Przedszkole
Szkoła Podstawowa im. Polskich Noblistów
Gimnazjum im. Polskich Noblistów
Zespół Szkół w Czaczu

Czytaj więcej...14 lutego uczniowie klas młodszych spotkali się na baliku karnawałowym. Zgodnie z tradycją chętni uczniowie mogli się przebrać.  Zabawa przy muzyce przeplatana była różnymi konkursami: taniec z balonem, taniec z miotłą czy przejście pod liną. W czasie przerwy wychowawcy rozdali dzieciom pocztę walentynkową. Wspólny czas minął bardzo szybko i bardzo miło. Dziękujemy panu Łukaszowi za przygotowanie sprzętu muzycznego.

GALERIA FOTO

Czytaj więcej...W ramach zajęć rozwijających zainteresowania, uczniowie klasy IIb uczą się podstaw kodowania. Wykorzystują do tego roboty zwane Photonami.
Co potrafi Photon?
Całkiem sporo. Może wykrywać przeszkody, wyczuwać dotyk oraz reagować na dźwięk. Robot potrafi się też przemieszczać.  Robotem można sterować za pomocą urządzenia mobilnego, smartfonu lub tabletu, z wykorzystaniem specjalnej aplikacji.  Na ostatnich zajęciach uczniowie przygotowali wyścigi  robotów w linii prostej oraz slalom.

GALERIA FOTO

Czytaj więcej...Klasę Ib odwiedziła pani Magdalena Wojtkowiak, mama Antoniego. Pani Wojtkowiak zaprezentowała dzieciom własnoręcznie wykonane dekoracje świąteczne oraz ozdoby choinkowe. Uwagę dzieci zwrócił Mikołaj wykonany z przepalonej żarówki, choinki, serduszka, ptaszki, anioły z materiału oraz wiele innych ozdób . Mama Antoniego zachęcała dzieci do twórczej inwencji podczas wykonywania różnorodnych prac plastyczno- technicznych. Podpowiadała im ciekawe, niestandardowe rozwiązania. Zaproponowała i wspólnie z dziećmi wykonała szyszki na choinkę. Dziękujemy pani Wojtkowiak za poświęcony czas na przygotowanie zajęć oraz za Mikołaja, który ozdobił naszą klasę. Wspólnie ustaliliśmy, że spotkamy się ponownie przygotowując się do Świąt Wielkanocnych.

GALERIA FOTO

Czytaj więcej...Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia uczniowie klasy Ia przygotowali przedstawienie Jasełek. 13 grudnia zaprosili na nie rodziców oraz babcie i dziadków. W tak rodzinnym gronie po przedstawieniu, podczas którego wspólnie śpiewano kolędy, wszyscy podzielili się opłatkiem składając sobie nawzajem życzenia. Rodzice zadbali, aby na stole znalazły się pyszne ciasta. Po skosztowaniu pyszności przybył oczekiwany przez dzieci gwiazdor z prezentami. W ten sposób weszliśmy w czas oczekiwania na Boże Narodzenie.

GALERIA FOTO

Czytaj więcej...Jedną z tradycji świątecznych związanych ze świętami Bożego Narodzenia jest własnoręczne wykonywanie ozdób choinkowych w gronie rodzinnym. Tę tradycję kontynuowaali rodzice uczniów klasy Ia, którzy przybyli 14 grudnia na zajęcia, aby wspólnie z dziećmi wykonać ozdoby choinkowe. Panie Katarzyna Domagała i Wioleta Donaj bardzo chętnie podzieliły się swoimi pomysłami i dzieci wykonały bombki z papieru, aniołki z papieru oraz ozdobiły bombki według własnych pomysłów. Uczniowie bili zachwyceni i bardzo zainteresowani wspólnymi zajęciami. Pracowali w skupieniu i wykonali bardzo ładne, estetyczne i kolorowe ozdoby choinkowe. Zajęcia te dały wszystkim wiele radości. Mamom bardzo dziękujemy za poświęcony czas i za przygotowanie materiałów na zajęcia.

