Przedszkole
Szkoła Podstawowa im. Polskich Noblistów

Zespół Szkół w Czaczu

Czytaj więcej...14 lutego w naszej szkole obchodziliśmy walentynki. Z tej okazji przygotowaliśmy skrzynkę walentynkową, do której uczniowie mogli wrzucać kartki dla swoich przyjaciół, kolegów, koleżanek czy sympatii. Kartki te doręczały uczniom uczennice klas 8 przebrane za amorki. Poza tym tego dnia podczas dużych przerw wolontariuszki rozdawały sentencje o miłości, a Patrycja Błaszkowska z klasy 7 przygotowała gazetkę na temat walentynek.

GALERIA FOTO

Wielkimi krokami zbliża się Szkolny Dzień Liczby Pi. Nadszedł czas na wskazanie uczniów nominowanych do udziału w konkursie Szkolny Mistrz Matematyki. Uczniowie będą walczyć o tytuł „Mistrz Matematyki na rok 2019/2020” .
LISTA NOMINOWANYCH UCZNIÓW DO KONKURSU „SZKOLNY MISTRZ MATEMATYKI”  W ROKU SZKOLNYM 2019/2020:

Czytaj więcej...

Czytaj więcej...II Gminny Konkurs „Ziemia śmigielska w czasie powstania wielkopolskiego” w Starym Bojanowie  zakończył się zwycięstwem. Małgorzata Kobus, Zachariasz Piątek i Paweł Ratajczak zwyciężyli w konkursie poświęconym historii powstania wielkopolskiego na ziemi śmigielskiej. Wykazali się dużą wiedzą dotyczącą historii powstania, bohaterów walk  i miejsc pamięci na terenie Śmigla i okolicy.

GALERIA FOTO

Czytaj więcej...22 lutego ośmioro uczniów klasy VII i VIII uczestniczyło w realizacji projektu „Doradztwo zawodowe w barwach wolontariatu”. Projektowi patronowało Leszczyńskie Centrum Doradztwa Zawodowego, a koordynatorem projektu był Grzegorz Kozak. W ramach projektu uczniowie przygotowali różnego rodzaju gry i zabawy (gra w memory, 5 sekund, zawodopolis) związane z zawodami oraz pokazali swoje zainteresowania i mocne strony. Można było również zobaczyć pokaz gimnastyki artystycznej, śpiewu, taekwondo czy doświadczenia chemiczne. Mieszkańcy byli bardzo zainteresowani pokazami i zadawali uczniom wiele pytań dotyczących ich mocnych stron. Sami też przygotowali dla nas niespodziankę i opowiedzieli o swojej drodze zawodowej, zainteresowaniach i pasjach. Uczniowie mieli też możliwość wysłuchania piosenki zagranej i zaśpiewanej przez mieszkańców. Z całego serca dziękuję naszej młodzieży za tak wspaniałe zaangażowanie się i przygotowanie akcji.

GALERIA FOTO

Czytaj więcej...Do Koła Wolontariatu należy 26 wolontariuszek z klas VI-VIII.  Dziewczyny chętnie  angażują się w różnego rodzaju akcje, współpracując z Samorządem Uczniowskim, panią pedagog, księdzem proboszczem i panią sołtys Czacza. We wrześniu przygotowaliśmy plan pracy, wykonaliśmy gazetkę oraz wspólnie z SU zorganizowaliśmy zbiórkę nakrętek. W październiku wolontariuszki czytały bajki przedszkolakom, kwestowały podczas Dnia Papieskiego, pomagały Pani pedagog w akcji „Jabłuszko”. W ostatnich dniach października zorganizowaliśmy zbiórkę zniczy, które zapaliliśmy na uporządkowanych przez wolontariuszki  opuszczonych grobach.

GALERIA FOTO

Czytaj więcej...

Czytaj więcej...Po ciężkiej pracy w I semestrze uczniowie klas V-VIII Szkoły Podstawowej w Czaczu niewątpliwie zasłużyli na dobrą rozrywkę w postaci dyskoteki karnawałowej, która odbyła się w naszej szkole w środę 15 stycznia. Tego dnia uczniom towarzyszyło wiele emocji i wrażeń. Hol szkolny wyglądał inaczej niż na co dzień, zamienił się w prawdziwą salę balową. Świetlica udekorowana kolorowymi serpentynami, girlandami oraz światełkami, zachęcała do zabawy. W szkole zaroiło się od księżniczek, kotków, kowbojów rodem z Dzikiego Zachodu, Myszki Miki, cyganek. Byli też: muszkieter, kucharka, piłkarze, trener piłki nożnej, zwierzaki  i różne inne stwory i dziwadła… Stroje były barwne, oddawały nawet najdrobniejsze szczegóły wybranej postaci. Niektórzy byli nie do poznania, inni budzili podziw, a niekiedy nawet przerażenie. Wszyscy bawili się znakomicie. Były kółeczka, konkursy, zabawy i tańce w parach. Nie mogło również zabraknąć króla i królowej balu. Tegoroczny bal karnawałowy należał do udanych. Wszystkim obecnym na dyskotece karnawałowej uczniom dziękujemy za przybycie i wspaniałą zabawę do samego końca.

