Przedszkole
Szkoła Podstawowa im. Polskich Noblistów
Gimnazjum im. Polskich Noblistów
Zespół Szkół w Czaczu

Czytaj więcej...W ostatni poniedziałek uczniowie naszej szkoły wraz z opiekunem oraz panią dyrektor udali się do Śmigla. Celem wyjazdu było podsumowanie międzyszkolnej rywalizacji sportowej uczniów uczęszczających do szkół naszej gminy. Przez cały rok prowadzona była klasyfikacja. Uczniowie zdobywali punkty  za udział w zawodach sportowych według kalendarza imprez SZS oraz imprez organizowanych przez OKFiR. Ponadto indywidualne nagrody za udział w zawodach sportowych na szczeblu wojewódzkim otrzymali: Amelia Retta, Filip Szul oraz nasza najbardziej utytułowana zawodniczka Julia Andrzejewska. W kategorii rywalizacji sportowej - Igrzyska Dzieci - zajęliśmy II miejsce. Zaszczytne I miejsce przypadło w kategorii - Igrzyska Młodzieży (klasy VII, VIII i III gimnazjum). A zatem i tym razem Puchar Przechodni został w naszych rękach! To ogromny sukces naszych uczniów, którzy swoją postawą sportową przyczynili się do uzyskania tak wysokiej pozycji. Gratulacje!

Czytaj więcej...Miesiąc maj owocuje w różnego rodzaju zmagania sportowe zarówno drużynowe, jak i indywidualne. Możemy być dumni z naszych sportowców. W kwietniu zaliczyliśmy udział w Wojewódzkich Biegach Przełajowych w Żerkowie. Trasa była bardzo wymagająca i urozmaicona. Mogli się o tym przekonać Amelia Retta i Filip Szul z klasy IV oraz nasza doświadczona sportsmenka Julia Andrzejewska. W każdym biegu startowało około 150 zawodników. Nasi lekkoatleci ukończyli biegi  w pierwszej pięćdziesiątce. Sam udział w takich zawodach to już wyróżnienie dla zawodników.

GALERIA FOTO

Czytaj więcej...

Czytaj więcej...Trwa sezon sportowy zarówno w sali gimnastycznej, jak i na świeżym powietrzu. Tym razem w sali zmierzyli się uczniowie gminy Śmigiel w unihokeju. Po zaciętej walce na szczeblu gminnym dziewczęta z rocznika 2006 i młodsze zajęły I miejsce i tym samym zakwalifikowały się do udziału w zawodach powiatowych. Natomiast chłopcy zajęli, również po zaciętych zmaganiach, II miejsce. Następnego dnia dziewczęta udały się do Racotu i tam zajęły IV miejsce.
Miło dodać, że nasi uczniowie biorą udział również w zawodach sportowych poza szkołą. Nasza uczennica, a równocześnie zawodniczka GLKS ORLĘTA CZACZ, Julia Szul zajęła III miejsce w III GRAND PRIX WIELKOPOLSKI w tenisie stołowym w kategorii żaczek. Gratulacje i życzymy dalszych sukcesów.

GALERIA FOTO