Przedszkole
Szkoła Podstawowa im. Polskich Noblistów
Gimnazjum im. Polskich Noblistów
Zespół Szkół w Czaczu

Czytaj więcej...

 

Zapraszamy do biblioteki na wystawę maskotek. Swoje ulubione maskotki wypożyczyły na wystawę dzieci z przedszkola oraz uczniowie. Zebraliśmy ich blisko 140.

Wszystkich chętnych zapraszamy także do udziału w głosowaniu na MASKOTKĘ PUBLICZNOŚCI.

Czytaj więcej...Biblioteka ogłasza zbiórkę MASKOTEK na wystawę. W tym roku w październiku zorganizowana zostanie wystawa najpiękniejszych maskotek. Zapraszamy właścicieli i właścicielki ciekawych MASKOTEK do wypożyczenia ich na wystawę.
•    Zwrot maskotek po wystawie gwarantowany.
•    Na uczestników wystawy czekają konkursy i nagrody.
•    Termin zbierania maskotek – do 19 października.
•    Do każdej maskotki proszę przykleić lub przyczepić karteczkę zawierającą imię, nazwisko i klasę właściciela.
•    Zachęcamy do udziału wszystkich przedszkolaków, uczniów, a także nauczycieli:))
NAGRODY ZOSTANĄ PRZYZNANE MASKOTKOM W NASTĘPUJĄCYCH KATEGORIACH:
•    NAJPIĘKNIEJSZA MASKOTKA
•    NAJBARDZIEJ PRZYTULAŚNA MASKOTKA
•    NAJBARDZIEJ ORYGINALNA MASKOTKA
•    MASKOTKA GIGANT
•    MASKOTKA MINI
•    MASKOTKA PUBLICZNOŚCI

Czytaj więcej...Czytaj więcej...W bibliotece rozpoczął się cykl zajęć mających na celu upowszechnienie innej niż papierowa formy książki. E-booki czyli książki elektroniczne czytamy podczas zajęć, korzystając z bibliotecznego czytnika e-booków. Czytamy fragmenty lektur, m.in.: "Latarnik", "Ania z Zielonego Wzgórza", "W pustyni i w puszczy", "Syzyfowe prace". E-booki pochodzą ze strony wolnelektury.pl. Zachęcam uczniów do korzystania z tej strony. Znajdziecie tam wiele lektur w wersji elektronicznej, które można czytać także na smartfonie czy laptopie.

Czytaj więcej...Kontynuujemy akcję głośnego czytania książek w bibliotece. W związku z tym wszystkich miłośników książek i czytania zapraszamy codziennie do biblioteki na pierwszej dużej przerwie o 10.35.

W tym tygodniu czytamy "Gdy pada deszcz" Zofii Staneckiej.

Zapraszamy!

Czytaj więcej...

 

Fragmenty "Przedwiośnia" Stefana Żeromskiego czytaliśmy w bibliotece podczas akcji NARODOWEGO CZYTANIA. Starsze klasy odwiedzały bibliotekę w piątek i w poniedziałek. Uczniowie zostali też zapoznani z sylwetką pisarza.

GALERIA FOTO

Czytaj więcej...Tradycyjnie jak co roku w kwietniu w filii bibliotecznej w Czaczu odbył się konkurs czytelniczy klas I i III tym razem pt. "Poznajemy nowe bajki". Młodsi uczniowie wysłuchali bajki "O kaczorku, który wstydził się kwakać". Do wysłuchanej bajki wykonali ilustracje. Natomiast uczniowie klas trzecich udzielili odpowiedzi na pytania w formie testu do bajki pt. "Gdzie jest Kunegunda". Wszyscy uczniowie z zainteresowaniem wysłuchali bajek i z zaangażowaniem wykonali swoje zadania. 17 maja ogłosiliśmy wyniki konkursu. W klasach pierwszych wszyscy zasłużyli na nagrody, gdyż nie sposób było wybrać zwycięzców, ponieważ każda z prac została wykonana wzorowo. W klasach trzecich nagrody otrzymali:

GALERIA FOTO

Czytaj więcej...

