Przedszkole
Szkoła Podstawowa im. Polskich Noblistów
Gimnazjum im. Polskich Noblistów
Zespół Szkół w Czaczu

Czytaj więcej...W środę (28.03) tuż przed świętami grupa „Zajączki” zaprosiła kolegów i koleżanki na IMIENINY. To był wyjątkowy dzień, który upłynął nam w wesołej atmosferze: były tańce, zagadki, konkursy i mnóstwo śmiechu. Z pomocą mamy Maksymiliana i mamy Zuzi przygotowaliśmy słodki poczęstunek dla gości, który zniknął w mgnieniu oka. Z wizytą wpadł do nas Zajączek, który ukrył w parku koszyczki pełne prezentów. Dziękujemy gościom za przybycie, wspólną zabawę i prezenty. :)

GALERIA FOTO

Czytaj więcej...26 marca „Biedronki” i „Zajączki” wybrały się na zajączkowe kicanie do sali zabaw "Widzimisie" we Włoszakowicach. Po przybyciu na miejsce zostały przywitane bardzo serdecznie oraz zaproszone do wspólnej zabawy. Było barwnie, ciekawie i bardzo wesoło! Po zabawach na dzieci czekał długo przez nich wyczekiwany gość - Zajączek Wielkanocny. W przygotowanych przez niego koszyczkach znalazły słodkie upominki. Wspaniała zabawa dostarczyła naszym milusińskim niezapomnianych wrażeń, dała dużo szczęścia i radości. Na pewno będą miały o czym opowiadać rodzicom i rodzeństwu.

GALERIA FOTO

Czytaj więcej...W ostatni dzień przed feriami zimowymi w naszym przedszkolu odbył się bal karnawałowy. Tego dnia  już od rana w przedszkolu pojawiały się kolorowe postacie. Dzieci przebrane były za bohaterów znanych bajek, w salach przedszkolnych można było spotkać wróżki, królewny, delikatne motylki, rycerzy, piratów, policjantów, Spider-Mana, Batmana, …  Nie sposób zliczyć i wymienić te wszystkie  postacie. Dzieci świetnie się bawiły uczestnicząc wspólnie ze swoimi paniami w zabawach i tańcach. Na sali podczas pląsów robiło się kolorowo, wszyscy bawili się wesoło, uśmiech nie znikał z twarzy mimo chwilowego zmęczenia. Podczas odpoczynku był czas na poczęstunek. Dziękujemy dzieciom i rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie pięknych karnawałowych strojów.

GALERIA FOTO

Czytaj więcej...Czytaj więcej...27 lutego obejrzeliśmy komediowe widowisko z cyklu "Nowe przygody Tomka Wszędobylskiego" pt. "Wyprawa do Afryki" zaprezentowane przez Poznańską Scenę Lalkową WSZĘDOBYLSKI. Profesjonalne przedstawienie kolejny raz w ramach cyklicznych spotykań cieszy się z dużym zainteresowaniem małych widzów uczęszczających do przedszkola w Czaczu. Podczas spektaklu dzieci śmiało reagowały na toczącą się akcję, były zaangażowane w to, co się działo na scenie, reagowali śmiechem na żarciki pacynek i przysmaki takie jak: pączki w majonezie, komar w miodzie, czy mucha w śmietanie. Niezapomnianych wrażeń dostarczył przedszkolakom występ pluszowego króla zwierząt oraz wielbłąda, zwłaszcza iż w tym tygodniu wszystkie grupy zgłębiają tajemnice zwyczajów różnorodnych zwierząt. Kolejną wizytę teatru przewidziano na 10 maja 2018.

GALERIA FOTO

WCzytaj więcej... zimowy miesiąc styczeń wpisane są takie  dni, które wzbudzają ogromne emocje –  to święto Babci i Dziadka. Dziadkowie to wielki skarb dla wnuków, oni czynią dzieciństwo udanym i szczęśliwym. Przedszkolaki z grupy Jeżyki 31 stycznia zaprosiły babcie i dziadków na Zimowy Koncert.  Mali artyści w pięknych strojach z dużym przejęciem i zaangażowaniem odtwarzali swoje role. W ten sposób mogli podziękować za trud włożony w ich wychowanie. Wszędzie słychać było gromkie „Sto lat”, które bardzo wzruszyło gości.  Na koniec wszystkie wnuczęta  obdarowały swoich  bliskich własnoręcznie przygotowanymi upominkami. Goście ze wzruszeniem patrzyli na swoje pociechy i wielkimi brawami dziękowali za występ. Jeżyki zaprosiły babcie i dziadków do wspólnych tańców oraz na poczęstunek. Atmosfera była uroczysta, podniosła i pełna radości.

