Przedszkole
Szkoła Podstawowa im. Polskich Noblistów
Gimnazjum im. Polskich Noblistów
Zespół Szkół w Czaczu

Informuję wszystkich uczniów klas IV – VII, iż dnia 20.04.2018 (piątek) odbędą się podczas pierwszej dużej przerwy w bibliotece szkolnej eliminacje KONKURSU MITOLOGICZNEGO. Wszystkich chętnych zapraszamy!

Czytaj więcej...
Od 20 do 27 marca 2018 w naszej szkole odbyła się akcja charytatywna dla sióstr Magdy i Niny, które od urodzenia cierpią na chorobę genetyczną. Dziewczynki potrzebowały naszej pomocy i na ich rzecz zbieraliśmy chusteczki higieniczne oraz pieluchy - pampersy numer 6. Do tej akcji przyłączyło się wiele osób: przedszkolaki, uczniowie oraz pracownicy naszej szkoły.
Dzięki Waszej pomocy uzbieraliśmy wielki stos chusteczek oraz pampersów!
Dziękujemy wszystkim tym, którzy okazali serce potrzebującym siostrom i włączyli się w tą akcję!

GALERIA FOTO

Czytaj więcej...

 

UKS Grom Czacz zaprasza 21 kwietnia 2018 r.

na akcję charytatywną GROM DLA ZOSI.

Czytaj więcej...Czytaj więcej...Z okazji Pierwszego Dnia Wiosny w naszej szkole Samorząd Uczniowski zorganizował akcję „Uczeń przebrany = Uczeń niepytany”. W tym dniu na korytarzach szkoły było bardzo wiosennie. Uczniowie wykorzystali możliwość niepytania i przebrali się za ciekawe postacie.

Dziękujemy wszystkim za przyłączenie się do akcji.

Czytaj więcej...Czytaj więcej...14 marca, w ramach Święta matematyki w naszej szkole przeprowadzony został coroczny konkurs „Szkolny Mistrz Matematyki”, podczas którego ubiegłoroczni Mistrzowie, broniący swojego tytułu oraz  nominowani uczniowie, którzy wykazują się zdolnościami matematycznymi na zajęciach lekcyjnych, rozwiązywali zestaw zadań matematycznych wymagający od nich nieschematycznego myślenia. Uczniowie nie korzystali bezpośrednio z wcześniej zdobytej wiedzy. Ważna była umiejętność czytania ze zrozumieniem i logiczne myślenie. Konkurs ten rozgrywany był w dwóch kategoriach, klasy IV – VI szkoły podstawowej oraz klas VII i gimnazjum.

Czytaj więcej...

Czytaj więcej...Miesiąc marzec jest miesiącem  matematyki, dlatego podczas minionego tygodnia w naszej szkole obchodziliśmy „Święto matematyki”. W ciągu tego tygodnia celem naszym była popularyzacja wiedzy matematycznej wśród wszystkich uczniów, rozwijanie zainteresowań uzdolnień matematycznych naszych uczniów oraz doskonalenie umiejętności koncentracji i logicznego myślenia. W związku z tym świętem w naszej szkole dla wszystkich uczniów przeprowadzone zostały klasowe konkursy w trzech kategoriach:

GALERIA FOTO

Czytaj więcej...

Czytaj więcej...Po feriach czekała miła niespodzianka na dwie uczennice naszej szkoły. Opiekun SKO p. Natalia Kozak w imieniu pani Dyrektor banku PKO BP o/Śmigiel Aldony Michałowskiej wręczyła uczenniom Klaudii Sikorze z kl. Va oraz Katarzynie Nędzy z kl.Vb nagrody ufundowane przez bank PKO BP za systematyczne oszczędzanie w Szkolnej Kasie Oszczędnościowej. Dziewczyny są przykładem dobrego i umiejętnego gospodarowania swoimi oszczędnościami. Wielokrotnie udowodniły, że oszczędzanie jest ważne, a co za tym idzie można z oszczędności wygospodarowac pieniążki na swoje marzenia.
Zapraszamy wszystkich uczniów posiadających konto SKO do systematycznego oszczędzania. Pieniążki można wpłacać u Opiekuna SKO (p. Natalia Kozak, p. Patrycja Przybylska) w poniedziałek lub wtorek w czasie I dużej przerwy

