Przedszkole
Szkoła Podstawowa im. Polskich Noblistów
Gimnazjum im. Polskich Noblistów
Zespół Szkół w Czaczu

Czytaj więcej...7 czerwca obchodziliśmy w szkole Szkolny Dzień Czytania. W tym dniu każdą lekcję rozpoczynaliśmy 10-minutowym czytaniem wybranej przez każdą klasę książki. Ponadto w bibliotece odbyło się wręczenie nagród wszystkim lektorom czytających książki w ciągu całego roku szkolnego podczas poranków literackich, które odbywały się codziennie w bibliotece. W ciągu całego roku szkolnego 2018/2019 przeczytaliśmy 45 książek. Czytało nam 47 lektorów – wszyscy zostali nagrodzeni książkami, najbardziej aktywni lektorzy otrzymali po 2 książki. Rozdaliśmy ponad 50 książek. WSZYSTKIE KSIĄŻKI UFUNDOWAŁ SKLEPIK SZKOLNY. A oto lista lektorów najbardziej aktywnych, czyli najczęściej czytających:

GALERIA FOTO

Czytaj więcej...

Czytaj więcej...Już po raz ósmy w ramach akcji Narodowe Czytanie czytaliśmy w klasach 4-8 wybitne utwory należące do kanonu naszej literatury. W tym roku był to zbiór zatytułowany NOWELE POLSKIE – czyli utwory Marii Konopnickiej, Elizy Orzeszkowej, Bolesława Prusa, Władysława Stanisława Reymonta, Henryka Rzewuskiego, Brunona Schulza, Henryka Sienkiewicza i Stefana Żeromskiego. Jest to wybór tekstów, których wspólnym mianownikiem jest polskość w połączeniu z treściami uniwersalnymi, refleksją nad człowiekiem i społeczeństwem.  Utwory te towarzyszyły naszym rodakom, kiedy pod zaborami walczyli o suwerenność naszej Ojczyzny i szukali odpowiedzi na wyzwania swoich czasów.  Dziś teksty te nie straciły nic ze swej aktualności. Uczą nas, że w życiu powinniśmy kierować się szlachetnością i solidarnością, że nie wolno nam stracić wrażliwości na ludzką krzywdę.

GALERIA FOTO

Czytaj więcej...Dnia 13 czerwca br. w Filii Bibliotecznej w Czaczu odbyło się spotkanie, podsumowujące edukacyjny projekt pod hasłem Poranki z ciekawą książką. Projekt ten realizowany był wspólnie z bibliotekarką Joanną Boroń z filii bibliotecznej w Czaczu oraz nauczycielami Zespołu Szkół w Czaczu panią Elżbietą Kucharską i panią Jolantą Krysman, a skierowany dla uczniów klas pierwszych. Podstawowym założeniem projektu było wzbudzenie wśród dzieci zamiłowania do książek oraz pokazania uczniom jak i rodzicom,  że czytanie książek rozwija wśród dzieci min. wyobraźnię i umiejętności pisarskie, wzbogaca słownictwo, dostarcza wiedzy, ćwiczy koncentrację i umysł, a niekiedy poprawia humor.

GALERIA FOTO

Czytaj więcej...

Czytaj więcej...

 

W bibliotece szkolnej odbyły się eliminacje do Gminnego Konkursu Pięknego Czytania. Najpiękniej czytali: Władysław Jóźwiak, Gabriela Domagała, Lena Sterna i i Kamila Jaworska. Finał konkursu odbył się 9 maja w Bibliotece Publicznej w Śmiglu.

Wyróżnienie otrzymała Gabriela Domagała. Gratulujemy!

Czytaj więcej...Czytaj więcej...Tradycją naszej biblioteki stało się codzienne głośne czytanie książek podczas dużej przerwy. Lektorami w tym roku są wyłącznie uczniowie, którzy muszą nawet zapisywać się na listę, ponieważ ta funkcja cieszy się bardzo dużą popularnością. Czytamy obecnie książki dla młodszych czytelników. Przeczytaliśmy już mi.in.: książki z serii o Franklinie, Detektyw Pozytywka, Cztery pory roku z Kubusiem Puchatkiem, książki z serii o Basi, książki z serii Czytam sobie i wiele innych. Łącznie od września przeczytaliśmy blisko 30 książek.

W czwartek 20 grudnia zorganizowana została świąteczna loteria książek dla uczestników poranków z książką. Książki wygrało 5 uczniów: Jędrzej Domagała, Gabriela Hoffmann, Natalia Żelek, Marta Witomska, Patrycja Myszuk.

GALERIA FOTO

Czytaj więcej...Czytaj więcej...W wyniku głosowania zwyciężyła MASKOTKA PUBLICZNOŚCI – nr 11 (właścicielka Erika Michalak 4a).

