Przedszkole
Szkoła Podstawowa im. Polskich Noblistów
Gimnazjum im. Polskich Noblistów
Zespół Szkół w Czaczu

Czytaj więcej...5 listopada grupa 10 uczniów z klas 3 gimnazjum pod opieką pani Magdaleny Adamczak pojechała na warsztaty ekologiczne do Związku Międzygminnego „Centrum Zagospodarowania Odpadów – SELEKT” Czempinia i Piotrowa Pierwszego. Najpierw zwiedzaliśmy i dowiedzieliśmy się jak zaopatrzony jest Zakład Zagospodarowania Odpadów wraz z kompostownią w Piotrowie Pierwszym. Zobaczyliśmy na czym polega wtórna segregacja śmieci oraz dowiedzieliśmy się jak utylizowane są śmieci wielkogabarytowe. Ponadto zapoznano nas z procesem wytwarzania biogazów.

GALERIA FOTO

Czytaj więcej...

Czytaj więcej...W ramach świętowania 100-lecia niepodległości, uczniowie naszej szkoły pod opieka pań: Ilony Koniecznej, Hanny Walczewskiej i Marzeny Adamczak wybrali się 27 października na wycieczkę do Muzeum Powstania Wielkopolskiego w Poznaniu. Mieli okazję nie tylko posłuchać historii powstania, ale i wcielić się w rolę powstańców.

GALERIA FOTO

Czytaj więcej...Uczniowie klasy Ia i Ib z wychowawcami wyjechali do Śmigla, gdzie odwiedzili PKO BP oraz pocztę. W banku zapoznali się z pracą bankowca,poznali historie powstania pieniędzy, mieli możliwość zobaczyć waluty obowiązujące w różnych krajach na całym świecie, dowiedzieli się jak rozpoznać prawdziwe banknoty od fałszywych, przeliczali pieniądze ręcznie i za pomocą maszyny do liczenia banknotów. Na pamiątkę pobytu otrzymali długopisy z logo banku oraz kolorowanki.Podczas pobytu w PKO BP oceniony został konkurs plastyczny " Moja wymarzona skarbonka". Laureaci konkursu Filip Borowicz, Rafał Czerwiński i Agnieszka Chruścicka otrzymali dyplomy, odznaki i upominki.
Podczas pobyty w Urzędzie Pocztowym uczniowie dowiedzieli się jak adresować list, zapoznali się z kodem pocztowym Śmigla, poznali w jaki sposób listy i paczki trafiają o adresatów. Poznali też pracę pocztowca i listonosza. Mogli spróbować ile siły wymaga odbicie stempla pocztowego. Wrócili z wycieczki pełni wrażeń. Dziękujemy pani Natalii Kozak i pani Karolinie Wawrzynowskiej za pomoc w zorganizowaniu wyjazdu.

GALERIA FOTO

Czytaj więcej...Czytaj więcej...28 września grupa 41 uczniów pod opieką p. Agnieszki Han, p. Patrycji Przybylskiej i p. Natalii Kozak brała udział w Nocy Naukowców w Poznaniu w Politechnice Poznańskiej. Celem imprezy jest zbliżenie naukowców i społeczeństwa, stworzenie okazji do spotkań, wspólnych działań, a to wszystko oczywiście poprzez atmosferę zabawy. Nasza młodzież została zaproszona do laboratoriów i pracowni naukowców uczelni, mogli oni na własne oczy przekonać się jak fascynująca jest praca naukowców. Atrakcji było bardzo dużo. Nasi uczniowie brali udział w różnych konkursach, mogli sprawdzić swoją wiedzę z różnych dziedzin i wygrać wspaniałe nagrody. Późnym wieczorem, pełni zafascynowania światem doświadczeń i eksperymentów wróciliśmy do domu. Ale już wiemy, że za rok zawitamy tam znowu.

GALERIA FOTO

Czytaj więcej...„Nigdy w dziejach ludzkich konfliktów tak wielu nie zawdzięczało tak wiele tak nielicznym”.
Te pamiętne słowa wypowiedział Winston Churchill o pilotach walczących w obronie nieba nad Anglią w 1940 roku.  Bohaterstwo polskich pilotów 82 uczniów klas VI-VII zobaczyło w kinie w czasie projekcji filmu „Dywizjon 303. Historia prawdziwa.” O uznaniu dla wielkiego wkładu Polaków w zwycięskiej Bitwie o Anglię świadczy to, że wydarzenie znalazło się w podstawie programowej nauczania historii w szkole podstawowej. Wartość książki Arkadego Fiedlera podkreślili natomiast autorzy podstawy programowej nauczania języka polskiego, wpisując ją do zestawu szkolnych lektur.