Przedszkole
Szkoła Podstawowa im. Polskich Noblistów
Gimnazjum im. Polskich Noblistów
Zespół Szkół w Czaczu

Czytaj więcej...21 maja grupę SMERFY odwiedziły studentki z leszczyńskiej uczelni. Dzieci z radością i zaciekawieniem wzięły udział w przygotowanym przedstawieniu o wilku i koźlątku. Zagadki były nam niestraszne i świetnie sobie z nimi poradziliśmy. Mogliśmy też sami poczuć się aktorami i zasiąść po drugiej stronie sceny. Dziewczyny  w swoim wystąpieniu podkreśliły jak ważna jest umiejętność radzenia sobie w niebezpiecznych sytuacjach. Zaskoczyliśmy też naszych gości i zaprezentowaliśmy zabawę przy piosence „Koza”. Świetnie się bawiliśmy!  Zapraszamy ponownie :)

GALERIA FOTO

Czytaj więcej...MAMA to jedno słowo a kryje w sobie wiele treści. Z nim związane są zawsze najpiękniejsze wspomnienia z dzieciństwa: nasze pierwsze troski, radości i marzenia. Dla każdego z nas jest najwspanialsza i jedyna. 30 maja spotkaliśmy się w naszym przedszkolu by wspólnie świętować. Przygotowaliśmy piękny, wzruszający występ podsumowujący projekt „Piękna Nasza Polska Cała”, który od miesięcy realizowaliśmy. Chcieliśmy podkreślić jak ważna jest więź z najbliższym otoczeniem – rodziną, przedszkolem, miejscowością oraz już od najmłodszych lat kształtować szacunek dla własnego państwa,   poczucia tożsamości narodowej. Przedszkolaki wspaniale zaprezentowały przygotowane wiersze, tańce i piosenki. A to wszystko dla swoich ukochanych mam, które z dumą i zruszeniem podziwiały artystyczne popisy swoich milusińskich. Po części artystycznej wszystkie mamy zostały obdarowane przez swoje pociechy przygotowanymi wcześniej upominkami i słodkimi buziakami. Przy wspólnym poczęstunku spędziliśmy miłe chwile.
Dziękuję Pani Marzenie za piękne zdjęcia :)

GALERIA FOTO

Czytaj więcej...15 maja grupę "Zajączki" odwiedził wyjątkowy gość - była to Żyrafa Ola. Powitaliśmy ją pacynkami, które wykonaliśmy podczas zajęć otwartych z rodzicami. Razem tańczyliśmy i śpiewaliśmy. Poznaliśmy również historyjkę dzieci na placu zabaw i wspólnie szukaliśmy rozwiązań trudnych sytuacji, gdy nasze pragnienia i potrzeby są różne. Doszliśmy do wniosku, że na każdy problem jest wiele rozwiązań, zatem będziemy ich wspólnie szukać, by każdy mógł być zadowolony. Serdecznie dziękujemy Żyrafie Oli za wizytę i miło spędzony czas w naszym Przedszkolu.

GALERIA FOTO

Czytaj więcej...6 maja odwiedziły nas aktorki z Teatrzyku "Pompon" z Leszna. Zaprezentowały przedstawienie pt. "Smok Stefan, który szukał przyjaciela". Podczas przedstawienia było zabawnie, kolorowo i śpiewająco. Dzieci brały czynny udział w opowiadanej historii. Przedszkolacy uświadomili sobie, jak fajnie mieć przyjaciela i radośnie spędzać z nim czas. Z niecierpliwością czekamy na następne spektakle w wykonaniu Teatrzyku "Pompon".

Natomiast 9 maja dzieci z grupy "Zajączki" także postanowiły zabawić się w aktorów. Wystawiły przedstawienie pt. "O kurczakach, które się zgubiły...". Spektakl dostarczył dzieciom niezapomnianych wrażeń. Zagrali jak zawodowcy z ogromnym zaangażowaniem. Przedstawienie wywołało u dzieci uśmiech i radość. Wielkie brawa dla artystów za wspaniale odegrane role, a dla rodziców za pięknie przygotowane stroje.

