Przedszkole
Szkoła Podstawowa im. Polskich Noblistów
Gimnazjum im. Polskich Noblistów
Zespół Szkół w Czaczu

WCzytaj więcej... zimowy miesiąc styczeń wpisane są takie  dni, które wzbudzają ogromne emocje –  to święto Babci i Dziadka. Dziadkowie to wielki skarb dla wnuków, oni czynią dzieciństwo udanym i szczęśliwym. Przedszkolaki z grupy Jeżyki 31 stycznia zaprosiły babcie i dziadków na Zimowy Koncert.  Mali artyści w pięknych strojach z dużym przejęciem i zaangażowaniem odtwarzali swoje role. W ten sposób mogli podziękować za trud włożony w ich wychowanie. Wszędzie słychać było gromkie „Sto lat”, które bardzo wzruszyło gości.  Na koniec wszystkie wnuczęta  obdarowały swoich  bliskich własnoręcznie przygotowanymi upominkami. Goście ze wzruszeniem patrzyli na swoje pociechy i wielkimi brawami dziękowali za występ. Jeżyki zaprosiły babcie i dziadków do wspólnych tańców oraz na poczęstunek. Atmosfera była uroczysta, podniosła i pełna radości.

GALERIA FOTO

Czytaj więcej...Czytaj więcej...Babcia i Dziadek to bardzo ważne osoby w życiu każdego dziecka. Po długim oczekiwaniu i wielu przygotowaniach w końcu nadszedł ten dzień. Środowe popołudnie (24 stycznia) dzieci z grupy „Zajączki” spędziły ze swoimi babciami i dziadkami podczas uroczystości z okazji ich święta. To był naprawdę wyjątkowy dzień. Było pięknie… Dzieci opanowały wierszyki, piosenki i tańce do perfekcji. Okolicznościowe życzenia, piękne stroje i własnoręcznie przygotowane prezenty sprawiły, że niejednej babci i dziadkowi zakręciła się łezka w oku, a uśmiech nie schodził z ich twarzy.

Czytaj więcej...

Czytaj więcej...20.12.2017 w ramach projektu „Bezpieczny Przedszkolak” nasze przedszkole odwiedziła p. Izabela Czerwińska z Komendy Powiatowej Policji w Kościanie. Pani policjantka opowiedziała nam o swojej pracy i przekazała nam najważniejsze informacje dotyczące bezpieczeństwa. Dzielnie towarzyszył jej Pyrek – dzięki tej wizycie już wiemy jak to się stało, że został przyjacielem Policji. Pani Izabela dzielnie odpowiadała na pytania przygotowane przez dzieci. Obiecała, że już niebawem odwiedzi nas ponownie i przygotuje dla nas kolejną niespodziankę. Na koniec mogliśmy przywitać się z naszym nowym przyjacielem Pyrkiem i zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie.

GALERIA FOTO

Czytaj więcej...20.12.2017 po wielu przygotowaniach postanowiliśmy zaprosić naszych kochanych rodziców do przedszkola by wspólnie spędzić czas oraz zaprezentować swoje umiejętności recytatorskie, taneczne i wokalne. Licznie przybyli goście zasiedli przy przygotowanych dla nich stołach i z niecierpliwością wyczekiwali na rozpoczęcie występu swoich dzieci.

GALERIA FOTO

Czytaj więcej...

Serdecznie zapraszamy na zebrania z rodzicami, które odbędą się:

7 lutego 2018 roku:
- w grupie dzieci 4, 5 - letnich ("BIEDRONKI") o godzinie 16.00 w budynku przedszkola, w sali nr 37,
- w grupie dzieci 5, 6 - letnich (MOTYLKI") o godzinie 17.00 w budynku oficyny.
J. Krysman, M. Biegańska
8 lutego 2018 roku:
- w grupie dzieci 3 - letnich ("ŻABKI") o godzinie 16.00 w budynku przedszkola, w sali nr 36,
- w grupie dzieci 3, 4 - letnich ("ZAJĄCZKI") o godzinie 16.00 w budynku przedszkola, w sali nr 38,
- w grupie dzieci 5, 6 - letnich ("JEŻYKI") o godzinie 17.00 w budynku oficyny.
M. Grzelczyk, B. Kowalska, J. Frąckowiak

