Przedszkole
Szkoła Podstawowa im. Polskich Noblistów

Zespół Szkół w Czaczu

Czytaj więcej...Czytaj więcej...Motylki już wiedzą jak dbać o naszą planetę. Prowadzone działania pokazały przedszkolakom różne sposoby ochrony środowiska oraz zachęcały do troski o Ziemię.

GALERIA FOTO fot.B.Ziegler

Czytaj więcej...W grupie 4-latków przeprowadzane są eksperymenty, na które w ramach współpracy i wymiany doświadczeń zapraszane są dzieci 3-letnie. W ramach tych zajęć dzieci poznały ciecz twardą jak skała, bawiły się wyrzutnią rakiet, stworzyły wulkan oraz chemiczną pompkę do balonów. Tworzenie sytuacji edukacyjnych umożliwia dzieciom rozwijanie twórczej postawy oraz wyciąganie wniosków. Wśród najmłodszych rozbudzana jest motywacja do podejmowania i rozwiązywania innych, twórczych zadań.

GALERIA FOTO fot.J.Lewandowska

Czytaj więcej...Czytaj więcej...Wiosna to jedna z piękniejszych pór roku. Przyroda budzi się do życia, a świat staje się kolorowy. Wprowadzeniem do tematu o wiośnie było hasło "W marcu jak w garncu". Dzieci wykonały garnki, w których umieściły zjawiska atmosferyczne, stworzyły suknię dla Pani Wiosny oraz powitały ją w wielkim stylu.

W radosnym, wiosennym nastroju nadeszły święta Wielkanocne. Dzieci poznały najważniejsze zwyczaje świąteczne oraz samodzielnie, z wielkim zaangażowaniem, przygotowały upominki dla rodziców.  Wzięliśmy też udział w sesji wiosenno - wielkanocnej. Zajączek o nas nie zapomniał i przyniósł upominki, które ukrył w naszym parku.

Dziękujemy firmie Wooden Art za drewniane imienne zawieszki na koszyczek wielkanocny. Marzec był pełen wrażeń, a wiosna jest magiczna.

GALERIA FOTO fot.B.Ziegler

Czytaj więcej...Święta Wielkanocne są czasem radosnym, na który czekają zarówno dzieci, jak i dorośli. Są to święta rodzinne, pełne tradycji i zwyczajów, które chcemy przekazywać kolejnym pokoleniom.

W środę 27 marca odbyło się w przedszkolu uroczyste śniadanie wielkanocne. Dzieci były zachwycone pięknie nakrytymi  stołami i niespodzianką przygotowaną przez Panią Bogunię. Tuż po śniadaniu wszystkie grupy udały się na polankę, gdzie czekały na nich różne niespodzianki i zadania do wykonania. Po wspólnych zabawach udaliśmy się na poszukiwania wielkanocnego zajączka. To był dzień pełen wrażeń, a uśmiechy nie znikały z twarzy dzieci.

GALERIA FOTO fot.K.Wrzosek

Czytaj więcej...Czytaj więcej...W czwartek 21 marca grupa Motylków świętowała pierwszy dzień wiosny. Dzieci dowiedziały się o starym zwyczaju topienia Marzanny. Najbardziej oczekiwaną częścią dnia było wyjście na spacer, podczas którego mogliśmy pożegnać zimę i powitać wiosnę. Przedszkolaki radośnie maszerowały w wiosennym korowodzie z wiankami i wiosennymi ozdobami. Dzieci w tym dniu poznały tradycje i zwyczaje związane z powitaniem wiosny.

21 marca to nie tylko pierwszy dzień wiosny, to także Światowy Dzień Zespołu Downa, zwany także Dniem Kolorowej Skarpetki.

GALERIA FOTO fot.J.Lewandowska

Czytaj więcej...Czytaj więcej...19 marca grupa Motylki udała się na wyprawę do Filii Bibliotecznej w Czaczu, gdzie wzięliśmy udział w warsztatach wielkanocnych.

GALERIA FOTO fot.B.Ziegler

Czytaj więcej...Marzec w grupie Motylki rozpoczęliśmy odwiedzinami pani Ani - mamy Feliksa. Przygotowane przez panią Anię materiały oraz inwencja twórcza naszych przedszkolaków zaowocowała stworzeniem pięknych zakładek wiosenno - wielkanocnych.  Nasze przedszkolaki świetnie sobie z tym niełatwym zadaniem poradziły. Zajęcia przebiegły w miłej atmosferze i wprowadziły nas w wiosenny nastrój. Bardzo dziękujemy pani Ani za wspólnie spędzony czas.

GALERIA FOTO fot.B.Ziegler

Czytaj więcej...Metoda Kolorowych Dźwięków to nauka grania utworów muzycznych na podstawie kolorowych i różnorodnych figur geometrycznych.

Myszki oraz Żółwiki potrafią już zagrać proste rytmy, a nawet melodię pt. "Wlazł kotek na płotek". Dzięki instrumentowi "Kolor Piano" dzieci utrwalają kolory, kształty, nazwy figur geometrycznych. Rozwijają również koordynację wzrokowo - słuchowo - ruchową.

GALERIA FOTO fot.J.Lewandowska

Czytaj więcej...Eksperymenty to fascynujący sposób na wprowadzenie dzieci w świat nauki. Pozwalają zrozumieć podstawowe zasady w praktyczny i zabawny sposób.

W piątki nasza sala zamienia się w małe laboratorium, a dzieci w prawdziwych odkrywców. W tym dniu dzieci wykonują różne eksperymenty. Do tej pory były to: "Ciecz twarda, jak skała", "Wyrzutnia rakiet", "Wulkan". Zabawy te dostarczyły naszym przedszkolakom mnóstwo nowych przeżyć i wrażeń.

GALERIA FOTO fot.K.Wrzosek

Czytaj więcej...Wiosna to najpiękniejsza pora roku, dlatego jest wyczekiwana przez wszystkie dzieci. Przedszkolaki z grupy Misie od początku marca zajęły się przygotowaniami do zbliżającej się  wiosny. Podczas spacerów szukaliśmy jej pierwszych  oznak, wypatrywaliśmy na niebie kluczy powracających ptaków.

Odwiedziliśmy Filię Biblioteczną w Czaczu, w której pani Asia opowiedziała nam bardzo ciekawe rzeczy dotyczące bocianów. Malowaliśmy wiosenny las, a także wprowadziliśmy wiosnę do naszej sali sadząc kwiatki oraz szczypiorek.

Tak przygotowani możemy żegnać zimę i powitać wiosnę.
GALERIA FOTO fot.J.Frąckowiak