Przedszkole
Szkoła Podstawowa im. Polskich Noblistów

Zespół Szkół w Czaczu

Czytaj więcej...Czytaj więcej...Tradycyjnie co roku w bibliotece obchodzimy Mikołajki czytając podczas dużej przerwy książkę "Kevin sam w domu".

Poza tym zorganizowana została Mikołajkowa Loteria Książek i wśród czytelników rozlosowano 7 książek. Ci, którym nie dopisało szczęście w losowaniu, otrzymali lizaki. fot.B.Wąsik

Czytaj więcej...Czytaj więcej...W odpowiedzi na akcję czytelniczą biblioteki wielu uczniów wstąpiło do Klubu Pożeraczy Książek.

Czytelnicy odbierali kupony w bibliotece, czytali książki, opowiadali treść przeczytanych książek i zbierali pieczątki na kuponach. Książki były czytane zarówno w domu, jak i w bibliotece.

W poniedziałek 4 grudnia w bibliotece odbyło się podsumowanie akcji i wręczenie nagród najaktywniejszym pożeraczom książek. Wszyscy nagrodzeni czytelnicy otrzymali dyplomy oraz sami mogli sobie wybrać nagrody do czytania. Oto najlepsi:

Anna Żelek, Maja Wojtkowiak - przeczytały i opowiedziały po 35 książek

Natalia Starkbauer, Agata Jagodzinska - przeczytały i opowiedziały po 21 książek

Gabriela Marcinkowska, Ewelina Dworczak - przeczytały i opowiedziały po 14 książek

Wiktoria Grygiel, Bartosz Konopiński, Emilia Weinert, Zofia Nowak, Maria Domagała - przeczytali i opowiedzieli po 7 książek.

fot.B.Wąsik

Czytaj więcej...Czytaj więcej...Biblioteka ogłasza konkurs plastyczny dla wszystkich chętnych.
Technika i wielkość prac dowolna.

Liczymy na Waszą kreatywność i pomysłowość!
Termin składania prac – do 1 grudnia.
W grudniu zostanie zorganizowana wystawa.
Komisja konkursowa nagrodzi najlepsze prace.

Nagrody książkowe czekają!

Czytaj więcej...Kilka dni temu w naszej szkole zagościli zacni goście. W ramach Międzynarodowego Dnia Postaci z Bajek uczniowie wcielili się w najróżniejsze postacie bajkowe. W szkole pojawiły się wróżki, czarodzieje, koty, królewny, minionki i inni. Każdy miał również możliwość zrobienie sobie zdjęcia w fotobudce.

W tym dniu zorganizowano także Szkolny Dzień Czytania. Najmłodsi uczniowie klas 1-3 oraz przedszkolaki wysłuchali bajek czytanych przez uczniów starszych klas. Na zakończenie tego bajkowego dnia uczniowie z klas 1-3 wybrali się do „kina szkolnego”. Był popcorn, napoje i inne słodycze, a film który obejrzeliśmy nosił tytuł „Magiczna Słonica”.

GALERIA FOTO fot.N.Marciniak-Kozak

Czytaj więcej...Biblioteka zaprasza - wstąp do klubu dla prawdziwych czytelników!

Czytaj książki i zdobywaj kolejne poziomy, by zostać Pożeraczem Książek.

Odbierz kupon w bibliotece, czytaj książki, zbieraj pieczątki, a na końcu czeka NAGRODA!

Czytaj więcej...Czytaj więcej...W bibliotece odbyło się podsumowanie konkursu kolorowanek. Na konkurs dostarczono 82 prace. Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody niespodzianki. Następnie odbyło się losowanie nagród książkowych. Kilkunastu uczestnikom konkursu dopisało szczęście. Zapraszamy na wystawę! fot.B.Wąsik

Czytaj więcej...Czytaj więcej...Czytaj więcej...

 

 

 

 

 

 

W bibliotece właśnie pojawiła się pierwsza partia nowych książek zakupionych z funduszy Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa (i będą kolejne!). W związku z tym rozpoczynamy akcję głośnego czytania NOWYCH książek w bibliotece. Wszystkich chętnych zapraszamy codziennie do biblioteki na pierwszej dużej przerwie o 10.35.

