Przedszkole
Szkoła Podstawowa im. Polskich Noblistów

Zespół Szkół w Czaczu

Czytaj więcej...Czytaj więcej...We wtorek 22 czerwca pisarka pani Paulina Jurga spotkała się z uczniami klas 7 i 8. Pani Paulina jest autorką cyklu powieści "Matrioszka", "Marionetka", "Matnia". Jest to seria książek, która łączy w sobie mafijne i romansowe wątki.

Spotkanie w parku było bardzo interesujące. Dziękujemy pani Annie Tomaszewskiej za jego zorganizowanie i poprowadzenie.

GALERIA FOTO

BIBLIOTEKA ZAPRASZA W OSTATNIM TYGODNIU ROKU SZKOLNEGO WSZYSTKICH CHĘTNYCH CZYTELNIKÓW DO WYPOŻYCZANIA KSIĄŻEK DO CZYTANIA NA WAKACJE.

Książki do biblioteki należy oddać do środy 16 czerwca.
Nie dotyczy podręczników.
Terminy oddawania zestawów podręczników będą uzgadniane bezpośrednio z każdą klasą.

W okresie zdalnego nauczania uczniowie lub ich rodzice mogą wypożyczyć książki z biblioteki. Biblioteka jest czynna codziennie. Książki można wypożyczać bezpośrednio w bibliotece lub można składać zamówienia poprzez dziennik elektroniczny u p. Beaty Wąsik.

Internet nie jest tylko miejscem rozrywki, zdobywania wiedzy czy informacji. Za jego pośrednictwem załatwiamy również inne ważne sprawy i udostępniamy prywatne dane. Powinniśmy dbać o to, aby nie uzyskały do nich dostępu niepowołane osoby. Poniżej znajdziecie kilka ważnych informacji na temat bezpiecznego korzystania z internetu.

BEZPIECZEŃSTWO W INTERNECIE

źródło: Biblioteka w Szkole

Czytaj więcej...Stwórz ciekawe zakładki do książek. Zobacz niebanalne wzory i pomysły na wykonanie zakładek, które cieszą oko każdego czytelnika. Dzięki nim zapamiętasz stronę na której skończyłeś i przyozdobisz swoją książkę. Zakładki wykonasz sam przy użyciu prostych i tanich materiałów!

POMYSŁOWE ZAKŁADKI

Czytaj więcej...Zapraszam do obejrzenia krótkiego filmiku JAK POWSTAJE KSIĄŻKA?

Następnie możecie zapoznać się z filmem 

JAK ZROBIĆ MINI KSIĄŻECZKĘ W 3 MINUTY?

Wyposażeni już w taką wiedzę, możecie spróbować zrobić własne mini książeczki. Wszyscy chętni, którzy chcą się pochwalić efektami swojej pracy i ciekawymi pomysłami, mogą przysłać zdjęcia zrobionych przez siebie książek na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 

Na wszystkich uczestników tej akcji będą czekały nagrody książkowe w bibliotece szkolnej (tuż po powrocie do szkoły:)

Na stronie audio-bajki.pl znajdziecie nagrania bajek. Bajki podzielone są na kilka działów: BAJKI KLASYCZNE, BAJKI NOWOCZESNE, BAJKI Z CAŁEGO ŚWIATA, BAJKI EDUKACYJNE.
Bajkowisko.pl - POSŁUCHAJ INNYCH BAJEK
To inny serwis, który oferuje wiele nagrań bajek i audiobooków dla dzieci. Na stronie można bez reklam przesłuchać 3 bajki, reszta dostępna jest na KANALE YouTube BAJKOWISKA.

Czytaj więcej...Wydawctwo EGMONT wychodząc na przeciw potrzebom dzieci i rodziców udostępnia nowe opowiadanie z serii Basia.
Basię, podobnie jak inne dzieci, dziwią zmiany w jej otoczeniu. Co się dzieje? Dlaczego Janek przestał chodzić do szkoły, a ona do przedszkola? Dlaczego Tata wraca z pracy jeszcze bardziej zmęczony niż zwykle? I co o tym wszystkim sądzi Misiek Zdzisiek?

Opowiadanie o Basi, Miśku Zdziśku i głupim wirusie - POBIERZ TUTAJ

Przypominam, że w internecie dostępne są darmowe ebooki czyli książki elektroniczne, które można pobrać na swój komputer lub czytać on-line.
WOLNELEKTURY.PL - to rozbudowana baza lektur szkolnych i klasyków literackich w postaci ebooków. Dostępne ebooki zostały profesjonalnie wydane, opatrzone przypisami i udostępnione we wszystkich popularnych formatach, od .PDF do .MOBI. Tytuły są darmowe, ponieważ w bazie znajdują się książki, do których prawa autorskie już wygasły.

Wydawnictwo Olesiejuk wydało darmowego ebooka na temat koronawirusa dla młodszych uczniów.  Jak wyjaśnić, czym jest wirus, dlaczego ich życie stało się tak dziwne i jak zapobiegać się jego rozprzestrzenianiu? 

Książka jest dla dzieci i dla tych, którzy chcą wytłumaczyć najmłodszym w sposób jasny, zrozumiały i przede wszystkim spokojny, czym jest koronawirus i co robić, by się przed nim ustrzec.

EBOOK DO POBRANIA