Przedszkole
Szkoła Podstawowa im. Polskich Noblistów

Zespół Szkół w Czaczu

Czytaj więcej...Czytaj więcej...Balik karnawałowy w przedszkolu odbył się 14 lutego. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z baliku.

GALERIA FOTO

Czytaj więcej...Czytaj więcej...28 lutego spędziliśmy przedpołudnie w sali zabaw Family Club w Śmiglu. Jak było...? Odpowiedź znajdziecie Państwo na zdjęciach:) Dziękujemy za gościnę.

GALERIA FOTO

Drogie Dzieci i Szanowni Rodzice Grup Przedszkolnych! Zapraszamy serdecznie do wzięcia udziału w konkursie przedszkolnym pt: „Nakrycie głowy dla Pani Wiosny”. Praca powinna być przestrzenna i wykonana przez dzieci (rodzice też mogą trochę pomóc). Termin zgłaszania prac do 18.03.2020 r do pani Izabeli Sołtysiak i pani Anny Szury. Rozstrzygnięcie konkursu 20 marca 2020. Atrakcyjne nagrody czekają! 😊
Szczegóły w zamieszczonym regulaminie - REGULAMIN KONKURSU.

Czytaj więcej...W styczniu przedszkolaki z grupy Kotki oraz Smerfy wzięły udział w warsztatach Kino Przedszkole zorganizowanych w Kościańskim Ośrodku Kultury. Tematyka związana była z obchodzonym w styczniu świętem Dnia Babci i Dziadka "U babci jest słodko, świat pachnie szarlotką". Dzieci uczestniczyły w zabawach oraz projekcji bajek o ważnych dla nich osobach. Dla najmłodszych dzieci było to duże przeżycie, gdyż niektóre z nich po raz pierwszy jechały autobusem oraz oglądały bajki na dużym ekranie.

GALERIA FOTO

Czytaj więcej...Nowy rok 2020 rozpoczęliśmy od ważnej uroczystości - gościliśmy Babcie i Dziadków na uroczystości z okazji ich święta. Licznie przybyli Babcie i Dziadkowie mieli okazję podziwiać swoje wnuczęta w specjalnie dla nich przygotowanym programie artystycznym. Zaprezentowaliśmy wiersze, piosenki oraz tańce, które ćwiczyliśmy specjalnie na tę uroczystość. Wnuczęta wspaniale wystąpiły przed bliskimi. Następnie przedszkolaki zaprosiły swoich gości na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców. To była naprawdę wyjątkowa uroczystość, pełna uśmiechu, radości i dumy. Szczęśliwe i rozpromienione twarze babć i dziadków pokazały jak ważne są takie spotkania i chwile spędzone wspólnie z wnukami, a samodzielnie przygotowane prezenty wywołały uśmiechy na twarzach, pojawiły się też łzy wzruszenia.

GALERIA FOTO

Czytaj więcej...Święta Bożego Narodzenia to magiczny czas. Z tej okazji przygotowaliśmy w przedszkolu przedstawienie jasełkowe dla rodziców. Mali aktorzy z grupy Smerfów spisali się na medal. Rodzicom bardzo dziękujemy, ze znaleźli czas aby się wspólnie spotkać. Było magicznie i wyjątkowo. Gdyby tylko tak zechciał spaść śnieg... :)

GALERIA FOTO

Czytaj więcej...Czytaj więcej...W grupie przedszkolnej SMERFY postanowiliśmy upiec pierniki, hmmm..... ale jak? Na pomoc przyszła nam mama Zosi T. i mama Fabiana. Odpowiednio przygotowani zabraliśmy się do pracy. Od mieszania składników, przez ugniatanie ciasta, wykrawanie pierników, aż po dekoracje -  wszystko sami. Zapach unosił się w całym przedszkolu. Rodzice sami się przekonają, będą mogli je skosztować podczas spotkania jasełkowego. :) Tego dnia tak nam się udzieliła atmosfera świąt, że udekorowaliśmy też choinkę, która zagościła w naszej sali.

GALERIA FOTO

Czytaj więcej...Czytaj więcej...6 grudnia w przedszkolu obchodziliśmy kilka wyjątkowych świąt. Był to Dzień Anioła, Mikołajki, a także Dzień Życzliwości. Dzieci zamieniły się w aniołki i Mikołaje. Na korytarzach królowały białe skrzydła, stroje i aureole, przeplatając się z czerwonymi czapkami. Tego dnia odwiedził nas również bardzo miły i długo oczekiwany gość.

GALERIA FOTO

Czytaj więcej...

Czytaj więcej...14 listopada nasze przedszkole odwiedziła Żyrafa Ola, bohaterka książki z wydawnictwa Klett. Przekonywała dzieci do swojego motta - „Na każdy problem, jest wiele rozwiązań”. Na przykładzie bajki przedszkolaki  dowiedziały się, że każdy konflikt czy problem można rozwiązać na wiele sposobów. Był też taniec i piosenka, której refren brzmiał: „Rozwiązanie znajdzie się, kiedy powiesz czego chcesz”. Dzieci z grupy ŻABKI miały dla żyrafy Oli niespodziankę - pacynki  żyraf, które wykonały  na zajęciach otwartych z rodzicami.  Na koniec wspólnych zabaw każdy otrzymał mały upominek.

GALERIA FOTO

Czytaj więcej...W II edycji projektu "Piękna Nasza Polska Cała" zorganizowaliśmy pokaz mody patriotycznej oraz przegląd piosenki patriotycznej. Przełamując swoją nieśmiałość przed publicznymi występami, dzieci pięknie zaprezentowały przygotowane piosenki patriotyczne. Za udział w konkursie otrzymały nagrody oraz pamiątkowe dyplomy. Lista zwycięzców przedstawia się następująco:
I miejsce Franciszek Sieracki
II miejsce Iga Flis
III miejsce Julia Stachowiak
Wyróżnienia otrzymali: Daniel Nawracała, Lena Adamczak, Adam Herkt.
Gratulujemy wszystkim uczestnikom. Ponadto każda grupa w swojej sali przygotowała Kącik Patriotyczny oraz wybraną potrawę regionalną – na koniec nastąpiła wspólna degustacja.

GALERIA FOTO