Przedszkole
Szkoła Podstawowa im. Polskich Noblistów
Gimnazjum im. Polskich Noblistów
Zespół Szkół w Czaczu

Czytaj więcej...Przedszkolaki włączyły się w akcję Ministerstwa Edukacji Narodowej „Szkoła pamięta”. Celem akcji było uwrażliwienie dzieci na potrzebę pielęgnowania pamięci o bohaterach naszej wolności, szczególnie tych, którzy są związani z historią danego miejsca, regionu, społeczności. W ramach akcji  najstarsze grupy wybrały się na wycieczkę patriotyczną do Kościana „Szlakiem miejsc pamięci poległych za Ojczyznę”. Odwiedziliśmy cmentarz farny w Kościanie, zapaliliśmy znicze w  kwaterze grobów poległych za wolność Ojczyzny. W salach pojawiły się  „Kąciki przestrzeni patriotycznej”. W filii bibliotecznej w Czaczu oglądaliśmy albumy, książki związane z historią walk o wolność Ojczyzny. Wspólnie z rodzicami wykonaliśmy plakaty pt. „Nie zapominajcie o bohaterach- bez nich nie byłoby wolnej Polski”. Naszą akcję zakończyliśmy wizytą na cmentarzu w Czaczu, gdzie zapaliliśmy znicze na grobach zmarłych zasłużonych i  cenionych w Czaczu. Udział w akcji była niezwykle cenną lekcją patriotyzmu dla naszych przedszkolaków.

GALERIA FOTO

Czytaj więcej...W ostatnim czasie dużo rozmawialiśmy o darach Pani Jesieni, darach z ogrodu i z sadu. W naszej sali powstał piękny, jesienny kącik. Bawiliśmy się w sklep rozpoznając produkty z listy zakupów, potrafimy rozdzielić owoce i warzywa, wiemy jak samodzielnie przygotować kanapki, przeliczaliśmy wszystko co się dało:) Nie obyło się też bez "jarzynowej gimnastyki", prac plastycznych i jesiennych spacerów po parku.

Po części teoretycznej przyszedł czas na przygodę w praktyce. Powstały pyszne owocowe szaszłyki, sałatka warzywna a także kompot. Dzielne Smerfy wszystko przygotowały same. Skupienie na twarzy oraz zadowolone miny dzieci mówią same za siebie. W tle przygrywała nam piosenka "W sadzie" oraz "Myję ręce mydełkiem białym... " Było radośnie, pysznie i kolorowo :)

GALERIA FOTO

Czytaj więcej...14 października obchodziliśmy w przedszkolu DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ. Z tej okazji odbył się konkurs plastyczny na wykonanie portretu pt. MOJA PANI. Praca plastyczna miała przedstawiać portret wybranego nauczyciela. Dzieci włożyły dużo wysiłku i serca w swoje prace. Trudno było komisji konkursowej wyróżnić tylko jeden portret, dlatego każdy autor portretu został nagrodzony medalem oraz drobnym upominkiem. Chętne dzieci miały również okazję zaprezentować swoje umiejętności podczas KONKURSU RECYTATORSKIEGO. Jury wybrało troje dzieci, które najpiękniej recytowały wiersze - Samanta Kasperek, Aleksandra Stachowiak i Franciszek Nadolny. W nagrodę mogą wybrać się z rodzicami na salę zabaw do Śmigla. Wszystkim uczestnikom konkursów gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

GALERIA FOTO

Czytaj więcej...Co roku 10 października obchodzimy w Polsce Święto Drzewa. Jest to okazja do podjęcia tematyki drzew i dbania o środowisko. Nawet najmłodsze dzieci mogą poznawać świat nie tylko z perspektywy sali przedszkolnej, ale także wychodząc na zewnątrz – do ogrodu lub parku. Każde drzewo jest inne, niepowtarzalne, piękne i przepełnione życiem. W tym dniu przedszkolaki od samego rana toczyły rozmowy, bawiły się i tworzyły wokół tematyki związanej z drzewami. Wspólne zabawy, rozwiązywanie zagadek, układanie puzzli i malowanie jesiennego lasu na foliach sprawiły dzieciom ogromną radość.

GALERIA FOTO

Czytaj więcej...Po raz kolejny do naszego przedszkola zawitał teatrzyk POMPON. Tym razem braliśmy udział w spektaklu pt. "Pompon i czarna chmura". Była to historia pieska, który uciekał od okrutnej królowej. Wraz z królewną Lilianną i z pomocą publiczności próbował przywrócić ładną pogodę w swojej krainie. Jak myślicie, czy nam się to udało...? :) Przedstawienie cudowne, dzieci zachwycone. Serdecznie dziękujemy i czekamy na kolejne spotkanie.

GALERIA FOTO

Czytaj więcej...20 września obchodziliśmy Dzień Przedszkolaka. W tym roku podczas tego wydarzenia obowiązywał strój z elementem w kropki. Cóż to był za dzień…   istne kropkowe szaleństwo. Tego dnia podczas seansu filmu pt. „Kropka” poznaliśmy Vasthi i jej przygodę. Bawiliśmy się przy piosenkach, podczas których spadł deszcz kolorowych kropek. Korzystaliśmy też z kropkowej fotobudki, tworzyliśmy własne „żywe kropki”. Każda grupa stworzyła plakat z kolorowych kropek, a na koniec był pyszny poczęstunek. To był prawdziwy kropkowy zawrót głowy.
P.S. Pamiętajcie … od kropki… wszystko się zaczyna… :)

GALERIA FOTO