Przedszkole
Szkoła Podstawowa im. Polskich Noblistów
Gimnazjum im. Polskich Noblistów
Zespół Szkół w Czaczu

Czytaj więcej...10 stycznia w grupie 3,4-latków obchodzono Dzień Babci i Dziadka. W tym szczególnym dniu babcie i dziadkowie „Smerfów” spieszyli do swoich wnuków, ale tym razem, aby wygodnie usiąść i wysłuchać przygotowanych wierszy, piosenek, życzeń, popatrzeć jak tańczą, wspólnie pobawić się i pośpiewać z wnukami. Na zakończenie części artystycznej maluchy wręczyły dziadkom i babciom wykonane przez siebie prezenty i zaprosiły na wspólne biesiadowanie przy kawie.

GALERIA FOTO

Czytaj więcej...Czytaj więcej...20 grudnia obchodziliśmy w przedszkolu Dzień Ryby. Grupę "Zajączki" odwiedziła mama Zuzi i podzieliła się swoją wiedzą na temat wędkarstwa. Przyniosła ze sobą niezbędny sprzęt do wędkowania: wędkę, kołowrotek, podbierak, przynęty sztuczne itp. Pani Agnieszka opowiadała nam o swoich przygodach wędkarskich, metodach połowów i życiu podwodnym ryb. Dzieci mocno zainteresowane zadawały mnóstwo pytań. Każdy mógł poczuć się jak prawdziwy wędkarz i wypróbować wędkę kręcąc kołowrotkiem. Dziękujemy pani Agnieszce za ciekawe spotkanie i cenne wiadomości na temat wędkarstwa.

GALERIA FOTO

Czytaj więcej...Podczas wigilijnego spotkania wszystkich grup przedszkolnych zgodnie z tradycją podzieliliśmy się opłatkiem i złożyliśmy sobie świąteczne życzenia. Wspólne kolędowanie umilili nam koledzy ze szkoły - Zachariasz i Tobiasz, przygrywając na trąbce i klarnecie. Po wspólnym kolędowaniu nastąpiła długo oczekiwana chwila. Odwiedzili nas goście w czerwonych płaszczach, z długimi białymi brodami oraz workami pełnymi prezentów. W czasie wizyty przedszkolaki miały okazję porozmawiać z gośćmi i choć niektórzy musieli obiecać poprawę, wszyscy świetnie się bawiliśmy. Dzieci odwdzięczyły się piosenkami i wierszami, a odważni nawet uściskiem i buziakiem.

GALERIA FOTO

Czytaj więcej...19 grudnia dzieci z grupy "Zajączki" zaprosiły do przedszkola swoich rodziców, aby razem poczuć miłą i świąteczną atmosferę. Przedszkolaki z wielkim przejęciem i zaangażowaniem zaprezentowały występ "Święta w lesie", dostarczając wszystkim gościom niezapomnianych wzruszeń. Dzieci pięknie odegrały swoje role, śpiewały piosenki świąteczne oraz kolędy. Ponieważ Święta Bożego Narodzenia to czas, kiedy obdarowujemy się prezentami, dlatego również dzieci nie zapomniały o swoich rodzicach, wręczając im własnoręcznie wykonane świąteczne prezenty. Uroczyste spotkanie zakończyło się słodkim poczęstunkiem przygotowanym przez rodziców. Te wspólnie spędzone chwile na długo pozostaną w pamięci dzieci i ich bliskich.

GALERIA FOTO

Czytaj więcej...Grupa Żabki z panią Małgorzatą Grzelczyk z przedszkola w Czaczu wspólnie z bibliotekarką Joanną Boroń z filii bibliotecznej w Czaczu od września do grudnia realizowała projekt Przedszkolaku, czy znasz swój kraj? Inspiracją do zajęć stała się obchodzona w tym roku 100. rocznica odzyskania niepodległości przez Polskę, dlatego wspólnie wzbogacaliśmy wiedzę o naszym kraju. Dzieci poznały symbole narodowe, wysłuchały legendy o Czechu, Lechu i Rusie. Mówiliśmy też o stolicy Polski – Warszawie, o jej zabytkach, o syrence, herbie Warszawy, słuchaliśmy legendy Wars i Sawa. Poszerzyliśmy też wiedzę o mieście, które jest nam najbliższe – o Śmiglu, poznając legendę o śmigielskich wiatrakach, dowiadując się, że dawno temu było aż 99 wiatraków, kiedy chciano budować 100 wiatrak, to jeden z pozostałych płonął lub przewracał się od wiatru.

GALERIA FOTO

Czytaj więcej...