GALERIA FOTO

Czytaj więcej...W słoneczną niedzielę 12 stycznia 2020r. po raz kolejny zagraliśmy Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Czaczu. Od lat współpracujemy ze sztabem w Śmiglu, lecz finał robimy sami, nie inaczej było w tym roku. Zaczęliśmy o godzinie 15.00 i graliśmy nieprzerwanie prawie do godziny 19.30.  Gdyż program finału obfitował w atrakcje. Bazą były oczywiście występy wokalne i instrumentalne uczniów Szkoły Podstawowej w Czaczu. Dodatkowo wystąpiła Młodzieżowa Orkiestra Dęta ze Śmigla w okrojonym, sześcioosobowym składzie, zaśpiewały dziewczyny z byłej grupy Muzol oraz zatańczyły mażoretki, dając niezrównany pokaz kunsztu maszerowania.

GALERIA FOTO

Czytaj więcej...

Czytaj więcej...Czytaj więcej...20 grudnia z okazji zbliżających się świąt Bożego Narodzenia w naszej szkole odbył się przegląd kolęd klas V-VIII. Jury w składzie p. Bernadeta Dudzińska i p. Łukasz Filipowicz oceniali wykonanie kolęd. Wspólne kolędowanie rozpoczęliśmy kolędą "Bóg się rodzi” w wykonaniu Eriki Michalak i Nikoli Piotrowiak z klasy Va. Następnie klasa Vb zaśpiewała kolędę "Wśród nocnej ciszy…”, a Julia Szul, Jagoda Michalewicz, Natalia Piwońska, Mateusz Woźniak i Piotr Ruta z klasy VIa zaprezentowali kolędę "Lulajże, Jezuniu”. Po wysłuchaniu kolędy "Mizerna cicha, stajenka licha’’ zaśpiewanej przez klasę VIb, obejrzeliśmy przedstawienie w wykonaniu uczniów klas V. Następnie zaprezentowała się Oliwia Michalak z klasy VIIa wykonując kolędę "Anioł pasterzom mówił’’. Kolędę "Gdy śliczna panna’’ zaśpiewała klasa VIIb, a Klaudia Wąsik z klasy VIIIa zaprezentowała kolędę "Cicha noc, święta noc’’. Na zakończenie Zachariasz Piątek z klasy VIIIb zaśpiewał "Triumfy Króla Niebieskiego”. Po burzliwych naradach jury wyłoniło najlepszą trójkę:
1 miejsce zajęła klasa VIb
2 miejsce zajęła klasa VIIIa
3 miejsce zajęła klasa VIIIb

GALERIA FOTO

Czytaj więcej...12 grudnia odbył się apel porządkowy, na którym zostały ogłoszone wyniki konkursów odbywających się na terenie naszej szkoły. Pani Agnieszka Han z p. Iloną Konieczną zorganizowały turniej szachowy "Szachy z Piłsudskim”. W tym turnieju udział wzięło 14 uczniów naszej szkoły. Wszyscy prezentowali bardzo wysoki poziom gry. Najlepsza trójka tego turnieju to:
1 miejsce Krystian Łabędzki klasa 7b
2 miejsce Jędrzej Han klasa 7a
3 miejsce Nikodem Majorek klasa 5a

GALERIA FOTO

Czytaj więcej...

Czytaj więcej...Czytaj więcej...6 grudnia obchodziliśmy Mikołajki. W naszej szkole był to dzień czapki św. Mikołaja ,,Kto przebrany - nie pytany”. Odwiedził nas też święty Mikołaj i obdarował słodkościami. Świętemu Mikołajowi dziękujemy za odwiedziny i upominki. Obiecujemy, że będziemy grzeczni i zapraszamy za rok.

GALERIA FOTO

Czytaj więcej...Uczniowie klasy 1a razem z rodzicami i wychowawcą postanowili własnoręcznie przygotować ozdoby na klasową choinkę. Pod bacznym okiem pani M. Biegańskiej i pani K. Wojtkowiak dzieci wyczarowały prawdziwe arcydzieła, które stały się wspaniałym uzupełnieniem naszego zielonego gościa. Mimo ciężkiej pracy, wszystkim udzieliła się już świąteczna atmosfera. Każdy jakby lepszy, weselszy, jakby życzliwszy, zaczarowany... Po prostu dobry dla innych. Moi Kochani tak trzymać!

GALERIA FOTO