Przedszkole
Szkoła Podstawowa im. Polskich Noblistów

Zespół Szkół w Czaczu

Czytaj więcej...Czytaj więcej...W poniedziałek 8 kwietnia  Agata Jagodzińska - uczennica klasy V a oraz Nikodem Gbiorczyk - uczeń klasy VI b reprezentowali naszą szkołę w konkursie powiatowym 'How do you spell it?' Konkurs odbył się w Szkole Podstawowej nr 3 w Kościanie, a udział wzięli w nim reprezentanci wielu szkół z Kościana i powiatu kościańskiego.

Celem konkursu było sprawdzenie umiejętności rozumienia ze słuchu, literowania ustnego oraz poprawnego zapisu słówek, zwrotów oraz zdań. Uczniowie biorący udział w konkursie musieli opanować bardzo szeroki zakres słownictwa oraz zwrotów, które podczas konkursowego testu musieli poprawnie zapisać ze słuchu. Wyniki konkursu zostaną wkrótce ogłoszone, ale mimo tego już dziś Agacie i Nikodemowi należą się duże brawa i gratulacje za godne reprezentowanie naszej szkoły w Kościanie. fot.M.Kuśnierczak

Czytaj więcej...26 kwietnia 2024 r. w Kościańskim Centrum Kultury odbyło się rozstrzygnięcie powiatowego konkursu plastycznego na "Najpiękniejszą Kartkę Wielkanocną", który organizowany jest przez Starostwo Powiatowe w Kościanie.

Kornelia Buchwald z klasy IIa otrzymała w tym konkursie wyróżnienie. Kornelia jest naszą szkolną artystką, która już nie pierwszy raz została wyróżniona w konkursie plastycznym. Gratulujemy serdecznie i liczymy na dalsze sukcesy.

GALERIA FOTO fot.M.Biegańska

Czytaj więcej...26 marca w Szkole Podstawowej w Czaczu odbył się I Gminny Konkurs Geograficzny „Palcem po mapie – znam państwa i stolice świata”, pod patronatem Burmistrza Śmigla. Do etapu gminnego zgłosiło się po 3 przedstawicieli ze wszystkich szkół gminy Śmigiel. Niestety z przyczyn losowych uczniowie ze SP w Bronikowie nie dojechali.

Uczestnicy musieli wykazać się wiedzą dotyczącą znajomości państw i stolic świata, a także rozpoznać państwa po fladze, konturze i krótkim opisie. Rywalizacja była zacięta, zwycięzców dzieliły niewielkie ilości punktów. Poziom konkursu był bardzo wyrównany, a wszyscy uczestnicy wykazali się ogromną wiedzą. W ostateczności miejsca na podium prezentują się następująco:
- 1 miejsce zajął  Mateusz Wolsztyński ze SP w Starej Przysiece Drugiej,
- 2 miejsce Piotr Frąckowiak również uczeń SP w Starej Przysiece Drugiej,
- 3 miejsce uczeń naszej szkoły Władysław Jóźwiak.

Zwycięzcom gratulujemy i życzymy sukcesów na kolejnych konkursach. Nagrody w konkursie ufundowała p. Małgorzata Adamczak - Burmistrz Śmigla, za co serdecznie dziękujemy. Poczęstunek dla uczestników ufundowała Rada Rodziców przy ZS w Czaczu, której również dziękujemy. Serdeczne dziękuję także p. Magdalenie Szczepaniak – Krupa oraz p. Milenie Jagodzińskiej za udział w pracach komisji konkursowej. Z geograficznym pozdrowieniem – do zobaczenia za rok 😉

GALERIA FOTO fot.M.Jagodzińska

Czytaj więcej...6 marca reprezentanci naszej szkoły uczestniczyli w XXIV Gminnym Konkursie Ortograficznym pod nazwą „Zostań Mistrzem Ortografii”, który odbywa się pod patronatem Burmistrza Śmigla. W tym roku zmagania najlepszych uczniów ze szkół naszej gminy odbyły się w Szkole Podstawowej im. Powstańców Wielkopolskich w Starym Bojanowie.

