Przedszkole
Szkoła Podstawowa im. Polskich Noblistów
Gimnazjum im. Polskich Noblistów
Zespół Szkół w Czaczu

Czytaj więcej...W Kościanie na stadionie miejskim odbyły się zmagania w indywidualnych konkurencjach la. Nasza reprezentacja szkoły dnia 25 maja w składzie: Jeremiasz Witkiewicz, Adam Hadrysiak, Patryk Golec, Kacper Żurek, Łukasz Czaja, Szymon Szymaniak, Bartosz Bartkowiak, Jakub Nijaki, Patryk Doba, Mikołaj Weinert, Julia Andrzejwska, Jolanta Donaj, Mirella Majorczyk wyruszyła po medale.

GALERIA FOTO

Czytaj więcej...

Czytaj więcej...W tym roku biegi odbyły się 1 czerwca w Dzień Dziecka. Naszą szkołę reprezentowało 46 uczniów. Temperatura wyjątkowo nie sprzyjała bieganiu, ale nasi sportowcy świetnie sobie poradzili z rywalami na trasie. Wśród najmłodszych najlepsze wyniki osiągnęli: w kategorii klas 3 -  II miejsce zajęła Maja Stachowska i  Filip Szul, w kategorii klas 5 -  II miejsce Kacper Wieczorek, w kategorii klas 7 - I miejsce Wioleta Michalska, II miejsce Jagoda Skoracka, III miejsce Mikołaj Weinert, a w gimnazjum I miejsce Julia Andrzejewska i Jeremiasz Witkiewicz, a III miejsce Patryk Golec.

GALERIA FOTO

Czytaj więcej...

Czytaj więcej...Dnia 5 czerwca 2018r odbyła się Szkolna Olimpiada Sportowa klas I-III. Już po raz 22 młodzi sportowcy walczyli o medale olimpijskie. W tym roku udział brali uczniowie klas I i III. Tradycyjnie olimpiada rozpoczęła się przemarszem zawodników, następnie podpalony został znicz olimpijski i złożono przysięgę olimpijską. Otwarcia olimpiady dokonała pani dyrektor Maria Szudra życząc wszystkim sukcesów i wielu wrażeń podczas zawodów. Po zaciętej walce i zmaganiach wyłoniono medalistów tegorocznej olimpiady:

GALERIA FOTO

Czytaj więcej...

Czytaj więcej...W piękny, słoneczny, sobotni dzień 19 maja w naszej szkole świętowaliśmy Dzień Sportu. W tym dniu drużyny ze szkoły podstawowej i gimnazjum rywalizowały o tytuł najbardziej usportowionego zespołu klasowego naszej szkoły. Impreza rozpoczęła się o godz.10.00. Sędzia główny pan Marek Sowa objaśnił wszystkim konkurencje i kolejność startów, Na starcie stanęły 6-osobowe drużyny składające się z 3 chłopców i 3 dziewcząt z danej klasy. Konkurencje były przemyślane, bezpieczne i widowiskowe. Oto one: bieg wahadłowy na 50m, dodawane rzuty piłką lekarską 2kg, skok w dal, bieg z przeszkodami (przenoszenie opon i piłek lekarskich, skoki przez płotki, ciągnięcie opony), bieg sztafetowy i test wiedzowy z lekkiej atletyki.

GALERIA FOTO

Czytaj więcej...

Czytaj więcej...W środę 9 maja nasza drużyna dziewcząt z kl.VII, IIg i IIIg wzięły udział w Gminnym Turnieju Piłki Nożnej na Orliku w Śmiglu. Do rywalizacji stanęły 4 drużyny ze Starego Bojanowa, Śmigla, Starej Przysieki Drugiej i Czacza. Dziewczęta rozegrały trzy mecze, w tym dwa wygrały i jeden zremisowały. W tym dniu było bardzo gorąco, ale zawodniczki wygrały walkę z pogodą i z przeciwnikiem, który okazał się wymagający. Mecze rozegrane były na wysokim poziomie, tym bardziej cieszy wygrana naszego zespołu, w skład którego wchodziły: J.Donaj, J.Andrzejewska, W. Buśko, M. Majorczyk, W. Michalska, K. Bartkowiak, D. Kostrzewska, K. Skoracka, M. Błażejewska. Następny etap rozgrywek odbędzie się w Kościanie 11 maja. Życzymy powodzenia naszym złotkom!

GALERIA FOTO

Czytaj więcej...W środę 25 kwietnia nasza szkoła po raz drugi wzięła udział w konkursie organizowanym przez ZSP w Nietążkowie „Sprawni jak mundurowi”. Dziewczęta i chłopcy mieli do pokonania tor przeszkód, strzelanie z wiatrówki, rozwinięcie pożarnicze, przeniesienie rannego, rzut granatem do celu i udzielenie pierwszej pomocy poszkodowanemu. W tym roku do rywalizacji stanęły 4 drużyny dziewcząt i 4 drużyny chłopców. Chłopcy zajęli II miejsce, a dziewczęta III miejsce. Różnice w punktach były minimalne. Konkurs ten był sprawdzeniem wiedzy i umiejętności z zakresu sprawności i pierwszej pomocy. Naszą szkołę reprezentowali: Marianna Grzelczyk, Agata Kobiałka, Aleksandra Węgierska, Kacper Wieczorek, Mikołaj Bielawski, Tobiasz Majchrzak i Jakub Żurawski.

