Przedszkole
Szkoła Podstawowa im. Polskich Noblistów
Gimnazjum im. Polskich Noblistów
Zespół Szkół w Czaczu

Czytaj więcej...Z okazji Dnia Edukacji Narodowej w Przedszkolu w Czaczu zorganizowano międzyoddziałowy konkurs recytatorski oraz międzyoddziałowy konkurs plastyczny. Tematyka wierszy oraz prac plastycznych związana była ze Świętem Edukacji Narodowej. Na portretach pojawiły się panie nauczycielki oraz panie, które pomagają w codziennej pracy przedszkola. Podobieństwo ogromne… W konkursie plastycznym wzięło udział 30 dzieci z naszego przedszkola. Niestety komisji konkursowej nie udało się dojść do porozumienia w kwestii wygranej, w związku z tym wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody i pierwsze miejsce. W konkursie recytatorskim wzięło udział 22 odważnych. Wszyscy wykazali się umiejętnością pamięciowego opanowania tekstu wiersza, piękną deklamacją  oraz  odrobiną fantazji.
GALERIA FOTO

Zapisz

Zapisz

Czytaj więcej...W pierwszym tygodniu października rozmawialiśmy o tym jak ważne jest spożywanie owoców dla naszego zdrowia. Poznaliśmy kształt i wielkość owoców oraz ich smak i zapach. Wykonaliśmy wiele prac, które można podziwiać w naszej sali. Korzystając z pięknej jesiennej pogody spacerowaliśmy po parku w poszukiwaniu skarbów jakimi obdarzyła nas jesień. Zebraliśmy wiele skarbów, które umieściliśmy w kąciku przyrody i wykorzystaliśmy podczas zajęć. Największą atrakcją było jednak samodzielne przygotowanie posiłku. Po starannym umyciu jabłek, wycinaliśmy w nich otwory, które później napełniliśmy dżemem za pomocą łyżeczki. Po wykonaniu jabłuszek przeszliśmy do kuchni, gdzie pani kucharka upiekła je specjalnie dla nas. Dziękujemy mamie Karola za pomoc w przygotowaniu pysznego podwieczorku. A wolny czas upłynął nam w miłej atmosferze przy tańcach i zabawach w naszej sali.

GALERIA FOTO

Zapisz

Czytaj więcej...W naszym przedszkolu po raz kolejny obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. W tym dniu na boisku przy wigwamie między Nowym Białczem a Karśnicami dzieci miały możliwość uczestniczyć we wspólnych zabawach, konkursach i grach zespołowych. Było wesoło i kolorowo. Nie zabrakło życzeń, uśmiechu, radości oraz zdrowego poczęstunku. To był wspaniały dzień pełen słońca i uśmiechów wszystkich dzieci.

GALERIA FOTO

Zapisz

Czytaj więcej...„Zdrowo rośniemy, bo owoce jemy” - pod takim hasłem dzieci z grupy Biedronki przez pierwszy tydzień października poznawały znaczenie owoców dla zdrowia. Jesień to przecież czas zbiorów w sadzie. Podczas zajęć praktycznych poznawały smak i zapach owoców ich kształty, wielkość. Przedszkolaki rozpoznawały i nazywały drzewa owocowe oraz owoce, rozwijały umiejętności liczenia, zapoznały się z wyglądem sklepu z owocami, klasyfikowały owoce ze względu na ich pochodzenie. Niewątpliwą atrakcją dla małych odkrywców było samodzielne wykonanie sałatki owocowej, co przyczyniło się do doświadczania wrażeń smakowych i dotykowych. Dzieci układały również „owocowe kompozycje”, które następnie były przez nie degustowane.

GALERIA FOTO

Zapisz

Czytaj więcej...Pierwsze dni w przedszkolu minęły najstarszym przedszkolakom z grupy Jeżyków w atmosferze doskonałej zabawy. Dzieci poznały się wzajemnie, poznały sale, pomieszczenia przedszkolne. Już od pierwszych godzin pobytu w przedszkolu dzieci bardzo chętnie uczestniczyły w zajęciach oraz wspólnych zabawach.  Na zajęciach rozmawialiśmy  m.in.  o bezpieczeństwie  na drodze oraz darach jesieni. Na spacerach korzystaliśmy z pięknej jesiennej pogody i zbieraliśmy skarby którymi obdarza nas park.

GALERIA FOTO

Czytaj więcej...

Czytaj więcej...To już 24. edycja akcji "Sprzątania Świata" w Polsce. Dzieci z Przedszkola w Czaczu postanowiły posprzątać miejsca, które codziennie odwiedzają podczas spacerów, zabaw i ćwiczeń. Najmłodsi uczestnicy tego przedsięwzięcia zbierali śmieci w parku, na placu zabaw oraz w najbliższym otoczeniu budynku szkoły i przedszkola. W związku z hasłem tegorocznej akcji "Nie ma śmieci są surowce" szczególną uwagę zwrócono na umiejętność oraz potrzebę segregowania odpadów.

GALERIA FOTO

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz