Przedszkole
Szkoła Podstawowa im. Polskich Noblistów
Gimnazjum im. Polskich Noblistów
Zespół Szkół w Czaczu

Czytaj więcej...7 czerwca obchodziliśmy w szkole Szkolny Dzień Czytania. W tym dniu każdą lekcję rozpoczynaliśmy 10-minutowym czytaniem wybranej przez każdą klasę książki. Ponadto w bibliotece odbyło się wręczenie nagród wszystkim lektorom czytających książki w ciągu całego roku szkolnego podczas poranków literackich, które odbywały się codziennie w bibliotece. W ciągu całego roku szkolnego 2018/2019 przeczytaliśmy 45 książek. Czytało nam 47 lektorów – wszyscy zostali nagrodzeni książkami, najbardziej aktywni lektorzy otrzymali po 2 książki. Rozdaliśmy ponad 50 książek. WSZYSTKIE KSIĄŻKI UFUNDOWAŁ SKLEPIK SZKOLNY. A oto lista lektorów najbardziej aktywnych, czyli najczęściej czytających:

GALERIA FOTO

Czytaj więcej...

Czytaj więcej...Dnia 13 czerwca br. w Filii Bibliotecznej w Czaczu odbyło się spotkanie, podsumowujące edukacyjny projekt pod hasłem Poranki z ciekawą książką. Projekt ten realizowany był wspólnie z bibliotekarką Joanną Boroń z filii bibliotecznej w Czaczu oraz nauczycielami Zespołu Szkół w Czaczu panią Elżbietą Kucharską i panią Jolantą Krysman, a skierowany dla uczniów klas pierwszych. Podstawowym założeniem projektu było wzbudzenie wśród dzieci zamiłowania do książek oraz pokazania uczniom jak i rodzicom,  że czytanie książek rozwija wśród dzieci min. wyobraźnię i umiejętności pisarskie, wzbogaca słownictwo, dostarcza wiedzy, ćwiczy koncentrację i umysł, a niekiedy poprawia humor.

GALERIA FOTO

Czytaj więcej...

Czytaj więcej...

 

W bibliotece szkolnej odbyły się eliminacje do Gminnego Konkursu Pięknego Czytania. Najpiękniej czytali: Władysław Jóźwiak, Gabriela Domagała, Lena Sterna i i Kamila Jaworska. Finał konkursu odbył się 9 maja w Bibliotece Publicznej w Śmiglu.

Wyróżnienie otrzymała Gabriela Domagała. Gratulujemy!

Czytaj więcej...Czytaj więcej...Tradycją naszej biblioteki stało się codzienne głośne czytanie książek podczas dużej przerwy. Lektorami w tym roku są wyłącznie uczniowie, którzy muszą nawet zapisywać się na listę, ponieważ ta funkcja cieszy się bardzo dużą popularnością. Czytamy obecnie książki dla młodszych czytelników. Przeczytaliśmy już mi.in.: książki z serii o Franklinie, Detektyw Pozytywka, Cztery pory roku z Kubusiem Puchatkiem, książki z serii o Basi, książki z serii Czytam sobie i wiele innych. Łącznie od września przeczytaliśmy blisko 30 książek.

W czwartek 20 grudnia zorganizowana została świąteczna loteria książek dla uczestników poranków z książką. Książki wygrało 5 uczniów: Jędrzej Domagała, Gabriela Hoffmann, Natalia Żelek, Marta Witomska, Patrycja Myszuk.

GALERIA FOTO

Czytaj więcej...Czytaj więcej...W wyniku głosowania zwyciężyła MASKOTKA PUBLICZNOŚCI – nr 11 (właścicielka Erika Michalak 4a).

Ponadto w wyniku głosowania oraz obrad komisji w składzie: Wiktoria Kasińska, Joanna Stryjakowska, Oliwia Suder, Agata Skoracka, Wiktoria Łuszczak
pozostałe tytuły otrzymują:

GALERIA FOTO

Czytaj więcej...

Czytaj więcej...

 

Zapraszamy do biblioteki na wystawę maskotek. Swoje ulubione maskotki wypożyczyły na wystawę dzieci z przedszkola oraz uczniowie. Zebraliśmy ich blisko 140.

Wszystkich chętnych zapraszamy także do udziału w głosowaniu na MASKOTKĘ PUBLICZNOŚCI.