GALERIA FOTO

Czytaj więcej...Kwiecień obfitował w wydarzenia sportowe. Nasi uczniowie 12 kwietnia reprezentowali gminę na Powiatowych  Zawodach w Unihokeju w Racocie. Drużyny rozegrały po 4 mecze na dużym boisku, chłopcy zajęli II miejsce, a dziewczęta 4 miejsce. W sobotę 21 kwietnia wzięliśmy udział w rajdzie rowerowym zorganizowanym przez OKFiR. Meta była w  Starym Bojanowie. Trasę wybraliśmy przez Śmigiel, Nietążkowo, Robaczyn. W Bojanowie wzięliśmy udział w konkurencjach sprawnościowych, zjedliśmy kiełbasę i o godz. 13.00 wyruszyliśmy w drogę powrotną, tym  razem przez Bruszczewo, Przysiekę Polską.

GALERIA FOTO

Czytaj więcej...

Czytaj więcej...W piątek 6 kwietnia w sali w Nietążkowie odbyły się gminne eliminacje w unihokeja dziewcząt i chłopców z gimnazjum i kl.VII. Do rozgrywek gminnych zgłosiły się  3 drużyny z Bronikowa, Starego Bojanowa i z Czacza.  Drużyna dziewcząt wygrała dwa mecze. Chłopcy wygrali mecz z Bronikowem, z drużyną ze Starego Bojanowa zremisowali, ale w ostateczności zawody wygrały obydwie nasze drużyny. Zawody sędziowali p.Magdalena Sowa, p.Krzysztof Kopienka i p.Iwona Kusior. W czwartek 12 kwietnia obie drużyny będą reprezentowały naszą gminę na powiatowych zawodach w Starych Oborzyskach.

Natomiast w sobotę 7 kwietnia odbył się Turniej  Piłki Nożnej na Orliku organizowany przez OKFiR w Śmiglu. Nasza drużyna pod opieką pana Marka Sowy zajęła I miejsce, pokonując drużynę ze Starego Bojanowa, Bronikowa i remisując z drużyną ze Śmigla. Wszystkim zawodnikom gratulujemy udanych występów.

GALERIA FOTO

Czytaj więcej...W czwartek 1 marca 2018 r reprezentacja szkoły podstawowej chłopców stawiła się do rywalizacji w zawodach powiatowych w SP nr 2 w Kościanie w składzie: Michał Olejnik - kapitan, Daniel Jasiński, Paweł Jaśkowiak, Nikodem Jaśkowiak, Jakub Nowak, Kacper Baranowski, Jakub Walachowski, Kacper Wieczorek, Zachariasz Piątek, Szymon Mikołajczak. W turnieju wzięło udział 5 zespołów z Jerki, Starego Lubosza, Kościana SP nr 4 , Czempinia. Nasza drużyna  godnie reprezentowała gminę Śmigiel, wcześniej pokonując zespół ze SP w Śmiglu. Chłopcy rozegrali 4 mecze z tego wygrali dwa. Poziom zawodów był wyrównany, decydowały małe punkty o zwycięstwie, w rezultacie zajęliśmy III miejsce.

GALERIA FOTO

Czytaj więcej...Nauczyciele wychowania fizycznego zorganizowali w piątek przed feriami wyjazd dla klas drugich gimnazjum na lodowisko do Kościana. Jak się okazało kilku uczniów założyło łyżwy na nogi po raz pierwszy. Krótki kurs nauki przeprowadziła p. Magdalena Sowa. Pomocne okazały się  też koleżanki z klasy, które wspierały kolegów. Pogoda na łyżwy była wymarzona, no i całe lodowisko do naszej dyspozycji. Każdy mógł poćwiczyć swoje umiejętności. Była to jedna z ciekawych form spędzania wolnego czasu na świeżym powietrzu. Zachęcamy do wspólnych wyjazdów w gronie znajomych, przyjaciół i rodziny.

GALERIA FOTO

Czytaj więcej...Tegoroczne mistrzostwa młodzieży w piłce siatkowej  chłopców w naszej gminie  zapowiadały się bardzo ciekawie. Wysoko zawieszona poprzeczka przez kolegów z poprzednich lat stawiała nas w roli faworytów. Nasi zawodnicy stanęli na wysokości zadania, pokonali drużyny ze Starego Bojanowa, Starej Przysieki Drugiej i ze Śmigla. Z kompletem punktów awansowali na mistrzostwa powiatu.

GALERIA FOTO

Czytaj więcej...