Czytaj więcej...Czytaj więcej...W środę 20 grudnia 2017 roku w naszej szkole odbyło się podsumowanie projektów realizowanych w bibliotece i szkole mających na celu popularyzację czytania i nowych książek pozyskanych przez bibliotekę od Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. W tym dniu każdą lekcję rozpoczynaliśmy 10-minutowym czytaniem wybranej przez każdą klasę książki. Ponadto w bibliotece odbyło się wręczenie nagród zwycięzcom konkursów bibliotecznych pod hasłem "Jestem dobrym czytelnikiem". Książki otrzymali:

GALERIA FOTO

Czytaj więcej...

Czytaj więcej...Czytaj więcej...Podczas spotkań z rodzicami zorganizowano akcję mającą na celu mających na celu popularyzację czytania i nowych książek pozyskanych przez bibliotekę od Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Przygotowano wystawę nowości pozyskanych przez bibliotekę oraz wystawę prac konkursowych "Jestem dobrym czytelnikiem. Ulubieni bohaterowie książek". Rodzice odwiedzający wystawę byli zachęcani do korzystania ze zbiorów biblioteki oraz czytania razem z dziećmi. Otrzymywali ulotki reklamujące czytanie oraz informujące o zaletach czytania z dziećmi - ULOTKA NA TEMAT CZYTANIA.

GALERIA FOTO

Czytaj więcej...Wśród uczestników codziennych poranków literackich z książką zorganizowana została Mikołajkowa loteria książek. Pięcioro czytelników miało szczęście i wylosowało w prezencie książki: Małgorzata Kobus, Weronika Walachowska, Kacper Baranowski, Mateusz Jagodzik i Natalia Borowiak. W tym dniu pani Renata Stachowska głośno  czytała nam książkę "Inny niż wszyscy" Pera Nilssona.

GALERIA FOTO

Czytaj więcej...Czytaj więcej...W ramach Poranków z książką grupę Motylki odwiedziły mamy: pani Natalia Dolata, która przeczytała dzieciom książkę Królewna Śnieżka oraz pani Ewelina Bielawska, która zapoznała dzieci z zasadami jazdy na nartach czytając książkę autorstwa L. Schneider pt. Zuzia jeździ na nartach. Dzieci słuchały w wielkim skupieniu oraz z zaangażowaniem rozwiązywały zagadki przygotowane przez panią Ewelinę Bielawską. Dziękujemy mamom za odwiedziny. Z niecierpliwością czekamy na kolejne fascynujące historie czytane przez rodziców.

GALERIA FOTO

Czytaj więcej...W każdy piątek spotykamy się w bibliotece szkolnej, aby wysłuchać nowych opowiadań. Grupa „Zajączków” czeka na każde spotkanie z ciekawością jaką książkę zaprezentuje nam pani Beata. W minionym tygodniu wysłuchaliśmy opowiadania „Franek i miotła motorowa” oraz szukaliśmy „Zimy na ulicy Czereśniowej”. Spotkania cieszą się ogromnym zainteresowaniem i już dziś zastanawiamy się jaka przygoda spotka naszych książkowych bohaterów.

Czytaj więcej...Czytaj więcej...

 

Biblioteka zachęca do udziału w konkursie czytelniczo-internetowym JESTEM DOBRYM CZYTELNIKIEM.

OTO ZADANIE 2:

Czytaj więcej...

Czytaj więcej...W szkole realizowane są projekty edukacyjne mające na celu propagowanie ciekawych książek i czytania. W związku z tym we wszystkich klasach odbywają się zajęcia pod hasłem "spotkania z ciekawą książką". Podczas zajęć uczniowie pracują w grupach, głośno czytają różne książki i następnie opowiadają kolegom o swoich wrażeniach i próbują zachęcić kolegów do czytania. Ponadto w ramach projektów "Spotkania z ciekawą książką dla najmłodszych" i "Czytamy sobie" realizowane są także inne zadania m.in. poranki literackie codziennie podczas dużej przerwy oraz konkursy czytelniczo-internetowe, do udziału w których serdecznie zachęcamy.

GALERIA FOTO