Przedszkole
Szkoła Podstawowa im. Polskich Noblistów

Zespół Szkół w Czaczu

Czytaj więcej...

 

Motylki i Rybki wybrały się na wycieczkę do Kościańskiego Ośrodka Kultury na serię filmów edukacyjnych.

Czytaj więcej...Czytaj więcej...O tym, że owoce są nie tylko smaczne, ale i zdrowe przekonały się dzieci z grupy "Misie".

Dzieci cały tydzień poznawały różne owoce, z których później samodzielnie wykonały zdrowe soki oraz owocowe szaszłyki. Wszystko było bardzo pyszne i wszystkie dzieci ze smakiem spożywały owocowe smakołyki.

Czytaj więcej...Z okazji Światowego Dnia Zwierząt nasze przedszkole odwiedzili wyjątkowi goście. Były to alpaki. Zwierzęta te dają się głaskać i przytulać, a sam ich wygląd wzbudza sympatię, ponieważ wyglądają jak żywe maskotki. Mają bardzo łagodne usposobienie. Są płochliwe i delikatne, zupełnie pozbawione agresji.

Każdy przedszkolak miał możliwość nakarmienia zwierzątka jego ulubionym przysmakiem - marchewką oraz z nim pospacerować. Dzieci były zachwycone tą wizytą. Z niecierpliwością czekamy na kolejne spotkania ze zwierzętami.

GALERIA FOTO

Czytaj więcej...Czytaj więcej...

 

Jesienne aktywności dzieci z grupy Motylki.

Korzystamy z pięknej pogody i świetnie się bawimy. Obchodziliśmy także Dzień Chłopaka.

Czytaj więcej...Czytaj więcej...

 

Nasze przedszkole od wielu lat uczestniczy w akcji "Sprzątanie Świata". "Żółwiki" uzbrojone w rękawice ochronne i plastikowe worki dzielnie przemierzały park, oczyszczając go ze znalezionych odpadów. Dzieci dowiedziały się również, jak dbać o przyrodę i chronić ją, by jak najdłużej korzystać z jej uroków.

Czytaj więcej...

 

W roku szkolnym 2020/2021 dzieci 5-letnie z grupy Motylki wzięły udział w Międzynarodowym Projekcie Edukacyjnym "Emocja". W ramach tego projektu zrealizowaliśmy 5 modułów: Kreatywność, Wyobraźnia, Moc Słów, Empatia oraz Odwaga.

Czytaj więcej...Czytaj więcej...22 czerwca dzieci z grupy "Tygryski" i "Żabki" wybrały się na wycieczkę do Karśnic. Pierwszy dzień lata powitaliśmy na sportowo, biorąc udział w różnych konkurencjach. Wyścigi i zabawy z piłkami wyzwalały ducha rywalizacji.

Radość, uśmiechy dzieci i głośny doping świadczyły o znakomitej zabawie. Na zakończenie dzieci otrzymały słodkie upominki.

Czytaj więcej...Czytaj więcej...16 czerwca dzieci z grupy "Misie" wybrały się na swoją pierwszą wycieczkę. Celem naszej podróży był park w Śmiglu, w którym spacerowaliśmy po ścieżce edukacyjnej, oglądaliśmy wiatraki oraz urządziliśmy sobie piknik. Dużą atrakcją była też sama jazda autobusem, gdyż wiele dzieci jeszcze nim nie jechało. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku będzie więcej wycieczek.

Czytaj więcej...SERDECZNIE ZAPRASZAMY DZIECI Z NASZEGO PRZEDSZKOLA WRAZ Z RODZICAMI DO UDZIAŁU W KONKURSIE NA „KOLOROWĄ PISANKĘ” - OGŁOSZENIE O KONKURSIE
Cele konkursu:
•    Kultywowanie tradycji związanej ze Świętami Wielkanocnymi;
•    Pogłębienie wiedzy na temat symboliki i znaczenia pisanek w tradycji ludowej;
•    Rozwijanie inwencji twórczej dzieci;
•    Zachęcanie do współpracy rodziców;
•    Umożliwienie dzieciom prezentacji własnych działań twórczych;
•    Rozwijanie wyobraźni i zdolności manualnych dzieci.
Regulamin:
•    Zadaniem uczestników jest wykonanie pracy przestrzennej- pisanki, w dowolnym rozmiarze;
•    Wykorzystanie dowolnej metody i techniki pracy;
•    Każde dziecko wykonuje jedną pisankę;
•    Podpisane prace należy przynieść do wychowawcy do 26.03.2021r.
•    Najciekawsze prace zostaną nagrodzone 29.03.2021r. i będzie je można zabrać do domu.
•    Galeria zdjęć pisanek będzie umieszczona na stronie szkoły.