GALERIA FOTO

Czytaj więcej...W środę 28 listopada odbyła się zabawa andrzejkowa klas I i II. Uczniowie bawili się przy muzyce przygotowanej przez koleżanki z klasy VIII, które oprócz muzyki przygotowały zabawy z miotłą, taniec na gazetach, taniec z balonami, zabawę z krzesłami. Podczas imprezy nie zabrakło też wróżb andrzejkowych z butami i z serduszkami. Wszyscy przybyli bawili się doskonale. Bardzo dziękujemy Joasi, Wiktorii i Ani za przygotowanie i prowadzenie imprezy.

GALERIA FOTO

Czytaj więcej...Klasę Ib odwiedziła Patrycja Błaszkowska, siostra Piotra. Patrycja wyszła z inicjatywą przeprowadzenia w klasie zajęć plastycznych. Przygotowała wiele elementów do wykonania pracy. Temat zajęć był dla dzieci niespodzianką. Ze styropianowych jajek powstały przepiękne pingwiny, które bardzo ucieszyły dzieci. Dziękujemy Patrycji za odwiedziny, wielkie zaangażowanie w pracę z dziećmi i czas spędzony na przygotowanie materiałów do zajęć.

GALERIA FOTO

Czytaj więcej...

 

W czwartek  15 listopada  odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski klas I-II,  do którego przystąpiło 21 uczestników. Uczniowie recytowali wiersze związane z Polską. Na przebiegiem konkursu czuwała pani Elżbieta Kucharska, a w jury zasiadły panie: R. Stachowska, B. Wąsik i K. Boruszewska. Wszyscy zaprezentowali się wspaniale. Poziom był wyrównany, jury miało bardzo trudne zadanie.

Wyniki konkursu:
I miejsce – Władysław Jóźwiak kl. IIa
II miejsce – Marta Witomska kl. IIa
III miejsce – Agnieszka Chruścicka kl. Ia

GALERIA FOTO

Czytaj więcej...Z okazji 100 rocznicy odzyskania niepodległości uczniowie klas I i II również przyłączyli się do obchodów tego święta. Wzięli udział w projekcie przygotowanym przez p. E. Kucharską i P. Samoląg pt. „Święto Niepodległości”. Zakres zadań, które udało się zrealizować naszym uczniom:

GALERIA FOTO

Czytaj więcej...

Czytaj więcej...W piątek 16 listopada o godzinie 17:00 uczestnicy kółka teatralnego wystawili przedstawienie pt. ”Andrzejki z Czarownicą”. Był to pierwszy występ naszych młodych aktorów amatorów. Przedstawienie było zabawne. Pokazało jak młode czarownice zabawiały się we wróżby i czary. Widzowie mogli poznać zwyczaje Andrzejek. Młodzi aktorzy amatorzy zostali nagrodzeni gromkimi brawami. W trakcie przedstawienia miał miejsce antrakt, w czasie którego był czas na poczęstunek. Po przerwie dokończono przedstawienie. Nie zabrakło również śpiewu. Po przedstawieniu miały miejsce wróżby andrzejkowe m.in woskowe figury, które sprawiły wiele radości nie tylko dzieciom, lecz także dorosłym. Zachęceni sukcesem planujemy kolejne przedstawienie. 

GALERIA FOTO

Czytaj więcej...29 października w Szkole Podstawowej w Starym Bojanowie odbył się konkurs międzygimnazjalny 'English? Deutsch? Żaden problem!', w którym uczestniczyły drużyny z czterech szkół: z Bronikowa, Starego Bojanowa, Śmigla oraz Czacza. Naszą szkołę reprezentowała drużyna o nazwie 'Black Angels' w skład której wchodzili: Patrycja Paluszkiewicz, Jagoda Skoracka oraz Michał Olejnik. Uczniowie zmagali się w wielu ciekawych konkurencjach, takich jak: prezentowanie drużyny w języku obcym, układanie puzzli językowych, wymawianie łamańców językowych, odgrywanie scenek z życia codziennego, kalambury, czytanie w języku obcym oraz karaoke.

Nasza drużyna obroniła zwycięski tytuł z poprzedniego roku i ponownie zajęła pierwsze miejsce, zdobywając dla szkoły puchar oraz wygrywając atrakcyjne nagrody. Gratulujemy!

GALERIA FOTO