Przedszkole
Szkoła Podstawowa im. Polskich Noblistów

Zespół Szkół w Czaczu

b_150_100_16777215_0_0_images_joomgallery_originals_wito_patrona_1232_wito_patrona_1_20240611_1937609796.jpgW poniedziałek 10 czerwca odbyły się tegoroczne jubileuszowe Patronalia. Dokładnie 15 lat temu nadano naszej szkole imię Polskich Noblistów, a 30 lat temu powstał Zespół Szkół w Czaczu.

W pierwszej części uczniowie klas IV – VI oglądali film nagrany przez panią Ilonę Konieczną, z którego dowiedzieli się, jak wyglądało życie w dawnym pałacu. Jednocześnie pracowali w grupach i na planie budynku nanosili informacje o pomieszczeniach i sprzętach domowych. Najlepszym zespołem okazali się: Piotr Szklarski, Agnieszka Bohn i Staś Marcinkowski z klasy V b. Gratulacje!

Następnie cała społeczność szkolna wzięła udział w apelu, który przygotowały klasy siódme. Uczniowie przypomnieli ważne wydarzenia z historii szkoły i pałacu oraz przybliżyli kolegom wybitne osiągnięcia patronów naszej szkoły. Obchody Święta Patrona poprzedziła akcja „czytania z motywem”, w czasie której uczniowie codziennie czytali utwory innego laureata literackiej Nagrody Nobla oraz ubierali różne elementy garderoby.

GALERIA FOTO fot.M.Kobiałka