Przedszkole
Szkoła Podstawowa im. Polskich Noblistów
Gimnazjum im. Polskich Noblistów
Zespół Szkół w Czaczu

Czytaj więcej...

 

Fragmenty "Przedwiośnia" Stefana Żeromskiego czytaliśmy w bibliotece podczas akcji NARODOWEGO CZYTANIA. Starsze klasy odwiedzały bibliotekę w piątek i w poniedziałek. Uczniowie zostali też zapoznani z sylwetką pisarza.

GALERIA FOTO

Czytaj więcej...Tradycyjnie jak co roku w kwietniu w filii bibliotecznej w Czaczu odbył się konkurs czytelniczy klas I i III tym razem pt. "Poznajemy nowe bajki". Młodsi uczniowie wysłuchali bajki "O kaczorku, który wstydził się kwakać". Do wysłuchanej bajki wykonali ilustracje. Natomiast uczniowie klas trzecich udzielili odpowiedzi na pytania w formie testu do bajki pt. "Gdzie jest Kunegunda". Wszyscy uczniowie z zainteresowaniem wysłuchali bajek i z zaangażowaniem wykonali swoje zadania. 17 maja ogłosiliśmy wyniki konkursu. W klasach pierwszych wszyscy zasłużyli na nagrody, gdyż nie sposób było wybrać zwycięzców, ponieważ każda z prac została wykonana wzorowo. W klasach trzecich nagrody otrzymali:

GALERIA FOTO

Czytaj więcej...

Czytaj więcej...Czytaj więcej...W środę 20 grudnia 2017 roku w naszej szkole odbyło się podsumowanie projektów realizowanych w bibliotece i szkole mających na celu popularyzację czytania i nowych książek pozyskanych przez bibliotekę od Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. W tym dniu każdą lekcję rozpoczynaliśmy 10-minutowym czytaniem wybranej przez każdą klasę książki. Ponadto w bibliotece odbyło się wręczenie nagród zwycięzcom konkursów bibliotecznych pod hasłem "Jestem dobrym czytelnikiem". Książki otrzymali:

GALERIA FOTO

Czytaj więcej...

Czytaj więcej...Czytaj więcej...Podczas spotkań z rodzicami zorganizowano akcję mającą na celu mających na celu popularyzację czytania i nowych książek pozyskanych przez bibliotekę od Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Przygotowano wystawę nowości pozyskanych przez bibliotekę oraz wystawę prac konkursowych "Jestem dobrym czytelnikiem. Ulubieni bohaterowie książek". Rodzice odwiedzający wystawę byli zachęcani do korzystania ze zbiorów biblioteki oraz czytania razem z dziećmi. Otrzymywali ulotki reklamujące czytanie oraz informujące o zaletach czytania z dziećmi - ULOTKA NA TEMAT CZYTANIA.

GALERIA FOTO

Czytaj więcej...Wśród uczestników codziennych poranków literackich z książką zorganizowana została Mikołajkowa loteria książek. Pięcioro czytelników miało szczęście i wylosowało w prezencie książki: Małgorzata Kobus, Weronika Walachowska, Kacper Baranowski, Mateusz Jagodzik i Natalia Borowiak. W tym dniu pani Renata Stachowska głośno  czytała nam książkę "Inny niż wszyscy" Pera Nilssona.

GALERIA FOTO

Czytaj więcej...Czytaj więcej...W ramach Poranków z książką grupę Motylki odwiedziły mamy: pani Natalia Dolata, która przeczytała dzieciom książkę Królewna Śnieżka oraz pani Ewelina Bielawska, która zapoznała dzieci z zasadami jazdy na nartach czytając książkę autorstwa L. Schneider pt. Zuzia jeździ na nartach. Dzieci słuchały w wielkim skupieniu oraz z zaangażowaniem rozwiązywały zagadki przygotowane przez panią Ewelinę Bielawską. Dziękujemy mamom za odwiedziny. Z niecierpliwością czekamy na kolejne fascynujące historie czytane przez rodziców.

