Przedszkole
Szkoła Podstawowa im. Polskich Noblistów

Zespół Szkół w Czaczu

Czytaj więcej...Czytaj więcej...Czytaj więcej...Uczniowie naszej szkoły 20 maja uczestniczyli w rajdzie rowerowym, który został zorganizowany w ramach obchodów XXIX Dni Śmigla. Trasa rajdu wiodła zachodnią pętlą Śmigla, która pozwoliła uczestnikom rajdu poznać miejscowości naszej gminy. Na mecie czekały na nas drożdżówki i liczne konkursy. Na sześć miejsc na podium, pięć zajęli uczniowie naszej szkoły, którzy wygrali cenne nagrody. Zadowoleni z sobotniego przedpołudnia już czekamy na kolejne rowerowe wyzwanie. Opiekunami byli Ilona i Piotr Konieczni. fot.P.Konieczny

Czytaj więcej...Czytaj więcej...W sobotę 13 maja Ośrodek Kultury Fizycznej i Rekreacji zorganizował turniej piłki nożnej chłopców klas VII i VIII oraz turniej gry w bule dziewcząt z klas VII i VIII. W zawodach udział wzięli uczniowie naszej szkoły, a ich opiekunami byli: pani Bernadeta Dudzińska oraz pan Mateusz Kuśnierczak.

Zespół dziewczyn (Nikola Piotrowiak, Amelia Retta oraz Maja Szymańska) wykazał się doskonałymi umiejętnościami i zdołał zdobyć największą ilość punktów, pokonując jednocześnie zespoły ze Śmigla i Starego Bojanowa.

Drużyna chłopców, w skład której wchodzili: Maciej Miś, Nikodem Michalak, Bartosz Wojciechowski, Alan Łatka, Marcin Stróżyński, Filip Szul oraz Rafał Obiora, rozegrała dwa mecze. Pierwszy z nich po zaciętej walce nasza drużyna przegrała z reprezentacją szkoły ze Śmigla. Jednak drugi mecz zdołała wygrać z dużą przewagą, pewnie pokonując reprezentację szkoły ze Starego Bojanowa. Ostatecznie drużyna chłopców z naszej szkoły zajęła II miejsce w turnieju.

Gratulujemy sukcesów uczestnikom sobotnich zmagań na śmigielskim „Orliku” i zachęcamy wszystkich uczniów naszej szkoły do podejmowania różnych form aktywności fizycznej. fot.M.Kuśnierczak

Czytaj więcej...W sobotę 15 kwietnia nasza szkoła była głównym współorganizatorem Śmigielskiej Wiosny Turystycznej. Tego dnia dla wszystkich obecnych uczniów przygotowano pogadankę na temat bezpiecznej jazdy na rowerze, która była prowadzona przez policjanta. W tym samym czasie na terenie szkoły odbywało się znakowanie rowerów. Chętni uczniowie wraz z dorosłymi opiekunami pojawili się ze swoimi rowerami. Teraz oznakowane rowery na wypadek kradzieży są już zabezpieczone. Z powodu dużego zainteresowania zapewne akcja ta zostanie powtórzona.

Jazda na rowerze staje się coraz bardziej popularna wśród dorosłych i młodzieży, dlatego w tym dniu, mimo opadów deszczu, przed budynkiem szkoły pojawili się rowerzyści, którzy brali udział w Wiosennym Rajdzie Rowerowym. Nasza grupa przejechała kilkanaście kilometrów. Niestety konkurencje terenowe z udziałem rowerów musiały zostać zmienione. Nie pozwoliły na to opady deszczu. Impreza dla naszych uczniów została zorganizowana w sali Domu Wiejskiego. Nie miała charakteru "rowerowego", jednak duch sportowej rywalizacji został zachowany.

GALERIA FOTO fot.P.Myszuk

Czytaj więcej...W poniedziałek 17 kwietnia uczniowie klas 1-3 wzięli udział w Gminnych Drużynowych Mistrzostwach w Grach i Zabawach klas 1-3, które odbyły się w Śmiglu. Miło mi poinformować, że klasa 3a zajęła 2 miejsce, a klasa 2a wygrywając rywalizację awansowała do etapu powiatowego.

18 kwietnia w Starych Oborzyskach  po zaciętej rywalizacji na torach przeszkód uczniowie klasy 2a z Czacza w składzie: Kornelia Fryder, Maria Marcinkowska, Marika Witomska, Marcelina Żurawska, Olga Piotrowicz, Igor Domagała, Adam Herkt, Bartosz Konopiński, Piotr Szweda–Chróst oraz Adrian Jasiński zostali Mistrzami Powiatu Kościańskiego w Grach i Zabawach klas II.

Cieszmy się, że mamy w naszej szkole tak usportowionych uczniów, którzy osiągają bardzo wysokie wyniki w zawodach sportowych. WSZYSTKIM ZAWODNIKOM GRATULUJEMY! TO OGROMNY SUKCES!

GALERIA FOTO fot.J.Krysman, A.Konopińska

Czytaj więcej...Zmagania sportowe zaczęły się na dobre. Jako pierwsi swój debiut zaliczyli chłopcy z klas czwartych. W niedzielne przedpołudnie w Przemęcie przy niezbyt sprzyjającej pogodzie zagrali turniej piłki nożnej. Nie liczył się wynik, ale sama chęć sprawdzenia swoich umiejętności. Chłopcy zagrali dobre mecze przy głośnym dopingu rodziców. Za udział w turnieju nasi uczniowie otrzymali pamiątkowe worki.  Niestety pogoda nie okazała się zbyt łaskawa.

