Przedszkole
Szkoła Podstawowa im. Polskich Noblistów
Gimnazjum im. Polskich Noblistów
Zespół Szkół w Czaczu

Czytaj więcej...Po ciężkiej pracy w I semestrze uczniowie klas V-VIII Szkoły Podstawowej w Czaczu niewątpliwie zasłużyli na dobrą rozrywkę w postaci dyskoteki karnawałowej, która odbyła się w naszej szkole w środę 15 stycznia. Tego dnia uczniom towarzyszyło wiele emocji i wrażeń. Hol szkolny wyglądał inaczej niż na co dzień, zamienił się w prawdziwą salę balową. Świetlica udekorowana kolorowymi serpentynami, girlandami oraz światełkami, zachęcała do zabawy. W szkole zaroiło się od księżniczek, kotków, kowbojów rodem z Dzikiego Zachodu, Myszki Miki, cyganek. Byli też: muszkieter, kucharka, piłkarze, trener piłki nożnej, zwierzaki  i różne inne stwory i dziwadła… Stroje były barwne, oddawały nawet najdrobniejsze szczegóły wybranej postaci. Niektórzy byli nie do poznania, inni budzili podziw, a niekiedy nawet przerażenie. Wszyscy bawili się znakomicie. Były kółeczka, konkursy, zabawy i tańce w parach. Nie mogło również zabraknąć króla i królowej balu. Tegoroczny bal karnawałowy należał do udanych. Wszystkim obecnym na dyskotece karnawałowej uczniom dziękujemy za przybycie i wspaniałą zabawę do samego końca.

GALERIA FOTO

Czytaj więcej...W słoneczną niedzielę 12 stycznia 2020r. po raz kolejny zagraliśmy Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Czaczu. Od lat współpracujemy ze sztabem w Śmiglu, lecz finał robimy sami, nie inaczej było w tym roku. Zaczęliśmy o godzinie 15.00 i graliśmy nieprzerwanie prawie do godziny 19.30.  Gdyż program finału obfitował w atrakcje. Bazą były oczywiście występy wokalne i instrumentalne uczniów Szkoły Podstawowej w Czaczu. Dodatkowo wystąpiła Młodzieżowa Orkiestra Dęta ze Śmigla w okrojonym, sześcioosobowym składzie, zaśpiewały dziewczyny z byłej grupy Muzol oraz zatańczyły mażoretki, dając niezrównany pokaz kunsztu maszerowania.

GALERIA FOTO

Czytaj więcej...

Czytaj więcej...Czytaj więcej...20 grudnia z okazji zbliżających się świąt Bożego Narodzenia w naszej szkole odbył się przegląd kolęd klas V-VIII. Jury w składzie p. Bernadeta Dudzińska i p. Łukasz Filipowicz oceniali wykonanie kolęd. Wspólne kolędowanie rozpoczęliśmy kolędą "Bóg się rodzi” w wykonaniu Eriki Michalak i Nikoli Piotrowiak z klasy Va. Następnie klasa Vb zaśpiewała kolędę "Wśród nocnej ciszy…”, a Julia Szul, Jagoda Michalewicz, Natalia Piwońska, Mateusz Woźniak i Piotr Ruta z klasy VIa zaprezentowali kolędę "Lulajże, Jezuniu”. Po wysłuchaniu kolędy "Mizerna cicha, stajenka licha’’ zaśpiewanej przez klasę VIb, obejrzeliśmy przedstawienie w wykonaniu uczniów klas V. Następnie zaprezentowała się Oliwia Michalak z klasy VIIa wykonując kolędę "Anioł pasterzom mówił’’. Kolędę "Gdy śliczna panna’’ zaśpiewała klasa VIIb, a Klaudia Wąsik z klasy VIIIa zaprezentowała kolędę "Cicha noc, święta noc’’. Na zakończenie Zachariasz Piątek z klasy VIIIb zaśpiewał "Triumfy Króla Niebieskiego”. Po burzliwych naradach jury wyłoniło najlepszą trójkę:
1 miejsce zajęła klasa VIb
2 miejsce zajęła klasa VIIIa
3 miejsce zajęła klasa VIIIb

GALERIA FOTO

Czytaj więcej...12 grudnia odbył się apel porządkowy, na którym zostały ogłoszone wyniki konkursów odbywających się na terenie naszej szkoły. Pani Agnieszka Han z p. Iloną Konieczną zorganizowały turniej szachowy "Szachy z Piłsudskim”. W tym turnieju udział wzięło 14 uczniów naszej szkoły. Wszyscy prezentowali bardzo wysoki poziom gry. Najlepsza trójka tego turnieju to:
1 miejsce Krystian Łabędzki klasa 7b
2 miejsce Jędrzej Han klasa 7a
3 miejsce Nikodem Majorek klasa 5a

GALERIA FOTO

Czytaj więcej...

Czytaj więcej...Czytaj więcej...6 grudnia obchodziliśmy Mikołajki. W naszej szkole był to dzień czapki św. Mikołaja ,,Kto przebrany - nie pytany”. Odwiedził nas też święty Mikołaj i obdarował słodkościami. Świętemu Mikołajowi dziękujemy za odwiedziny i upominki. Obiecujemy, że będziemy grzeczni i zapraszamy za rok.

