Przedszkole
Szkoła Podstawowa im. Polskich Noblistów

Zespół Szkół w Czaczu

Czytaj więcej...Dnia 10 listopada w przeddzień Święta Odzyskania Niepodległości dzieci z grupy "Misie" zapoznały się z krótką historią Polski oraz mogły poznać nasze symbole narodowe. Dzieci odświętnie ubrane uczestniczyły w uroczystym odsłuchaniu i odśpiewaniu Hymnu Narodowego.

GALERIA FOTO

Czytaj więcej...

 

10 listopada dzieci z grupy "Tygryski" i "Żabki" wzięły udział w akcji przygotowanej przez Ministerstwo Edukacji Narodowej "Szkoła do hymnu". Z tej okazji dokładnie o godzinie 11.11 odśpiewaliśmy Mazurka Dąbrowskiego.
GALERIA FOTO

Czytaj więcej...11 listopada to bardzo ważna data. Z tej okazji w grupie Motylki został zorganizowany Przegląd Piosenki Patriotycznej "Śpiewam dla Ojczyzny". Celem tego konkursu była popularyzacja pieśni i piosenek o tematyce patriotycznej oraz wspieranie wychowania patriotycznego dzieci w zakresie twórczości artystycznej poprzez umożliwienie prezentacji ich umiejętności wokalnych. Oto wyniki:
I miejsce Kornelia Buchwald
II miejsce Rozalia Jaworska
III miejsce Hanka Dalaszyńska
O godz 11.11 wspólnie odśpiewaliśmy Hymn Polski.

GALERIA FOTO

Czytaj więcej...Czytaj więcej..."Kto Ty jesteś?
Polak mały
Jaki znak Twój?
Orzeł Biały."
W dniu 10 listopada w związku ze zbliżającym się Świętem Niepodległości dzieci z grupy Kotki przyłączyły się do akcji "Szkoła do Hymnu". Równo o godzinie 11:11 dzieci wykonały uroczyście hymn Polski. Wyszło im na szóstkę! Przedszkolaki dowiedziały się również jakie są symbole narodowe oraz historia odzyskania przez Polskę Niepodległości. Uroczyste obchody w naszej grupie zakończyła przepyszna konsumpcja rogali. Zachęcamy do obejrzenia zdjęć Młodych Patriotów z grupy Kotki.

GALERIA FOTO

Czytaj więcej...9 listopada w grupie Kotków świętowaliśmy Dzień Jeża. Dzieci poznały ciekawostki związane z tym kolczastym zwierzątkiem. Aktywnie uczestniczyły w zorganizowanych zabawach i wesołych tańcach. Nie zabrakło też lubianej przez przedszkolaków zabawy "Na dywanie siedzi jeż". Dzieci wykonały jeże z masy solnej oraz zaprojektowały sweterek dla jeża. W jeżowej fotobudce wszystkie dzieci zrobiły sobie pamiątkowe zdjęcia. Korzystając z ładnej pogody wyszliśmy również do parku by obserwować, czy gdzieś w pobliżu jeżyk nie uszykował sobie miejsca na sen.

GALERIA FOTO

Czytaj więcej...6 listopada w grupach "Tygryski" i "Żabki" odbyło się pasowanie na przedszkolaka. Dzieci długo przygotowywały się do tej ważnej uroczystości. Artyści zaprezentowali przygotowane piosenki, tańce oraz wierszyki. Dzieci obiecały zgodnie bawić się w przedszkolu, przychodzić każdego dnia z uśmiechem, być dzielnym przedszkolakiem, słuchać pani i pomagać kolegom. Po złożonej obietnicy nastąpił akt pasowania, czyli dotknięcie ramienia ogromną kredką. Na pamiątkę tego ważnego wydarzenia dzieci otrzymały dyplomy i upominki.

GALERIA FOTO

Czytaj więcej...3 listopada oficjalnie w naszym gronie przedszkolaków powitaliśmy dzieci, które w tym roku po raz pierwszy przyszły do naszego przedszkola. Dzieci zaprezentowały swoje umiejętności na przygotowanym przedstawieniu oraz złożyły przysięgę. Po części oficjalnej miło spędziliśmy czas przy wspólnym poczęstunku i wspólnych zabawach.

GALERIA FOTO

Czytaj więcej...20 października przedszkole odwiedził niezwykły gość pan Piotr Świdziński, który jest znakomitym pszczelarzem. W każdej z grup opowiedział o swojej pracy związanej   z pszczołami. Dzieci zapoznały się procesem powstawania pysznego słodkiego miodu.
Pan Piotr pokazał dzieciom ciekawe ilustracje z życia pszczół oraz pyłek kwiatowy, wosk pszczeli i strój pszczelarza z siatką ochronną. Dzieci dowiedziały się jak ważną prac wykonują te małe owady i co dzięki nim otrzymujemy: miód, wosk, mleczko pszczele oraz propolis (kit pszczeli).

Zajęcia były bardzo ciekawe i interesujące dla naszych przedszkolaków, które będą wiedziały jak ważne w życiu pszczół są kwiaty oraz jak należy o nie dbać, by robiły dla nas zdrowy miód.

GALERIA FOTO

Czytaj więcej...Czytaj więcej...Czytaj więcej...Tego dnia wszystko było.. pomarańczowe :)
Dziękujemy paniom z kuchni za przygotowanie pysznego dżemu dyniowego, kompotu z dyni oraz zupki dyniowej:) Dziękuję rodzicom, którzy przygotowali ze swoimi dziećmi dynie na konkurs.

GALERIA FOTO

Czytaj więcej...Czytaj więcej...Czytaj więcej...30 października nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu na "Najzabawniejszą dynię". Dziękujemy dzieciom i Państwu za ogromne zaangażowanie i wykonaną pracę. Przyniesiono 55 dyń, jedna ładniejsza od drugiej. Każda dynia była inna, niesamowita, pomysłowa i zabawna, dlatego też był duży problem żeby zdecydować, która ma wygrać.

Ostatecznie konkurs wygrała dynia Aleksandry Stachowiak z grupy Tygryski, drugie miejsce zajęła dynia Hanny Dalaszyńskiej z grupy Motylki, a trzecie dynia Fabiana Mikołajczaka z grupy Tygryski.

Wyróżniliśmy także: dynię Aleksa Zabłockiego i Marcela Kowalskiego z grupy Misie, Kariny Dekiert i Antoniego Kowalskiego z grupy Kotki, Korneli Buchwald z grupy Motylki, Szymona Tomaszyk z grupy Tygryski, Bartosza Konopińskiego z grupy Żabki. Wszystkim bardzo dziękujemy za udział i gratulujemy pomysłowości oraz kreatywności.

GALERIA FOTO