Przedszkole
Szkoła Podstawowa im. Polskich Noblistów
Gimnazjum im. Polskich Noblistów
Zespół Szkół w Czaczu

Czytaj więcej...Klasy IIIa i IIIb wraz ze swoimi wychowawcami i kilkoma rodzicami wyjechały 15 czerwca do Wrocławia. Tam wraz z panią przewodnik uczestnicy wycieczki przeszli trasą krasnali. Podczas spaceru spotkali 25 krasnali z pośród 500, które znajdują się we Wrocławiu. Następnie zwiedzili ZOO i Afrykarium. O godzinie 16.00 obejrzeli grające fontanny. Dużą atrakcją było przepłynięcie statkiem po Odrze przez śluzę. Wszyscy wrócili zmęczeni, ale zadowoleni z wielu atrakcji.

GALERIA FOTO

Czytaj więcej...12 czerwca klasy IIb,IIa i VII wyjechały na wycieczkę do lasu w okolicy Trzebanii. Wycieczka miała na celu sprawdzenie naszych umiejętności z zakresu survivalu. Na pierwszych zajęciach zapoznaliśmy się z zasadami BHP i programem dnia. Następnie podzieliliśmy się na grupy i ruszyliśmy do zadań. Na początku wspinaliśmy się na górę, by znaleźć kluczyk do otwarcia skrzynki z puzzlami, która znajdowała się na dole. Aby wejść na górę oraz z niej zejść używaliśmy liny by było bezpieczniej. Jednym z naszych instruktorów był p.Krzysztof, żołnierz z jednostki wojskowej w Powidzu, którego wiedza wywarła na nas spore wrażenie.

GALERIA FOTO

Czytaj więcej...

Czytaj więcej...Dwudniowa wycieczka klas czwartych po ziemi kościańskiej była pełna ciekawych historii, opowieści i niespodzianek. Na początku spotkaliśmy się z panem Henrykiem Bartoszewskim, który był naszym mentorem i przewodnikiem. Opowiadał nam ciekawostki historyczne, legendy i przybliżał postacie historyczne, które miały wpływ na duże zmiany w historii i rozwoju rolnictwa na naszych ziemiach. Takie nazwiska jak Adam Mickiewicz, gen. Edmund Taczanowski, gen. Dezydery Chłapowski, Ignacy Paderewski,  nie są nam już obce i będą nam się kojarzyć z Powstaniem Wielkopolskim.

GALERIA FOTO

Czytaj więcej...

Czytaj więcej...Nasi uczniowie we wtorek 15 maja brali udział w biciu rekordu Guinessa uczestnicząc w największej lekcji matematyki. Bicie rekordu miało miejsce na stadionie żużlowym im. Alfreda Smoczyka w Lesznie. Na trybunach zasiedli uczniowie ze szkół Leszna i regionu. Temat niezwykłej lekcji brzmiał:  „Magia, czy matematyka”. Po dzwonku rozpoczynającym lekcję, uczniowie zmagali się z różnymi zadaniami dotyczącymi kwadratów magicznych. Wspólnie zadania rozwiązywało 4635 osób. A jak to zwykle bywa w szkole, po 45 minutach rozległ się dzwonek kończący fascynującą lekcję. I udało się, rekord - największa lekcja matematyki należy do Polski! Oficjalne przyznanie tytułu nastąpi za trzy miesiące. Gratulujemy pomysłodawcom!

GALERIA FOTO

Czytaj więcej...Bank PKO  BP o/Śmigiel zaprosił uczniów klas I szkoły podstawowej na zajęcia do swojej placówki. Pracownicy banku opowiedzieli na czym polega praca w banku, pokazali urządzenia do przeliczania monet i banknotów. Dzieci miały okazję zobaczyć biuro pani dyrektor i podgląd pomieszczeń banku na monitoringu.  Na zakończenie zajęć uczniowie otrzymali materiały zachęcające do oszczędzania pieniędzy w ramach Szkolnej Kasy Oszczędnościowej. 

GALERIA FOTO

Czytaj więcej...Członkowie Klubu Poszukiwaczy Przygód w dniu 7 lutego 2018 r. udali się do Muzeum Archeologicznego w Poznaniu, aby zgłębić największe tajemnice starożytnego Egiptu.  Część uczniów poznawała tajniki mumifikacji, natomiast pozostała grupa postanowiła przekonać się, czy znajomość hieroglifów egipskich da się wykorzystać w szkole XXI wieku. Przy okazji wypróbowaliśmy skuteczność średniowiecznych narzędzi tortur. Nauka przez zabawę była ciekawym przeżyciem dla wielu z nas.

