Przedszkole
Szkoła Podstawowa im. Polskich Noblistów
Gimnazjum im. Polskich Noblistów
Zespół Szkół w Czaczu

Czytaj więcej...Trwa sezon sportowy zarówno w sali gimnastycznej, jak i na świeżym powietrzu. Tym razem w sali zmierzyli się uczniowie gminy Śmigiel w unihokeju. Po zaciętej walce na szczeblu gminnym dziewczęta z rocznika 2006 i młodsze zajęły I miejsce i tym samym zakwalifikowały się do udziału w zawodach powiatowych. Natomiast chłopcy zajęli, również po zaciętych zmaganiach, II miejsce. Następnego dnia dziewczęta udały się do Racotu i tam zajęły IV miejsce.
Miło dodać, że nasi uczniowie biorą udział również w zawodach sportowych poza szkołą. Nasza uczennica, a równocześnie zawodniczka GLKS ORLĘTA CZACZ, Julia Szul zajęła III miejsce w III GRAND PRIX WIELKOPOLSKI w tenisie stołowym w kategorii żaczek. Gratulacje i życzymy dalszych sukcesów.

GALERIA FOTO

Czytaj więcej...We wtorek 26 marca 28-osobowa reprezentacja szkoły wzięła udział w Powiatowych Biegach Przełajowych w Racocie. Pogoda nie sprzyjała w tym dniu sportowcom. Było zimno i wiało, a biegacze mieli do pokonania długie dystanse. W poszczególnych kategoriach wiekowych nasze drużyny zajęły trzykrotnie trzecie miejsce. Jest to dla nas duży sukces, ponieważ drużyna musiała liczyć po 6 uczniów w każdej kategorii, aby punktować i liczyć się w  rywalizacji. Na tak małą szkołę to duży sukces, że nasi uczniowie stanęli na wysokości zadania i powalczyli o punkty. Natomiast  trzy osoby wywalczyły indywidualnie awans na biegi wojewódzkie w poszczególnych kategoriach wiekowych: Amelia Retta I miejsce, Filip Szul III miejsce i  Julia Andrzejewska III miejsce. Gratulujemy i życzymy powodzenia w Żerkowie.

GALERIA FOTO

W czwartek 14 lutego uczniowie klas 7, 8 i 3 gimnazjum wzięli udział w Powiatowych Zawodach Piłki Koszykowej. Zawody odbyły się w Kościanie w Zespole Szkół nr 1. W rozgrywkach wzięły udział dwa zespoły dziewcząt i dwa zespoły chłopców. Mieliśmy okazję sprawdzić się z inną szkołą i na własnej skórze przekonać się jak ważna jest wytrzymałość w czasie gry. Mecze sędziowane były przez sędziego profesjonalistę. Pomimo wysokich przegranych przeszliśmy szkołę życia i wymusiło to na nas wolę walki, której na zajęciach dodatkowych nam brakuje. Na początku kiedy opiekunowie powiedzieli, że gramy 4 razy po 7 i 10 minut wydawało się, że to nic trudnego. Jednak podczas gry okazało się, że z boiska koledzy i koleżanki schodzili bardzo zmęczeni i widać było, że zostawili tam serce.

Czytaj więcej...W sobotę 27 października uczniowie naszej szkoły wzięli udział w XIV Święcie Biegania organizowanym przez organizatorów Międzynarodowego Kościańskiego Półmaratonu im. dra Henryka Florkowskiego oraz właścicieli marki Coccodrillo. Nasi uczniowie nie zawiedli i stanęli na starcie, aby rywalizować o najlepsze miejsca. Po ukończeniu biegu każdy zawodnik otrzymał medal, napój, batonik, zakreślacz, opaskę odblaskową, jabłko i koszulkę sportową. Na podium stanęli:
I miejsce Amelia Retta,
II miejsce Dominika Piotrowiak  
III miejsce Patryk Doba.

GALERIA FOTO

Czytaj więcej...27 września 2018 odbyły się Gminne Przełajowe Biegi Sztafetowe, w których uczestniczyło 36 zawodników naszej szkoły. Zawody odbyły się na terenie parku i  przy wiatrakach w Śmiglu. Na starcie stanęły po 4 sztafety w każdej kategorii. W rywalizacji szkół podstawowych tylko dziewczęta  (w składzie: Julia Sz., Emila K.,  Martyna H., Dominika P.,  Aleksandra W., Aleksandra S., Amelia R., Maja S.) zaprezentowały odpowiedni poziom i zajęły II miejsce. Chłopcy nie ukończyli zawodów.

Natomiast sztafety młodzieżowe stoczyły bój z innymi reprezentacjami. Obie sztafety miały duże straty do pierwszego miejsca, ale wola walki była tak silna, że w rezultacie pokonały swoich rywali i ukończyły zawody na pierwszych miejscach. W skład reprezentacji weszli: Jolanta D. Weronika B. Dominika S. Iza K. Paulina W. Wioleta M. Kaja S. Wiktoria Ł. Oliwia S. Julia A.  i chłopcy : Jakub N. Michał O. Kacper W. Bartosz B. Patryk D. Hubert M. Kacper Ż. Mikołaj W. Łukasz Cz. Nasze złote drużyny w czwartek będą reprezentowały gminę Śmigiel na zawodach powiatowych w Racocie.