GALERIA FOTO

Czytaj więcej...W każdy piątek spotykamy się w bibliotece szkolnej, aby wysłuchać nowych opowiadań. Grupa „Zajączków” czeka na każde spotkanie z ciekawością jaką książkę zaprezentuje nam pani Beata. W minionym tygodniu wysłuchaliśmy opowiadania „Franek i miotła motorowa” oraz szukaliśmy „Zimy na ulicy Czereśniowej”. Spotkania cieszą się ogromnym zainteresowaniem i już dziś zastanawiamy się jaka przygoda spotka naszych książkowych bohaterów.

Czytaj więcej...Czytaj więcej...

 

Biblioteka zachęca do udziału w konkursie czytelniczo-internetowym JESTEM DOBRYM CZYTELNIKIEM.

OTO ZADANIE 2:

Czytaj więcej...

Czytaj więcej...W szkole realizowane są projekty edukacyjne mające na celu propagowanie ciekawych książek i czytania. W związku z tym we wszystkich klasach odbywają się zajęcia pod hasłem "spotkania z ciekawą książką". Podczas zajęć uczniowie pracują w grupach, głośno czytają różne książki i następnie opowiadają kolegom o swoich wrażeniach i próbują zachęcić kolegów do czytania. Ponadto w ramach projektów "Spotkania z ciekawą książką dla najmłodszych" i "Czytamy sobie" realizowane są także inne zadania m.in. poranki literackie codziennie podczas dużej przerwy oraz konkursy czytelniczo-internetowe, do udziału w których serdecznie zachęcamy.

GALERIA FOTO

Czytaj więcej...Czytaj więcej...W czwartek 23. listopada przedszkolaki z grupy "Żabki" złożyły kolejną wizytę w szkolnej bibliotece. Tym razem Pani Beata zaprezentowała niesamowicie intrygującą książkę z efektami trójwymiarowymi – „W lesie”, Żółty kolor wdarł się do lasu pod postacią ciężkiego sprzętu sterowanego rękami człowieka. Dobiegał metaliczny hałas, bezskutecznie zagłuszany przez tukana. Jego krzyk zaniepokoił najbliższych sąsiadów, bo zawsze oznaczał nadciągające niebezpieczeństwo. Jedynym przedstawicielem lokalnej fauny, któremu nienaturalne dla tropików dźwięki zdawały się nie przeszkadzać, był pogrążony we śnie leniwiec.Czy zdążył leniwie podnieść się i uciec przed ingerencją człowieka w  świat leśnych mieszkańców? Nasze dzieci już wiedzą, bo z ogromnym zainteresowaniem śledziły jego losy.

Czytaj więcej...Biblioteka zachęca do udziału w konkursie czytelniczo-internetowym JESTEM DOBRYM CZYTELNIKIEM. Konkurs będzie składał się z cyklu zadań, które należy wykonać. Zadania będą publikowane za szkolnej stronie co kilka dni oraz będzie je można dostać w formie kart pracy w bibliotece. Za każde zadanie uczestnik będzie otrzymywał punkty. Na uczestników, którzy wypełnią najwięcej zadań i zbiorą najwięcej punktów czekają atrakcyjne nagrody książkowe!

ZADANIE 1 - POBIERZ

Czytaj więcej...W dniu 15 listopada 2017 r. w  Bibliotece Publicznej w Czaczu  odbył się wieczór poezji. Myślą przewodnią spotkania było hasło: „Jak tu nie kochać jesieni…”. Spotkanie przygotowane zostało przez panią bibliotekarkę Joannę Boroń, nauczyciela polonistę pana Jakuba Jankowskiego oraz chętnych uczniów Zespołu Szkół w Czaczu.

GALERIA FOTO

Czytaj więcej...

Czytaj więcej...Czytaj więcej...Czytaj więcej...Podczas naszych codziennych poranków literackich czytamy także po angielsku. Tym razem była to książka pt. It's lovely when you smile. Na czytanie po angielsku zapraszamy w piątki.

Zapisz

Zapisz