Czytaj więcej...20 grudnia w pięknie udekorowanej sali zebrali się rodzice i dzieci. Wspaniała scenografia wprowadziła zgromadzoną publiczność w świąteczny nastrój. O dobrą zabawę i miłe doznania słuchowe zadbali nasi mali przedszkolacy. Wyjątkowa publiczność po raz kolejny mogła przeżyć historię Marii i Józefa, którzy szukali miejsca do schronienia na noc i po bezowocnych poszukiwaniach zdecydowali się przenocować w stajence. Do nich i małego Jezuska przybyli goście: królowie, pastuszkowie i aniołowie. Przedstawienie było przeplatane tańcami, kolędami i pastorałkami. Na zakończenie dzieci wręczyły swoim rodzicom drobne upominki, które samodzielnie wykonały na zajęciach. Następnie wszyscy zasiedli do stołu, by cieszyć się chwilą wytchnienia, składając sobie życzenia.

GALERIA FOTO

Czytaj więcej...20 grudnia w naszej grupie odbyły się zajęcia otwarte z rodzicami, które miały wprowadzić dzieci i rodziców w nastrój zbliżających się świąt Bożego Narodzenia. Wspólnie z mamą Ani, mamą Gabrysi i mamą Kuby przygotowaliśmy pierniki. W oczekiwaniu na upieczenie z pomocą mam wykonaliśmy witraże, które będą piękną ozdobą okien w czasie świąt. Gdy pierniki były gotowe, doskonałą zabawą było dekorowanie ich. Dziękujemy mamom za przybycie na zajęcia.

GALERIA FOTO

Czytaj więcej...11 grudnia w grupie 5,6-latków zrobiło się biało i świątecznie. Najstarsze przedszkolaki zaprosiły do przedszkola rodziców, aby zaprezentować im występ pt. "Aniołkowy chór". Wszystkie dzieci w przebraniu aniołów przedstawiły historię Bożego Narodzenia. Świąteczne spotkanie umilił występ brata Emilki, który zagrał kolędy na trąbce. Po przedstawieniu dzieci wręczyły rodzicom upominek w postaci własnoręcznie wykonanego świecznika z masy solnej. Następnie wszyscy zasiedli do stołu, aby skosztować wypieków przygotowanych przez mamy.

GALERIA FOTO

Czytaj więcej...Świętowanie wizyty Mikołaja w grupie czterolatków miało bardzo nieoczekiwany przebieg. Zainspirowani przez wychowawczynie rodzice podjęli się przygotowania występu dla swych pociech. Mickey Mouse, Krokodyl, Żaba i Zebra pomagali przygotować prezenty. Mikołaj pokazał się w odpowiedzi na ich nawoływania. Jego odnalezienie było ekscytujące tak, że gdy zawołał: " Po co płacze, po co łzy! Mam tu dla was paczki trzy!" - dzieci aż wstały z krzeseł i odwdzięczyły się odśpiewaniem piosenki o oczekiwaniu na niego. Dziękujemy Rodzicom za tak z twórcze przedsięwzięcie. Podziękowania należą się ponadto Emilce, Kai oraz Martynie z klasy 5b za przeprowadzenie zagadek o świętach dla naszej grupy.

GALERIA FOTO

Czytaj więcej...Grudzień jest miesiącem magicznym dla wszystkich przedszkolaków. Okres ten upływa nam w miłej, przyjaznej i świątecznej atmosferze. Rozmawiamy o świątecznych tradycjach, słuchamy kolęd i piosenek świątecznych. Wspólnie ustroiliśmy choinkę, posprzątaliśmy i udekorowaliśmy salę. Aby poczuć magię świąt przygotowaliśmy piernikowe ciasto i upiekliśmy pierniczki. Wszystkim dzieciom podobało się wykrawanie (przy pomocy foremek) świątecznych kształtów – choinek, gwiazdek, bałwanków, aniołków... Następnie słodkie ciasteczka piekły się w przedszkolnej kuchni. Po przedszkolu zaczął unosić się wspaniały zapach pieczonych pierników, który wprawił wszystkich w świąteczny nastrój. Gdy pierniki były już gotowe dzieci przystąpiły do ich dekoracji. Dziękujemy mamie Natalki i Filipa za pomoc w naszych wypiekach.
Natomiast 10.12. wybraliśmy się do Rostarzewa, aby zobaczyć, jak wygląda produkcja bombek choinkowych. Podczas wycieczki mogliśmy zaobserwować długi proces produkcji ozdób. Zobaczyliśmy, jak powstają bombki od samego początku. Na pamiątkę dzieci otrzymały bombkę ze swoim imieniem. Każda z nich zawiśnie na świątecznej choince w ich domu. Dzieci wróciły do przedszkola zadowolone, pełne wspaniałych wrażeń.

GALERIA FOTO