Przedszkole
Szkoła Podstawowa im. Polskich Noblistów

Zespół Szkół w Czaczu

Czytaj więcej...We wtorek 5 grudnia wolontariusze z naszej szkoły odwiedzili podopiecznych DPS Jarogniewice, by spędzić wspólnie czas.

Graliśmy w gry planszowe oraz rozmawialiśmy przy słodkim poczęstunku. Z okazji zbliżających się świąt bożonarodzeniowych przekazaliśmy zebrane przez Samorząd Uczniowski rękawiczki i skarpetki oraz wręczyliśmy własnoręcznie wykonane kartki świąteczne.

Dziękujemy również paniom Milenie Jagodzińskiej, Katarzynie Handke oraz Magdalenie Franek - Dalaszyńskiej za pomoc w zorganizowaniu wyjazdu oraz wszystkim osobom ze Stowarzyszenia "Aktywni dla Dzieci", które upiekły lub zakupiły ciasto na tę okazję.

GALERIA FOTO fot.A.Mocek

Czytaj więcej...18 i 19 października nasza szkoła uczestniczyła w akcji charytatywnej "Jabłuszko". Wolontariusze dziękują wszystkim uczniom, rodzicom i pracownikom szkoły, którzy wzięli w niej udział.

Zebrana kwota w wysokości 1498 zł zostanie przekazana na leczenie i rehabilitację ośmiorga dzieci z naszych okolic.

GALERIA FOTO fot.A.Mocek

Czytaj więcej...Tegoroczna edycja akcji charytatywnej JABŁUSZKO będzie odbywała się w naszej szkole w dniach 18-19 października. Każdy kto w środę lub czwartek wrzuci do skarbonki wolontariusza minimum 3 zł (lub więcej) otrzyma jabłko.

Pieniądze zbierane są dla dzieci, które potrzebują wsparcia finansowego na dalsze leczenie oraz rehabilitację. Zachęcamy przedszkolaków, uczniów i ich rodziców do włączenia się w akcję, która odbędzie się dzięki współpracy ze Stowarzyszeniem Bumerang Leszczyński.

W tym roku akcja ma aż 8 bohaterów. Są to:
Jagoda ze Święciechowy,
Liliana ze Środy Wlkp.,
Wojtek z Bukówca Górnego,
Matylda z Krzemieniewa,
Adam z Wilkowic,
Gabriel z Nowego Tomyśla,
Mikołaj z Kopaszewa,
i Magdalena ze Śmigla.
Szkolni koordynatorzy akcji: Agnieszka Mocek, Katarzyna Handke, Milena Jagodzińska.

Czytaj więcej...W czwartek 5 października wolontariusze wykonywali kartki z podziękowaniami.

W związku ze zbliżającym się Dniem Edukacji Narodowej ręcznie wykonane kartki wraz z zakładką do książki zostaną przesłane do emerytowanych pracowników naszej szkoły.

GALERIA FOTO fot.A.Mocek

Czytaj więcej...W dniu 22 marca odbyło się pierwsze wydarzenie, które oficjalnie rozpoczęło współpracę Zespołu Szkół Czaczu z Domem Pomocy Społecznej w Jarogniewicach.

Od kilku lat jesteśmy gośćmi w tym domu, ale tym razem z ogromną radością gościliśmy podopiecznych u nas, bo chcieliśmy pokazać, że razem możemy wiele więcej.

Chcieliśmy nauczyć naszą młodzież umiejętności współpracy i współdziałania na rzecz innych ludzi, a hasłem przewodnim naszego spotkania były słowa Helen Keller:  "W pojedynkę możemy zrobić tak mało; razem możemy zrobić tak wiele."  Wydarzenie zostało zrealizowane w ramach projektu „Aktywni dla pokoleń - start”  finansowanego przez Starostwo Powiatowe w Kościanie.

GALERIA FOTO fot.N.Marciniak-Kozak

Czytaj więcej...