Przedszkole
Szkoła Podstawowa im. Polskich Noblistów
Gimnazjum im. Polskich Noblistów
Zespół Szkół w Czaczu

Czytaj więcej...Nowy rok 2020 rozpoczęliśmy od ważnej uroczystości - gościliśmy Babcie i Dziadków na uroczystości z okazji ich święta. Licznie przybyli Babcie i Dziadkowie mieli okazję podziwiać swoje wnuczęta w specjalnie dla nich przygotowanym programie artystycznym. Zaprezentowaliśmy wiersze, piosenki oraz tańce, które ćwiczyliśmy specjalnie na tę uroczystość. Wnuczęta wspaniale wystąpiły przed bliskimi. Następnie przedszkolaki zaprosiły swoich gości na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców. To była naprawdę wyjątkowa uroczystość, pełna uśmiechu, radości i dumy. Szczęśliwe i rozpromienione twarze babć i dziadków pokazały jak ważne są takie spotkania i chwile spędzone wspólnie z wnukami, a samodzielnie przygotowane prezenty wywołały uśmiechy na twarzach, pojawiły się też łzy wzruszenia.

GALERIA FOTO

Czytaj więcej...Święta Bożego Narodzenia to magiczny czas. Z tej okazji przygotowaliśmy w przedszkolu przedstawienie jasełkowe dla rodziców. Mali aktorzy z grupy Smerfów spisali się na medal. Rodzicom bardzo dziękujemy, ze znaleźli czas aby się wspólnie spotkać. Było magicznie i wyjątkowo. Gdyby tylko tak zechciał spaść śnieg... :)

GALERIA FOTO

Czytaj więcej...Czytaj więcej...W grupie przedszkolnej SMERFY postanowiliśmy upiec pierniki, hmmm..... ale jak? Na pomoc przyszła nam mama Zosi T. i mama Fabiana. Odpowiednio przygotowani zabraliśmy się do pracy. Od mieszania składników, przez ugniatanie ciasta, wykrawanie pierników, aż po dekoracje -  wszystko sami. Zapach unosił się w całym przedszkolu. Rodzice sami się przekonają, będą mogli je skosztować podczas spotkania jasełkowego. :) Tego dnia tak nam się udzieliła atmosfera świąt, że udekorowaliśmy też choinkę, która zagościła w naszej sali.

GALERIA FOTO

Czytaj więcej...Czytaj więcej...6 grudnia w przedszkolu obchodziliśmy kilka wyjątkowych świąt. Był to Dzień Anioła, Mikołajki, a także Dzień Życzliwości. Dzieci zamieniły się w aniołki i Mikołaje. Na korytarzach królowały białe skrzydła, stroje i aureole, przeplatając się z czerwonymi czapkami. Tego dnia odwiedził nas również bardzo miły i długo oczekiwany gość.

GALERIA FOTO

Czytaj więcej...

Czytaj więcej...14 listopada nasze przedszkole odwiedziła Żyrafa Ola, bohaterka książki z wydawnictwa Klett. Przekonywała dzieci do swojego motta - „Na każdy problem, jest wiele rozwiązań”. Na przykładzie bajki przedszkolaki  dowiedziały się, że każdy konflikt czy problem można rozwiązać na wiele sposobów. Był też taniec i piosenka, której refren brzmiał: „Rozwiązanie znajdzie się, kiedy powiesz czego chcesz”. Dzieci z grupy ŻABKI miały dla żyrafy Oli niespodziankę - pacynki  żyraf, które wykonały  na zajęciach otwartych z rodzicami.  Na koniec wspólnych zabaw każdy otrzymał mały upominek.

GALERIA FOTO

Czytaj więcej...W II edycji projektu "Piękna Nasza Polska Cała" zorganizowaliśmy pokaz mody patriotycznej oraz przegląd piosenki patriotycznej. Przełamując swoją nieśmiałość przed publicznymi występami, dzieci pięknie zaprezentowały przygotowane piosenki patriotyczne. Za udział w konkursie otrzymały nagrody oraz pamiątkowe dyplomy. Lista zwycięzców przedstawia się następująco:
I miejsce Franciszek Sieracki
II miejsce Iga Flis
III miejsce Julia Stachowiak
Wyróżnienia otrzymali: Daniel Nawracała, Lena Adamczak, Adam Herkt.
Gratulujemy wszystkim uczestnikom. Ponadto każda grupa w swojej sali przygotowała Kącik Patriotyczny oraz wybraną potrawę regionalną – na koniec nastąpiła wspólna degustacja.