GALERIA FOTO

Czytaj więcej...Czytaj więcej...Babcia i Dziadek to bardzo ważne osoby w życiu każdego dziecka. Po długim oczekiwaniu i wielu przygotowaniach w końcu nadszedł ten dzień. Środowe popołudnie (24 stycznia) dzieci z grupy „Zajączki” spędziły ze swoimi babciami i dziadkami podczas uroczystości z okazji ich święta. To był naprawdę wyjątkowy dzień. Było pięknie… Dzieci opanowały wierszyki, piosenki i tańce do perfekcji. Okolicznościowe życzenia, piękne stroje i własnoręcznie przygotowane prezenty sprawiły, że niejednej babci i dziadkowi zakręciła się łezka w oku, a uśmiech nie schodził z ich twarzy.

Czytaj więcej...

Czytaj więcej...20.12.2017 w ramach projektu „Bezpieczny Przedszkolak” nasze przedszkole odwiedziła p. Izabela Czerwińska z Komendy Powiatowej Policji w Kościanie. Pani policjantka opowiedziała nam o swojej pracy i przekazała nam najważniejsze informacje dotyczące bezpieczeństwa. Dzielnie towarzyszył jej Pyrek – dzięki tej wizycie już wiemy jak to się stało, że został przyjacielem Policji. Pani Izabela dzielnie odpowiadała na pytania przygotowane przez dzieci. Obiecała, że już niebawem odwiedzi nas ponownie i przygotuje dla nas kolejną niespodziankę. Na koniec mogliśmy przywitać się z naszym nowym przyjacielem Pyrkiem i zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie.

GALERIA FOTO

Czytaj więcej...20.12.2017 po wielu przygotowaniach postanowiliśmy zaprosić naszych kochanych rodziców do przedszkola by wspólnie spędzić czas oraz zaprezentować swoje umiejętności recytatorskie, taneczne i wokalne. Licznie przybyli goście zasiedli przy przygotowanych dla nich stołach i z niecierpliwością wyczekiwali na rozpoczęcie występu swoich dzieci.

GALERIA FOTO

Czytaj więcej...

Serdecznie zapraszamy na zebrania z rodzicami, które odbędą się:

7 lutego 2018 roku:
- w grupie dzieci 4, 5 - letnich ("BIEDRONKI") o godzinie 16.00 w budynku przedszkola, w sali nr 37,
- w grupie dzieci 5, 6 - letnich (MOTYLKI") o godzinie 17.00 w budynku oficyny.
J. Krysman, M. Biegańska
8 lutego 2018 roku:
- w grupie dzieci 3 - letnich ("ŻABKI") o godzinie 16.00 w budynku przedszkola, w sali nr 36,
- w grupie dzieci 3, 4 - letnich ("ZAJĄCZKI") o godzinie 16.00 w budynku przedszkola, w sali nr 38,
- w grupie dzieci 5, 6 - letnich ("JEŻYKI") o godzinie 17.00 w budynku oficyny.
M. Grzelczyk, B. Kowalska, J. Frąckowiak

Czytaj więcej...Dnia 21 grudnia 2017 roku do naszego przedszkola zawitała Poznańska Scena Lalkowa z przedstawieniem "Papuga Króla Heroda". Była to barwna, pełna autentycznych, postaci kojarzonych z Biblii, podróż do czasów poprzedzających narodzenie Chrystusa. Zły król Herod w strachu przed utratą umiłowanej ponad wszystko władzy przyszykował podstęp. Jego sługa i wesoła papuga starali się nie dopuścić do ziszczenia niecnych planów króla. Opowieść ukazała scenerię świata sprzed 2000 lat w atmosferze skupienia podszytego subtelnym poczuciem humoru. Wielkie wrażenie wywarł na dzieciach anioł chroniący dzieciątko oraz przesympatyczny renifer.

GALERIA FOTO