W tym tygodniu czytamy "Wszyscy kochają Sigge" L. Hallberg & M. Nordqvist. Jest to jedna z części ulubionej serii miłośników koni. Zapraszamy!

Czytaj więcej...Czytaj więcej...Biblioteka bierze udział w 2 edycji projektu MEN "Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa".

W związku z tym w klasach 1-7 rozpoczęto realizację projektu edukacyjnego "Lubimy czytać". We wszystkich klasach przeprowadzane są zajęcia biblioteczne "Lubimy czytać - spotkania z ciekawą książką". Podczas zajęć czytamy różne książki np. "Franklin czyta kolegom", "Straszne historie", "Wiek cudów" K.T.Walker.

Uczniowie wypełniają też ankiety dotyczące książek, które mają na celu zaplanowanie zakupu nowych książek do biblioteki z funduszy projektu. Zachęcam też do wzięcia udziału w konkursie kolorowanek antystresowych. W tym roku malujemy zwierzęta. Chętnych zapraszam do odbioru kolorowanek w bibliotece.

Czytaj więcej...

 

BIBLIOTEKA ZAPRASZA WSZYSTKICH CHĘTNYCH CZYTELNIKÓW

DO WYPOŻYCZANIA KSIĄŻEK DO CZYTANIA NA WAKACJE.

Czytaj więcej...Podczas poranków literackich codziennie w bibliotece czytaliśmy książki. Przeczytaliśmy łącznie 25 książek. Czytało nam około 50 lektorów, uczniów z różnych klas 1-8.

Na szczególne wyróżnienie zasługują dwie uczennice, które czytały nam najczęściej - Zuzanna Koźlik i Zofia Marcinkowska z klasy 8a. W nagrodę otrzymały książki. Dziękujemy!


Książki do biblioteki należy oddać do środy 14 czerwca.
Nie dotyczy podręczników.
Terminy oddawania zestawów podręczników będą uzgadniane bezpośrednio z każdą klasą.

Czytaj więcej...Podczas trwania w bibliotece wystawy prac fotograficznych "PRZYŁAPANI NA CZYTANIU" uczniowie klas 1-3 oddawali głosy na swoje ulubione zdjęcia.

Najwięcej głosów otrzymały fotografie następujących uczniów:

1. Amelia Łapszyn 4b

2. Weronika Marcinkowska 4a

3. Aleksandra Miś 4b

Wyróżnienia specjalne biblioteki otrzymują:

1. Mikołaj Piotrowicz 4a

2. Miłosz Biały 5b

Zwycięzcom gratulujemy i zapraszamy po odbiór nagród do biblioteki.

NAGRODZONE FOTOGRAFIE fot.ZS Czacz

Multithumb found errors on this page:

There was a problem loading image 'images/joomgallery/originals/konkurs_recytatorski_dla_uczniow_klas_iv-_viii_1068/konkurs_recytatorski_dla_uczniow_klas_iv-_viii_3_20230425_1339257616.jpg'

Czytaj więcej...W ramach obchodów Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich nauczyciel bibliotekarz oraz nauczycielki języka polskiego zorganizowały Konkurs Recytatorski dla uczniów klas IV – VIII.

Ponieważ rok 2023 ogłoszony został rokiem Wisławy Szymborskiej, uczniowie recytowali wiersze tej poetki i laureatki Nagrody Nobla. Konkurs odbył się 24 kwietnia 2023 r. w bibliotece szkolnej.

Oto laureaci konkursu:

1 miejsce Marta Walachowska 5a za recytację wiersza "Minuta ciszy po Ludwice Wawrzyńskiej"

2 miejsce Lena Łabędzka 6b za recytację wiersza "Pierwsza miłość"

2 miejsce Gabriela Marcinkowska 4a za recytację wiersza " Nic dwa razy"

3 miejsce Natalia Starkbauer 4a za recytację wiersza "Perspektywa"

Zwycięzcom gratulujemy! Wręczenie nagród odbędzie się w terminie późniejszym.

GALERIA FOTO fot.B.Wąsik