Przedszkole
Szkoła Podstawowa im. Polskich Noblistów

Zespół Szkół w Czaczu

Czytaj więcej...Czytaj więcej...Czytaj więcej...Udział w Biegu Olimpijskim w Racocie to już tradycja naszej szkoły.

W biegu na dystansie około 5000 metrów spotyka się wielu miłośników biegania, maszerowania oraz spacerowania. Organizatorzy promują ideę sportu - liczy się nie wynik, lecz udział. Zachęcają i pokazują, że każdy może brać udział w biegu. Tego dnia pogoda okazała się łaskawa, choć od rana padał deszcz. Nasza grupa była jednak przygotowana na każde warunki atmosferyczne.

Wszyscy świetnie się bawili. Organizatorzy dla każdego uczestnika przygotowali poczęstunek. A dopełnieniem tego wydarzenia był udział w losowaniu nagród. Z puli "nagród rowerowych" aż dwa jednoślady trafiły do rąk naszych uczniów. Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział i myślę, że w przyszłym roku też chętnych nie zabraknie!

GALERIA FOTO fot.B.Maćkowska

W piękny słoneczny poranek 11 czerwca liczna ekipa naszej szkoły w liczbie 45 osób udała się autobusem do Śmigla na biegi przełajowe zorganizowane przez OKFiR w Śmiglu. Dzieci startowały w poszczególnych kategoriach wiekowych, osobno dziewczynki i chłopcy. W kategoriach najmłodszych dominowali uczniowie ze szkoły w Śmiglu. Niestety nasi zawodnicy zajęli miejsca poza podium. W kategoriach starszych klas 4 III miejsce zajął Nikodem Gbiorczyk, w klasach 7 I miejsce zajęli Amelia Retta i Filip Szul, II miejsce Alan Łatka, III miejsce Nikola Piotrowiak. W ogólnej klasyfikacji punktowej zajęliśmy II miejsce i zdobyliśmy puchar.

Warto dodać, że Mateusz Woźniak okazał się wielkim szczęściarzem, ponieważ wygrał w losowaniu rower. Bardzo dziękujemy naszym wspaniałym małym i dużym sportowcom za ich udział i godne reprezentowanie naszej szkoły, a rodzicom za wsparcie przed i po biegu. Nad uczniami sprawowali opiekę Patrycja Przybylska, Magdalena Sowa, Marek Sowa i Mateusz Kuśnierczak.

GALERIA FOTO fot.M.Sowa

Czytaj więcej...Czytaj więcej...Czytaj więcej...

Czytaj więcej...W sobotę 21 maja grupa uczniów naszej szkoły postanowiła pojechać na rajd rowerowy. Pogoda niestety nie była zbyt sprzyjająca wycieczkom rowerowym. Wiał bowiem bardzo silny wiatr. Trasę do Śmigla pokonaliśmy mniej uczęszczanymi drogami. Na metę rajdu dotarliśmy punktualnie. Tam czekał na nas poczęstunek i inni uczniowie szkół gminy Śmigiel. Na miejscu można było wziąć udział w konkurencjach sportowych przygotowanych przez organizatorów OKFiR w Śmiglu. Opiekunami podczas rajdu były panie Magdalena Sowa oraz Barbara Maćkowska.

Jazda na rowerze jest jedną z form aktywnego spędzania wolnego czasu, do którego wszystkich chętnych bardzo zapraszamy!

GALERIA FOTO fot.B.Maćkowska