Przedszkole
Szkoła Podstawowa im. Polskich Noblistów
Gimnazjum im. Polskich Noblistów
Zespół Szkół w Czaczu

Czytaj więcej...13 czerwca 2018 roku dzieci z Przedszkola w Czaczu udały się na wycieczkę do „Nenufar Club” w Kościanie. Obszar tego parku w połowie stanowi zespół połączonych akwenów wodnych i urozmaicony jest wieloma ciekawymi elementami, których trudno szukać gdziekolwiek indziej. Ten obiekt rekreacyjny, zajmujący powierzchnię 6 hektarów, dostarczył naszym przedszkolakom takich atrakcji jak: skakanie na trampolinach, zjeżdżanie z dmuchanych zamków, zaglądanie do domków różnorodnych postaci z bajek, przeżycie wrażenia nieważkości podczas przechodzenia przez most, pokonywanie zarośniętego bluszczem labiryntu oraz przepłynięcie tratwą fosy. Wielkie wrażenie wywarł na grupach widok odtworzonych z realnych słynnych budowli  miniatur, między innymi: Wieży Eiffel, Łuku Triumfalnego, Big Bena. Zachwycał też przepiękny zakątek rodem z Egiptu wraz z ukrytymi w piasku szczątkami dinozaura.

GALERIA FOTO

Czytaj więcej..."Uśmiech, oczy, złote włosy...Mamę łatwo narysować! Żeby jej nie było smutno, muszę mamie kogoś dodać!  Mama z lodami, mama z kanapą,lecz najpiękniejsza jest mama z tatą!" - tak piosenkę Arki Noego zaśpiewały swym rodzicom dzieci z najmłodszej grupy przedszkolnej 12 czerwca 2018 roku w Przedszkolu Zespołu Szkół w Czaczu. Trzylatki przedstawiły także recytację codziennych próśb kierowanych pod adresem każdego rodzica z osobna w formie dłuższych wierszowanych wypowiedzi. Dzieci mówiły o tacie, że jest bardzo potrzeby i nawet gdyby spotkały lwa - on jest gotów je uratować, bo je kocha i one go kochają.

GALERIA FOTO

Czytaj więcej...

W dniu 25 czerwca o godz. 17:00 w budynku Przedszkola w Czaczu odbędzie się spotkanie organizacyjne z Dyrektorem oraz nauczycielkami. Serdecznie zapraszamy rodziców przyjętych do Przedszkola w Czaczu na rok szkolny 2018/2019.

Czytaj więcej...„Wracaj do domu, szybko wracaj! Kto ważniejszy, ja czy praca?” - zapytały Biedronki podczas uroczystości z okazji Dnia Mamy i Taty, która odbyła się 7 czerwca 2018 roku w Przedszkolu w Zespole Szkół w Czaczu. Na odpowiedź nie trzeba było długo czekać, ponieważ punktualnie o 16.00 pojawili się wszyscy rodzice naszych podopiecznych, aby obejrzeć przygotowany na tę okazję montaż słowno-muzyczny. Po chwilach pełnych wzruszeń dzieci wręczyły zaproszonym gościom prezenty, a potem...... coś słodkiego i herbatka w przedszkolnym parku. Atmosfera, jak zwykle podczas "biedronkowych" uroczystości była wspaniała i wyjątkowa. Drodzy Rodzice i kochane Biedroneczki – DZIĘKUJEMY ;).

GALERIA FOTO

Bierzemy udział w ogólnopolskim konkursie dla przedszkoli. Pomóż nam zdobyć atrakcyjne nagrody i oddaj swój głos na Przedszkole w Czaczu. Głosowanie trwa do 20.06.2018r.
Szczegóły: https://www.swiatworkow.pl/konkurs/profil/54/

Czytaj więcej...Wycieczki do remizy Ochotniczej Straży Pożarnej stały się już u nas w przedszkolu tradycją. Co roku  wiosną nasze przedszkolaki uczestniczą w spotkaniu ze strażakami. W dniu 7 czerwca pięć grup przedszkolnych – „Żabki”, „Biedronki”, „Zajączki”, „Jeżyki” i „Motylki” odwiedziły remizę strażacką w Czaczu. Przed wizytą w każdej z grup została przeprowadzona rozmowa, podczas której przedszkolaki przypomniały sobie zasady bezpiecznego poruszania się w czasie drogi do straży pożarnej oraz zasady właściwego zachowania się w miejscach takich jak remiza.

