Przedszkole
Szkoła Podstawowa im. Polskich Noblistów
Gimnazjum im. Polskich Noblistów
Zespół Szkół w Czaczu

Czytaj więcej...18 czerwca 2018r. w Szkole Podstawowej w Śmiglu odbyła się uroczystość podsumowania sportowego roku szkolnego. Na spotkaniu obecni byli goście: pani burmistrz Małgorzata Adamczak, przewodniczący Rady Miejskiej Wiesław Kasperski, dyrektorzy szkół i nauczyciele wychowania fizycznego. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie: Michał O., Paweł J., Daniel J., Jeremiasz W., Julia A., Norbert K. Uroczyste spotkanie poprowadziła Gminna Organizator Sportu Dominika Rusek, która na początku  powitała wszystkich bardzo serdecznie i przedstawiła osiągnięcia poszczególnych uczniów w zawodach wojewódzkich i ogólnopolskich.

GALERIA FOTO

Czytaj więcej...

Czytaj więcej...W Kościanie na stadionie miejskim odbyły się zmagania w indywidualnych konkurencjach la. Nasza reprezentacja szkoły dnia 25 maja w składzie: Jeremiasz Witkiewicz, Adam Hadrysiak, Patryk Golec, Kacper Żurek, Łukasz Czaja, Szymon Szymaniak, Bartosz Bartkowiak, Jakub Nijaki, Patryk Doba, Mikołaj Weinert, Julia Andrzejwska, Jolanta Donaj, Mirella Majorczyk wyruszyła po medale.

GALERIA FOTO

Czytaj więcej...

Czytaj więcej...W tym roku biegi odbyły się 1 czerwca w Dzień Dziecka. Naszą szkołę reprezentowało 46 uczniów. Temperatura wyjątkowo nie sprzyjała bieganiu, ale nasi sportowcy świetnie sobie poradzili z rywalami na trasie. Wśród najmłodszych najlepsze wyniki osiągnęli: w kategorii klas 3 -  II miejsce zajęła Maja Stachowska i  Filip Szul, w kategorii klas 5 -  II miejsce Kacper Wieczorek, w kategorii klas 7 - I miejsce Wioleta Michalska, II miejsce Jagoda Skoracka, III miejsce Mikołaj Weinert, a w gimnazjum I miejsce Julia Andrzejewska i Jeremiasz Witkiewicz, a III miejsce Patryk Golec.

GALERIA FOTO

Czytaj więcej...

Czytaj więcej...Dnia 5 czerwca 2018r odbyła się Szkolna Olimpiada Sportowa klas I-III. Już po raz 22 młodzi sportowcy walczyli o medale olimpijskie. W tym roku udział brali uczniowie klas I i III. Tradycyjnie olimpiada rozpoczęła się przemarszem zawodników, następnie podpalony został znicz olimpijski i złożono przysięgę olimpijską. Otwarcia olimpiady dokonała pani dyrektor Maria Szudra życząc wszystkim sukcesów i wielu wrażeń podczas zawodów. Po zaciętej walce i zmaganiach wyłoniono medalistów tegorocznej olimpiady:

GALERIA FOTO

Czytaj więcej...

Czytaj więcej...W piękny, słoneczny, sobotni dzień 19 maja w naszej szkole świętowaliśmy Dzień Sportu. W tym dniu drużyny ze szkoły podstawowej i gimnazjum rywalizowały o tytuł najbardziej usportowionego zespołu klasowego naszej szkoły. Impreza rozpoczęła się o godz.10.00. Sędzia główny pan Marek Sowa objaśnił wszystkim konkurencje i kolejność startów, Na starcie stanęły 6-osobowe drużyny składające się z 3 chłopców i 3 dziewcząt z danej klasy. Konkurencje były przemyślane, bezpieczne i widowiskowe. Oto one: bieg wahadłowy na 50m, dodawane rzuty piłką lekarską 2kg, skok w dal, bieg z przeszkodami (przenoszenie opon i piłek lekarskich, skoki przez płotki, ciągnięcie opony), bieg sztafetowy i test wiedzowy z lekkiej atletyki.

GALERIA FOTO

Czytaj więcej...