Ponadto w wyniku głosowania oraz obrad komisji w składzie: Wiktoria Kasińska, Joanna Stryjakowska, Oliwia Suder, Agata Skoracka, Wiktoria Łuszczak
pozostałe tytuły otrzymują:

GALERIA FOTO

Czytaj więcej...

Czytaj więcej...

 

Zapraszamy do biblioteki na wystawę maskotek. Swoje ulubione maskotki wypożyczyły na wystawę dzieci z przedszkola oraz uczniowie. Zebraliśmy ich blisko 140.

Wszystkich chętnych zapraszamy także do udziału w głosowaniu na MASKOTKĘ PUBLICZNOŚCI.

Czytaj więcej...Biblioteka ogłasza zbiórkę MASKOTEK na wystawę. W tym roku w październiku zorganizowana zostanie wystawa najpiękniejszych maskotek. Zapraszamy właścicieli i właścicielki ciekawych MASKOTEK do wypożyczenia ich na wystawę.
•    Zwrot maskotek po wystawie gwarantowany.
•    Na uczestników wystawy czekają konkursy i nagrody.
•    Termin zbierania maskotek – do 19 października.
•    Do każdej maskotki proszę przykleić lub przyczepić karteczkę zawierającą imię, nazwisko i klasę właściciela.
•    Zachęcamy do udziału wszystkich przedszkolaków, uczniów, a także nauczycieli:))
NAGRODY ZOSTANĄ PRZYZNANE MASKOTKOM W NASTĘPUJĄCYCH KATEGORIACH:
•    NAJPIĘKNIEJSZA MASKOTKA
•    NAJBARDZIEJ PRZYTULAŚNA MASKOTKA
•    NAJBARDZIEJ ORYGINALNA MASKOTKA
•    MASKOTKA GIGANT
•    MASKOTKA MINI
•    MASKOTKA PUBLICZNOŚCI

Czytaj więcej...Czytaj więcej...W bibliotece rozpoczął się cykl zajęć mających na celu upowszechnienie innej niż papierowa formy książki. E-booki czyli książki elektroniczne czytamy podczas zajęć, korzystając z bibliotecznego czytnika e-booków. Czytamy fragmenty lektur, m.in.: "Latarnik", "Ania z Zielonego Wzgórza", "W pustyni i w puszczy", "Syzyfowe prace". E-booki pochodzą ze strony wolnelektury.pl. Zachęcam uczniów do korzystania z tej strony. Znajdziecie tam wiele lektur w wersji elektronicznej, które można czytać także na smartfonie czy laptopie.

Czytaj więcej...Kontynuujemy akcję głośnego czytania książek w bibliotece. W związku z tym wszystkich miłośników książek i czytania zapraszamy codziennie do biblioteki na pierwszej dużej przerwie o 10.35.

W tym tygodniu czytamy "Gdy pada deszcz" Zofii Staneckiej.

Zapraszamy!

Czytaj więcej...

 

Fragmenty "Przedwiośnia" Stefana Żeromskiego czytaliśmy w bibliotece podczas akcji NARODOWEGO CZYTANIA. Starsze klasy odwiedzały bibliotekę w piątek i w poniedziałek. Uczniowie zostali też zapoznani z sylwetką pisarza.

GALERIA FOTO

Czytaj więcej...Tradycyjnie jak co roku w kwietniu w filii bibliotecznej w Czaczu odbył się konkurs czytelniczy klas I i III tym razem pt. "Poznajemy nowe bajki". Młodsi uczniowie wysłuchali bajki "O kaczorku, który wstydził się kwakać". Do wysłuchanej bajki wykonali ilustracje. Natomiast uczniowie klas trzecich udzielili odpowiedzi na pytania w formie testu do bajki pt. "Gdzie jest Kunegunda". Wszyscy uczniowie z zainteresowaniem wysłuchali bajek i z zaangażowaniem wykonali swoje zadania. 17 maja ogłosiliśmy wyniki konkursu. W klasach pierwszych wszyscy zasłużyli na nagrody, gdyż nie sposób było wybrać zwycięzców, ponieważ każda z prac została wykonana wzorowo. W klasach trzecich nagrody otrzymali:

GALERIA FOTO

Czytaj więcej...

Czytaj więcej...Czytaj więcej...W środę 20 grudnia 2017 roku w naszej szkole odbyło się podsumowanie projektów realizowanych w bibliotece i szkole mających na celu popularyzację czytania i nowych książek pozyskanych przez bibliotekę od Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. W tym dniu każdą lekcję rozpoczynaliśmy 10-minutowym czytaniem wybranej przez każdą klasę książki. Ponadto w bibliotece odbyło się wręczenie nagród zwycięzcom konkursów bibliotecznych pod hasłem "Jestem dobrym czytelnikiem". Książki otrzymali:

GALERIA FOTO

Czytaj więcej...