Przedszkole
Szkoła Podstawowa im. Polskich Noblistów
Gimnazjum im. Polskich Noblistów
Zespół Szkół w Czaczu

Czytaj więcej...We wtorek 5 marca w naszym przedszkolu odbył się konkurs matematyczny dla  5-latków i 6-latków z grupy Zajączków i Pszczółek. Głównym celem konkursu było upowszechnianie i uatrakcyjnianie wiedzy matematycznej wśród przedszkolaków. Zadania były różnorodne. Dotyczyły przeliczania, klasyfikowania przedmiotów według wielkości, kształtu, koloru. Najwięcej emocji dostarczyło dzieciom zadanie z elementami kodowania. Mimo, iż konkurencje nie były łatwe, wszyscy zawodnicy wykonali je bezbłędnie i otrzymali „Medal Zdolnego Przedszkolaka - Matematyka”. Nad całością czuwało jury konkursu, w składzie którego znalazły się mamy naszych przedszkolaków. Dziękujemy mamie Joasi, Aleksandry i Otylii, które nadzorowały właściwy przebieg konkursu, a także służyły radą i pomocą wszystkim dzieciom. Mamy nadzieję, iż wspólne zmagania w konkursie pozwolą dzieciom w przyszłości  traktować matematykę  jako wyzwania, a nie jako problemy  czy  bariery i zaowocują bardzo dobrymi ocenami w szkole.

GALERIA FOTO

Czytaj więcej...W lutym w przedszkolu poczuliśmy już wiosnę, zaczął się bowiem sezon na sianie i sadzenie. Dzieci z grupy "Zajączki" z wielkim entuzjazmem przystąpiły do wykonywania zadań w kąciku przyrody. Podczas zajęć otwartych z rodzicami pomagały i same sadziły kwiaty cebulkowe, dymkę na szczypiorek, rzodkiewkę, a także siały bazylię i lubczyk. Kącik przyrody jest doskonałym miejscem do eksperymentów i obserwacji. Dzieci mają możliwość poznania cyklu rozwoju roślin, a także uczą się systematycznej pielęgnacji podczas pełnienia codziennych dyżurów. Dziękujemy mamie Natalki, Marysi i Julii za pomoc w sadzeniu. Z niecierpliwością czekamy na rezultaty naszej wspólnej pracy.

GALERIA FOTO

Czytaj więcej...Bal karnawałowy to dla przedszkolaków długo wyczekiwany i niezwykły dzień. 15 lutego już od rana można było spotkać w naszym przedszkolu wiele kolorowych postaci. Dzieci przebrane były za wróżki, księżniczki, rycerzy, strażaków... Pomysłowość rodziców nie miała granic. Po prezentacji strojów rozpoczęły się tańce, które przy rytmach wesołej muzyki były przeplatane zabawami i konkursami. Oczywiście znalazło się również coś dla spragnionych i zmęczonych. Chwila odpoczynku przy wspólnym poczęstunku i pamiątkowe zdjęcie. Dziękujemy rodzicom za piękny wystrój sali, który wprowadził nas w radosny nastrój oraz zachęcił wszystkich do wesołej zabawy.

GALERIA FOTO

Czytaj więcej...31 stycznia miało miejsce spotkanie z rodzicami i dziadkami w grupie "Żabki". Przedszkolaki wystąpiły w inscenizacji losów dzieciątka Jezus, przeplatanej piosenkami dotyczącymi uniwersalnych prawd - dbania o zwierzęta, dzielenia się tym, co posiadamy, okazywania szacunku i miłości. Radosne brawa wywołało wykonanie piosenki towarzyszącej życzeniom dla Babci i Dziadka. Dzieci wręczyły zaproszonym gościom paczuszki z upominkami własnoręcznie wykonanymi. Wychowawczynie serdecznie dziękują za niezapomniany wieczór.