Czytaj więcej...Z okazji przypadającego  na dzień 6 lutego Dnia Bezpiecznego Internetu postanowiliśmy, że my chcemy także i w pozostałe dni roku być bezpieczni w sieci. Miesiąc luty był dla nas miesiącem aktywnej pracy poświęconej zdobywaniu i utrwalaniu wiedzy o tym jak być bezpiecznym w necie. Uczniowie brali udział w lekcjach poświęconych zagrożeniom w internecie, dowiedzieli się jakie zagrożenia mogą na nich czyhać w sieci i jak skutecznie się przed nimi obronić. Do tego planu włączyli się wszyscy nauczyciele oraz rodzice, którzy również na spotkaniach z wychowawcami poznali sposoby i metody obrony przed zagrożeniami z jakimi mogą spotkać się ich dzieci oraz oni sami podczas surfowania w Internecie.

Mam nadzieję, że nasza akcja przyniesie pozytywne efekty, choćby takie jakie przedstawiono na plakatach przygotowanych na tę okoliczność. Można je oglądać w zamieszczonej poniżej galerii. Na koniec chciałbym, aby każdy z Was odpowiedział na pytania anonimowej ankiety, którą opracowały Julia i Marianna z klasy IIIbg. Oto link do ankiety, bardzo prosimy o szczere i prawdziwe odpowiedzi.

ANKIETA - bezpieczny internet
GALERIA PLAKATÓW

Czytaj więcej...26 lutego w naszej szkole odbyły się szkolne eliminacje ogólnopolskiego konkursu "Młodzi Zapobiegają Pożarom”. Do rywalizacji pisemnej sprawdzającej wiedzę z tego zakresu przystąpiło 15 uczniów, w tym 2 reprezentantów klas IV-VI. Po trzech uczniów awansowało do gminnych rozgrywek. Z klas gimnazjalnych i kl.VII - I miejsce zajęła Joanna Stryjakowska, II miejsce zajął Łukasz Stryjakowski i III miejsce zajęła Klaudia Bartkowiak, po dogrywce z Agatą Kobiałką. Młodsze roczniki reprezentować będą Kacper Bielawski i Martyna Korzeniewska. W jury zasiedli: naczelnik OSP Czacz Dariusz Lewandowski, członek OSP Mariusz Kobiałka i Magdalena Sowa nauczyciel ZS w Czaczu. Uczniowie otrzymali małe upominki przygotowane przez strażakó za zajęcie czołowych miejsc. Do konkursu uczniowie przygotowywali się na dodatkowych zajęciach w szkole i w strażnicy OSP w Czaczu. Dziękujemy p. Dariuszowi Lewandowskiemu i p. Mariuszowi Kobiałce za zaangażowanie w przygotowaniu do konkursu.

GALERIA FOTO

Zachęcamy wszystkich uczniów, którzy pasjonują się fotografią i pstrykają zdjęcia o nadsyłanie ciekawych fotografii na facebookowy profil kółka fotograficznego FLESZ. Podzielcie się z nami swoją swoją twórczością, pochwalcie pięknymi zdjęciami. Fotografie wysyłajcie na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Więcej informacji u p. Jakuba Jankowskiego, Ani Banaszczak i Asi Stryjakowskiej z klasy VII.

Czytaj więcej...6 lutego uczniowie klas czwartych mieli nietypową lekcję – dowiedzieli się istotnych informacji o oszczędzaniu poprzez SKO - Szkolną Kasę Oszczędności. Na lekcję zaprosiliśmy przedstawiciela Banku PKO BP o/Śmigiel panią Ewelinę Orłowską. Podczas zajęć uczniowie dowiedzieli się, jak oszczędzać razem z Żyrafą Lokatką w ramach SKO. Pani Ewelina pokazała aplikację internetową, dzięki której najmłodsi uczą się oszczędzania na swoje wymarzone prezenty. W aplikacji możemy spotkać przyjaciół, takich jak: Żyrafa Lokatka, Pancerni Hatetepes.

Kto dobrze słuchał i uważał mógł wygrać gadżety SKO w konkursie, w trakcie lekcji. Każdy uczeń otrzymał książeczkę z informacją o Szkolnej Kasie Oszczędnościowej - SKO oraz wnioski dzięki, którym można założyć konto SKO. Dziękujemy pani Ewelinie Orłowskiej za poświęcony czas naszym uczniom i zapoznanie ich z SKO.

GALERIA FOTO