Przedszkole
Szkoła Podstawowa im. Polskich Noblistów

Zespół Szkół w Czaczu

Czytaj więcej...Dnia 28 .10.2020r. odbył się w naszej szkole Szkolny Konkurs Recytatorski kl. I-III. W tym roku uczestnicy konkursu mieli za zadanie przygotować wiersz na temat jesieni. W konkursie wzięło udział 16 uczniów. Komisja konkursowa w składzie: pani wicedyrektor Renata Stachowska i pani bibliotekarka Beata Wąsik, po wysłuchaniu wierszy wyłoniła zwycięzców:
I miejsce Marta Walachowska kl.IIIa
II miejsce Wiktoria Kortus kl. II b
IIImiejsce Gabriela Marcinkowska kl. IIa
Wyróżnienie otrzymała Natalia Nadolna z kl. I. Gratulujemy!

GALERIA FOTO

Czytaj więcej...W tym trudnym dla wszystkim roku nasza szkoła kolejny raz uczestniczyła w akcji Szkoła Pamięta. Mimo trwającej pandemii uczniowie nie zapomnieli o spoczywających na cmentarzach uczestnikach wydarzeń historycznych. Odwiedzili groby, zapalili świeczki i w ten sposób okazali pamięć powstańcom wielkopolskim, uczestnikom I i II wojny światowej, pomordowanym w czasie okupacji, ale i tych o których już nikt nie pamięta.

GALERIA FOTO

Od 10 października 2020 roku można przynosić do szkoły zużyte baterie. Ponownie podpisaliśmy umowę z organizacją odzysku Reba. Baterie można dostarczać do:
- p. Mileny Jagodzińskiej
- p. Magdaleny Adamczak
- p. woźnego Ryszarda Kucharskiego.
Zużyte baterie muszą być policzone i podpisane (imię, nazwisko i klasa ucznia). Jak co roku konkurujemy - która klasa przyniesie najwięcej baterii oraz uczeń/uczennica, która dostarczy ich jak najwięcej. Konkurs trwa do końca kwietnia 2021 roku.

Czytaj więcej...Dnia 2 października już po raz kolejny została przeprowadzona w naszej szkole akcja związana z X Światowym Dniem Tabliczki Mnożenia. Rozpoczęliśmy ją od wywieszenia w szkole plakatów informacyjnych i tabliczek z różnymi przykładami działań z tabliczki mnożenia. Uczniowie przez cały tydzień mogli przypomnieć sobie dzięki temu jej znajomość. Ostatniego dnia akcji podczas każdej lekcji witaliśmy się przykładem działania z tabliczki mnożenia, w czasie przerw uczniowie w swoich klasach sprawdzali się nawzajem ze znajomości tabliczki mnożenia.  Wszystkim bardzo serdecznie dziękujemy za przyłączenie się do naszej akcji sprawdzania znajomości tabliczki mnożenia i zapraszamy do zabawy w przyszłym roku.

GALERIA FOTO

Czytaj więcej...Lekcja przyrody w naszym parku zainspirowała drugoklasistów do realizacji zadania plastycznego związanego z aktualną porą roku. Podczas zajęć przypomnieliśmy sobie nazwy drzew i ich owoców oraz zwyczaje zwierząt, które możemy tu spotkać. Przy okazji zebraliśmy materiał przyrodniczy i wykorzystaliśmy go do wykonania prac. Zapraszam do obejrzenia „jesiennych obrazków” i ich autorów.

GALERIA FOTO

Czytaj więcej...Sztandar, hymn szkoły, wiersze, piosenki, przemówienia….. tak wyglądała zawsze w naszej szkole (i nie tylko) akademia z okazji zakończenia roku szkolnego. Ale ten rok szkolny, nie był taki, jak każdy inny. W związku z tym i zakończenie szkoły było nietypowe. Oryginalność tego dnia odczuli z pewnością najbardziej absolwenci.

Uczniowie z klas ósmych, zgodnie z podziałem na klasę „A” oraz „B”, spotkali się przed wejściem głównych do szkoły. Tam czekały na nie Pani Dyrektor i wychowawczynie, które wręczyły nagrody, dyplomy, a przede wszystkim świadectwa ukończenia szkoły podstawowej. Nie zabrakło też życzeń dla młodzieży, która wkrótce rozpocznie naukę w nowych szkołach. Absolwentom życzono, aby doświadczenia zdobyte w edukacji dodały im odwagi, wiary w siebie i pomogły dotrzeć do wyznaczonego celu. Nauczycielki wychowankom życzyły, by na swej drodze spotykali tylko życzliwych pedagogów, a zbliżające się wakacje były dla nich czasem zasłużonego wypoczynku i nabierania siły do dalszej nauki. Te kameralne spotkania, odbywające się oczywiście w reżimie sanitarnym, były dla ósmoklasistów niezmiernie ważnymi wydarzeniami, do których wrócą z nostalgią i uśmiechem, a dzięki zdjęciom nie zapomną o wyjątkowości zakończenia roku szkolnego 2019/2020.

GALERIA FOTO