Przedszkole
Szkoła Podstawowa im. Polskich Noblistów
Gimnazjum im. Polskich Noblistów
Zespół Szkół w Czaczu

Czytaj więcej...15 czerwca 2018 r. gościliśmy absolwenta naszej szkoły Patryka Cyglera. Nasz były uczeń spotkał się z młodzieżą, aby opowiedzieć o swoich pasjach i zainteresowaniach. Sześć lat temu, Patryk Cygler będąc jeszcze licealistą, uczęszczał przez rok do „Przedszkola Filmowego Andrzeja Wajdy”. W czasie zajęć w Warszawie miał przyjemność poznać Andrzeja Wajdę i innych znanych twórców polskiej kultury. Efektem tych filmowych warsztatów jest film „Leśnik”, który pokazuje Prętkowice - osadę leśną w gminie Śmigiel oraz jej mieszkańca. Właśnie o pracy nad tym filmem oraz o spotkaniach z ludźmi filmu opowiadał Patryk uczniom Zespołu Szkół w Czaczu. Próbował także zarazić ich swoją artystyczną pasją, rekomendował udział w różnych konkursach i zachęcał do realizowania marzeń.

GALERIA FOTO

Czytaj więcej...Czytaj więcej...W czerwcu, jak co roku, przeprowadzono konkursy mające na celu wyłonienie Mistrza klas 1 oraz 3 w Zespole Szkół w Czaczu. Uczniowie mieli do rozwiązania specjalny arkusz umiejętności językowych oparty o tematykę z całego roku nauki. W klasach pierwszych tytuł Mistrza obronił Szymon Frąckowiak, zbliżony wynik osiągnęła Agata Wawrzynowska, a trzecie miejsce zajęli wspólnie: Gabriela Domagała i Michał Skoracki. W klasach trzecich wygrała trójka z 3A: Małgorzata Marcinkowska - Mistrzyni, Maja Stachowska (druga) i Antoni Nowak ( trzeci). Za zaangażowanie i świadome podejście do wyzwań językowych zainteresowanym uczniom bardzo dziękuję i przypominam, że każdy może sięgać po wyżyny swych możliwości! Trening czyni mistrza!

Czytaj więcej...13 czerwca 2018r. o godzinie 11.00 w bibliotece szkolnej odbyła się debata z udziałem zaproszonych gości nt. „Patriotyzm współczesnej młodzieży”. Uczestnicy debaty zapoznali się z wynikami sondaży na temat patriotyzmu przeprowadzonych wśród młodzieży i dorosłych. Następnie rozpoczęła się dyskusja, której pytaniami przewodnimi były dwa zagadnienia:
1.    Czym dla nich jest patriotyzm?
2.     I jak współcześnie możemy okazać swoją miłość do ojczyzny?
Debatę uświetniły występy wokalne i recytatorskie naszych uczniów.

GALERIA FOTO

Czytaj więcej...Zespół uczniowski w składzie: Nikola Piotrowiak, Bartosz Wojciechowski oraz Artur Łapszyn, wziął udział w I Gminnym Konkursie Języka Angielskiego klas 1-3 "English is easy!" zorganizowanym przez Zespół Szkół w Starym Bojanowie.  Celem konkursu było pobudzenie uczniów do zainteresowania językiem poprzez rywalizację w  nietypowych konkurencjach oraz zwiększenie świadomości językowej. Wylosowane osoby wykonywały zadania typu: wymawianie łamańców językowych, kalambury, narysuj to, literowanie, skojarzenia i grę planszową. Ponadto każda drużyna śpiewała piosenkę po angielsku. Nasi uczniowie zaśpiewali o plaży nadmorskiej. Pomimo, iż nasza drużyna nie stanęła na podium, pokazała szeroki zakres słownictwa i zaangażowanie. Już nie możemy się doczekać rewanżu w przyszłym roku szkolnym.

GALERIA FOTO

Czytaj więcej...Czytaj więcej...

 

W niedzielę 10 czerwca 2018 r. w parku przy pałacu odbył się festyn rodzinny. Zapraszamy do galerii zdjęć.

GALERIA FOTO

Informujemy, że Przedszkole w Czaczu czynne będzie do 13 lipca 2018r. Od dnia 16 lipca można zgłosić dziecko do Przedszkola Samorządowego  w Śmiglu, które będzie czynne do końca lipca 2018 r. Zgłoszenia dziecka w sekretariacie Przedszkola w Śmiglu do 13.06.2018 r.

