Przedszkole
Szkoła Podstawowa im. Polskich Noblistów
Gimnazjum im. Polskich Noblistów
Zespół Szkół w Czaczu

Czytaj więcej...W czwartek 13 września 2018 r. w naszym przedszkolu odbyło się spotkanie z policjantką asp. Izabelą Czerwińską. Tematem spotkania było przede wszystkim utrwalenie zasad ruchu drogowego oraz przypomnienie zagadnień dotyczących naszego bezpieczeństwa na ulicy i w domu. Pani policjant przypomniała podstawowe zasady przechodzenia przez jezdnię, a także zwróciła dzieciom uwagę, że nie powinny poruszać się same po drogach. Przypomniała także, jakie niebezpieczeństwa mogą na nie czyhać w kontaktach z obcymi. Dzieci czynnie uczestniczyły w spotkaniu, dzieliły się swoimi spostrzeżeniami i doświadczeniami oraz zadawały dużo pytań.

GALERIA FOTO

Czytaj więcej...Czytaj więcej...Z okazji  Światowego Dnia Pierwszej Pomocy grupę „Zajączków” odwiedziła pani Magdalena Sowa. Opowiedziała przedszkolakom w jaki sposób udziela się pierwszej pomocy, jak pomóc poszkodowanym zanim przyjedzie pogotowie ratunkowe, pod jaki numer należy dzwonić i w jaki sposób rozmawiać z dyspozytorem, jak sprawdzić czy osoba jest przytomna, czy oddycha. Bardzo ważnym i ciekawym punktem warsztatów były praktyczne ćwiczenia układania osoby w pozycji bocznej.

Duże wrażenie na dzieciach zrobił „fantom”, na którym dzieci uczyły się podstaw reanimacji. Wszystkie dzieci wykazały się dużym zaangażowaniem dlatego otrzymały pamiątkowe dyplomy. Mamy nadzieję, że dzięki warsztatom dzieci będą miały większą świadomość jak ważna jest umiejętność udzielania pierwszej pomocy. Dziękujemy pani Magdzie za poświęcony czas i przekazanie cennej wiedzy naszym przedszkolakom.

GALERIA FOTO

Czytaj więcej...Pierwszy tydzień w przedszkolu minął wszystkim Smerfom bardzo szybko. Poprzez wspólne zabawy zachęcałyśmy do nawiązywania kontaktów z nauczycielami, kolegami i koleżankami oraz do poznawania ich imion. Umożliwiałyśmy poznanie sali, innych pomieszczeń przedszkolnych, parku, a także placu zabaw. Uczyliśmy się różnych zabaw ruchowych, w tym kilku tradycyjnych: „Kółko graniaste”, „Mało nas” i „Balonik”, które zachęciły dzieci do wspólnego działania i stworzyły radosną atmosferę. Rozmawialiśmy również o tym, co znajduje się w łazience i w jaki sposób należy z tego korzystać. Niewątpliwą frajdą dla naszych Smerfów są codzienne spacery z wężem „Klakierem”, którego trzymamy za uszy.

GALERIA FOTO