz z nauczycielami wysprzątali wyznaczony teren wokół szkoły.

GALERIA FOTO fot.N.Kozak-Marciniak

Czytaj więcej...17 czerwca w piękną, słoneczną sobotę w parku szkoły zapanowała radosna atmosfera zabawy. Tego właśnie dnia odbył się Rodzinny Festyn Szkolny. Bogaty program festynu sprawił, że przyszkolny park wypełnił się tłumem ludzi. Na tej niezwykłej imprezie plenerowej panowała od początku do końca radosna atmosfera zabawy, ponieważ organizatorzy zaproponowali moc atrakcji, aby wywołać promienne uśmiechy na twarzach wszystkich uczestników.

Niecodzienną darmową atrakcją był zamek dmuchany, przejazd bryczką, tatuaże brokatowe, ogromne bańki mydlane, kolorowe balony, postacie z bajek. W kąciku przedszkolaka na dzieci czekało mnóstwo rozrywki. Oblężenie przeżył również radiowóz policyjny oraz samochód strażacki. Uczniowie wraz z rodzicami chętnie uczestniczyli w spotkaniu z policjantami oraz strażakami OSP w Czaczu. Uwiecznieniem było wspólne wykonanie plakatu profilaktycznego. Podczas festynu odbyły się wokalne i taneczne pokazy przedszkolaków i uczniów naszej szkoły. Swój pokazowy występ zaprezentowała również drużyna 6-latków, która wywalczyła I miejsce w gminie, a II w powiecie w konkursie  „Bezpieczny Przedszkolak”.

Rodzice wraz ze swoimi dziećmi pokazali, że potrafią się wspólnie bawić, biorąc udział w konkurencjach, grach i zabawach zespołowych. Wsparciem dla podniebienia były domowe wypieki, gofry, lody, kawa, herbata oraz kiełbaska z grilla. Gorąco dziękujemy wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do organizacji festynu.

GALERIA FOTO fot.M.Konieczna,P.Myszuk

Czytaj więcej...10 czerwca minęła kolejna rocznica nadania naszej szkole imienia Polskich Noblistów. Z tej okazji w dniu 14 czerwca obchodziliśmy Dzień Patrona, czyli patronalia.

Klasy 5a i 5b wraz z wychowawcami przygotowały część artystyczną okolicznościowego apelu. Było to przedstawienie, w którym w bardzo ciekawy sposób została zaprezentowana i przybliżona twórczość i dorobek naszych noblistów: Marii Skłodowskiej–Curie, Henryka Sienkiewicza, Władysława Reymonta, Czesława Miłosza, Lecha Wałęsy, Wisławy Szymborskiej oraz Olgi Tokarczuk.

Mogliśmy usłyszeć fragmenty Chłopów – Wł. Reymonta czy Quo vadis – H. Sienkiewicza. Ponadto przedstawiciele każdej z klas prezentowali sylwetki wybranych przez siebie noblistów poprzez upodobnienie się do nich wyglądem. Zdecydowano się na taką formę przedstawienia postaci patronów szkoły, ponieważ jest ona bardziej atrakcyjna i przystępna, szczególnie dla uczniów młodszych klas.

W czasie patronaliów wykorzystano wyposażenie zakupione dzięki udziałowi szkoły w programie „Laboratoria Przyszłości” #LaboratoriaPrzyszłości #LaboratoriaPrzyszlosci.

GALERIA FOTO fot.M.Adamczak

Czytaj więcej...Czytaj więcej...Czytaj więcej...Dzień Dziecka to święto, na które wszyscy uczniowie czekają z niecierpliwością przez cały rok! Szkolne obchody zapoczątkował zainicjowany przez nauczycielki języka polskiego korowód postaci z lektur szkolnych. Uczniowie zaprezentowali swoje zdolności i kreatywność. Nie dało się ukryć, że w niektórych drzemią prawdziwe talenty!

Zanim na boisku szkolnym zaczęły się drużynowe rozgrywki, każdy wychowawca miał chwilę na klasową integrację. Zmagania na świeżym powietrzu klas 4-8 rozpoczęły się od poszukiwania różnokolorowych karteczek w parku. Miało to na celu podzielenie uczniów na pięć zespołów. Drużyny rywalizowały w różnych konkurencjach, m.in.  przeciąganie liny, skoki dodawane, przejście na drugą stronę rzeki, drużynowe skoki przez skakankę, krzesełka, tłumaczenie tekstu z języka angielskiego, przerzucankę siatkarską. W rywalizacji międzyklasowej „Najlepszy z najlepszych” I miejsce zajął Marcin Stróżyński z klasy 8a, na II miejscu uplasował się Nikodem Majorek z klasy 8a, III miejsce zdobyła Blanka Kobus z klasy 4a, która była jednocześnie najlepsza w kategorii dziewcząt, a IV miejsce zajął Jakub Konopiński z klasy 4a. 

Zorganizowany turniej wywołał dużo emocji, zintegrował uczniów naszej szkoły oraz nauczył współpracy w grupie o zróżnicowanym przedziale wiekowym. Uśmiechy dzieci na zdjęciach stanowią dowód na to, że impreza była bardzo udana! Dziękujemy Radzie Rodziców za wsparcie finansowe, dzięki któremu każdy uczeń otrzymał upominek.
W czasie obchodów tego święta wykorzystano wyposażenie zakupione dzięki udziałowi szkoły w programie „Laboratoria Przyszłości” #LaboratoriaPrzyszłości #LaboratoriaPrzyszlosci.

GALERIA FOTO fot.Maja Konieczna