GALERIA FOTO

Czytaj więcej...W sobotę 29 września 2018r odbył się XIII Jesienny Rajd Rowerowy. Tym razem meta była w Żegrówku. Piętnastoosobowa grupa z Czacza wybrała się do Żegrówka pokonując trasę 17 km. Pan Marek i Magdalena Sowa przygotowali atrakcyjną trasę przez Śmigiel, Nietążkowo, Morownicę, Poladowo, Nowy Świat. Trasa była urozmaicona prowadziła przez pola, lasy i drogi asfaltowe. Na mecie czekał na wszystkich poczęstunek w postaci kiełbasy, bułki,  napoju i słodkiego wafelka. Po posiłku zostali wszyscy zaproszeni do przygotowanych stoisk z konkurencjami sportowymi przygotowanymi przez pracowników OKFiRu. Celem naszego rajdu było aktywne  spędzenie czasu na świeżym powietrzu w gronie koleżanek, poznanie nowych osób i dobra zabawa. Bardzo dziękujemy uczennicom za wzorowe zachowanie w czasie wyjazdu.

GALERIA FOTO
 

Czytaj więcej...15 września reprezentacja naszej szkoły uczestniczyła Biegu Olimpijskim w Racocie. Bieg był organizowany był 25 raz, dlatego z tej okazji przygotowano 25 rowerów do rozlosowania oraz skuter. Uczniowie mieli do pokonania 5-kilometrową trasę wiodącą wokół stadionu. Na trasę wyruszyło 2200 biegaczy, w tym 34 uczniów z naszej szkoły. Nie było podziału na kategorie wiekowe i płeć. Nasi opiekunowie - p.Magdalena Sowa, p.Barbara Maćkowska, p.Mateusz Kuśnierczak  wspólnie z nami pokonali trasę biegu. Będąc tam mogliśmy zobaczyć naszych wspaniałych olimpijczyków. Tym razem do Racotu przyjechali: Andrzej Wróbel (lekkoatleta), Anita Włodarczyk (lekkoatletka), Andrzej Głyda (strzelec), Dariusz Woźniak (pięcioboista), Tadeusz Kulczycki (lekkoatleta), Romuald Rasiak (siatkarz) oraz Jaromir Radke (łyżwiarz), któremu przypadł przywilej zapalenia znicza olimpijskiego. Gościem specjalnym był mąż patronki biegu - Janusz Szewiński. Bardzo miło spędziliśmy czas w terenie wśród kolegów i koleżanek.

GALERIA FOTO

Czytaj więcej...18 czerwca 2018r. w Szkole Podstawowej w Śmiglu odbyła się uroczystość podsumowania sportowego roku szkolnego. Na spotkaniu obecni byli goście: pani burmistrz Małgorzata Adamczak, przewodniczący Rady Miejskiej Wiesław Kasperski, dyrektorzy szkół i nauczyciele wychowania fizycznego. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie: Michał O., Paweł J., Daniel J., Jeremiasz W., Julia A., Norbert K. Uroczyste spotkanie poprowadziła Gminna Organizator Sportu Dominika Rusek, która na początku  powitała wszystkich bardzo serdecznie i przedstawiła osiągnięcia poszczególnych uczniów w zawodach wojewódzkich i ogólnopolskich.

GALERIA FOTO

Czytaj więcej...

Czytaj więcej...Od czterech lat w czwartek dzień przed zakończeniem roku szkolnego odbywa się mecz piłki nożnej uczniowie miejscowi kontra dojezdni. W tym roku oczywiście też wszyscy zgromadzili się na boisku IKS GROM Czacz i kibicowaliśmy piłkarzom. W drużynie miejscowych zagrali: Norbert K., Kacper Ż., Łukasz Cz., Hubert M., Mikołaj W., Mateusz W., Adam H., Paweł J., Daniel J.,Pwaeł J. W drużynie dojezdnych zagrali: Patryk G., Kamil B., Jakub., O., Mikołaj B., Piotr N., Arek B., Bartosz B. Kibice dopingowali swoich faworytów, ale lepsi okazali się miejscowi. Piłka w siatce dojezdnych została umieszczona przez zawodników drużyny miejscowych aż dziewięciokrotnie. Natomiast drużyna dojezdnych zdobyła 2 gole. Mecz zakończył się wynikiem 9:2 ze wskazaniem na miejscowych i to oni otrzymali z rąk pani Dyrektor Marii Szudry puchar przechodni i nagrodę indywidualną kubki. Mecz piłki nożnej przygotował i sędziował pan Marek Sowa. 

GALERIA FOTO

Czytaj więcej...W Kościanie na stadionie miejskim odbyły się zmagania w indywidualnych konkurencjach la. Nasza reprezentacja szkoły dnia 25 maja w składzie: Jeremiasz Witkiewicz, Adam Hadrysiak, Patryk Golec, Kacper Żurek, Łukasz Czaja, Szymon Szymaniak, Bartosz Bartkowiak, Jakub Nijaki, Patryk Doba, Mikołaj Weinert, Julia Andrzejwska, Jolanta Donaj, Mirella Majorczyk wyruszyła po medale.

GALERIA FOTO

Czytaj więcej...

Czytaj więcej...W tym roku biegi odbyły się 1 czerwca w Dzień Dziecka. Naszą szkołę reprezentowało 46 uczniów. Temperatura wyjątkowo nie sprzyjała bieganiu, ale nasi sportowcy świetnie sobie poradzili z rywalami na trasie. Wśród najmłodszych najlepsze wyniki osiągnęli: w kategorii klas 3 -  II miejsce zajęła Maja Stachowska i  Filip Szul, w kategorii klas 5 -  II miejsce Kacper Wieczorek, w kategorii klas 7 - I miejsce Wioleta Michalska, II miejsce Jagoda Skoracka, III miejsce Mikołaj Weinert, a w gimnazjum I miejsce Julia Andrzejewska i Jeremiasz Witkiewicz, a III miejsce Patryk Golec.

GALERIA FOTO

Czytaj więcej...