GALERIA FOTO

Czytaj więcej...W czwartek, 14 grudnia chętni uczniowie naszej szkoły wraz z panią Agnieszką Mocek, z panią  Magdą Sową i z panem Mateuszem Kuśnierczakiem,  wzięli udział w wycieczce do Niemiec. Celem wyprawy był jarmark bożonarodzeniowy w mieście Görlitz. Z Czacza wyjechaliśmy o godz. 7.00. Chociaż pogoda była deszczowa, droga szybko nam minęła. Po przekroczeniu granicy, zatrzymaliśmy się w miejscowości Bautzen.  Zwiedzanie rozpoczęliśmy od „Bogatej” wieży, wokół której stały stragany z ozdobami świątecznymi i tradycyjnymi potrawami niemieckimi. Zobaczyliśmy wiele ciekawych zabytków tego miasta m. in. „Bramę Mateusza”, mury obronne oraz katedrę św.Piotra, która służy i katolikom i protestantom. Oczywiście mogliśmy zrobić drobne zakupy na jarmarku i w sklepie Aldi.

GALERIA FOTO

Czytaj więcej...

Czytaj więcej...W sobotę 9 grudnia 2017 roku w hali sportowo-widowiskowej przy ul. Wielichowskiej w Kościanie odbył się turniej charytatywny "Piłkarze dzieciom" dla Patrycji Łabędzkiej, absolwentki naszej szkoły. W turnieju uczestniczyło 20 drużyn męskich i żeńskich. Swoją obecność zaznaczyły takie gwiazdy jak Liber raper, Adam Skórnicki, były piłkarz Lecha Damian Nawrocik, Marcin Nowak i wiele innych. Przez cały dzień w hali trwały także licytacje na rzecz Patrycji. Oprócz meczów obywały się także pokazy MMA, kapoeiry i brazylisjkiego jiu jitsu. Nasza grupa projektowa w składzie: Michalina B., Monika K., Patrycja P., Paweł J. Agnieszka S. zaznaczyła swoją obecność w związku z realizacją projektu gimnazjalnego pt."Kibicowanie". Przygotowaliśmy transparenty i kibicowałyśmy naszej drużynie żeńskiej z Czacza podczas rozgrywek.  

GALERIA FOTO                
           

Czytaj więcej...W dniu 14 grudnia 2017 roku uczniowie klasy Ia i Ib  razem ze  swoimi wychowawczyniami panią Patrycją Rychel–Samoląg, panią Danutą Drótkowską oraz panem Przemysławem Nijakim, tatą Martynki udali się na spotkanie ze Świętym Mikołajem. Pod czujnym okiem Świętego Mikołaja oraz opiekunów dzieci wybrały się w podróż Śmigielską Kolejką Wąskotorową do Świątecznej Sali Wiejskiej w Robaczynie. Po przybyciu na miejsce uczniowie klas pierwszych  poznawali  tradycje związane ze świętami Bożego Narodzenia, wykonywali  kartkę  świąteczną oraz wspólnie uczestniczyli w ubieraniu choinki. Podczas konkursu śpiewania kolęd, przy wesołych grach i zabawach  dzieci  utrwaliły swoją wiedzę na temat świąt.

GALERIA FOTO

Czytaj więcej...Czytaj więcej...Dnia 23 listopada klasy szkoły podstawowej 4a i 7 wybrały się na wycieczkę do kina na film zatytułowany „Syn Winnetou”. Wyjechać trzeba było stosunkowo wcześnie, ponieważ kino mieściło się na poznańskiej Malcie a wiadomo – dojazd trochę czasu zajmuje. Wszyscy pod opieką pań: Natalii Kozak i Agnieszki Mocek oraz pana Jakuba Jankowskiego wyruszyli do Poznania. Po dotarciu na miejsce z chęcią odwiedziliśmy restaurację Mac,Donald’s i następnie udaliśmy się na film. Seans poprzedziła lekcja opowiadająca o Indianach. Była ona bardzo ciekawa a jej kulminacyjnym momentem okazał się indiański taniec, który odtańczyli wybrani uczniowie pod okiem pana instruktora. Gdy przyszedł czas na seans – wszyscy w spokoju i ze skupieniem go obejrzeli. Po filmie wróciliśmy pełni wrażeń do autokaru i pojechaliśmy do domu.

Czytaj więcej...W Śmiglu, 24 listopada odbyła się gra miejska pt. "Praktyczna lekcja historii". Wzięli w niej udział uczniowie ze wszystkich szkół z gminy Śmigiel, w utworzonych 11 zespołach. Zadaniem grup było pozyskanie informacji związanych z Powstaniem Wielkopolskim oraz I i II wojną światową w wyznaczonych punktach, w jak najkrótszym czasie. Najlepszy wynik osiągnął zespół z Bronikowa. Na drugim i trzecim miejscu uplasowały się grupy ze szkoły w Śmiglu.

GALERIA FOTO

Czytaj więcej...