Przedszkole
Szkoła Podstawowa im. Polskich Noblistów

Zespół Szkół w Czaczu

Czytaj więcej...Nauczycielki języka polskiego oraz biblioteki po zdalnym nauczaniu wznowiły realizację innowacji "Czytanie jest modne", w ramach której 16 marca rozpoczęto akcję "Rzucam wszystko i czytam".

Każdego dnia na wybranej lekcji (codziennie innej) w klasach IV-VIII wspólne czytamy fragmenty książek, które wybrali uczniowie z poszczególnych klas. Czyta wybrany uczeń lub nauczyciel. Czytanie w każdej klasie odbywa się w tym samym czasie. Sygnałem do rozpoczęcia czytania jest usłyszenie ze szkolnych głośników ścieżki dźwiękowej z ekranizacji filmowej lektur "W pustyni i w puszczy" lub "Hobbit czyli tam i z powrotem". Akcja czytania potrwa do końca roku szkolnego. fot.R.Stachowska

Przedstawiamy wyniki konkursu fotograficznego Z KSIĄŻKĄ MI DO TWARZY, CZYLI SWEET FOCIA Z MOJĄ ULUBIONĄ KSIĄŻKĄ.

1 miejsce Bartosz Wojciechowski 7b

2 miejsce Klaudia Woś 7a

3 miejsce Małgorzata Marcinkowska 7a

wyróżnienia:

Agata Wawrzynowska, Aleksandra Flis 5a

Nikola Piotrowiak 7a

Gratulujemy i zwycięzców zapraszamy do odbioru nagród w bibliotece.

GALERIA FOTO

Czytaj więcej...Czytaj więcej...Czytaj więcej...Czytaj więcej...Czytaj więcej...

Czytaj więcej...Trwa akcja WARTO CZYTAĆ, w której promujemy czytanie książek i nagradzamy najaktywniejszych czytelników. Rozdajemy nagrody po raz kolejny. Tym razem najaktywniejszymi czytelnikami biblioteki byli:

1. MARIA MARCINKOWSKA 1A

2. WIKTORIA WENCLEWSKA 2A

3. ZUZANNA KRUPKA 2A

 
Wymienione osoby zapraszamy do odbioru nagród książkowych w bibliotece. Jednocześnie informujemy, że akcja czytelnicza nadal trwa i w kolejnych tygodniach będziemy nagradzali kolejnych najaktywniejszych czytelników. Zapraszamy do biblioteki i do wypożyczania oraz czytania książek.

Czytaj więcej...Biblioteka szkolna wraz z nauczycielkami j. polskiego rozpoczyna akcję WARTO CZYTAĆ, w której promujemy czytanie książek i nagradzamy najaktywniejszych czytelników. W minionym miesiącu najaktywniejszymi czytelnikami biblioteki byli:

1.BARTOSZ KONOPIŃSKI 1A

2.ALEKSANDRA KOCHANEK 4B

3.SYLWIA SZMYT 2A

Wymienione osoby zapraszamy do odbioru nagród książkowych w bibliotece. Jednocześnie informujemy, że akcja czytelnicza nadal trwa i w kolejnych tygodniach będziemy nagradzali kolejnych najaktywniejszych czytelników. Zapraszamy do biblioteki i do wypożyczania oraz czytania książek.

Czytaj więcej...Biblioteka szkolna wraz z nauczycielkami języka polskiego ogłasza konkurs Z KSIĄŻKĄ MI DO TWARZY, CZYLI SWEET FOCIA Z MOJĄ ULUBIONĄ KSIĄŻKĄ. Konkurs przeznaczony jest dla wszystkich uczniów.

Należy wykonać ciekawe zdjęcie ze swoją ulubioną książką i przesłać je na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub dostarczyć do biblioteki. Termin do końca marca. Liczymy na Wasze ciekawe pomysły!

 

Zapraszam do obejrzenia krótkiego filmiku JAK POWSTAJE KSIĄŻKA?

Następnie możecie zapoznać się z filmem 

JAK ZROBIĆ MINI KSIĄŻECZKĘ W 3 MINUTY?

Wyposażeni już w taką wiedzę, możecie spróbować zrobić własne mini książeczki. Wszyscy chętni, którzy chcą się pochwalić efektami swojej pracy i ciekawymi pomysłami, mogą przysłać zdjęcia zrobionych przez siebie książek na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 

Na wszystkich uczestników tej akcji będą czekały nagrody książkowe w bibliotece szkolnej (tuż po powrocie do szkoły:)

Czytaj więcej...Wydawctwo EGMONT wychodząc na przeciw potrzebom dzieci i rodziców udostępnia nowe opowiadanie z serii Basia.
Basię, podobnie jak inne dzieci, dziwią zmiany w jej otoczeniu. Co się dzieje? Dlaczego Janek przestał chodzić do szkoły, a ona do przedszkola? Dlaczego Tata wraca z pracy jeszcze bardziej zmęczony niż zwykle? I co o tym wszystkim sądzi Misiek Zdzisiek?

Opowiadanie o Basi, Miśku Zdziśku i głupim wirusie - POBIERZ TUTAJ

Na stronie audio-bajki.pl znajdziecie nagrania bajek. Bajki podzielone są na kilka działów: BAJKI KLASYCZNE, BAJKI NOWOCZESNE, BAJKI Z CAŁEGO ŚWIATA, BAJKI EDUKACYJNE.
Bajkowisko.pl - POSŁUCHAJ INNYCH BAJEK
To inny serwis, który oferuje wiele nagrań bajek i audiobooków dla dzieci. Na stronie można bez reklam przesłuchać 3 bajki, reszta dostępna jest na KANALE YouTube BAJKOWISKA.

Internet nie jest tylko miejscem rozrywki, zdobywania wiedzy czy informacji. Za jego pośrednictwem załatwiamy również inne ważne sprawy i udostępniamy prywatne dane. Powinniśmy dbać o to, aby nie uzyskały do nich dostępu niepowołane osoby. Poniżej znajdziecie kilka ważnych informacji na temat bezpiecznego korzystania z internetu.

BEZPIECZEŃSTWO W INTERNECIE

źródło: Biblioteka w Szkole

Stwórz ciekawe zakładki do książek. Zobacz niebanalne wzory i pomysły na wykonanie zakładek, które cieszą oko każdego czytelnika. Dzięki nim zapamiętasz stronę na której skończyłeś i przyozdobisz swoją książkę. Zakładki wykonasz sam przy użyciu prostych i tanich materiałów!

POMYSŁOWE ZAKŁADKI

Czytaj więcej...Czytaj więcej...We wtorek 22 czerwca pisarka pani Paulina Jurga spotkała się z uczniami klas 7 i 8. Pani Paulina jest autorką cyklu powieści "Matrioszka", "Marionetka", "Matnia". Jest to seria książek, która łączy w sobie mafijne i romansowe wątki.

Spotkanie w parku było bardzo interesujące. Dziękujemy pani Annie Tomaszewskiej za jego zorganizowanie i poprowadzenie.

GALERIA FOTO

BIBLIOTEKA ZAPRASZA W OSTATNIM TYGODNIU ROKU SZKOLNEGO WSZYSTKICH CHĘTNYCH CZYTELNIKÓW DO WYPOŻYCZANIA KSIĄŻEK DO CZYTANIA NA WAKACJE.