Przedszkole
Szkoła Podstawowa im. Polskich Noblistów
Gimnazjum im. Polskich Noblistów
Zespół Szkół w Czaczu

Czytaj więcej...30 listopada odbyło się spotkanie andrzejkowe, które miało na celu zintegrowanie poprzez wspólną zabawę wszystkich grup przedszkolnych. Na powitanie każdy z uczestników losował dla siebie kapelusz w jednym z dziesięciu kolorów, które w trakcie przeprowadzania wróżb oznaczały chwilową przynależność do grup faworytów. Zależnie od wylosowanego koloru dzieci uczestniczyły w rozmaitych wróżbach odczytywanych przy pomocy zakręconej butelki, rzucania grosikiem do miski z wodą, nakłuwania balonika z wróżbą, losowania imienia wybranka lub wybranki z wielkiego serca itp. Poszczególne konkurencje oddzielały partie taneczne z hasłem przewodnim: „Chocolate choco choco”. Spotkanie wywołało dużo ekscytacji. Na pożegnanie każde z dzieci otrzymało cukierek z wróżbą dotyczącą tego, co otrzyma na prezent gwiazdkowy.

GALERIA FOTO

Czytaj więcej...24 listopada w przedszkolu obchodziliśmy Światowy Dzień Pluszowego Misia. Tego dnia każdy przedszkolak przyszedł ze swoim ukochanym pluszakiem.  Przygotowania do tego święta rozpoczęły się klika dni wcześniej. Każda grupa przygotowywała misiowe ciasteczka  oraz piosenkę o misiach. Odbył się również konkurs plastyczny na temat "Mój wymarzony miś". Wpłynęło 66 prac konkursowych, które można było zobaczyć na przedszkolnym korytarzu oraz w szatni. Wszystkie prace były bardzo ładne i pomysłowe i dlatego nie wybrano zwycięzcy. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy oraz upominki.

GALERIA FOTO

Czytaj więcej...

Czytaj więcej...

 

Tej jesieni przedszkolaki przyłączyły się do akcji „Zrób z nami szpikową paczkę”, która zorganizowana została w naszej szkole. Dotychczas udało nam się zgromadzić sporą ilość prezentów, które trafią do dzieci walczących z chorobą nowotworową. Dziękujemy rodzicom przedszkolaków za pozytywny odzew! Akcja trwa do końca listopada.

Czytaj więcej...W grupie ŻABKI trwają przygotowania do Dnia Pluszowego Misia. Dzieciaki zakasały rękawy i ochoczo zabrały się za ozdabianie ciasteczkowych misiaków. Wyszły bardzo kolorowe. Mamie Szymona i Adama dziękujemy za upieczenie ciasteczek.

GALERIA FOTO

Czytaj więcej...14 listopada nasze przedszkolaki wybrały się wraz wychowawczyniami do Centrum Zabaw „Widzimisie” we Włoszakowicach. „Biedronki” i „Zajączki” wspaniale bawiły się ponad 2 godziny. Uśmiechom i radości nie było końca. Każde dziecko znalazło tu coś dla siebie. Po wspaniałej zabawie dzieci wróciły pełne wrażeń do przedszkola.

GALERIA FOTO

Czytaj więcej...Czytaj więcej...Dnia 6 listopada odbyła się ważna przedszkolna uroczystość – PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA. Podczas części artystycznej dzieci zaprezentowały swoje umiejętności dając tym samym dowód, jak dużo już potrafią. Były więc piosenki, wierszyki i tańce, ale także pytania, na które trzeba było odpowiedzieć. Po zaliczonym egzaminie dzieci złożyły uroczystą przysięgę, w której zobowiązały się być wzorowym przedszkolakiem: przychodzić do przedszkola każdego dnia z uśmiechem, zgodne bawić się, słuchać pani i pomagać kolegom.

Po uroczystym ślubowaniu pani dyrektor Maria Szudra zaczarowanym ołówkiem dokonała najważniejszej części uroczystości - pasowania dzieci na przedszkolaka. Na pamiątkę tego ważnego wydarzenia zrobiliśmy sobie wspólne zdjęcie, a każdy przedszkolak otrzymał dyplom oraz upominek.

GALERIA FOTO

Czytaj więcej...7 listopada 2017 roku grupy przedszkolne Żabki, Biedronki oraz Zajączki uczestniczyły w komediowym widowisku zatytułowanym "W zamku króla". Była to pierwsza przygoda Tomka Wszędobylskiego. Akcja odbywała się za murami "starszego niż Czacz" zamczyska. Tomek przezwyciężył całe zło i zdobył sympatię małych widzów. Przedstawienie obfitowało w przemiłe żarty i wszyscy opuścili salę w słonecznym nastroju. Kolejne obcowanie z deskami teatru zaplanowano na dzień 20. grudnia 2017 roku.

GALERIA FOTO

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Czytaj więcej...Temat zwierząt jest dzieciom bardzo bliski. "Zajączki" podczas pobytu w przedszkolu chętnie opowiadały o swoich zwierzątkach domowych, dlatego stworzyliśmy projekt edukacyjny pod nazwą „MÓJ PRZYJACIEL PIES”. Projekt rozpoczęliśmy od stworzenia siatki wiedzy na temat pieska. Dzieci wykazywały ogromne zainteresowanie tematem: przyniosły zdjęcia swoich zwierzaków, czasopisma, książki, albumy oraz maskotki. Mimo, iż okazało się, że dzieci mają sporą wiedzę na ten temat, chciały ją zgłębiać dalej. Zadawały mnóstwo pytań, które spisywaliśmy na bieżąco i tak powstała lista pytań do eksperta.

GALERIA FOTO

Czytaj więcej...

Czytaj więcej...W ostatnim tygodniu października grupy "Jeżyków" oraz "Motylków" brały udział w zajęciach na temat małych zwierząt domowych.  Podsumowaniem tych zajęć była wycieczka do lecznicy weterynaryjnej w Czaczu. Mieliśmy okazję zobaczyć jak leczy się małe pieski i kotki. Dziękujemy pani Dorocie za miłe przyjęcie oraz pokazanie swojej pracy.

GALERIA FOTO

Zapisz

Czytaj więcej...20 października 2017 r. w siedzibie Nadleśnictwa Kościan odbyło się uroczyste wręczenie nagród dla autorów zwycięskich oraz wyróżnionych prac w konkursie plastycznym "Spektakl jesiennych barw". Komisja konkursowa miała do ocenienia aż 1002 prace z prawie 50 szkół, przedszkoli i innych placówek. Wyróżnienie w kategorii "Prace rodzinne" otrzymała Maja Wojtkowiak z grupy "Biedronki", która przy pomocy rodziców wykonała "Jesienne drzewo". Serdecznie gratulujemy.

GALERIA FOTO