Przedszkole
Szkoła Podstawowa im. Polskich Noblistów

Zespół Szkół w Czaczu

Czytaj więcej...Czytaj więcej...26 czerwca dzieci z grupy "Misie" i "Kotki" udały się na zajęcia biblioteczne do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Śmiglu. Podczas tych zajęć poznały zasady funkcjonowania biblioteki oraz wysłuchały bajki "Przygody Fenka. Uczciwość". Na zakończenie dzieci musiały wykonać zadania nawiązujące do opowiadania. Następnie udaliśmy się do sali zabaw Family Club, w którym przedszkolaki z radością oddały się zabawie oraz zajadały się pysznymi lodami.

GALERIA FOTO fot.I.Sołtysiak

3 czerwca wszystkie przedszkolaki wraz z opiekunkami wybrały się na wycieczkę do gospodarstwa agroturystycznego "Wesołe Ranczo" w Niechłodzie. Dzieci, po przywitaniu przez gospodarzy, zostały zapoznane z terenem gospodarstwa oraz zasadami bezpiecznej zabawy. Podczas wycieczki nasze przedszkolaki miały okazję poznać tajniki życia na wsi. Mogły zobaczyć wiele zwierząt, a także niektóre nakarmić. Dzieci z zachwytem słuchały opowieści pani gospodyni o ciekawostkach z życia zwierząt oraz o  przyrodzie, która zewsząd nas otacza i ukazuje nam swoje piękno. Dzieci bawiły się również na placu zabaw i na sianie, co sprawiło im wiele frajdy.

GALERIA FOTO fot.K.Wrzosek

Czytaj więcej...Czytaj więcej...Czytaj więcej...Czytaj więcej...

 

Czytaj więcej...Z okazji Dnia Dziecka grupy  5 i 6-latków gościły druhów z OSP KSRG Śmigiel. Goście przybliżyli dzieciom specyfikę pracy strażaka jednocześnie prezentując strój oraz podręczny sprzęt. W trakcie spotkania dzieci utrwaliły numery alarmowe i przypomniały sobie w jakich okolicznościach można z nich korzystać. Cenną wskazówką była informacja jak dbać o bezpieczeństwo własne i innych osób oraz w jaki sposób przewidywać i unikać zagrożeń podczas wspólnych zabaw z rówieśnikami.  Największą atrakcją była chwila, gdy przedszkolaki mogły wejść do wozu strażackiego i przez chwilę poczuć się jak strażacy podczas akcji przeciwpożarowej. Mogły również przymierzyć specjalistyczny strój, w którym strażacy gaszą pożary. Następnie dzieci wzięły udział w zawodach strażackich oraz odbył się pokaz pierwszej pomocy. Wrażenia jakie dostarczyli nam strażacy na długo pozostaną w naszej pamięci. Spotkanie zakończyło się pamiątkowym zdjęciem i wręczeniem podziękowań. Dziękujemy strażakom za przybycie i atrakcyjne zajęcia. Życzymy wszystkim wielu sukcesów i dziękujemy za trud i ofiarną służbę.

GALERIA FOTO fot.B.Ziegler

Dzień Dziecka to święto długo wyczekiwane przez dzieci. To dzień pełen uśmiechów, zabawy, niespodzianek, radości i wielu niezapomnianych wrażeń. W naszym przedszkolu tego dnia również nie zabrakło atrakcji. Od rana panowała radosna atmosfera, a na przedszkolaków czekało wiele atrakcji. Były zawody, konkursy, zabawy, malowanie włosów oraz twarzy.  Dzięki sprzyjającej pogodzie mogliśmy spotkać się w naszym pięknym parku. Wystarczy spojrzeć na zdjęcia... było pięknie :)

GALERIA FOTO fot.B.Ziegler

Czytaj więcej...Czytaj więcej...Czytaj więcej...Czytaj więcej...

Czytaj więcej...19 maja przedszkolaki z grupy "Pędzące Żółwie" wybrały się na wycieczkę do biblioteki w Pawłowicach. Dzieci mogły podziwiać jak pięknie i kolorowo jest wokół nas. Było wiele zagadek związanych z wiosną, na które dzieci udzielały odpowiedzi. Potrafiły wymienić wiosenne kwiaty, ptaki, ale również znakomicie opowiadać o wiosennej pogodzie i wiosennych zwyczajach. Jednak najwięcej zabawy było, gdy nasze dzielne Żółwiki zamieniły się w obserwatorów przyrody. To był dzień pełen kolorowych przygód.

GALERIA FOTO fot.K.Wrzosek

13 maja dzieci z Przedszkola w Czaczu wzięły udział w Bajkowym korowodzie ulicami Śmigla. Korowód zainaugurował coroczną imprezę edukacyjno-integracyjną dla dzieci „W krainie baśni i bajek”. Imprezę zorganizowała Miejska Biblioteka Publiczna w ramach XIX Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek. Tegorocznym hasłem przewodnim była „Podróż dookoła świata z baśnią i bajką”. fot.B.Ziegler

Czytaj więcej...Czytaj więcej...Czytaj więcej...

11 maja najstarsze przedszkolaki wybrały się na wycieczkę do kina Cinema 3D w Lesznie. Dzieci obejrzały film pt. "To nie wypanda", którego bohaterka Mei Lee, pewna siebie i zwariowana dziewczynka sprawiła, że nudy w kinie nie było. Po zakończonym seansie udaliśmy się do Mini ZOO. Wycieczka była dla przedszkolaków atrakcyjną lekcją przyrody. Naszą podróż zakończyliśmy piknikiem i zabawą na placu zabaw. Uśmiechnięte buzie były potwierdzeniem, że wycieczka się spodobała. Zadowoleni wróciliśmy do przedszkola i już planujemy kolejny wyjazd :)

GALERIA FOTO fot.B.Ziegler

Czytaj więcej...Czytaj więcej...Czytaj więcej...

Maj jest miesiącem, w którym swoje święto obchodzą strażacy. Jak co roku odwiedziliśmy Ochotniczą Straż Pożarną w Czaczu. Dużo radości sprawił dzieciom pokaz umundurowania oraz narzędzi i urządzeń wykorzystywanych w pracy strażaków. Wszystkich bardzo ucieszyła możliwość wejścia do wozu strażackiego, a ogromnym przeżyciem były bardzo głośne syreny. Serdecznie dziękujemy strażakom za miłe przyjęcie oraz możliwość poznania specyfiki pracy strażaka.
GALERIA FOTO fot.K.Wrzosek

Czytaj więcej...Czytaj więcej...Czytaj więcej...

Czytaj więcej...W grupie RYBKI upamiętniono rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja, a także Dzień Flagi obchodzony w dniu 2 maja. Była to okazja do rozmów o patriotyzmie i symbolach narodowych.

Dzieci zaśpiewały hymn państwowy oraz piosenkę "Jesteśmy Polką i Polakiem". Mogły też wykazać się swoją wiedzą podczas układania z bibuły flagi państwowej i godła oraz napisu z rozsypanki literowej.

fot.M.Grzelczyk

Czytaj więcej...Przedszkolaki z naszej grupy „Katechizm polskiego dziecka” W. Bełzy słyszały nie jeden raz. Aby utrwalić u nich poczucie tożsamości narodowej i szacunek dla narodowych symboli organizowane są różnorodne zajęcia nawiązujące do świąt państwowych.

2 maja obchodzony jest Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. My także postanowiliśmy uczcić nasze barwy ojczyste.

fot.B.Ziegler