Przedszkole
Szkoła Podstawowa im. Polskich Noblistów

Zespół Szkół w Czaczu

Czytaj więcej...W sobotę 21 maja grupa uczniów naszej szkoły postanowiła pojechać na rajd rowerowy. Pogoda niestety nie była zbyt sprzyjająca wycieczkom rowerowym. Wiał bowiem bardzo silny wiatr. Trasę do Śmigla pokonaliśmy mniej uczęszczanymi drogami. Na metę rajdu dotarliśmy punktualnie. Tam czekał na nas poczęstunek i inni uczniowie szkół gminy Śmigiel. Na miejscu można było wziąć udział w konkurencjach sportowych przygotowanych przez organizatorów OKFiR w Śmiglu. Opiekunami podczas rajdu były panie Magdalena Sowa oraz Barbara Maćkowska.

Jazda na rowerze jest jedną z form aktywnego spędzania wolnego czasu, do którego wszystkich chętnych bardzo zapraszamy!

GALERIA FOTO fot.B.Maćkowska

Czytaj więcej...W sobotę 7 maja 2022 r. odbył się Gminny Turniej Piłki Nożnej na Orliku w Śmiglu. Udział w nim wzięli uczniowie Szkoły Podstawowej w Śmiglu, Szkoły Podstawowej w Przysiece Starej Drugiej i Szkoły Podstawowej w Czaczu. Naszą szkołę reprezentowali: Rafał Obiora, Aleksandra Piotrowiak, Bartek Wojciechowski, Maciej Miś, Nikodem Gdbiorczyk, Mateusz Skrzypczak, Filip Szul, Nikodem Michalak.
Podczas turnieju rozegrano 3 mecze. Nasza drużyna bardzo dobrze się zaprezentowała. Wygrała 2 mecze - z Przysieką Starą Drugą (4-1) i z drużyną ze Śmigla (3-1). Pogoda zawodnikom dopisała. Nie zawiedli też kibice naszej szkoły. Drużyna z Czacza pod okiem pana Marka Sowy zajęła I miejsce, II miejsce zajęła drużyna ze Szkoły Podstawowej w Starej Przysiece Drugiej, III miejsce Szkoła Podstawowa ze Śmigla. Gratulujemy naszym reprezentantom pierwszego miejsca. Dziękujemy kibicom za wsparcie i doping.

GALERIA FOTO fot.W.Jóźwiak

Czytaj więcej...Czytaj więcej...Czytaj więcej...Uczniowie naszej szkoły po zajęciu 1 miejsca w gminnych zawodach u unihokeja w Śmiglu, wzięli udział w zawodach powiatowych, które odbyły się w Krzywiniu. Udział naszych młodszych i starszych uczniów w zawodach w Krzywiniu znów okazał się sukcesem. Wszystkie trzy reprezentacje zajęły drugie miejsca i wróciły ze srebrnymi medalami na piersi. Nasi sportowcy okazali się bardzo zmotywowani i żądni sukcesów. Stoczyli sportową walkę z najlepszymi drużynami z innych gmin naszego powiatu.

GALERIA FOTO

Czytaj więcej...

Czytaj więcej...Po długiej przerwie w międzyszkolnych rozgrywkach sportowych, w październiku odbyły się gminne Igrzyska Dzieci i Młodzieży w Halowej Piłce Nożnej chłopców i w Unihokeju dziewcząt i chłopców. Po dobrych występach gminnych nasi uczniowie zajęli we wszystkich rozgrywkach pierwsze miejsca. Uczniowie byli spragnieni zawodów i rywalizacji międzyszkolnej, no i sprawili się na medal.

Za nami rozgrywki powiatowe w halową piłkę nożną dzieci i młodzieży. I tu niestety nasi zawodnicy wypadli słabo, ale nie można im odmówić waleczności na boisku. Przed nami jeszcze rozgrywki młodszych uczniów na szczeblu powiatowym w unihokeja chłopców i dziewcząt.

GALERIA FOTO