Czytaj więcej...Czytaj więcej...Dnia 24 maja 2018r. w Szkole Podstawowej im. Polskich Noblistów w Czaczu odbył się Gminny Konkurs Ortograficzny klas II i III szkoły podstawowej pod patronatem Burmistrza Śmigla. W konkursie wzięło udział 6 uczniów klas II i 14 uczniów klas III szkół podstawowych z gminy Śmigiel. Tekst dyktanda został opracowany przez pracownika Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Lesznie. Komisja konkursowa po sprawdzeniu prac przyznała:
- w klasie II tytuł laureata Kacprowi Marcinkowskiemu i Aleksandrowi Frąckowiakowi ze Szkoły Podstawowej im. Konstytucji 3 Maja w Śmiglu
- w klasie III tytuł „Mistrza Ortografii” otrzymała Anna Stróżyńska ze Szkoły Podstawowej im. Arkadego Fiedlera w Starej Przysiece Drugiej, natomiast laureatkami zostały Aleksandra Dłużak ze Szkoły Podstawowej im. Arkadego Fiedlera w Starej Przysiece Drugiej oraz Magdalena Lasocka z Zespołu Szkół w Starym Bojanowie.

Czytaj więcej...Niecodzienna sytuacja miała miejsce w minioną sobotę (19 maja 2018). Nasze przedszkole mogły odwiedzić wszystkie dzieci wraz ze swoimi rodzicami, które już niedługo rozpoczną tutaj przygodę. Nasi goście mieli możliwość poznać kadrę, poznać metody jakimi pracują, zwiedzić budynek przedszkola i przekonać się o bezpieczeństwie, wygodzie i komforcie jaki zapewniamy dzieciom. W magiczną podróż po przedszkolu ruszyły wszystkie dzieci z ich rodzicami. Po aktywnie spędzonym czasie był też czas na śniadanko w przedszkolnej stołówce. Było kolorowo, tłoczno i radośnie. Czas płynął szybko, a miłe wspomnienia wesołych zabaw pozostaną w naszej pamięci. Bardzo dziękujemy za przyjęcie naszego zaproszenia. Mamy nadzieję, że dla każdego z naszych gości był to mile spędzony czas. Do zobaczenia we wrześniu :)

GALERIA FOTO

Czytaj więcej...12 maja 2018 roku uczennice naszej szkoły: Joanna Stryjakowska, Maja Ratajczak, Anna Banaszczak, Wioleta Michalska oraz Jagoda Skoracka wraz z opiekunami p. Izabelą Kołak oraz p. Katarzyną Handke wzięły udział w obchodach Imienin Wiatraków. Dziewczyny organizowały czas młodszym dzieciom. Przy pomocy chusty animacyjnej oraz piłki zorganizowane zostały gry i zabawy. Zainteresowanie maluchów było bardzo duże. Bardzo dziękujemy uczennicom za poświęcenie swojego wolnego czasu i aktywne włączenie się w obchody imienin.

GALERIA FOTO

Niedawno w Śmiglu odbywała się akcja charytatywna "Dla Zosi".  Poproszono naszych uczniów o wykonanie (samodzielnie, czy też przez rodziców, a może dziadków) przedmiotów, które wspomogą zapowiadaną akcję. Na apel odpowiedzieli uczniowie:  Zuzanna Konieczna, Martyna Hartlieb, z klasy IVb,  Oskar Marach z klasy Vb , Jessica Szymańska oraz Patrycja Błaszkowska z klasy Va. Przedmioty były przepiękne, a niektórzy nawet wykonali je samodzielnie.  Brawo za piękną, bezinteresowną postawę!. Jeszcze raz dziękujemy!

Czytaj więcej...W piątek 27 kwietnia uczniowie klasy VII oraz klas gimnazjalnych uczcili ofiary zbrodni katyńskiej, organizując krótki apel tematyczny. Przedstawienie składało się z wierszy i pieśni poświęconych upamiętnianemu zagadnieniu. Pozostali uczniowie w skupieniu wysłuchali, tego co starsi koledzy chcieli przekazać. Miejmy nadzieję, iż dzięki podobnym inicjatywom pamięć o bohaterskich Polakach uśmierconych w katyńskim lesie będzie zawsze godnie pielęgnowana.

GALERIA FOTO