Przedszkole
Szkoła Podstawowa im. Polskich Noblistów

Zespół Szkół w Czaczu

Czytaj więcej...7 września oraz 13 października uczniowie klas VII oraz VIII wzięli udział w warsztatach z panem Grzegorzem Kozakiem, doradcą zawodowym z Centrum Wsparcia Rzemiosła, Kształcenia Dualnego i Zawodowego w Lesznie.

Warsztaty przeprowadzone zostały w ramach „Dnia z Doradcą Zawodowym”. Upłynęły pod znakiem ciekawych dyskusji, omawiania ról w grupie, predyspozycji oraz znaczenia kompetencji kluczowych. Uczniowie mieli również możliwość skorzystania z indywidualnych konsultacji.

GALERIA FOTO

Czytaj więcej...

 

Zachęcamy do udziału w akcji

ZBIÓRKA KASZTANÓW NA LEK DLA MARYSI

Czytaj więcej...Uczniowie klas 7a i 7b na lekcjach geografii zapoznają się z Polską. W pierwszym dziale poznają Środowisko przyrodnicze Polski i w ramach lekcji geografii wykonywali modele gór fałdowych, zrębowych i wulkanicznych. Na kolejnej lekcji zapoznawali się z formami polodowcowymi na obszarze Polski, dlatego wykonywali z masy solnej modele form polodowcowych, czyli wzgórza morenowe, pradoliny, sandry, głazy narzutowe. Zapraszamy do zapoznania się z galerią prac uczniów.

GALERIA FOTO

Czytaj więcej...14 października obchodziliśmy ważne święto - Dzień Edukacji Narodowej. Prowadzący uroczystość Julia Szul i Tymoteusz Kobiałka zaprosili wszystkich uczniów, nauczycieli oraz pracowników szkoły do wysłuchania uroczystego apelu. Na samym początku był czas na występ artystyczny. Uczniowie klas ósmych w wierszach i piosenkach ukazali jakie ciekawe są przedmioty, których uczymy się na co dzień, złożyli życzenia wszystkim nauczycielom i pracownikom szkoły oraz wręczyli własnoręcznie wykonane upominki.

Następnie głos zabrał Pan Dyrektor Edward Pawlicki, który złożył życzenia z okazji obchodzonego święta i wręczył nagrody wyróżnionym nauczycielom. Pani Dyrektor  Renata Stachowska podziękowała Pani Elżbiecie Kucharskiej za długoletnią pracę na rzecz szkoły i złożyła życzenia z okazji przejścia na emeryturę. Do powyższych podziękowań dołączyli również uczniowie szkoły oraz przedstawiciele Rady Rodziców. Przewodnicząca Rady Rodziców, pani Karolina Wawrzynowska wraz z rodzicami serdecznie podziękowała  pedagogom i pracownikom szkoły za trud wkładany każdego dnia w naukę i wychowanie uczniów. Nauczyciele i pracownicy otrzymali z rąk przedstawicieli Rady Rodziców kwiaty. Uroczystość przygotowali uczniowie klas ósmych wraz z wychowawcami. 

GALERIA FOTO

Czytaj więcej...Dnia 1 października już po raz jedenasty została przeprowadzona w naszej szkole akcja związana ze Światowym Dniem Tabliczki Mnożenia.

Rozpoczęliśmy ją od wywieszenia w szkole plakatów informacyjnych i tabliczek z różnymi przykładami działań z tabliczki mnożenia. Uczniowie przez cały tydzień mogli przypomnieć sobie dzięki temu jej znajomość. Ostatniego dnia akcji podczas każdej lekcji witaliśmy się przykładem działania z tabliczki mnożenia, w czasie przerw zorganizowaliśmy konkurs ze znajomości tabliczki mnożenia, za który uczeń mógł otrzymać słodką niespodziankę.

Wszystkim bardzo serdecznie dziękujemy za przyłączenie się do naszej akcji sprawdzania znajomości tabliczki mnożenia i zapraszamy do zabawy w przyszłym roku.

GALERIA FOTO

Czytaj więcej...1 października odbyła się Noc Zawodowców. Forma miała charakter hybrydowy. My jednak postanowiliśmy się spotkać w szkole i wspólnie ją obejrzeć. W popołudniowym spotkaniu uczestniczyli chętni uczniowie z klas VIII. Podczas Nocy Zawodowców można było zapoznać się ofertą edukacyjną szkół ponadpodstawowych z naszego najbliższego regionu. Sposoby pracy pokazywali również rzemieślnicy. Poznaliśmy specyfikę pracy mechanika, piekarza, elektronika, fryzjera i inne. W imieniu swoim oraz pani Magdaleny Franek-Dalaszyńskiej chciałabym podziękować uczniom za aktywny udział i zachęcić do następnych.

Czytaj więcej...Dzień 30 września jest szczególnym dniem dla chłopców, ponieważ to ich święto. Czwartek w  naszej szkole był wyjątkowym dniem – Dniem Dżentelmena.

Tego dnia każdy chłopak, który miał na sobie element stroju dżentelmena (koszula, muszka, krawat, kamizelka, itp.) mógł być pewny, że tego dnia nikt go nie zapyta, ani nie będzie musiał pisać niezapowiedzianych kartkówek. Chłopcy bardzo chętnie włączyli się w obchody tego dnia.

Dziękujemy za tak liczny odzew i życzymy Wam, Dżentelmeni jeszcze raz wszystkiego co najlepsze!!!

GALERIA FOTO

Czytaj więcej...W roku szkolnym 2021/2022 tak, jak co roku w naszej szkole, została zorganizowana akcja ekologiczna „Sprzątanie Świata” pod hasłem „Myślę, więc nie śmiecę”. W dniach 15–20 września uczniowie wszystkich klas wraz z wychowawcami założyli rękawiczki, zabrali worki i aktywnie włączyli się w posprzątanie terenów wokół szkoły. Natomiast w piątek 17 września, aby pokazać wszystkim, że również i nam nie jest obojętny los naszej planety, uczniowie przyszli do szkoły w ubraniach z elementami koloru Ziemi -  niebieskim i zielonym.
Akcja „Sprzątanie Świata” przede wszystkim ma charakter edukacyjny. Uświadamia nam, że stan środowiska, w którym żyjemy zależy w dużej mierze od nas samych. Promuje postawy i zachowania proekologiczne, uczy poszanowania środowiska naturalnego oraz pokory dla otaczającej nas przyrody.
Jako Samorząd Uczniowski dziękujemy wszystkim, którzy przyłączyli się do akcji.

DBAJMY O NASZ DOM – NASZĄ ZIEMIĘ.      

W związku z udziałem uczniów klas V – VIII w uroczystości upamiętnienia Powstańców Wielkopolskich spoczywających na cmentarzu w Czaczu w dniu 21 września 2021r. nastąpiła zmiana w organizacji pracy.
Przedszkole pracuje zgodnie z planem od 7:00 do 16:00.
W szkole od pierwszej do czwartej lekcji zajęcia odbywają się zgodne z obowiązującym planem, potem lekcji nie ma. Uczniowie klas V – VIII uczestniczą w uroczystości, uczniowie klas I – IV są zwolnieni do domu. Świetlica pracuje zgodnie z obowiązującym planem – od godz. 7:00 do godz. 16:00.
Odwozy uczniów w tym dniu:
ok. godz. 12:00 – klasy I – IV
ok. godz. 13:00 – 5 i 6 – latki
ok. godz. 14:00 – klasy V – VIII (bezpośrednio po uroczystości).