W etapie gminnym naszą szkołę reprezentowali: Ewelina Dworczak z kl. V a, Nikodem Gbiorczyk i Igor Bohn z kl. VI b, Kamila Jaworska z kl. VII b oraz Aleksandra Flis i Szymon Frąckowiak z kl. VII a.
Organizatorzy przygotowali dwa teksty dyktand. Jeden przeznaczony był dla uczniów klas IV-VI, natomiast drugi dla uczniów klas VII i VIII szkoły podstawowej. Uczestnicy musieli wykazać się znajomością zasad pisowni polskiej, bo czyhały na nich między innymi takie pułapki słowne: kłótnia, kłują, jaskółka, bomba, ohydny, wahadło, chyży, zgrzyt, przerażenie, horyzont, porażka, piegża (ptak, który w Polsce jest pod ochroną), tudzież, dwuipółletni.
Gratulujemy wszystkim uczestnikom, a szczególnie Szymonowi Frąckowiakowi, który w kategorii klas VII-VIII zajął II miejsce oraz Nikodemowi Gbiorczykowi, który w kategorii klas IV-VI zajął III miejsce.

GALERIA FOTO fot. SP Stare Bojanowo

Czytaj więcej...Komenda Wojewódzka Policji w Poznaniu pod patronatem Wojewody Wielkopolskiego, Marszałka Województwa Wielkopolskiego, Wielkopolskiego Kuratora Oświaty oraz Fundacji „Dziecko w Centrum” ogłasza konkurs pod nazwą „PRAWA DZIECKA MOIMI OCZAMI”.

Konkurs skierowany jest do dwóch grup wiekowych:
- szkoła podstawowa- klasy V- VI uczniowie wykonują rysunek, plakat,
- szkoła podstawowa- klasy VII-VIII uczniowie wykonują grafikę, fotografię.

Konkurs ma na celu zwiększyć świadomość młodych ludzi w zakresie posiadanych praw, które mają wspierać ich rozwój i gwarantować jak najlepsze warunki do życia. Każdy uczestnik może złożyć jedną pracę. Dopuszcza się złożenie pracy grupowej, nie więcej niż 2 osób. Proszę o dostarczanie prac wraz z oświadczeniem uczestnika do 18 kwietnia 2024 roku.

Czytaj więcej...18 marca 2024 roku Szymon Frąckowiak i Władysław Jóźwiak reprezentowali naszą szkołę w Powiatowym Konkursie Matematycznym dla uczniów klas siódmych, który odbył się w Szkole Podstawowej nr 3 w Kościanie. W konkursie wzięło udział 28 uczniów ze szkół powiatu kościańskiego.

Z radością informujemy, że Szymon Frąckowiak zajął III miejsce. Uczniowie naszej szkoły poradzili sobie bardzo dobrze z testem 15 zadań, na rozwiązanie którego mieli tylko 45 minut. Należy również dodać, że o nagrodzonych miejscach decydowało nie tylko poprawne rozwiązanie, ale także kolejność oddawania prac. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

GALERIA FOTO fot.M.Jagodzińska

Czytaj więcej...We wtorek 13 marca 2024 r. w Szkole Podstawowej nr 3 w Kościanie odbył się Powiatowy Konkurs Recytatorski pt. "W świecie wierszy Juliana Tuwima".

Naszą szkołę reprezentowały uczennice z klasy 2a: Iga Dominika Flis oraz Hanna Dalaszyńska. Jak wielokrotnie podkreślali organizatorzy poziom konkursu był bardzo wysoki. Wybór utworów był przemyślany, a pod uwagę brano przede wszystkim sposób deklamowania wierszy, intonację, płynność, wyrazistość przekazu i interpretacji.

Dziewczynki wspaniale wykonały zadanie, dając mi tym samym powody do dumy i zadowolenia z wykonanej pracy. fot.M.Biegańska