GALERIA FOTO

Czytaj więcej...Uczniowie klasy 1a razem z rodzicami i wychowawcą postanowili własnoręcznie przygotować ozdoby na klasową choinkę. Pod bacznym okiem pani M. Biegańskiej i pani K. Wojtkowiak dzieci wyczarowały prawdziwe arcydzieła, które stały się wspaniałym uzupełnieniem naszego zielonego gościa. Mimo ciężkiej pracy, wszystkim udzieliła się już świąteczna atmosfera. Każdy jakby lepszy, weselszy, jakby życzliwszy, zaczarowany... Po prostu dobry dla innych. Moi Kochani tak trzymać!

GALERIA FOTO

Czytaj więcej...Czytaj więcej...Uczniowie naszej szkoły pożegnali listopad dyskoteką andrzejkową zorganizowaną z pomocą Samorządu Uczniowskiego. 26 listopada uczennice z klasy 8a pomogły w organizacji dyskoteki dla klas I-III. Przygotowały wróżby i zabawy andrzejkowe.

Starsi koledzy i koleżanki mogli sprawdzić swoją przyszłość podczas zabawy andrzejkowej, która miała miejsce w holu szkoły 27 listopada. Można było wywróżyć między innymi: miejsce, które odwiedzimy w najbliższej przyszłości, imię najlepszej przyjaciółki i przyjaciela, sprawdzić swoją przyszłość na drzewku szczęścia oraz dowiedzieć się czy spełni się najskrytsze marzenie. Dziękujemy wszystkim za przybycie i za wspaniałą zabawę. Zapraszamy na kolejną dyskotekę w karnawale.

DYSKOTEKA KLAS 1-3

DYSKOTEKA KLAS 5-8

OGÓLNOPOLSKI KONKURS ”IDĄ ŚWIĘTA, NIE O SMS-IE, LECZ O KARTCE PAMIĘTAJ”
REGULAMIN KONKURSU GRUPOWEGO:

Czytaj więcej...

Czytaj więcej...Po raz drugi nasza szkoła przystąpiła do akcji „Idą święta, nie o sms-ie lecz o kartce pamiętaj”, której celem jest kultywowanie tradycji świąt Bożego Narodzenia, wzmacnianie więzi rodzinnych, przeciwdziałanie e-uzależnieniom oraz rozwijanie kreatywności i poczucia estetyki u dzieci.   W ramach współpracy z Fundacją „Dbam o Mój Zasięg” otrzymaliśmy 100 kartek świątecznych. Koszty wydruku, projektu graficznego oraz przygotowania do wysyłki poniesie Fundacja. Natomiast koszt wysyłki został pokryty z funduszy Rady Rodziców. Kampania dotycząca wysyłania kartek świątecznych jest przeznaczona dla uczniów klas V- VIII, w której chętni uczniowie samodzielnie wypiszą kartkę i nadadzą ją na poczcie. Kartki będziemy przekazywać chętnym uczniom w środę 4 grudnia na godzinach wychowawczych.
Integralną częścią kampanii są dwa konkursy o charakterze indywidualnym i grupowym. Dla uczniów klas V- VIII organizowany jest konkurs na film promujący akcje „Idą święta, nie o sms-ie lecz o kartce pamiętaj”. Natomiast dla uczniów klas młodszych i dzieci przedszkolnych organizowany jest konkurs plastyczny, który polega na wykonaniu przez dzieci kartki świątecznej wg własnego pomysłu.

REGULAMIN KONKURSU INDYWIDUALNEGO:

Czytaj więcej...

Czytaj więcej...Czytaj więcej...Czytaj więcej...Czytaj więcej...W związku ze zbliżającymi się świętami Bożego Narodzenia ogłaszamy konkurs na wykonanie świątecznych symboli. Celem konkursu jest kultywowanie tradycji świątecznych, rozwijanie wyobraźni, wrażliwości estetycznej i zdolności manualnych oraz pobudzanie aktywności twórczej. Tematem konkursu jest „Chemiczna skarpeta lub matematyczna bombka”. Skarpety powinny być wykonane z dowolnej tkaniny, filcu bądź wełny, natomiast bombki powinny mieć kształt kuli (np. styropian, balon, piłka). Ozdobienia na skarpecie powinny nawiązywać do symboliki chemicznej – np. symbol pierwiastka, wzór związku chemicznego, motywy szkła lub sprzętu chemicznego itp. Bombki zaś zdobimy wzorami matematycznymi bądź dowolnymi figurami geometrycznymi.

Czytaj więcej...

Czytaj więcej...Czytaj więcej...8 listopada to Europejski Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania obchodzony również w Polsce. Jak ważne jest zdrowe odżywianie uczymy się już od najmłodszych lat. O tym, że dieta bogata w owoce, warzywa i inne zdrowe produkty ma korzystny wpływ na nasze zdrowie oraz że śniadanie to najważniejszy posiłek, który dodaje nam energii na resztę dnia, pierwszoklasiści z klasy Ib przypominali sobie podczas zajęć zorganizowanych w ramach programu „Śniadanie daje moc”. Rozpoczęły się one od pogadanki, która miała na celu zwiększenie świadomości na temat zdrowego odżywiania i ważnej roli śniadania w codziennej diecie.

Czytaj więcej...