Za to podczas Mistrzostw Gminy w Unihokeju uczniów klas ósmych i młodszych pogoda nie miała większego znaczenia. Turniej odbywał się bowiem w sali gimnastycznej w Śmiglu. Na zawodach pojawiły się trzy drużyny dziewczęce i pięć drużyn chłopców. Mecze były bardzo zacięte. Ostatecznie dziewczęta zajęły II miejsce, a chłopcy III miejsce. Ale było trochę niedosytu.

GALERIA FOTO fot.B.Maćkowska

Czytaj więcej...Zakończyły się zmagania tenisowe dzieci w kategorii dziewcząt. Nasze uczennice: Marianna Kobiałka, Gabriela Marcinkowska oraz Maria Marcinkowska zajęły V miejsce w finale wojewódzkim XXIV Igrzysk Dzieci w Tenisie Stołowym w kategorii dziewcząt. Ich droga do sukcesu poprzedzona była potyczkami na etapie gminnym oraz powiatowym. Finał wojewódzki odbył się w Poznaniu. Na finale stawiło się 14 zespołów dziewczęcych. Zatem jest to bardzo wysokie miejsce, które dziewczynki osiągnęły poświęcając wiele czasu i wytężonej pracy na treningach. Dziewczętom gratulujemy sukcesów i cieszymy się, że rozsławiały imię naszej szkoły!

GALERIA FOTO fot.B.Maćkowska

Czytaj więcej...Czytaj więcej...Pan Dominik Wolff w dniu 18 października pojawił się w naszej szkole. Podjął wyzwanie, w którym postanowił, że pokona 10 maratonów w 10 dni, by pomóc zebrać pieniądze na leczenie małej Madzi że Śmigla.

Niestety tego dnia pogoda nie dopisała. Padał ulewny deszcz i zamiast brać udział w biegu wraz z panem Dominikiem, musieliśmy pozostać w klasach.

Niektórzy jednak dołączyli tej do szczytnej akcji i pobiegli w ulewnym deszczu. Wszystkim darczyńcom (także przedszkolakom) serdecznie dziękujemy!

GALERIA FOTO fot.B.Maćkowska

Czytaj więcej...Rozpoczęły się zmagania piłkarskie. 25 października uczniowie klas ósmych udali się do Nietążkowa, by na tamtejszej hali wziąć udział w rozgrywkach w halową piłkę nożną. Wywalczyli, po zaciętej grze, drugie miejsce. W zmaganiach wzięły udział szkoły ze Śmigla, Starego Bojanowa oraz Bronikowa. Dzień wcześniej brąz na nietążkowskiej sali wywalczyli uczniowie klas szóstych i młodszych. Zawodnicy grali z zachowaniem zasad fair play! fot.B.Maćkowska

Czytaj więcej...Czytaj więcej...Czytaj więcej...Zmagania sportowe w pełni. Tym razem naszą szkołę w tenisie stołowym reprezentowała drużyna dziewcząt. Lena Adamczak, Gabriela Marcinkowska oraz Marianna Kobiałka rozegrały Mistrzostwa Gminy w Drużynowym Tenisie Stołowym. Nasze zawodniczki zajęły w gminie II miejsce i tym samym awansowały do następnego szczebla. Powodzenia!

Czytaj więcej...W sobotę 1 października grupa uczniów z naszej szkoły wraz z p. Magdaleną Adamczak i p. Mateuszem Walkowiakiem uczestniczyli w rajdzie rowerowym - XVIII Śmigielska Jesień Turystyczna. Rajd rozpoczął się około godziny 9.00. Trasa wiodła przez Czacz - Nowy Białcz - Brońsko - Karśnice - Żegrówko. Metą rajdu było miejsce przy sali wiejskiej w Żegrówku.

Czekał tam na wszystkich poczęstunek - drożdżówka i ciepły napój. Przez kilka godzin uczniowie brali udział w różnych grach sportowych - odbicia piłki siatkowej, rzuty piłką do bramki czy wyścigi na "żółwią  jazdę’’. Część z naszych uczniów wróciła z nagrodami. Pogoda tego dnia dopisała. Uczestnicy rajdu w dobrych humorach wracali do domów trasą  Żegrówko - Nowa Wieś - Śmigiel - Czacz.

GALERIA FOTO fot.M.Adamczak,J.Szymańska

Czytaj więcej...Czytaj więcej...Czytaj więcej...Udział w Biegu Olimpijskim w Racocie to już tradycja naszej szkoły.

W biegu na dystansie około 5000 metrów spotyka się wielu miłośników biegania, maszerowania oraz spacerowania. Organizatorzy promują ideę sportu - liczy się nie wynik, lecz udział. Zachęcają i pokazują, że każdy może brać udział w biegu. Tego dnia pogoda okazała się łaskawa, choć od rana padał deszcz. Nasza grupa była jednak przygotowana na każde warunki atmosferyczne.

Wszyscy świetnie się bawili. Organizatorzy dla każdego uczestnika przygotowali poczęstunek. A dopełnieniem tego wydarzenia był udział w losowaniu nagród. Z puli "nagród rowerowych" aż dwa jednoślady trafiły do rąk naszych uczniów. Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział i myślę, że w przyszłym roku też chętnych nie zabraknie!

GALERIA FOTO fot.B.Maćkowska