Przedszkole
Szkoła Podstawowa im. Polskich Noblistów
Gimnazjum im. Polskich Noblistów
Zespół Szkół w Czaczu

Czytaj więcej...5 grudnia o godz. 16:00 w grupie „Żabki” miało miejsce wyjątkowe mikołajkowe spotkanie z rodzicami. Pani Małgorzata Grzelczyk zaprezentowała opowieść o symbolice palmy, gałązki oliwnej oraz świerku. Uczestnicy wzięli także udział we wspólnych tańcach w kręgu. Rodzice wspólnie z dziećmi wykonali aniołki i zawieszali wykonane projekty na drzewku w sali. Następnie pustym korytarzem przemknął Święty Mikołaj dzwoniąc głośno i niepostrzeżenie zostawiając worek upominków dla całej grupy. Dziękujemy serdecznie za dużą frekwencję rodziców i duże zaangażowanie wszystkich zgromadzonych w budowanie przemiłej przedświątecznej atmosfery.

GALERIA FOTO

Czytaj więcej...Dnia 30 listopada oraz 1 grudnia biblioteka szkolna zamieniła się w Kącik Wróżb Andrzejkowych. Ściany oraz drzwi biblioteki oklejone były przysłowiami oraz wróżbami andrzejkowymi. Uczniowie zapoznali się między innymi z genezą tego święta. Każdy, kto tego dnia odwiedził bibliotekę, spotkał w niej urocze wróżki – uczennice klasy III B gimnazjum: Julię Drozdek, Mariannę Grzelczyk, Natalię Walachowską, Aleksandrę Węgierską, które służyły swoją pomocą i dzielnie przepowiadały przyszłość.

GALERIA FOTO

Czytaj więcej...

Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych do wzięcia udziału w Maratonie Pisania Listów, który odbędzie się 8 grudnia 2017r. od godziny 13.00 do 16.00 w sali nr 7 w Zespole Szkół w Czaczu.

Czytaj więcej...Szkolny Konkurs Recytatorski wierszy Juliana Tuwima i Jana Brzechwy zgromadził w tym roku rekordową ilość uczestników z klas I i III oraz z grup 5-6 latków. Wzięło w nim udział 55 dzieci . Komisja w składzie pani wicedyrektor Renata Stachowska, pani bibliotekarka Beata Wąsik i pani Ewa Żak miała więc trudne zadanie, aby po wysłuchaniu recytacji wszystkich uczestników wyłonić tych najlepszych. Nagrody przyznano w trzech kategoriach:

GALERIA FOTO

Czytaj więcej...

Czytaj więcej...Jak co roku w naszej szkole odbyła się dyskoteka andrzejkowa dla klas I-III. Wszyscy bardzo ładnie się bawili i chętnie brali udział w przygotowanych dla nich wróżbach i zabawach. Z wróżb można było się dowiedzieć kto pierwszy wyjdzie za mąż albo jak będzie miał na imię przyszły mąż lub żona.  Dziękujemy uczennicom Mariannie Grzelczyk, Julii Drozdek, Oli Węgierskiej i Natalii Walachowskiej za duże zaangażowanie w organizację zabawy dla młodszych kolegów ze szkoły.

GALERIA FOTO

Czytaj więcej...W Śmiglu, 24 listopada odbyła się gra miejska pt. "Praktyczna lekcja historii". Wzięli w niej udział uczniowie ze wszystkich szkół z gminy Śmigiel, w utworzonych 11 zespołach. Zadaniem grup było pozyskanie informacji związanych z Powstaniem Wielkopolskim oraz I i II wojną światową w wyznaczonych punktach, w jak najkrótszym czasie. Najlepszy wynik osiągnął zespół z Bronikowa. Na drugim i trzecim miejscu uplasowały się grupy ze szkoły w Śmiglu.

GALERIA FOTO

Czytaj więcej...

