Przedszkole
Szkoła Podstawowa im. Polskich Noblistów
Gimnazjum im. Polskich Noblistów
Zespół Szkół w Czaczu

Czytaj więcej...W ostatni poniedziałek uczniowie naszej szkoły wraz z opiekunem oraz panią dyrektor udali się do Śmigla. Celem wyjazdu było podsumowanie międzyszkolnej rywalizacji sportowej uczniów uczęszczających do szkół naszej gminy. Przez cały rok prowadzona była klasyfikacja. Uczniowie zdobywali punkty  za udział w zawodach sportowych według kalendarza imprez SZS oraz imprez organizowanych przez OKFiR. Ponadto indywidualne nagrody za udział w zawodach sportowych na szczeblu wojewódzkim otrzymali: Amelia Retta, Filip Szul oraz nasza najbardziej utytułowana zawodniczka Julia Andrzejewska. W kategorii rywalizacji sportowej - Igrzyska Dzieci - zajęliśmy II miejsce. Zaszczytne I miejsce przypadło w kategorii - Igrzyska Młodzieży (klasy VII, VIII i III gimnazjum). A zatem i tym razem Puchar Przechodni został w naszych rękach! To ogromny sukces naszych uczniów, którzy swoją postawą sportową przyczynili się do uzyskania tak wysokiej pozycji. Gratulacje!

Czytaj więcej...W piątkowe popołudnie, kiedy słońce nie było już tak wysoko, 50-osobowa grupa uczniów wraz z opiekunami udała się na mecz żużlowy. Włodarze gminni w ramach akcji KIBICUJEMY PRZEZ WIELKIE K ufundowali naszym uczniom bilety na mecz między FOGO UNIA LESZNO a MRGARDEN GKM Grudziądz. Niektórzy z nas uczestniczyli w takich potyczkach po raz pierwszy i byli zaskoczeni hałasem oraz panującą podczas meczu atmosferą. Dodam, że mecz zakończył się sukcesem gospodarzy.

GALERIA FOTO

Czytaj więcej...Już po raz 26 odbyły się Biegi Uliczne ŚMIGLA. Tym razem start i meta zawodów została przewidziana przez organizatorów na śmigielskim stadionie. Ze względu na przewidywaną w tym dniu wysoką temperaturę zawody odbyły się o godzinę wcześniej. Biegi rozpoczęły najmłodsze dziewczęta w kategorii wiekowej klas II i młodszych. Miały one do pokonania 300 m. Im starsi zawodnicy tym dystans ulegał wydłużeniu. Uczniowie gimnazjum mieli już do pokonania około 1500 m. Niektórzy z naszych uczniów zajęli miejsca na podium.

GALERIA FOTO

Czytaj więcej...W sobotę 25 maja o godz. 10.00 w piękny słoneczny dzień wyruszyliśmy rowerami spod Domu Wiejskiego w kierunku Śmigla przez Przysiekę Polską i  Bruszczewo. Droga przebiegała w przyjaznej atmosferze, młodzież trzymała równe tempo. Po drodze zatrzymaliśmy się przy wigwamie w Bruszczewie,  a w Śmiglu  przy budce z lodami. Następnie udaliśmy się na miejsce zbiórki przy basenie. Tu na powitanie dzieci otrzymały plakietki okolicznościowe i poczęstunek. Następnie wzięły udział w różnych konkurencjach sprawnościowych. Podsumowania rajdu i wręczenia nagród dokonał pan wiceburmistrz Maciej Jurga. Czas minął nam bardzo szybko i po godz. 13.00  wracaliśmy zadowoleni do domu.

GALERIA FOTO

Czytaj więcej...Drużyna dziewcząt w składzie: Julia A., Jolanta D., Weronika B., Oliwia S., Klaudia W., Dominika S., Małgorzata K., Wiktoria K., Oliwia Ł. zdobyła złoty medal w Gminnych Mistrzostwach Piłki Nożnej na Orliku w Śmiglu. Rozegrały 3 mecze w pełnym słońcu i swoją walecznością, skutecznością  zdobyły największą ilość punktów. Dziewczęta reprezentowały naszą gminę 30 maja na Powiatowych Zawodach w Piłkę Nożną w Kościanie i zdobyły 2 miejsce.

GALERIA FOTO

Czytaj więcej...Miesiąc maj owocuje w różnego rodzaju zmagania sportowe zarówno drużynowe, jak i indywidualne. Możemy być dumni z naszych sportowców. W kwietniu zaliczyliśmy udział w Wojewódzkich Biegach Przełajowych w Żerkowie. Trasa była bardzo wymagająca i urozmaicona. Mogli się o tym przekonać Amelia Retta i Filip Szul z klasy IV oraz nasza doświadczona sportsmenka Julia Andrzejewska. W każdym biegu startowało około 150 zawodników. Nasi lekkoatleci ukończyli biegi  w pierwszej pięćdziesiątce. Sam udział w takich zawodach to już wyróżnienie dla zawodników.

