Przedszkole
Szkoła Podstawowa im. Polskich Noblistów
Gimnazjum im. Polskich Noblistów
Zespół Szkół w Czaczu

Czytaj więcej...Czytaj więcej...Biblioteka zaprasza wszystkich czytelników do oglądania i wypożyczania NOWOŚCI KSIĄŻKOWYCH, które są systematycznie kupowane za fundusze pozyskane w projekcie Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Kolejne nowości będą pojawiać się w bibliotece przez następne 3 miesiące. Zachęcamy do śledzenia nowości na bieżąco w bibliotece - na specjalne oznaczonym regale.

Ważne dla zainteresowanych książkami - w bibliotece nadal można składać swoje propozycje zakupu nowości.

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Czytaj więcej...Czytaj więcej...Czytaj więcej...Grupa najmłodszych przedszkolaków Żabki ma na swoim koncie pierwszą wizytę w bibliotece szkolnej. Dzieci zostały uprzedzone o zasadach obowiązujących w takim miejscu. Pani Beata powitała wszystkich pięknym uśmiechem i zachęcała wysłuchania czytanej przez siebie opowieści. Przedszkolaki śledziły losy głównego bohatera książeczki pod tytułem "Dobry pies" autorstwa Rafała Witka. Dzieci słuchały z zaciekawieniem jak buldog uratował Natalkę, która zgubiła się na spacerze. Następnie z uwagi na to, iż w tym tygodniu poznajemy warzywa - każdy otrzymał do pokolorowania marchewkę oraz pomidora.

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Czytaj więcej...Czytaj więcej..."…Biblioteka jest miejscem zaczarowanym: Blisko tu do bajki i prawdy, Do uśmiechu do wzruszeń… Stoją książki w bibliotece, a w tych książkach cały świat..." L. Krzemieniecka
Dnia 13 czerwca 2017 r. w Filii Bibliotecznej w Czaczu odbyło się wręczenie dyplomów „Młodego Czytelnika” oraz drobnych upominków uczniom kl. III b z Zespołu Szkół w Czaczu za systematyczne uczęszczanie do biblioteki oraz za umiejętności czerpania z książek wiedzy i przyjemności z życzeniami dalszego rozwoju przez czytelnictwo. Troje uczniów (Kubacka Emilia,  Baranowska Kaja, Wiktor Szczerbal) otrzymało wyróżnienia - medale „Molika książkowego” za największą ilość przeczytanych książek w roku szkolnym 2016/2017. Bibliotekarka kieruje również podziękowania do wychowawczyni Danuty Drótkowskiej za zaangażowanie w promowanie biblioteki i czytelnictwa wśród uczniów.

Oto lista wygranych: Wiktoria Łakoma, Joanna Stryjakowska, Małgorzata Kobus, Julia Drozdek, Karolina Jankowska. Losowanie wygranych ankiet przeprowadziła komisja w składzie: Klaudia Kozłowska, Natalia Bohn, Weronika Skrzypczak, Sylwia Trafas, Karolina Nyczka. Wszystkich nagrodzonych zapraszamy do odbioru książek w bibliotece.

W związku z pozyskaniem przez bibliotekę Zespołu Szkół w Czaczu dużych funduszy na zakup książek (z Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa) zwracamy się z prośbą o pomoc  do wszystkich czytelników biblioteki (uczniów, nauczycieli i rodziców) w zaplanowaniu zakupów.

Zamierzamy zakupić nowości wydawnicze znajdujące się w aktualnej ofercie księgarskiej; literatura piękna dla dzieci i młodzieży, multimedia (w tym audiobooki, ekranizacje lektur), lektury szkolne, wydawnictwa popularnonaukowe związane z zainteresowaniami uczniów, albumy,  słowniki. 
Kupując książki do biblioteki szkolnej pragniemy spełnić oczekiwania czytelników i zakupić takie pozycje, które są  zgodne  z ich oczekiwaniami i zainteresowaniami. Aby tak się stało prosimy wszystkich chętnych i zainteresowanych książkami o wypełnienie poniższej ankiety. Ankiety można dostarczyć do biblioteki osobiście lub przesłać na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

ZAPROPONUJ KSIĄŻKI DO BIBLIOTEKI - ANKIETA

Uwaga! Wśród uczestników ankiety zostaną rozlosowane upominki książkowe.

Czytaj więcej...Czytaj więcej...W ramach Tygodnia Bibliotek w dniu 8 maja „Biedronki” po raz kolejny odwiedziły bibliotekę szkolną. W ramach zajęć dzieci miały okazję obejrzeć najciekawsze egzemplarze bibliotecznego zbioru. Największą atrakcją dla malców okazał się pokaz największych i najmniejszych książek. Pani bibliotekarka zwróciła również uwagę na najstarsze książki, które można znaleźć w bibliotece. Ponadto przedszkolaki miały okazję wykazać się swoim talentem plastycznym, bowiem kolejną aktywnością było zaprojektowanie okładki swojej ulubionej bajki – dzieci świetnie wywiązały się z tego zadania. Na pożegnanie p. Beata przeczytała bajkę pt. „Śpiąca Królewna”, a dzieci żywo komentowały barwne ilustracje w książce.

