Przedszkole
Szkoła Podstawowa im. Polskich Noblistów

Zespół Szkół w Czaczu

Do 18 grudnia potrwa akcja na rzecz podopiecznych Domu Pomocy Społecznej w Jarogniewicach. Zbieramy herbatę, kawę oraz słodycze. Produkty można przynosić i zostawiać pod plakatem w holu szkoły. Dziękujemy za okazane serce!

Czytaj więcej...Czytaj więcej...Czytaj więcej...

 

 

 

 

 

 

22 czerwca uczniowie klas 4-8 uczestniczyli w GRZE TERENOWEJ.

GALERIA FOTO fot.P.Myszuk

Czytaj więcej...

 

Szanowni Rodzice, Drodzy Uczniowie,

prosimy o przyłączenie się do kolejnej akcji, która polega na podziękowaniu nauczycielom poprzez przekazanie pieniędzy na leczenie Zuzi,

zamiast kupna kwiatów z okazji zakończenia roku szkolnego.

Czytaj więcej...Od stycznia 2022 roku nasza szkoła brała udział w ogólnopolskiej akcji profilaktyczno-edukacyjnej „Edukujesz – Ratujesz”, której organizatorem jest Centrum Rozwoju Lokalnego. Celem akcji była promocja bezpieczeństwa wśród dzieci, młodzieży i dorosłych. W ramach działań w naszej szkole 14.06.2022 r. dla uczniów klas IV i V zostało zorganizowane wydarzenie promujące bezpieczeństwo, mające na celu uświadamianie dzieciom, młodzieży oraz dorosłym jak ważna jest edukacja w tym zakresie.  Uczniowie klas starszych pod nadzorem strażaków z OSP w Czaczu przekazywali uczestnikom informacje o tym, jak należy zachować się podczas krwotoku, wzywania pierwszej pomocy, jak prawidłowo wykonać resuscytację oraz pozycję boczną ustaloną. Uczniowie chętnie brali udział w wydarzeniu, zadawali ciekawe pytania, ćwiczyli zachowania w praktyce.

Wielkie podziękowania należą się druhom z OSP w Czaczu, którzy szkolili naszych uczniów oraz pokazali sprzęt, na którym pracują. Podziękowania także dla wychowanków grupy 6-latków oraz wychowawcy, którzy podsumowali akcję pięknym tańcem.
GALERIA FOTO fot.M.Franek-Dalaszyńska                                                                                                                   

31 maja w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Pidżamy.  Klasy i osoby, które chciały wziąć udział w zabawie zaproponowanej przez Samorząd Szkolny musiały w tym dniu ubrać do szkoły swoje stroje do spania. Uczniowie wyjęli swoje bambosze, kapciuchy, klapki z puszkiem, skarpety. Na pidżamkach pojawiły się również szlafroczki. Było wesoło, kolorowo, przyjaźnie, domowo i momentami sennie. Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w zabawie.

GALERIA FOTO fot.P.Myszuk

Czytaj więcej...Czytaj więcej...Czytaj więcej...

Czytaj więcej...W czwartek 2 czerwca do szkoły przyjechali wolontariusze przebywający w naszym kraju dzięki działającej w Lesznie fundacji Centrum Aktywności Twórczej. Odwiedzili nas Carlos z Hiszpanii oraz Anouar z Tunezji i przeprowadzili lekcje z uczniami klas ósmych. Podczas zajęć przygotowanych przez zagranicznych gości uczniowie mogli zapoznać się z kulturą krajów, z których pochodzą wolontariusze, obejrzeć prezentacje oraz krótkie filmy ukazujące najciekawsze i najpiękniejsze miejsca z Hiszpanii oraz Tunezji. Na każdej z lekcji uczniowie mogli również nauczyć się podstawowych słówek i zwrotów w języku hiszpańskim i arabskim.

Ciekawostką była, zarówno dla uczniów jak i opiekunów, możliwość poznania przykładowych liter w języku arabskim oraz ich sposobu zapisu, który znacznie różni się od tego jaki znają mieszkańcy krajów europejskich. Co najważniejsze uczniowie klas ósmych mogli sprawdzić swoją znajomość języka angielskiego poprzez bezpośrednią konwersację z wolontariuszami, zadawanie im pytań oraz krótkie rozmowy. Mogli też usystematyzować zdobytą wiedzę dzięki przygotowanym przez Carlosa i Anouara ciekawym testom, zarówno w formie pisemnej jak i ustnej.

GALERIA FOTO fot.A.Mocek

Czytaj więcej...W dniach 9-31 maja w Zespole Szkół w Czaczu odbyła się akcja pod hasłem „Złote serca – zbieramy i pomagamy”. Było to kolejne już działanie naszej społeczności na rzecz Zuzi Suleckiej chorującej na SMA. Z ogromną radością informujemy, że udało nam się zebrać 1578,13 zł. Bardzo dziękujemy wychowankom, uczniom, rodzicom, pracownikom szkoły i przedszkola za włączenie się w pomoc.

ZUZIA KONTRA SMA - TRWA WYŚCIG Z CZASEM!                             

Magdalena Franek-Dalaszyńska, Katarzyna Handke

Czytaj więcej...

 

22 kwietnia, w ramach obchodów Dnia Ziemi, przystąpiliśmy do akcji Sprzątamy dla Polski. W podziękowaniu otrzymaliśmy certyfikat.

Uczniowie klas 4-8 posprzątali wówczas teren przyszkolny.

Czytaj więcej...Na godzinie wychowawczej uczniowie klasy Vb dowiedzieli się ile cukru tak naprawdę ukrywa się w codziennych przekąskach. To niecodzienne zadanie zaczęliśmy od przyjrzenia się opakowaniom i od znalezienia informacji o ich składzie. Okazało się to dość trudne, gdyż często te dane były niewidoczne na pierwszy rzut oka lub wydrukowane bardzo małą czcionką. Każdy zespół wyszukiwał ile gramów cukru zawiera przekąska i obliczał ile przypada na 1 opakowanie. Następnie uczniowie przy pomocy wagi kuchennej odważyli tę ilość cukru.

Na koniec zajęć powstał specjalny panel z opakowaniami przekąsek oraz umieszczonym obok cukrem. Dziękujemy pani Kasi Sowie, która na zajęciach opowiedziała o wpływie cukru na nasze zdrowie.

GALERIA FOTO fot.A.Mocek

Czytaj więcej...

 

ZACHĘCAMY WSZYSTKICH UCZNIÓW ORAZ PRACOWNIKÓW SZKOŁY

I PRZEDSZKOLA DO WŁĄCZENIA SIĘ W KOLEJNĄ JUŻ AKCJĘ DLA ZUZI.