GALERIA FOTO

Czytaj więcej...

Czytaj więcej...Po raz kolejny w naszej szkole odbyła się Olimpiada Sportowa klas I-III. Głównym celem imprezy było propagowanie zdrowego stylu życia oraz aktywności ruchowej wśród uczniów. Zawody rozpoczęły się od przemowy Pani Dyrektor, która życzyła wszystkim zawodnikom sukcesów i powodzenia w zmaganiach sportowych. Następnie odbyło się symboliczne zapalenia znicza olimpijskiego oraz złożenie przez dzieci ślubowania. Zmagania sportowe ukazały nie tylko dobre przygotowanie zawodników, ale też chęć wspaniałej zabawy. Wyniki Olimpiady przedstawiają się następująco: 

GALERIA FOTO

Czytaj więcej...

Czytaj więcej...Trwa sezon sportowy zarówno w sali gimnastycznej, jak i na świeżym powietrzu. Tym razem w sali zmierzyli się uczniowie gminy Śmigiel w unihokeju. Po zaciętej walce na szczeblu gminnym dziewczęta z rocznika 2006 i młodsze zajęły I miejsce i tym samym zakwalifikowały się do udziału w zawodach powiatowych. Natomiast chłopcy zajęli, również po zaciętych zmaganiach, II miejsce. Następnego dnia dziewczęta udały się do Racotu i tam zajęły IV miejsce.
Miło dodać, że nasi uczniowie biorą udział również w zawodach sportowych poza szkołą. Nasza uczennica, a równocześnie zawodniczka GLKS ORLĘTA CZACZ, Julia Szul zajęła III miejsce w III GRAND PRIX WIELKOPOLSKI w tenisie stołowym w kategorii żaczek. Gratulacje i życzymy dalszych sukcesów.

GALERIA FOTO

Czytaj więcej...We wtorek 26 marca 28-osobowa reprezentacja szkoły wzięła udział w Powiatowych Biegach Przełajowych w Racocie. Pogoda nie sprzyjała w tym dniu sportowcom. Było zimno i wiało, a biegacze mieli do pokonania długie dystanse. W poszczególnych kategoriach wiekowych nasze drużyny zajęły trzykrotnie trzecie miejsce. Jest to dla nas duży sukces, ponieważ drużyna musiała liczyć po 6 uczniów w każdej kategorii, aby punktować i liczyć się w  rywalizacji. Na tak małą szkołę to duży sukces, że nasi uczniowie stanęli na wysokości zadania i powalczyli o punkty. Natomiast  trzy osoby wywalczyły indywidualnie awans na biegi wojewódzkie w poszczególnych kategoriach wiekowych: Amelia Retta I miejsce, Filip Szul III miejsce i  Julia Andrzejewska III miejsce. Gratulujemy i życzymy powodzenia w Żerkowie.

GALERIA FOTO

W czwartek 14 lutego uczniowie klas 7, 8 i 3 gimnazjum wzięli udział w Powiatowych Zawodach Piłki Koszykowej. Zawody odbyły się w Kościanie w Zespole Szkół nr 1. W rozgrywkach wzięły udział dwa zespoły dziewcząt i dwa zespoły chłopców. Mieliśmy okazję sprawdzić się z inną szkołą i na własnej skórze przekonać się jak ważna jest wytrzymałość w czasie gry. Mecze sędziowane były przez sędziego profesjonalistę. Pomimo wysokich przegranych przeszliśmy szkołę życia i wymusiło to na nas wolę walki, której na zajęciach dodatkowych nam brakuje. Na początku kiedy opiekunowie powiedzieli, że gramy 4 razy po 7 i 10 minut wydawało się, że to nic trudnego. Jednak podczas gry okazało się, że z boiska koledzy i koleżanki schodzili bardzo zmęczeni i widać było, że zostawili tam serce.

Czytaj więcej...W sobotę 27 października uczniowie naszej szkoły wzięli udział w XIV Święcie Biegania organizowanym przez organizatorów Międzynarodowego Kościańskiego Półmaratonu im. dra Henryka Florkowskiego oraz właścicieli marki Coccodrillo. Nasi uczniowie nie zawiedli i stanęli na starcie, aby rywalizować o najlepsze miejsca. Po ukończeniu biegu każdy zawodnik otrzymał medal, napój, batonik, zakreślacz, opaskę odblaskową, jabłko i koszulkę sportową. Na podium stanęli:
I miejsce Amelia Retta,
II miejsce Dominika Piotrowiak  
III miejsce Patryk Doba.

GALERIA FOTO