GALERIA FOTO

Czytaj więcej...7 listopada odbyła się ważna uroczystość dla dzieci, które po raz pierwszy w tym roku szkolnym zawitały do naszego przedszkola, czyli pasowanie na przedszkolaka.

Na początku dzieci przedstawiły krótką część artystyczną, w której zaprezentowały swoje umiejętności. Były wierszyki, piosenki i tańce. Po części artystycznej dzieci obiecały zgodnie bawić się w przedszkolu, przychodzić każdego dnia z uśmiechem, słuchać pani i pomagać kolegom oraz być dzielnym przedszkolakiem. Po złożonej obietnicy pani wicedyrektor dokonała uroczystego pasowania. Na pamiątkę tego ważnego wydarzenia każdy pasowany przedszkolak otrzymał dyplom oraz upominek.

GALERIA FOTO

Czytaj więcej...31 października obchodziliśmy Dzień Dyni w naszym przedszkolu. Przedszkolaki były ubrane na pomarańczowo, a także przebrane w piękne dyniowe stroje. Ten dzień wypełniony był licznymi zabawami integracyjnymi. Zabawę rozpoczęliśmy od tańca z dyniami i wysłuchania piosenki "D jak dynia”.  Następnie dzieci   przystąpiły   do dyniowych zawodów. Na początek dyniowe kręgle – przedszkolaki przewracały kręgle za pomocą dyń. Odbył się również slalom dyniowy. Każde dziecko otrzymało pomarańczowy balonik, który mogło ozdobić. Na zakończenie odbyło się wręczenie upominków i dyplomów za udział w konkursie na "Najpiękniejszą karocę z dyni”. Na konkurs wpłynęły 53 prace, które były bardzo ciekawe i różnorodne.

GALERIA FOTO

Czytaj więcej...Przedszkolaki włączyły się w akcję Ministerstwa Edukacji Narodowej „Szkoła pamięta”. Celem akcji było uwrażliwienie dzieci na potrzebę pielęgnowania pamięci o bohaterach naszej wolności, szczególnie tych, którzy są związani z historią danego miejsca, regionu, społeczności. W ramach akcji  najstarsze grupy wybrały się na wycieczkę patriotyczną do Kościana „Szlakiem miejsc pamięci poległych za Ojczyznę”. Odwiedziliśmy cmentarz farny w Kościanie, zapaliliśmy znicze w  kwaterze grobów poległych za wolność Ojczyzny. W salach pojawiły się  „Kąciki przestrzeni patriotycznej”. W filii bibliotecznej w Czaczu oglądaliśmy albumy, książki związane z historią walk o wolność Ojczyzny. Wspólnie z rodzicami wykonaliśmy plakaty pt. „Nie zapominajcie o bohaterach- bez nich nie byłoby wolnej Polski”. Naszą akcję zakończyliśmy wizytą na cmentarzu w Czaczu, gdzie zapaliliśmy znicze na grobach zmarłych zasłużonych i  cenionych w Czaczu. Udział w akcji była niezwykle cenną lekcją patriotyzmu dla naszych przedszkolaków.

GALERIA FOTO

Czytaj więcej...W ostatnim czasie dużo rozmawialiśmy o darach Pani Jesieni, darach z ogrodu i z sadu. W naszej sali powstał piękny, jesienny kącik. Bawiliśmy się w sklep rozpoznając produkty z listy zakupów, potrafimy rozdzielić owoce i warzywa, wiemy jak samodzielnie przygotować kanapki, przeliczaliśmy wszystko co się dało:) Nie obyło się też bez "jarzynowej gimnastyki", prac plastycznych i jesiennych spacerów po parku.

Po części teoretycznej przyszedł czas na przygodę w praktyce. Powstały pyszne owocowe szaszłyki, sałatka warzywna a także kompot. Dzielne Smerfy wszystko przygotowały same. Skupienie na twarzy oraz zadowolone miny dzieci mówią same za siebie. W tle przygrywała nam piosenka "W sadzie" oraz "Myję ręce mydełkiem białym... " Było radośnie, pysznie i kolorowo :)

GALERIA FOTO