Przedszkole
Szkoła Podstawowa im. Polskich Noblistów

Zespół Szkół w Czaczu

Czytaj więcej...25 maja 2022 roku w centrum Kultury w Śmiglu odbyło się uroczyste wręczenie nagród w gminnym konkursie „Dbaj o przyrodę naszej małej Ojczyzny”. Konkurs organizowany jest po raz 17 przez Szkołę Podstawowa w Czaczu przy współpracy z Centrum Kultury w Śmiglu i Nadleśnictwem Kościan.
W tym roku uczniowie mieli do wyboru 2 tematy:
1.    Ekologia to jest wszystko, dbaj o najbliższe środowisko.
2.    Urokliwe przyrodniczo miejsce w gminie Śmigiel.

GALERIA FOTO fot.Centrum Kultury w Śmiglu

Czytaj więcej...

Czytaj więcej...Czytaj więcej...

 

Dnia 11 kwietnia w naszej szkole odbył się etap finałowy XXII Gminnego Konkursu Ortograficznego pod patronatem Burmistrza Śmigla. Uczniowie z pięciu szkół naszej gminy rywalizowali o tytuł „Mistrza Ortografii”.

 

Zmagania z niełatwymi regułami ortograficznymi oraz zasadami interpunkcyjnymi stoczono w dwóch kategoriach wiekowych: klasy IV – VI oraz klasy VII – VIII.  
A oto laureaci konkursu:

KLASY IV – VI:
I miejsce Maria Skrzypczak, Szkoła Podstawowa  w Śmiglu
II miejsce Nikodem Gbiorczyk, Zespół Szkół w Czaczu
III miejsce Filip Kałucki, Szkoła Podstawowa w Starej Przysiece Drugiej
KLASY VII – VIII:
I miejsce Zofia Schoepe, Zespół Szkół w Starym Bojanowie
II miejsce Anna Stróżyńska, Szkoła Podstawowa w Starej Przysiece Drugiej
III miejsce Igor Hojan, Zespół Szkół w Starym Bojanowie
Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom!

Czytaj więcej...Czytaj więcej...6 kwietnia 2022 r w Zespole Szkół im. Powstańców Wielkopolskich w Starym Bojanowie odbył się III Gminny Konkurs „Ziemia Śmigielska w czasie Powstania Wielkopolskiego”. Patronat nad konkursem objął Przewodniczący Rady Miejskiej Śmigla. Celem konkursu było upowszechnianie i popularyzowanie wiedzy o powstaniu wielkopolskim oraz przybliżenie udziału mieszkańców ziemi śmigielskiej w walkach powstańczych. Kolejna edycja tego konkursu okazała się sukcesem uczniów naszej szkoły.


I miejsce Małgorzata Marcinkowska VIIa
II miejsce Bartosz Wojciechowski VIIb
III miejsce Artur Łapszyn VIIb

GALERIA FOTO

W czwartek 31 marca w naszej szkole odbył się II Gminny Konkurs Matematyczny pod patronatem Przewodniczącego Rady Miejskiej Śmigla "Zostań mistrzem matematyki". Celem konkursu było popularyzowanie matematyki i rozwijanie zainteresowań matematycznych. Konkurs odbył się w dwóch kategoriach wiekowych: klas IV-VI oraz klas VII-VIII. W tym dniu do naszej szkoły przyjechali Szkolni Mistrzowie Matematyki szkół naszej gminy.

W poniedziałek 4 kwietnia zwycięzcy spotkali się ponownie, aby odebrać nagrody z rąk Przewodniczącego Rady Miejskiej Śmigla Pana Wiesława Kasperskiego.
Kategoria IV-VI
1 miejsce Gabriela Domagała, Zespół Szkół w Czaczu
2 miejsce Mikołaj Psiuk, Szkoła Podstawowa im. Konstytucji 3 Maja w Śmiglu
3 miejsce Tomasz Kurpisz, Zespół Szkół w Starym Bojanowie
Kategoria VII-VIII
1 miejsce Lena Domagała, Szkoła Podstawowa im. Konstytucji 3 Maja w Śmiglu
2 miejsce Wiktor Skrzypczak, Szkoła Podstawowa im. Konstytucji 3 Maja w Śmiglu
3 miejsce Jakub Jóźwiak, Szkoła Podstawowa w Starej Przysiece Drugiej
Serdecznie wszystkim gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

GALERIA FOTO

Czytaj więcej...Czytaj więcej...Czytaj więcej...

Od 4 kwietnia ruszamy z prognozowaniem pogody w ramach konkursu, do którego została zgłoszona szkoła. Codziennie prognozujemy pogodę dla Czacza. Aplikację można pobierać do 3 kwietnia. Pamiętajcie o wpisaniu kodu szkoły - 61419. W razie problemów można zgłaszać się do p. Magdaleny Adamczak. Szczegóły znajdziecie tutaj: KONKURS "JEDNA PLANETA"

Zapraszam do udziału w gminnym konkursie "Dbaj o przyrodę naszej małej Ojczyzny". Jest on organizowany przez naszą szkołę i Centrum Kultury w Śmiglu. To już XVII edycja tego konkursu. Szczegóły przedstawią Wam wychowawcy klas I-III,  a w klasach IV -V p. Magdalena Adamczak i p. Barbara Maćkowska.

REGULAMIN

ZAŁĄCZNIK 1

ZAŁĄCZNIK 2

KLAUZULA INFORMACYJMA

Czytaj więcej...14 marca 2022 roku obchodziliśmy „Dzień Matematyki - Dzień liczby Pi”. W tygodniu poprzedzającym Dzień Matematyki w holu szkoły uczniowie mogli zapoznać się z rozwinięciem dziesiętnym liczby Pi oraz obejrzeć wystawę prac wykonanych przez klasy w ramach szkolnego konkursu matematycznego „Matematyka wokół nas”. Uczniowie rywalizowali w dwóch kategoriach: w kategorii klas 1 - 3 oraz 4 – 8.  W młodszej kategorii zwyciężyła klasa 2, II miejsce zajęła klasa 1a, natomiast III – klasa 3a. W kategorii klas 4 -8  zwyciężyła klasa 8b, II miejsce zajęła klasa 5a, natomiast III – klasa 7b. Zwycięskie klasy dopisały sobie punkty do szkolnego konkursu „SuperKlasa”, zgodnie z jego regulaminem.
10 marca 2022 roku trzynaścioro uczniów z klas 4 – 8 szkoły podstawowej rywalizowało w konkursie matematycznym. Uczestnicy walczyli o tytuł „Mistrz matematyki na rok szkolny 2021/2022”. W konkursie mogli brać udział tylko uczniowie nominowani przez nauczycieli matematyki.  Uczestnicy musieli zmierzyć się z zagadkami matematycznymi. Bardzo miło nam poinformować, że tytuł „Mistrza Matematyki na rok szkolny 2021/2022” uzyskał Szymon Frąckowiak z klasy Va. Zwycięzcy gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

GALERIA FOTO