Czytaj więcej...Biblioteka ogłasza zbiórkę MASKOTEK na wystawę. W tym roku w październiku zorganizowana zostanie wystawa najpiękniejszych maskotek. Zapraszamy właścicieli i właścicielki ciekawych MASKOTEK do wypożyczenia ich na wystawę.
•    Zwrot maskotek po wystawie gwarantowany.
•    Na uczestników wystawy czekają konkursy i nagrody.
•    Termin zbierania maskotek – do 19 października.
•    Do każdej maskotki proszę przykleić lub przyczepić karteczkę zawierającą imię, nazwisko i klasę właściciela.
•    Zachęcamy do udziału wszystkich przedszkolaków, uczniów, a także nauczycieli:))
NAGRODY ZOSTANĄ PRZYZNANE MASKOTKOM W NASTĘPUJĄCYCH KATEGORIACH:
•    NAJPIĘKNIEJSZA MASKOTKA
•    NAJBARDZIEJ PRZYTULAŚNA MASKOTKA
•    NAJBARDZIEJ ORYGINALNA MASKOTKA
•    MASKOTKA GIGANT
•    MASKOTKA MINI
•    MASKOTKA PUBLICZNOŚCI

Czytaj więcej...Czytaj więcej...W bibliotece rozpoczął się cykl zajęć mających na celu upowszechnienie innej niż papierowa formy książki. E-booki czyli książki elektroniczne czytamy podczas zajęć, korzystając z bibliotecznego czytnika e-booków. Czytamy fragmenty lektur, m.in.: "Latarnik", "Ania z Zielonego Wzgórza", "W pustyni i w puszczy", "Syzyfowe prace". E-booki pochodzą ze strony wolnelektury.pl. Zachęcam uczniów do korzystania z tej strony. Znajdziecie tam wiele lektur w wersji elektronicznej, które można czytać także na smartfonie czy laptopie.

Czytaj więcej...Kontynuujemy akcję głośnego czytania książek w bibliotece. W związku z tym wszystkich miłośników książek i czytania zapraszamy codziennie do biblioteki na pierwszej dużej przerwie o 10.35.

W tym tygodniu czytamy "Gdy pada deszcz" Zofii Staneckiej.

Zapraszamy!

Czytaj więcej...

 

Fragmenty "Przedwiośnia" Stefana Żeromskiego czytaliśmy w bibliotece podczas akcji NARODOWEGO CZYTANIA. Starsze klasy odwiedzały bibliotekę w piątek i w poniedziałek. Uczniowie zostali też zapoznani z sylwetką pisarza.

GALERIA FOTO

Czytaj więcej...Tradycyjnie jak co roku w kwietniu w filii bibliotecznej w Czaczu odbył się konkurs czytelniczy klas I i III tym razem pt. "Poznajemy nowe bajki". Młodsi uczniowie wysłuchali bajki "O kaczorku, który wstydził się kwakać". Do wysłuchanej bajki wykonali ilustracje. Natomiast uczniowie klas trzecich udzielili odpowiedzi na pytania w formie testu do bajki pt. "Gdzie jest Kunegunda". Wszyscy uczniowie z zainteresowaniem wysłuchali bajek i z zaangażowaniem wykonali swoje zadania. 17 maja ogłosiliśmy wyniki konkursu. W klasach pierwszych wszyscy zasłużyli na nagrody, gdyż nie sposób było wybrać zwycięzców, ponieważ każda z prac została wykonana wzorowo. W klasach trzecich nagrody otrzymali:

GALERIA FOTO

Czytaj więcej...

Czytaj więcej...Czytaj więcej...W środę 20 grudnia 2017 roku w naszej szkole odbyło się podsumowanie projektów realizowanych w bibliotece i szkole mających na celu popularyzację czytania i nowych książek pozyskanych przez bibliotekę od Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. W tym dniu każdą lekcję rozpoczynaliśmy 10-minutowym czytaniem wybranej przez każdą klasę książki. Ponadto w bibliotece odbyło się wręczenie nagród zwycięzcom konkursów bibliotecznych pod hasłem "Jestem dobrym czytelnikiem". Książki otrzymali:

GALERIA FOTO

Czytaj więcej...

Czytaj więcej...Czytaj więcej...Podczas spotkań z rodzicami zorganizowano akcję mającą na celu mających na celu popularyzację czytania i nowych książek pozyskanych przez bibliotekę od Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Przygotowano wystawę nowości pozyskanych przez bibliotekę oraz wystawę prac konkursowych "Jestem dobrym czytelnikiem. Ulubieni bohaterowie książek". Rodzice odwiedzający wystawę byli zachęcani do korzystania ze zbiorów biblioteki oraz czytania razem z dziećmi. Otrzymywali ulotki reklamujące czytanie oraz informujące o zaletach czytania z dziećmi - ULOTKA NA TEMAT CZYTANIA.

GALERIA FOTO