Przedszkole
Szkoła Podstawowa im. Polskich Noblistów

Zespół Szkół w Czaczu

Przerwa w zajęciach lekcyjnych to odpowiedni czas na krótkie podsumowanie osiągnięć naszych uczniów w sportowych zmaganiach. Przyzwyczailiśmy już wszystkich, że sport w naszej szkole jest na wysokim poziomie i to zobowiązuje nas do stawiania sobie poprzeczki coraz wyżej. A to z kolei wymaga od uczniów i nauczycieli odpowiedniej ilości pracy, zarówno szkoleniowej jak i treningowej. Czyli nauka i doskonalenie. Naszym motto jest praca, praca i jeszcze raz praca oraz wszechstronne przygotowanie uczniów z każdej dziedziny sportu, to się sprawdza.

Czytaj więcej...

Czytaj więcej...Dnia 11 lutego br. siedmioro uczniów klas ósmych wybrało się pod opieką p. Barbary Maćkowskiej do Łodzi na mityng lekkoatletyczny. Podziwialiśmy tam zmagania sportowe reprezentantów naszego kraju i nie tylko. Program obejmował takie konkurencje jak: bieg na 60 m kobiet i mężczyzn, skok o tyczce mężczyzn, pchnięcie kulą mężczyzn, skok wzwyż kobiet, bieg przez płotki mężczyzn i kobiet. Ozdobami mityngu były biegi najbardziej utalentowanych dzieci z województwa łódzkiego i bieg noworodków.  

GALERIA FOTO

Czytaj więcej...

Czytaj więcej...W dniu 22 stycznia tego roku dwie uczennice naszej szkoły Natalia Piwońska i Julia Szul brały udział w finale wojewódzkim Mistrzostw Dzieci w Tenisie Stołowym. Aby móc wziąć udział w owych finałach musiały wcześniej spędzić wiele godzin przy tenisowym stole. Zawody skończyły się dużym sukcesem, bowiem dziewczęta ukończyły zmagania na dziewiątej lokacie. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. Dodam, że uczennice są zawodniczkami klubu Orlęta Czacz.

GALERIA FOTO

Czytaj więcej...W ostatni poniedziałek uczniowie naszej szkoły wraz z opiekunem oraz panią dyrektor udali się do Śmigla. Celem wyjazdu było podsumowanie międzyszkolnej rywalizacji sportowej uczniów uczęszczających do szkół naszej gminy. Przez cały rok prowadzona była klasyfikacja. Uczniowie zdobywali punkty  za udział w zawodach sportowych według kalendarza imprez SZS oraz imprez organizowanych przez OKFiR. Ponadto indywidualne nagrody za udział w zawodach sportowych na szczeblu wojewódzkim otrzymali: Amelia Retta, Filip Szul oraz nasza najbardziej utytułowana zawodniczka Julia Andrzejewska. W kategorii rywalizacji sportowej - Igrzyska Dzieci - zajęliśmy II miejsce. Zaszczytne I miejsce przypadło w kategorii - Igrzyska Młodzieży (klasy VII, VIII i III gimnazjum). A zatem i tym razem Puchar Przechodni został w naszych rękach! To ogromny sukces naszych uczniów, którzy swoją postawą sportową przyczynili się do uzyskania tak wysokiej pozycji. Gratulacje!

Czytaj więcej...Miesiąc maj owocuje w różnego rodzaju zmagania sportowe zarówno drużynowe, jak i indywidualne. Możemy być dumni z naszych sportowców. W kwietniu zaliczyliśmy udział w Wojewódzkich Biegach Przełajowych w Żerkowie. Trasa była bardzo wymagająca i urozmaicona. Mogli się o tym przekonać Amelia Retta i Filip Szul z klasy IV oraz nasza doświadczona sportsmenka Julia Andrzejewska. W każdym biegu startowało około 150 zawodników. Nasi lekkoatleci ukończyli biegi  w pierwszej pięćdziesiątce. Sam udział w takich zawodach to już wyróżnienie dla zawodników.

GALERIA FOTO

Czytaj więcej...

Czytaj więcej...Trwa sezon sportowy zarówno w sali gimnastycznej, jak i na świeżym powietrzu. Tym razem w sali zmierzyli się uczniowie gminy Śmigiel w unihokeju. Po zaciętej walce na szczeblu gminnym dziewczęta z rocznika 2006 i młodsze zajęły I miejsce i tym samym zakwalifikowały się do udziału w zawodach powiatowych. Natomiast chłopcy zajęli, również po zaciętych zmaganiach, II miejsce. Następnego dnia dziewczęta udały się do Racotu i tam zajęły IV miejsce.
Miło dodać, że nasi uczniowie biorą udział również w zawodach sportowych poza szkołą. Nasza uczennica, a równocześnie zawodniczka GLKS ORLĘTA CZACZ, Julia Szul zajęła III miejsce w III GRAND PRIX WIELKOPOLSKI w tenisie stołowym w kategorii żaczek. Gratulacje i życzymy dalszych sukcesów.

GALERIA FOTO