Przedszkole
Szkoła Podstawowa im. Polskich Noblistów

Zespół Szkół w Czaczu

Czytaj więcej...6 marca uczniowie klas 7 i 8, pod opieką pani Natalii Kozak oraz Katarzyny Handke, wzięli udział w Targach Edukacyjnych zorganizowanych na Międzynarodowych Targach Poznańskich. Na miejscu mieliśmy okazję zapoznać się z ofertą edukacyjną szkół ponadpodstawowych z całego województwa. Nie zabrakło tam również szkół z naszego regionu.

Uczniowie brali udział w zabawach oraz quizach dotyczących specyfiki pracy w poszczególnych zawodach. Oprócz oferty edukacyjnej można było zapoznać się ofertą wydawnictw. Było wiele bardzo ciekawych książek oraz gier edukacyjnych, w które można było zagrać. Bardzo miłą dla nas niespodzianką było spotkanie na miejscu naszych absolwentek, które promowały swoje szkoły jednocześnie potwierdzając, że dokonały dobrego dla nich wyboru.

GALERIA FOTO

Czytaj więcej...Dnia 23 października klasy 7a i 7b wybrały się pociągiem na wycieczkę do Poznania. Około godziny 7.40 wyjechaliśmy ze stacji w Starej Przysiece. Gdy dotarliśmy do Poznania poszliśmy na przystanek tramwajowy, aby dojechać do Muzeum Narodowego. Przejazd tramwajem był dla wielu dużym wyzwaniem. W muzeum mieliśmy bardzo ciekawą lekcję na temat kradzieży obrazów - "Fałszerze dzieł sztuki". Były to zajęcia wokół pojęć ze świata sztuki – oryginału, kopii, repliki czy falsyfikatu – wzbogacone o „historie z dreszczykiem”, czyli opowieść o dwóch muzealnych kradzieżach. Zasadniczą częścią zajęć były warsztaty z rozmaitymi zadaniami do rozwiązania w przestrzeniach galerii.

Następnie udaliśmy się do kolejnego Muzeum Enigmy przy Centrum Kultury Zamek. Tam uczestniczyliśmy w zajęciach „Pogromcy Enigmy”, podczas których mogliśmy poznać najważniejsze informacje o  maszynie szyfrującej, ale też wcielić się w szyfrantów i łamaczy szyfrów. Ponadto uczestniczyliśmy w grze miejskiej „Łamacze Szyfrów”. Późnym popołudniem pełni wrażeń wróciliśmy do Starej Przysieki, skąd odebrali nas rodzice. Była to dla nas cenna lekcja plastyki i historii sztuki.

GALERIA FOTO

Czytaj więcej...W ramach świętowania 100-lecia niepodległości, uczniowie naszej szkoły pod opieka pań: Ilony Koniecznej, Hanny Walczewskiej i Marzeny Adamczak wybrali się 27 października na wycieczkę do Muzeum Powstania Wielkopolskiego w Poznaniu. Mieli okazję nie tylko posłuchać historii powstania, ale i wcielić się w rolę powstańców.

GALERIA FOTO

Czytaj więcej...Czytaj więcej...28 września grupa 41 uczniów pod opieką p. Agnieszki Han, p. Patrycji Przybylskiej i p. Natalii Kozak brała udział w Nocy Naukowców w Poznaniu w Politechnice Poznańskiej. Celem imprezy jest zbliżenie naukowców i społeczeństwa, stworzenie okazji do spotkań, wspólnych działań, a to wszystko oczywiście poprzez atmosferę zabawy. Nasza młodzież została zaproszona do laboratoriów i pracowni naukowców uczelni, mogli oni na własne oczy przekonać się jak fascynująca jest praca naukowców. Atrakcji było bardzo dużo. Nasi uczniowie brali udział w różnych konkursach, mogli sprawdzić swoją wiedzę z różnych dziedzin i wygrać wspaniałe nagrody. Późnym wieczorem, pełni zafascynowania światem doświadczeń i eksperymentów wróciliśmy do domu. Ale już wiemy, że za rok zawitamy tam znowu.

GALERIA FOTO

Czytaj więcej...„Nigdy w dziejach ludzkich konfliktów tak wielu nie zawdzięczało tak wiele tak nielicznym”.
Te pamiętne słowa wypowiedział Winston Churchill o pilotach walczących w obronie nieba nad Anglią w 1940 roku.  Bohaterstwo polskich pilotów 82 uczniów klas VI-VII zobaczyło w kinie w czasie projekcji filmu „Dywizjon 303. Historia prawdziwa.” O uznaniu dla wielkiego wkładu Polaków w zwycięskiej Bitwie o Anglię świadczy to, że wydarzenie znalazło się w podstawie programowej nauczania historii w szkole podstawowej. Wartość książki Arkadego Fiedlera podkreślili natomiast autorzy podstawy programowej nauczania języka polskiego, wpisując ją do zestawu szkolnych lektur.