GALERIA FOTO

Czytaj więcej...Czytaj więcej...Babcia i dziadek są bardzo ważnymi osobami w życiu dzieci i zajmują szczególne miejsce w ich małych serduszkach. Dlatego "Zajączki" przygotowały dla nich specjalny program artystyczny, recytowały wiersze, śpiewały piosenki i tańczyły. Mali artyści z przejęciem odtwarzali swoje role. Niejednej babci i dziadkowi zakręciła się łza w oku. Były to wyjątkowe chwile pełne radości i uśmiechu. Następnie dzieci wręczyły swoim ukochanym babciom i dziadkom własnoręcznie wykonane złote medale. Po występach goście zostali zaproszeni na słodki poczęstunek. Dziękujemy wszystkim za przybycie na uroczystość, a rodzicom za pomoc w jej przygotowaniu.
GALERIA FOTO

Czytaj więcej...W piątek przed feriami zimowymi na przedszkolaków z grupy Wróbelki oraz Pszczółki czekała miła niespodzianka. Gościliśmy w oficynie muzyków z Młodzieżowej Orkiestry Dętej w Śmiglu. Pan Piotr Błaszkowski - dyrygent orkiestry, na początku spotkania opowiedział o instrumentach dętych. Dzieci miały okazję zobaczyć z bliska instrumenty oraz wysłuchać krótkiego koncertu kolęd w wykonaniu muzyków. Przedszkolaki również pokazały swój talent muzyczny i wspólnie z panami zaśpiewały kolędę. Dzieci były bardzo zaciekawione grą na instrumentach i niewykluczone, że niektóre z nich w przyszłości dołączą do orkiestry. Dziękujemy mamie Emilki oraz p. Piotrowi Błaszkowskiemu za zorganizowanie spotkania.

GALERIA FOTO

Czytaj więcej...10 stycznia w grupie 3,4-latków obchodzono Dzień Babci i Dziadka. W tym szczególnym dniu babcie i dziadkowie „Smerfów” spieszyli do swoich wnuków, ale tym razem, aby wygodnie usiąść i wysłuchać przygotowanych wierszy, piosenek, życzeń, popatrzeć jak tańczą, wspólnie pobawić się i pośpiewać z wnukami. Na zakończenie części artystycznej maluchy wręczyły dziadkom i babciom wykonane przez siebie prezenty i zaprosiły na wspólne biesiadowanie przy kawie.

GALERIA FOTO

Czytaj więcej...Czytaj więcej...20 grudnia obchodziliśmy w przedszkolu Dzień Ryby. Grupę "Zajączki" odwiedziła mama Zuzi i podzieliła się swoją wiedzą na temat wędkarstwa. Przyniosła ze sobą niezbędny sprzęt do wędkowania: wędkę, kołowrotek, podbierak, przynęty sztuczne itp. Pani Agnieszka opowiadała nam o swoich przygodach wędkarskich, metodach połowów i życiu podwodnym ryb. Dzieci mocno zainteresowane zadawały mnóstwo pytań. Każdy mógł poczuć się jak prawdziwy wędkarz i wypróbować wędkę kręcąc kołowrotkiem. Dziękujemy pani Agnieszce za ciekawe spotkanie i cenne wiadomości na temat wędkarstwa.

GALERIA FOTO

Czytaj więcej...Podczas wigilijnego spotkania wszystkich grup przedszkolnych zgodnie z tradycją podzieliliśmy się opłatkiem i złożyliśmy sobie świąteczne życzenia. Wspólne kolędowanie umilili nam koledzy ze szkoły - Zachariasz i Tobiasz, przygrywając na trąbce i klarnecie. Po wspólnym kolędowaniu nastąpiła długo oczekiwana chwila. Odwiedzili nas goście w czerwonych płaszczach, z długimi białymi brodami oraz workami pełnymi prezentów. W czasie wizyty przedszkolaki miały okazję porozmawiać z gośćmi i choć niektórzy musieli obiecać poprawę, wszyscy świetnie się bawiliśmy. Dzieci odwdzięczyły się piosenkami i wierszami, a odważni nawet uściskiem i buziakiem.

GALERIA FOTO

Czytaj więcej...19 grudnia dzieci z grupy "Zajączki" zaprosiły do przedszkola swoich rodziców, aby razem poczuć miłą i świąteczną atmosferę. Przedszkolaki z wielkim przejęciem i zaangażowaniem zaprezentowały występ "Święta w lesie", dostarczając wszystkim gościom niezapomnianych wzruszeń. Dzieci pięknie odegrały swoje role, śpiewały piosenki świąteczne oraz kolędy. Ponieważ Święta Bożego Narodzenia to czas, kiedy obdarowujemy się prezentami, dlatego również dzieci nie zapomniały o swoich rodzicach, wręczając im własnoręcznie wykonane świąteczne prezenty. Uroczyste spotkanie zakończyło się słodkim poczęstunkiem przygotowanym przez rodziców. Te wspólnie spędzone chwile na długo pozostaną w pamięci dzieci i ich bliskich.

GALERIA FOTO