Czytaj więcej...Dnia 21 grudnia 2017 roku do naszego przedszkola zawitała Poznańska Scena Lalkowa z przedstawieniem "Papuga Króla Heroda". Była to barwna, pełna autentycznych, postaci kojarzonych z Biblii, podróż do czasów poprzedzających narodzenie Chrystusa. Zły król Herod w strachu przed utratą umiłowanej ponad wszystko władzy przyszykował podstęp. Jego sługa i wesoła papuga starali się nie dopuścić do ziszczenia niecnych planów króla. Opowieść ukazała scenerię świata sprzed 2000 lat w atmosferze skupienia podszytego subtelnym poczuciem humoru. Wielkie wrażenie wywarł na dzieciach anioł chroniący dzieciątko oraz przesympatyczny renifer.

GALERIA FOTO

Czytaj więcej...W związku ze zbliżającymi się świętami Bożego Narodzenia, 22 grudnia wszystkie grupy przedszkolne spotkały się, by złożyć sobie życzenia świąteczne, kolędować, a przede wszystkim spotkać z Gwiazdorem. Uroczystość poprzedzona była spotkaniem z niezwykłym gościem - panem Piotrem Błaszkowskim, który jest kapelmistrzem Młodzieżowej Orkiestry Dętej w Śmiglu. Pan Piotr zapoznał dzieci z wyglądem i brzmieniem trąbki oraz akompaniował przy śpiewaniu kolęd. Podczas spotkanie panie: J. Kapska oraz p. J. Frąckowiak wręczyły nagrody za udział w konkursie plastycznym „Moja wymarzona choinka”. Następnie usłyszeliśmy dźwięk dzwonka, który oznaczał, że przybył do nas Gwiazdor. Spotkanie pełne wrażeń zakończyło się złożeniem świątecznych życzeń, podzieleniem się opłatkiem i poczęstunkiem.

GALERIA FOTO

Czytaj więcej...Przygotowując się do Świąt Bożego Narodzenia grupy przedszkolne Jeżyki  i Motylki wybrały się na przejazd kolejką wąskotorową z Mikołajem. Dla większości dzieci dużą atrakcją był sam przejazd kolejką, gdyż jechały nią pierwszy raz. Dojechaliśmy z Mikołajem do sali w Robaczynie, gdzie Mikołaj i Śnieżynka przygotowali dla przedszkolaków dużo atrakcji. Była m.in. bitwa na śnieżki oraz tańce przy świątecznych piosenkach. Śnieżynka przypomniała tradycje świąteczne.  Dzieci przygotowały kartkę świąteczną, na której znalazła się pamiątkowa pieczątka.

GALERIA FOTO

Czytaj więcej...Czytaj więcej...„Jest taki dzień, bardzo ciepły choć grudniowy...”  Tak, to był gorący dzień dla dzieci z grupy „Biedronek”, które 14 grudnia zaprosiły swoich rodziców oraz dziadków na Jasełka.

Wszyscy byli doskonale przygotowani: teksty opanowane, kolędy w „małym paluszku”, piękne stroje, a jednak z jakąś małą nutką zdenerwowania rozpoczęliśmy ten magiczny, świąteczny czas. Przedstawienie było wspaniałe, a niejednej mamie czy babci zakręciła się w oku łezka. Na zakończenie Zachariasz Piątek zagrał nam kilka kolęd, które zaśpiewali wszyscy zaproszeni goście. Słowa są tu zbędne... Wystarczy spojrzeć. Tylko gdyby spadła odrobinka śniegu, byłoby po prostu idealnie. Bardzo dziękujemy rodzicom, którzy pomogli nam w przygotowaniu i posprzątaniu po uroczystości;)

GALERIA FOTO

Czytaj więcej...Z okazji Mikołajek grupa Jeżyków otrzymała od rodziców Zosi zaproszenie do nowo otwartej sali zabaw w Śmiglu. 8 grudnia skorzystaliśmy z zaproszenia i bawiliśmy się wspaniale. Każdy znalazł tam coś dla siebie. Dziewczynki upatrzyły sobie trampolinę i zjeżdżalnię, z kolei chłopcy świetnie bawili się na boisku do piłki nożnej. Wróciliśmy do przedszkola bardzo zadowoleni, pełni wrażeń i przekonani, że jeszcze tam pojedziemy.  Dziękujemy bardzo rodzicom Zosi - pani Kasi oraz panu Tomkowi za zaproszenie.

GALERIA FOTO