Przedszkole
Szkoła Podstawowa im. Polskich Noblistów

Zespół Szkół w Czaczu

W tym roku szkolnym 2023/2024  Szkoła Podstawowa w Czaczu przystąpiła do ogólnopolskiego programu edukacyjnego – ZBIERAJ BATERIE I TELEFONY.  Program powstał w celu zachęcenia dzieci i młodzieży do właściwego pozbywania się zużytych baterii i telefonów, a tym samym kształtowania właściwych nawyków i postaw proekologicznych.

W dniu 17 czerwca  2024 roku zakończyła XII edycja tego projektu, wzięło w niej udział 1198 placówek. Nasza szkoła to dzięki Wam Drodzy Uczniowie znalazła się w gronie laureatów – zebraliśmy w sumie 894 kg baterii.  Czekamy teraz na przesłanie nagrody dla szkoły. Szczegóły na stronie internetowej:  ZBIERAJ BATERIE

Poprzez selektywną zbiórkę odpadów uczniowie  przyczynili się do poprawy stanu najbliższego środowiska naturalnego. Przekazane baterie i telefony trafiły do Zakładu Przetwarzania Zużytego Sprzętu Elektrycznego i Elektronicznego Biosystem S.A., gdzie zostały poddane procesom recyklingu i odzysku.

Ponadto również w szkole ogłoszono konkurs międzyklasowy na zbiórkę zużytych baterii. Wyniki zbiórki wyglądają następująco:


W kategorii klas 1-3:
1 miejsce -  2a
2 miejsce - 1a
3 miejsce - 3a
W kategorii klas 4-7:
1 miejsce  - 7a
2 miejsce -  5a
3 miejsce  - 7b
Powyższym klasom zostały przyznane punkty do Super klasy.

W indywidualnej klasyfikacji na podium uplasowali się:
1 miejsce – Rafał Nyczka z klasy 2a
2 miejsce – Alicja Jagodzińska z klasy 1a
3 miejsce  - Agata Sikora 2a i Szymon Sikora z 7a.
Drobne upominki otrzymają podczas apelu na zakończenie roku szkolnego 2023/2024.