Przedszkole
Szkoła Podstawowa im. Polskich Noblistów

Zespół Szkół w Czaczu

Czytaj więcej...W grupie Motylków przed feriami zimowymi świętowaliśmy Dzień Babci i Dziadka. Każde z dzieci opowiadało o swoich dziadkach oraz stworzyło dla nich piękny prezent. Z powodu pandemii dzieci nie mogły wystąpić przed dziadkami, dlatego przygotowały wierszyki, życzenia oraz piosenki w formie filmu.
Wszystkim Babciom i Dziadkom składamy najserdeczniejsze życzenia.

GALERIA FOTO

Czytaj więcej...

 

Tego dnia miła i świąteczna atmosfera panowała już od samego rana. Dzieci odświętnie ubrane z niecierpliwością oczekiwały na wspólny, wigilijny poczęstunek. Były to owoce oraz pierniki i ciastka korzenne polukrowane i ozdobione wcześniej przez dzieci. Długo trwało świąteczne radowanie i kolędowanie. Postaramy się, aby w naszych sercach było tak samo przez cały rok.

Czytaj więcej...Motylki aktywnie odliczały dni do świąt. Mimo, iż śniegu brakowało klimat świąt było czuć w naszej sali już od początku grudnia. Po wspólnym ubieraniu choinki, dekorowaniu pierników oraz kolędowaniu przyszedł czas na przygotowanie prezentów dla rodziców oraz świąteczne występy. Mali aktorzy świetnie odegrali swoje role. Pięknie recytowali wiersze oraz śpiewali kolędy i pastorałki. Spotkaliśmy się przy wigilijnym stole oraz zorganizowaliśmy konkurs "Kolęduj z nami". W konkursie wzięło udział 14 dzieci - nie byliśmy w stanie wybrać zwycięzcy. Każde dziecko za udział otrzymało dyplom oraz upominek. To był piękny czas.

GALERIA FOTO

Czytaj więcej...Czytaj więcej...Zbliżają się najpiękniejsze święta w roku. Świąteczny nastrój oraz intensywne przygotowania w naszej grupie trwają od kilku dni. Dzisiejsze zadanie było kolorowe i pachnące - dzieci dekorowały pierniki. Każdy inny, każdy wyjątkowy i niepowtarzalny. Dzieci poradziły sobie znakomicie. Zabawa doskonała, a pierniki przepyszne :)

Czytaj więcej...W poniedziałek 6 grudnia najmłodsza grupa przedszkolaków wykazała się wyjątkową odwagą przyjmując w swej sali bajkowych gości. Ten poranek musiały zatem wypełnić piosenki o pomocnikach Mikołaja w wersji polsko- angielskiej z instrumentami i pacynkami. Przeczytaliśmy także opowieść o Świętym Mikołaju.

Dziękujemy rodzicom za wszystkie niespodzianki i pamiętajmy, że elfy szykują ciekawsze prezenty dla tych, którzy zachowują się kulturalnie i starają się współpracować z rówieśnikami.

GALERIA FOTO

Czytaj więcej...W listopadzie nasza grupę odwiedziły panie policjantki z Komendy Powiatowej Policji w Kościanie, które bardzo szczegółowo omówiły zagadnienia związane z bezpiecznym zachowaniem się w przedszkolu, w domu, na drodze oraz w kontakcie z nieznajomym. Z okazji Święta Niepodległości rozmawialiśmy o tym, czym są symbole narodowe, patriotyzm, co to znaczy, że żyjemy w niepodległym państwie. Jednak najważniejszym wydarzeniem w tym dniu o godz. 11.11 było zaśpiewanie hymnu Polski.

Czytaj więcej...

Czytaj więcej..."Kochany Panie Mikołaju,
my tak czekamy każdej zimy..."
6 grudnia to szczególna data w kalendarzu, gdyż na całym świecie w tym dniu odwiedza dzieci św. Mikołaj. Mikołajki w naszym przedszkolu to jeden z najbardziej oczekiwanych przez dzieci dni w roku. Aby podkreślić wyjątkowy charakter wydarzenia przedszkolaki były odświętnie wystrojone w czerwone ubranka z mikołajkowymi motywami. Tego dnia przystroiliśmy choinkę, a św. Mikołaj wraz ze swoimi pomocnikami nie zawiódł przedszkolaków i przybył do przedszkola. Otrzymaliśmy również kartki ze świątecznymi życzeniami od naszych "Iskierkowych przyjaciół' z Nowego Sącza.

GALERIA FOTO

Czytaj więcej...Czytaj więcej...W dniu 25 października obchodziliśmy Dzień Pluszowego Misia.

W tym dniu braliśmy udział w pasowaniu na przedszkolaka naszych młodszych kolegów. Później świętowaliśmy wspólnie z ukochanymi przytulankami, były tańce i zabawy oraz słodkości.

Czytaj więcej...Przedszkole w Czaczu odwiedził pan Piotr Błaszkowski – instruktor gry na trąbce i kapelmistrz Młodzieżowej Orkiestry Dętej w Śmiglu. Orkiestra działa od ponad 40 lat i ciągle poszukuje nowych adeptów trudnej techniki dmuchania w instrument. Czy znajdą się oni u nas? Jest to okazja do rozwoju i zwiedzania świata. Dzieci miały okazję wysłuchać hejnału mariackiego oraz zaśpiewać na baczność hymn Polski. Gość wytłumaczył także różnicę między buławą, a batutą.

GALERIA FOTO

Czytaj więcej...Andrzejki od dawna są tradycyjnym dniem wróżb. Tego dnia próbowaliśmy dowiedzieć się czegoś o swojej przyszłości. Piękne kostiumy oraz wystrój sali wprowadziły nas w świat magii. Bawiliśmy się naprawdę wyśmienicie, a każda nowa wróżba wzbudzała w nas ogromną ciekawość.

GALERIA FOTO