GALERIA FOTO

Czytaj więcej...

Czytaj więcej...30 maja w naszym przedszkolu świętowaliśmy Dzień Dziecka. Wszyscy wybraliśmy się do Karśnic na boisko sportowe, aby wziąć udział w przedszkolnych zawodach sportowych. Po przygotowaniu herbów i haseł przez poszczególne grupy złożyliśmy przyrzeczenie o przestrzeganiu zasad fair play podczas rozgrywek. Każdy uczestnik zawodów mógł wykazać się pomysłowością, sprytem, szybkością oraz zwinnością w czasie wykonywania poszczególnych zadań. Walka była zacięta, ale uczciwa. W grupach młodszych zwycięzcami zostały dzielne ”Żabki”, natomiast wśród dzieci starszych wygrała grupa "Motylków". Serdecznie gratulujemy zwycięzcom, a wszystkim naszym podopiecznym życzymy zdrowia, uśmiechu, miłości oraz spełnienia najskrytszych marzeń.

GALERIA FOTO

Czytaj więcej...MAMA – chyba każdy wie o kim mowa… to najważniejsza osoba w naszym życiu, która w maju obchodzi swoje święto. Właśnie z tej okazji dzieci z grupy „Zajączki” zaprosiły swoje ukochane mamy do przedszkola, aby móc spędzić razem wyjątkowe chwile. Pierwszym zadaniem było stworzenie zaproszeń. Dla dzieci było to ogromne wydarzenie. Z niecierpliwością oczekiwały godziny, na którą mieli przybyć najważniejsi w tym dniu Goście.

GALERIA FOTO

Czytaj więcej...

Czytaj więcej...22 maja dzieci z grupy "Jeżyków” i "Motylków” pod opieką p. J. Krysman i J. Frąckowiak wzięły udział w Powiatowym Konkursie "Bezpieczny Przedszkolak” w Starych Oborzyskach. Reprezentowaliśmy gminę Śmigiel, gdyż wygraliśmy wcześniej konkurs gminny. W rywalizacji wzięło udział 6 przedszkoli z całego powiatu. Konkurencje polegały na prezentacji przedszkola, wykonaniu pracy plastycznej na temat bezpieczeństwa oraz zawodach sportowych.  Bardzo długo przygotowywaliśmy się do konkursu i odnieśliśmy sukces. Nasze przedszkolaki spisały się fantastycznie i zajęliśmy I miejsce!  Wróciliśmy do przedszkola pełni wrażeń, nagród  i satysfakcji. Jesteśmy bardzo dumne z naszych wychowanków.

GALERIA FOTO

Czytaj więcej...W ramach XV Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek pod hasłem „Dowolność czytania” 15.05.2018 r., przedszkolaki z grupy „Biedronek” odwiedziły Filię Biblioteczną w Czaczu, w której pracuje bibliotekarka p. Joanna Boroń. Tematem przewodnim zajęć była „Wiosenna łąka”. Dzieci najpierw wysłuchały wiersza pt. „Wyobraźnia”, a następnie wypowiadały się na temat utworu literackiego. Poznaliśmy mieszkańców łąki oraz ich zwyczaje. Na zajęciach mieliśmy wiele okazji do kształtowania zdolności improwizacji ruchowej. Zamienialiśmy się w wiosenny wietrzyk i rozkwitające kwiaty. Wspólnymi siłami stworzyliśmy piękną, kolorową łąkę. Na zakończenie dzieci otrzymały piękne i kolorowe zakładki do książek. Zarówno maluchom, jak i pani bibliotekarce zajęcia te przysporzyły dużo radości.

GALERIA FOTO