Przedszkole
Szkoła Podstawowa im. Polskich Noblistów

Zespół Szkół w Czaczu

Czytaj więcej...Wrocław w świątecznej odsłonie przywitał uczniów klas IV-VIII, którzy zwiedzali miasto w ramach projektu "Poznaj Polskę". W czasie jednodniowego pobytu odwiedziliśmy Hydropolis, czyli nowoczesne Centrum Ekologiczne poświęcone wodzie. Jest to miejsce w którym multimedia, interaktywne instalacje i technologie ukazują potencjał wody tkwiący w miastach, głębinach, atmosferze, a także w ludzkim ciele. Kolejnym miejscem pełnym wrażeń architektonicznych i duchowych był Ostrów Tumski, który jest najstarszą częścią Wrocławia, pełną kościołów i urokliwych zakamarków. W okresie przedświątecznym nie można było ominąć słynnego na całą Europę Jarmarku Bożonarodzeniowego. Zachęcamy wszystkich do odwiedzenia tego miasta, w którym wiele atrakcji i tajemnic jest jeszcze przed nami.

GALERIA FOTO

Czytaj więcej...30 listopada uczniowie klas I-III wyjechali na wycieczkę do Szrenicy i Poznania. Wycieczka ta zorganizowana została w ramach programu Poznaj Polskę, a jej uczestnikami byli uczniowie, którzy wyróżnili się w szkole wzorowym zachowaniem lub aktywnością społeczną.

Zwiedziliśmy Muzeum Rolnictwa w Szreniawie, Palmiarnię oraz Muzeum Powstania Wielkopolskiego w Poznaniu.

GALERIA FOTO

Czytaj więcej...12 października klasy 4a i 4b wraz z wychowawczyniami p. M. Adamczak i p. B. Maćkowską wyjechały na wycieczkę do Wielkopolskiego Parku Narodowego w Jeziorach, a następnie do Muzeum Arkadego Fiedlera w Puszczykowie.

W Wielkopolskim Parku Narodowym uczestniczyliśmy w zajęciach  "Leśna Szkoła w terenie". Mieliśmy okazję zapoznać się z florą i fauną  Wielkopolskiego Parku Narodowego. Zwiedziliśmy leśną ścieżkę dydaktyczną, rozwiązując zagadki, rebusy, krzyżówki, a także  porównywaliśmy swoje możliwości fizyczne ze zwierzętami leśnym.
Natomiast w Muzeum Arkadego Fiedlera zobaczyliśmy oryginalne eksponaty z Ameryki Północnej i Południowej, Afryki i Azji, przywiezione z licznych podróży przez Arkadego Fiedlera oraz jego synów. Obejrzeliśmy wystawę  Tajemniczy Świat Indian, Piramidę i replikę statku Santa Maria. Pełni wrażeń wróciliśmy do szkoły.

GALERIA FOTO

Czytaj więcej...

 

Uczniowie klasy 3a byli z wizytą na krytej pływalni w Kościanie, dzięki wygranej w konkursie "SUPER KLASA" w roku szkolnym 2020/2021.