Czytaj więcej...W dniu 16 listopada 2017 roku w Sali Domu Wiejskiego w Czaczu odbył się konkurs o tematyce ekologicznej. Wszystkie szkoły z gminy Śmigiel przygotowały bardzo ciekawe przedstawienia, które realizowały projekt: W gminie Śmigieł ekologicznie segregujemy – dzięki konkursom i ulotce to wiemy. Młodzież pokazała, co stanie się z naszą planetą, gdy śmieci nie zostaną posortowane oraz nauczyła, że ekologia to bardzo ważna rzecz. Zdaniem Jury: Burmistrza - Małgorzaty Adamczak, Prezesa Zakładu Wodociągowo – Kanalizacyjnego w Śmiglu - Violetty Gładysiak, Kierownika Wydziału Gospodarki Komunalnej - Joanny Szudry i instruktora sekcji teatralnej w Centrum Kultury w Śmiglu - Kingi Kaźmierczak, nasza szkoła pod opieką: Izabeli Kołak, Agnieszki Mocek, Katarzyny Handke i Łukasza Filipowicza, zasłużyła na zaszczytne II miejsce.

GALERIA FOTO

Czytaj więcej...

Czytaj więcej...To nie Halloween, a spotkanie Klubu Poszukiwaczy Przygód, które było pełne emocji i krzyków. Członkowie klubu mieli okazję we wspaniałej scenerii pałacowych piwnic spotkać się z duchami przodków właścicieli Czacza. Ogromne emocje wywołał duch potomków Ramszów i Szaszorów, prawdopodobnie pierwszych właścicieli Czacza oraz  Eufrozyny córki Antoniego Gajewskiego ( XVII wiek).

GALERIA FOTO

Czytaj więcej...Czytaj więcej...Dnia 8 listopada uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w Przeglądzie Poezji i Pieśni Patriotycznych z okazji Święta Niepodległości.  Uczniowie mieli za zadanie wyrecytować wiersz i zaśpiewać wybraną pieśń patriotyczną. Zacne jury w składzie: pani wicedyrektor Renata Stachowska, pani Katarzyna Handke, pani Magdalena Franek-Dalaszyńska oraz pani Beata Wąsik oceniało i punktowało w skupieniu występy młodzieży. Punkty klasa otrzymywała również za posiadanie stroju galowego oraz świątecznych  kotylionów. Wyniki recytatorsko - pieśniarskich zmagań były następujące:

GALERIA FOTO

Czytaj więcej...

Czytaj więcej...Uczniowie klas I a i I b przyłączyli się do ogólnopolskiej akcji ‘Śniadanie daje moc”. Najważniejsze cele programu to zwiększanie świadomości nt. zdrowego odżywiania i roli śniadania w diecie dziecka. Zanim dzieci przystąpiły do pracy i zaczęły przygotowywać śniadanie, poznały 12 zasad zdrowego odżywiania. W przygotowaniu zdrowego posiłku (tradycyjnie jak co roku) dzieciom pomagali rodzice, którzy z dużym zaangażowaniem wspomagali swoje pociechy.  Po zakończeniu śniadania dzieci spotkały się w Domu Wiejskim, aby sprawdzić czy zapamiętały przekazane przez wychowawców informacje dotyczące zdrowego odżywiania.

GALERIA FOTO

Czytaj więcej...

Czytaj więcej...W tym roku szkolnym uczniowie klas I i III wzięli udział w projekcie edukacyjnym z okazji Święta Niepodległości. Uczyli się hymnu narodowego, poznali polskie symbole narodowe, dowiedzieli się co to znaczy niepodległość. Chętni uczniowie mieli okazję wziąć udział w konkursie plastycznym „Godło Polski”. 10 listopada odbyło się podsumowanie projektu, po części artystycznej pani dyrektor Maria Szudra wręczyła w konkursie plastycznym uczniom dyplomy, oto wyniki:

GALERIA FOTO

Czytaj więcej...