Przedszkole
Szkoła Podstawowa im. Polskich Noblistów

Zespół Szkół w Czaczu

Czytaj więcej...15 listopada przedszkolaki z Czacza brały udział w przedstawieniu pt. "Pinokio" Teatru Wrocławskiego In - Art. Widowisko pozwoliło nam przeżyć niezapomnianą przygodę w świecie marzeń. Drewniany pajacyk, który w czarodziejski sposób zamienił się w żywego chłopca ucieka w świat, gdzie nie zawsze spotykają go miłe przygody. Przedszkolaki z wielkim zaciekawieniem oglądały spektakl, a aktorów nagrodziły gromkimi brawami.
GALERIA FOTO fot.K.Wrzosek

Czytaj więcej...Za nami impreza Andrzejkowa przepełniona tańcem, magią i wróżbami. Wszystkie dzieci bardzo chętnie brały udział w zabawach. Każdy z uczestników był ciekawy co czeka go w niedługiej przyszłości. Nie zabrakło tradycyjnych wróżb z bucikami, rzucania monetą, wróżenia z księżyca oraz magicznych filiżanek. Pomiędzy wróżbami panie zapraszały wszystkich uczestników do tańca. Dzieci otrzymały wodę oraz słodki poczęstunek od Rady Rodziców. Impreza została zrealizowana przy współpracy z Radą Rodziców.  
FILM Z IMPREZY - ZAPRASZAMY DO OBEJRZENIA
Podczas realizacji imprezy wykorzystano wyposażenie zakupione dzięki udziałowi szkoły w programie Laboratoria Przyszłości, #LaboratoriaPrzyszłości i #LaboratoriaPrzyszlosci.
Autorzy zdjęć wykorzystanych w filmie: Marlena Nadobnik, Beata Ziegler, Jowita Lewandowska, Jagoda Frąckowiak, Romana Capiga

Czytaj więcej...Czytaj więcej...W dniu 25 listopada przedszkolaki z grupy Misie uczestniczyły w obchodach Światowego Dnia Pluszowego Misia. Tego dnia każde dziecko przyszło do przedszkola ze swoim małym lub dużym przyjacielem - misiem. Dziewięciu chętnych 5-latków wzięło udział w konkursie plastycznym pt. „Mój Miś. My Teddy Bear”. Zadaniem uczestników konkursu było wykonanie pracy plastycznej przedstawiającej postać ulubionego misia. Nagrodzeni i wyróżnieni laureaci otrzymali drobne upominki oraz dyplomy. fot.J.Lewandowska

Czytaj więcej...W naszym przedszkolu oprócz świąt typowych obchodzimy również święta nietypowe. Święta te są doskonałą inspiracją do zabaw i aktywności. W ostatnim czasie były to m.in. Dzień Dyni, Dzień Postaci z Bajek, Dzień Zdrowego Śniadania, Dzień Życzliwości i Pozdrowień, Dzień Misia. Dzień Jeża spędziliśmy w bibliotece publicznej. Byliśmy również na wycieczce w Kościańskim Ośrodku Kultury na przedstawieniu "Pinokio" oraz wzięliśmy udział w andrzejkach.

GALERIA FOTO fot.B.Ziegler

Czytaj więcej...Z okazji Narodowego Święta Niepodległości przygotowaliśmy występ, w którym zaprezentowaliśmy piosenki, wiersze oraz tańce patriotyczne. O godzinie 11.11 przystąpiliśmy do akcji "Szkoła do Hymnu". Tego dnia zajadaliśmy się pysznymi rogalami marcińskimi przygotowanymi przez Marcina i jego mamę. Konkurs Piosenki Patriotycznej zorganizowany w naszej grupie wygrała Lenka Pintal prezentując "Przybyli ułani pod okienko". Gratulujemy wszystkim uczestnikom. Motylki.

GALERIA FOTO fot.B.Ziegler

Czytaj więcej...Karina Dekiert z grupy 5,6-latków Tygryski wzięła udział w konkursie plastyczno-literackim organizowanym przed Nadleśnictwo Kościan "Kto to taki? Leśne ptaki”. Celem konkursu było m.in. zwrócenie uwagi na różnorodność gatunków ptaków żyjących na terenach leśnych Polski, ich biologię i ekologię. Na konkurs wpłynęło 507 prac plastycznych.

Wśród przedszkolaków z całego powiatu Karina zdobyła II miejsce. Serdecznie gratulujemy! fot. Rozalia Dekiert

Czytaj więcej...Dnia 8 listopada grupę przedszkolną Misie odwiedziła pani Alicja Szklarska (mama Leszka), aby podzielić się z dziećmi swoją pasją kulinarną oraz przybliżyć wszystkim pochodzenie nazwy "rogal świętomarciński". Według legendy rogal kształtem miał przypominać podkowę zgubioną przez konia św. Marcina i był rozdawany biednym po mszy 11 listopada.

W stołówce przedszkolnej odbywały się wszystkie etapy wyrabiania ciasta - przesiewanie mąki, "garowanie" drożdży, wałkowanie, lepienie rogali. Następnie w kuchni nastąpiło wypiekanie rogali. Były pyszne! Dziękujemy serdecznie za niesamowity poranek.

GALERIA FOTO fot.M.Nadobnik

Czytaj więcej...Czytaj więcej...„Bo to nasz kraj; nasza Ojczyzna

Językiem mym – piękna polszczyzna”


W grupie Tygrysków 10 listopada obchodziliśmy Narodowe Święto Niepodległości. Przedszkolaki wykonały na tę uroczystość kotyliony w barwach ojczystych oraz flagi. Dzieci tego dnia przyszły w odświętnych strojach. W ramach programu "Pójdę do szkoły - będę uczniem” zaprosiliśmy klasę Ia, aby zaprezentować przed kolegami i koleżankami krótki występ składający się z piosenek patriotycznych.  O godzinie 11.11 wyszliśmy na boisko i wzięliśmy udział w akcji "Szkoła do Hymnu”. fot.B.Ziegler

Czytaj więcej...Uczniowie klasy 1a udowodnili, że zdrowe śniadanie może być bardzo różnorodne.

Z ogórków, sałaty, szynki, rzodkiewek, szczypiorku i wielu innych bogatych w witaminy składników wyczarowali m.in. sowę, psa, kota, a nawet kosmitę.  Nie dość, że kanapki wyglądały przepięknie, to smakowały wyśmienicie. fot.M.Biegańska

Czytaj więcej...Uczniowie klasy 1a dołączyli do obchodów Międzynarodowego Dnia Postaci z Bajek, które w tym roku przypadło w sobotę 5 listopada. Ustanowiono je w rocznicę urodzin Walta Disneya (1901-1966), jednego z najpopularniejszych autorów animowanych bajek dla dzieci.

To sympatyczne święto było doskonałą okazją do tego, by wcielić się w jednego z fantastycznych bohaterów i zachęcić uczniów do rozwijania swoich zainteresowań czytelniczych. Czy rozpoznajecie bajkowe postaci, w które wcielili się pierwszoklasiści? fot.M.Biegańska