GALERIA FOTO

Czytaj więcej...Czytaj więcej...Środa 15 marca pozostanie długo w pamięci miłośników dobrej książki. Właśnie tego dnia odwiedziła naszą szkolną bibliotekę pani Ewa Rosolska, z zamiłowania pisarka, a poza tym dyrektor Szkoły Podstawowej w Lipnie. Jest autorką serii książek "Tajemnica Starego Witraża" oraz kilku książek dla dorosłych.

Pani Rosolska bardzo ciekawie opowiedziała uczniom klas IV – VI o swojej pasji, jaką jest pisanie książek. Opowieści pani pisarki wszyscy słuchali z zapartym tchem. Na koniec każdy mógł zadać pytanie, na które pani Ewa wyczerpująco odpowiadała. Można było też kupić książki pani Rosolskiej wraz z jej autografem, co stanowiło dodatkową atrakcję. Życzmy sobie więcej spotkań z tak ciekawymi i pozytywnymi osobami jak pani Ewa Rosolska. Jej dobry przykład podejścia do książki może zmotywuje niektórych do sięgnięcia po dobrą literaturę? 

GALERIA FOTO

Czytaj więcej...Czytaj więcej...W finale konkursu ZAREKLAMUJ KSIĄŻKĘ! WYGRAJ KSIĄŻKĘ! drobnymi upominkami nagrodzeni zostali wszyscy uczestnicy.

A oto uczniowie, którzy zostali posiadaczami nowych książek: Wiktoria Łakoma, Patrycja Błaszkowska, Alicja Domagała, Maja Stachowska, Maja Wojciechowska, Wioleta Michalska, Sylwia Trafas, Joanna Stryjakowska.

GALERIA FOTO

Czytaj więcej...Tradycją stał się konkurs czytelniczy organizowany od niemal 20 lat przez Filię Biblioteczną w Czaczu oraz nauczycieli Zespołu Szkół w Czaczu - panią Ewę Żak oraz panią Elżbietę Kucharską. Konkurs odbył się 27 lutego. Celem konkursu jest mobilizowanie uczniów do czytania oraz pogłębianie ich ciekawości czytelniczej. W tym roku ze względu na przypadające 50. urodziny Mikołajka temat konkursu brzmiał „Czy znasz przygody Mikołajka?" (z książki pt. "Nowe przygody Mikołajka" Sempe i Goscinnego).

GALERIA FOTO

Czytaj więcej...

Czytaj więcej...W poniedziałkowe przedpołudnie, 20.02.2017 r., przedszkolaki z grupy „Biedronki” poznawały prehistoryczny las. Wizyta w bibliotece odbyła się w ramach cotygodniowych spotkań, a także realizacji cyklu zajęć pt. „W dawnych czasach”. Pani bibliotekarka, Beata Wąsik, zaprezentowała dzieciom książki, które ilustrowały omawiany przez nas okres. Najmłodsi mieli okazję zapoznać się z wyglądem dinozaurów i ich gatunkami, a także dowiedzieli się, gdzie w Polsce można odwiedzić park dinozaurów. Po części teoretycznej „Biedronki” przeszły do części praktycznej, a mianowicie do zabawy plastycznej. Zadaniem dzieci było namalowanie farbami prehistorycznego lasu z wyobraźni. Na efekty nie trzeba było długo czekać. Piękne prace od dziś można podziwiać na korytarzu przedszkolnym.

GALERIA FOTO

Czytaj więcej...W dniu 16 lutego br. nasza pani bibliotekarka Beata Wąsik w ramach szkolenia nauczycieli organizowanego przez Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Lesznie prezentowała swoje działania podejmowane, by skutecznie kształtować młodego czytelnika. W szkoleniu uczestniczyli zainteresowani nauczyciele z różnych placówek naszego województwa. Ciekawa prezentacja celów, zadań, projektów, konkursów  realizowanych przez panią Bibliotekarkę spotkała się z ogromnym zainteresowaniem wszystkich obecnych. Były brawa, osobiste gratulacje i podziw. Cieszymy się, że działania podejmowane przez panią Bibliotekarkę  w naszej szkole  mogli poznać i podziwiać  nauczyciele z innych placówek edukacyjnych.  Pani Beato szczerze gratulujemy!  Życzymy dalszych ciekawych pomysłów i satysfakcji z ich realizacji.

Violetta Michalczak

nauczyciel doradca ds. zintegrowanej edukacji wczesnoszkolnej

Czytaj więcej...Czytaj więcej...W bibliotece odbyło się kolejne losowanie książek. Tym razem szczęście dopisało następującym uczniom: Nikodem Jaśkowiak, Alicja Domagała, Jagoda Skoracka, Weronika Walachowska, Mateusz Kaźmierczak. Gratulujemy i zapraszamy ponownie na poranki literackie!

Czytaj więcej..."Kevin sam w domu", "Baba Jaga na deskorolce", "Marta i ufoludek", "Psotny Franek" to między innymi książki, których wysłuchały już dzieci z przedszkola odwiedzające bibliotekę raz w tygodniu. Oprócz głośnego czytania oglądamy ciekawe książki, kolorujemy ilustracje do poznanych książek i bawimy się. Odbyły się także zajęcia integracyjne z uczniami klasy Vb, którzy wystąpili w roli opiekunów 3 i 4-latków. Spisali się znakomicie.

GALERIA FOTO