Przedszkole
Szkoła Podstawowa im. Polskich Noblistów
Gimnazjum im. Polskich Noblistów
Zespół Szkół w Czaczu

Czytaj więcej...W dniach 22 i 23 maja klasy V pojechały na wycieczkę klasową do Tarnowskich Gór. Wyjechaliśmy o godzinie 6.00. Podróż minęła nam bardzo wesoło. Około godziny 11.15 byliśmy już na miejscu. Na początek zwiedziliśmy Kopalnię Srebra. Rozpoczęliśmy od multimedialnej wystawy, a następnie zjechaliśmy na dół specjalną windą, gdzie pani przewodnik opowiadała nam o pracy górników. Wędrowaliśmy korytarzami oglądając dawne wyrobiska i sprzęty górnicze.

GALERIA FOTO

Czytaj więcej...

Czytaj więcej...W sobotę 4 czerwca 2017r, 15-osobowa grupa wraz z p. Magdaleną Sową wzięła udział w 19. Pikniku Olimpijskim w Warszawie. Piękna pogoda, ponad stu polskich medalistów olimpijskich, kilkadziesiąt konkurencji, zimowe akcenty w środku wiosny, no i dziesiątki tysięcy osób bawiących się i spędzających sobotę na sportowo. Każdy znalazł coś dla siebie, atrakcji na pikniku było mnóstwo i wszystko za darmo.

GALERIA FOTO

Czytaj więcej...

Czytaj więcej...Uczniowie klas 2 wraz ze swymi wychowawcami Ewą Hamrol i Elżbietą Kucharską oraz z kilkoma mamami wyjechali 23 maja na wycieczkę do Poznania. Tam spotkali się z panią przewodnik, która na początku oprowadziła ich po Palmiarni. Następnie na Starym Rynku o godz. 12.00. obserwowali
poznańskie Koziołki. Zwiedzili też Katedrę i Wzgórze Przemysława. Po zjedzeniu obiadu był czas na zabawy na Malcie. Wszyscy też chętnie zjedli lody. Do domu wrócili zmęczeni ale zadowoleni.

GALERIA FOTO

Czytaj więcej...16 maja wraz z opiekunami: panią Magdaleną Sową i panem Mateuszem Kuśnierczakiem, udaliśmy się na wycieczkę do Tarnowskich Gór i Chorzowa. Po kilku godzinach podróży dotarliśmy do zabytkowej kopalni srebra w Tarnowskich Górach. Pani przewodnik szczegółowo przedstawiła nam pracę górników oraz opowiedziała o ciężkich warunkach panujących w kopalni.

GALERIA FOTO

Czytaj więcej...

Czytaj więcej...W dniach 15-17 maja młodzież z klas drugich i trzecich gimnazjum wyjechała na aktywny wypoczynek w malowniczej Małopolsce. Razem z opiekunami panią Iloną Konieczną, panią Agnieszką Han oraz panem Piotrem Koniecznym uczniowie zwiedzili obóz koncentracyjny Auschwitz-Birkenau, stare miasto w Krakowie oraz kopalnię soli w Wieliczce. W każdym z miejsc przewodnicy przybliżali historię i najciekawsze wydarzenia związane z poszczególnymi punktami wycieczki, a uczniowie zawsze słuchali z zainteresowaniem mimo zmęczenia i dużej ilości informacji, które musieli przyswoić. Oczywiście jednym z bardziej interesujących elementów wycieczki były noce, dla niektórych bardzo aktywne. Wczesnym wieczorem w środę 17 maja wszyscy cali, zdrowi, zadowoleni i gotowi do dalszej walki o jak najlepsze oceny na świadectwie, wrócili do Czacza.

GALERIA FOTO