GALERIA FOTO

Czytaj więcej...29 kwietnia wszystkie grupy przedszkolne spotkały się na uroczystym apelu z okazji obchodów Dnia Flagi oraz Święta Konstytucji 3 Maja. Spotkanie rozpoczęło odśpiewanie na baczność "Mazurka Dąbrowskiego" . Pani Ewa Hamrol z grupą "Pszczółek" przygotowała wierszowane wytłumaczenie znaczenia barw narodowych dla każdego Polaka. Dzieci wysłuchały wiersza Dominiki Niemiec "To moja Polska". Przedszkolaki ponadto bezbłędnie udzieliły  odpowiedzi na pytania zadawane w "Katechizmie polskiego dziecka" autorstwa Władysława Bełzy. Chętne dzieci z każdej grupy zgłaszały się do przypięcia na gazetce serduszka tak, aby powstała nasza przedszkolna wersja szanowanej flagi. Większość uczestników apelu potrafiła zareagować właściwie na polecenia "Baczność! Spocznij! W prawo zwrot! W lewo zwrot!". Dziękujemy za udaną próbę ukazania jak być małym patriotą.

GALERIA FOTO

Czytaj więcej...29 marca tuż po śniadaniu podekscytowani i z uśmiechem na ustach wyruszyliśmy na wycieczkę do Leszna. Najpierw udaliśmy się do kina, w którym obejrzeliśmy film pt. „Corgi – psiak Królowej”. Drugim punktem wycieczki była wizyta w Muzeum Okręgowym. Wysłuchaliśmy tu historii związanej ze zbliżającymi się świętami Wielkanocy i obejrzeliśmy eksponaty się tam znajdujące. Korzystając z okazji odbyliśmy też spacer po mini ZOO. Podziwialiśmy zwierzątka i próbowaliśmy odgadnąć ich nazwy. Wyczerpani, ale zadowoleni wróciliśmy do przedszkola.

GALERIA FOTO

Czytaj więcej..."Człowiek przedsiębiorczy śmiało kreśli plany, po czym z zapałem wciela je w życie - w zarysach możliwości dostrzega prawdopodobieństwo" (Bovee). Rodzice dzieci z grupy przedszkolnej 4-latkow w Zespole Szkół w Czaczu bardzo skutecznie i konsekwentnie przeprowadzili zbiórkę makulatury,  w wyniku której przedszkolaki zyskały nowe zabawki. Mamy świadomość, iż akcja nie zakończyłaby się takim powodzeniem bez życzliwości mieszkańców miejscowości będących w pobliżu naszej placówki. Dziękujemy serdecznie za przeprowadzenie tak ważnej inicjatywy. Radość dzieci była ogromna!

GALERIA FOTO

Czytaj więcej...W środę 27 marca dzieci z grup przedszkolnych "Zajączki", "Pszczółki" i "Wróbelki" wybrały się na wycieczkę do Leszna. Pierwszym punktem wycieczki było Muzeum Okręgowe, w którym dzieci zapoznały się ze zwyczajami i obrzędami świąt Wielkiej Nocy. Podczas wizyty prezentowane były polskie i wielkopolskie zwyczaje świąteczne. Dzieci obejrzały również eksponaty związane z Wielkanocą. Zajęcia połączone były z działaniami plastycznymi, podczas których wykonały zajączki z obrysowanej własnej dłoni. Pobyt w Muzeum był okazją do bezpośredniego obcowania dzieci ze sztuką muzealną. Następnie udaliśmy się do kina na film animowany "Corgi – psiak Królowej". Uśmiechnięte buzie przedszkolaków były potwierdzeniem, że bajka im się bardzo podobała. Po udanym seansie wszyscy w doskonałych nastrojach wróciliśmy do przedszkola.

GALERIA FOTO

Czytaj więcej...21 marca starsze przedszkolaki z grup 5,6-latków pojechały do Śmigla, by wziąć udział w Powitaniu Wiosny przez przedszkolaków z całej gminy. Wybraliśmy się tam z Marzanną, która została symbolicznie pożegnana oraz z biało-czerwonymi kwiatkami, które zawiesiliśmy na gaiku. Wszyscy zebrani wzięli udział we wspólnych zabawach i tańcach, które miały przywołać wiosnę.

Następnego dnia powitaliśmy wiosnę w naszym przedszkolu. Przedszkolaki wzięły udział w kolorowym pochodzie na plac przy sali Domu Wiejskiego. Tam piosenką powitaliśmy wiosnę, a następnie w ramach projektu "Piękna Nasza Polska Cała” narysowaliśmy kredą ogromną laurkę dla naszej miejscowości.

GALERIA FOTO

Czytaj więcej...Przedszkolaki z grupy "Wróbelki" w ramach rozwijania kompetencji matematycznych wykonały wspólnie z rodzicami różnorodne pomoce do nauki matematyki.  Pomysłowość dzieci i rodziców była bardzo duża. Postanowiliśmy wykorzystać te pomoce i zaprosić do zabawy i nauki naszych starszych kolegów z klasy Ia z panią Elą Kucharską. Zabawa połączona z nauką była bardzo udana. Dziękuję rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie pomocy.

GALERIA FOTO