Przedszkole
Szkoła Podstawowa im. Polskich Noblistów
Gimnazjum im. Polskich Noblistów
Zespół Szkół w Czaczu

Czytaj więcej...W piątek 6 kwietnia w sali w Nietążkowie odbyły się gminne eliminacje w unihokeja dziewcząt i chłopców z gimnazjum i kl.VII. Do rozgrywek gminnych zgłosiły się  3 drużyny z Bronikowa, Starego Bojanowa i z Czacza.  Drużyna dziewcząt wygrała dwa mecze. Chłopcy wygrali mecz z Bronikowem, z drużyną ze Starego Bojanowa zremisowali, ale w ostateczności zawody wygrały obydwie nasze drużyny. Zawody sędziowali p.Magdalena Sowa, p.Krzysztof Kopienka i p.Iwona Kusior. W czwartek 12 kwietnia obie drużyny będą reprezentowały naszą gminę na powiatowych zawodach w Starych Oborzyskach.

Natomiast w sobotę 7 kwietnia odbył się Turniej  Piłki Nożnej na Orliku organizowany przez OKFiR w Śmiglu. Nasza drużyna pod opieką pana Marka Sowy zajęła I miejsce, pokonując drużynę ze Starego Bojanowa, Bronikowa i remisując z drużyną ze Śmigla. Wszystkim zawodnikom gratulujemy udanych występów.

GALERIA FOTO

Czytaj więcej...W czwartek 1 marca 2018 r reprezentacja szkoły podstawowej chłopców stawiła się do rywalizacji w zawodach powiatowych w SP nr 2 w Kościanie w składzie: Michał Olejnik - kapitan, Daniel Jasiński, Paweł Jaśkowiak, Nikodem Jaśkowiak, Jakub Nowak, Kacper Baranowski, Jakub Walachowski, Kacper Wieczorek, Zachariasz Piątek, Szymon Mikołajczak. W turnieju wzięło udział 5 zespołów z Jerki, Starego Lubosza, Kościana SP nr 4 , Czempinia. Nasza drużyna  godnie reprezentowała gminę Śmigiel, wcześniej pokonując zespół ze SP w Śmiglu. Chłopcy rozegrali 4 mecze z tego wygrali dwa. Poziom zawodów był wyrównany, decydowały małe punkty o zwycięstwie, w rezultacie zajęliśmy III miejsce.

GALERIA FOTO

Czytaj więcej...Nauczyciele wychowania fizycznego zorganizowali w piątek przed feriami wyjazd dla klas drugich gimnazjum na lodowisko do Kościana. Jak się okazało kilku uczniów założyło łyżwy na nogi po raz pierwszy. Krótki kurs nauki przeprowadziła p. Magdalena Sowa. Pomocne okazały się  też koleżanki z klasy, które wspierały kolegów. Pogoda na łyżwy była wymarzona, no i całe lodowisko do naszej dyspozycji. Każdy mógł poćwiczyć swoje umiejętności. Była to jedna z ciekawych form spędzania wolnego czasu na świeżym powietrzu. Zachęcamy do wspólnych wyjazdów w gronie znajomych, przyjaciół i rodziny.

GALERIA FOTO

Czytaj więcej...Tegoroczne mistrzostwa młodzieży w piłce siatkowej  chłopców w naszej gminie  zapowiadały się bardzo ciekawie. Wysoko zawieszona poprzeczka przez kolegów z poprzednich lat stawiała nas w roli faworytów. Nasi zawodnicy stanęli na wysokości zadania, pokonali drużyny ze Starego Bojanowa, Starej Przysieki Drugiej i ze Śmigla. Z kompletem punktów awansowali na mistrzostwa powiatu.

GALERIA FOTO

Czytaj więcej...

Czytaj więcej...19 stycznia drużyna dziewcząt w składzie: M. Majorczyk, D. Kostrzewska, M. Grzelczyk, W. Buśko, J. Andrzejewska, M. Nyczka, P. Stamm, A. Maślak, O. Suder, M. Jankowska, rozegrała dwa mecze w Starej Przysiece Drugiej. Pierwszy mecz z dziewczętami ze Starego Bojanowa wygrały, a  z dziewczętami  ze Starej Przysieki Drugiej przegrały. W sumie nasza drużyna w turnieju zajęła II miejsce. Dziewczęta dobrze radziły sobie na dużym boisku, popełniły wiele błędów, ale też przeprowadziły kilka ładnych akcji.

GALERIA FOTO

Czytaj więcej...W sobotę 4 listopada 2017r po raz XIII odbyło się święto biegania w Kościanie. W sumie  na starcie stanęło ok 900 osób. W zależności od wieku młodzi biegacze mieli do pokonania dystans od 150 m do 1200 m. Trzech najszybszych biegaczy w każdej kategorii otrzymało statuetki, a najlepsza szóstka dyplomy. Dla wszystkich były medale, ciepły napój, zdrowa żywność i okolicznościowa koszulka. Naszą szkołę godnie reprezentowało 35 osób. Bardzo się cieszymy z tak licznego udziału naszej młodzieży w imprezie, tym bardziej dlatego, iż pogoda zachęcała do udziału w aktywności na świeżym powietrzu.

GALERIA FOTO

Czytaj więcej...

Czytaj więcej...W piątek 27 października 2017 r. w naszej szkole w Czaczu odbył się Pierwszy Jesienny Turniej Piłki Nożnej. Pomimo jesiennej aury pogoda dopisała. Drużyny zagrały systemem każdy z każdym. W turnieju wzięło udział 5 zespołów: 2 drużyny z naszej szkoły pod opieką pana Marka Sowy, drużyna ze Starego Bojanowa pod opieką pana Krzysztofa Kopieńki, drużyna ze Śmigla pod opieką pana Michała Tomczaka i drużyna z Bronikowa pod opieką pana Wojciecha Wieczorka. Turniej wygrała drużyna ze Śmigla, II miejsce zajęła I drużyna z Czacza, III miejsce zajęła drużyna z Bronikowa, IV miejsce II drużyna z Czacza i V miejsce drużyna ze Starego Bojanowa.

GALERIA FOTO

Czytaj więcej...

Czytaj więcej...30 września w XII Jesiennym Rajdzie Rowerowym do Bronikowa wzięło udział 16 uczniów i trzech opiekunów p.Ewa Żak, p.Marek Sowa, p.Magdalena Sowa. Pogoda w tym dniu dopisała, było ciepło i słonecznie. W dobrym towarzystwie przebyliśmy w sumie 28 km. Spod sali Domu Wiejskiego wyruszyliśmy po godzinie 9.00, a na miejscu byliśmy o 10.30. Wybraliśmy trasę przez Podśmigiel i las w Wydorowie. Droga minęła nam bardzo miło i przyjemnie, do tego było bezpiecznie. Na miejscu czekały na nas konkurencje sportowe, a każdy uczestnik otrzymał kolorową plakietkę, ciepły posiłek i herbatę. Wśród uczniów nagrodę zdobyła Marzena Jankowska, a wśród nauczycieli pani Ewa Żak. Wszystkim uczestnikom dziękujemy za wspólnie spędzony czas.

GALERIA FOTO

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz