Przedszkole
Szkoła Podstawowa im. Polskich Noblistów

Zespół Szkół w Czaczu

Czytaj więcej...Czytaj więcej...Czytaj więcej...Uczennica klasy 3a Lena Adamczak odnosi ogromne sukcesy w tenisie stołowym. W ostatnim czasie zdobyła 2 miejsce w III Grand Prix Wielkopolski Żaczek, 1 miejsce w V Memoriale Kazimierza Maślaka w Czaczu oraz zakwalifikowała się do Mistrzostw Polski, które odbędą się w Gliwicach 3 czerwca. Serdecznie gratulujemy oraz życzymy dalszych sukcesów! fot.P.Rychel-Samoląg

Czytaj więcej...W IV Konkursie Historycznym "Ziemia Śmigielska w czasie Powstania Wielkopolskiego", który odbył się pod honorowym patronatem Przewodniczącego Rady Miejskiej Śmigla,  Małgorzata Marcinkowska drugi rok z rzędu zdobyła pierwsze miejsce, a Bartosz Wojciechowski drugie. Ich wiedza na temat powstania wielkopolskiego jest imponująca. Wielkie gratulacje. Wśród wyróżnionych uczestników był również Artur Łapszyn.

Czytaj więcej...Czytaj więcej...Czytaj więcej...Bartosz Wojciechowski oraz Mateusz Skrzypczak reprezentowali okręg leszczyński w konkursie sprawdzającym wiedzę z zakresu kompetencji obywatelskich.

W eliminacjach rejonowych wykazali się ogromną wiedzą dotyczącą samorządu terytorialnego. Wielkie gratulacje za sukces i dużą wiedzę. Organizatorem konkursu było Centrum Wsparcia Rzemiosła, Kształcenia Dualnego i Zawodowego w Poznaniu. W etapie szkolnym uczestniczyły jeszcze: Jagoda Szymańska, Zuzanna Koźlik i Małgorzata Marcinkowska. fot.M.Adamczak

W realizacji zadań wykorzystaliśmy wyposażenie zakupione dzięki udziałowi szkoły w programie Laboratoria Przyszłości, #LaboratoriaPrzyszłości i #LaboratoriaPrzyszłosci.

Czytaj więcej...Mateusz i Jagoda wzięli udział  w konkursie organizowanym przez Centrum Wsparcia Rzemiosła, Kształcenia Dualnego i Zawodowego w Lesznie. Celem konkursu było przygotowanie pracy pod tytułem „Zakładam firmę w branży ekologicznej” edycja 2022. Uczestnicy musieli wykazać się myśleniem proekologicznym oraz zwrócić uwagę na kompetencje. Mateusz zajął się tematem związanym z segregacją śmieci, natomiast Jagoda założyła ekologiczną  firmę turystyczną sprzedającą wyjazdy zagraniczne. Dzięki swym działaniom zaprezentowanym w pracy Mateusz został laureatem, a praca Jagody została wyróżniona. Jeszcze raz gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Link do wyników konkursu:

Wyniki konkursu „Zakładam firmę w branży ekologicznej” edycja 2022 | CWRKDiZ Leszno

fot.M.Adamczak W realizacji zadań wykorzystaliśmy wyposażenie zakupione dzięki udziałowi szkoły w programie Laboratoria Przyszłości, #LaboratoriaPrzyszłości i #LaboratoriaPrzyszłosci.

 

Czytaj więcej...Pani Milena Jagodzińska została wyróżniona i nagrodzona podczas gali podsumowującej konkurs "Wielkopolski Nauczyciel Roku".

Konkurs jest organizowany co roku przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego. Nagradzani są nauczyciele cechujący się entuzjazmem i pasją w pracy, wysoką jakością nauczania, współpracą ze środowiskiem lokalnym, którzy swoją postawą i pracą mobilizują innych do działania, posiadający szczególne osiągnięcia dydaktyczne i wychowawcze, czynnie zaangażowani w rozwój szkoły.

Pani Milena jest jedyną nagrodzoną przedstawicielką nauczycieli naszego regionu. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w pracy!

źródło fot. https://www.umww.pl/poznalismy-najlepsze-szkoly-i-najlepszych-nauczycieli-w-wielkopolsce

Miło mi poinformować, że uczennice klasy IIIa znalazły się na podium Powiatowego Konkursu Plastycznego pt. "Kosz pełen zdrowia", organizowanego przez Zespół Szkół w Krzywiniu. Celem konkursu było propagowanie idei zdrowego stylu życia oraz wzmocnienie zaangażowania uczniów w dążenie do utrzymania swojego zdrowia na najwyższym poziomie.
I miejsce w kategorii klas trzecich zajęła Agata Jagodzińska, a miejsce III Natalia Starkbauer. Serdecznie gratulujemy! fot.M.Biegańska

Czytaj więcej...Czytaj więcej...Czytaj więcej...

 

Czytaj więcej...Agata Wawrzynowska reprezentowała naszą szkołę podczas Powiatowego Konkursu Ortograficznego Języka Angielskiego i zdobyła wyróżnienie. Uczennica konkurowała w kategorii klas V zapisując ze słuchu wyrazy w języku angielskim, a następnie wyjaśniając ich znaczenie po polsku. Gratulacje!

GALERIA FOTO fot.K.Wawrzynowska

Czytaj więcej...Czytaj więcej...

 

Dnia 11 kwietnia w naszej szkole odbył się etap finałowy XXII Gminnego Konkursu Ortograficznego pod patronatem Burmistrza Śmigla. Uczniowie z pięciu szkół naszej gminy rywalizowali o tytuł „Mistrza Ortografii”.

 

Zmagania z niełatwymi regułami ortograficznymi oraz zasadami interpunkcyjnymi stoczono w dwóch kategoriach wiekowych: klasy IV – VI oraz klasy VII – VIII.  
A oto laureaci konkursu:

KLASY IV – VI:
I miejsce Maria Skrzypczak, Szkoła Podstawowa  w Śmiglu
II miejsce Nikodem Gbiorczyk, Zespół Szkół w Czaczu
III miejsce Filip Kałucki, Szkoła Podstawowa w Starej Przysiece Drugiej
KLASY VII – VIII:
I miejsce Zofia Schoepe, Zespół Szkół w Starym Bojanowie
II miejsce Anna Stróżyńska, Szkoła Podstawowa w Starej Przysiece Drugiej
III miejsce Igor Hojan, Zespół Szkół w Starym Bojanowie
Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom!

Czytaj więcej...Czytaj więcej...6 kwietnia 2022 r w Zespole Szkół im. Powstańców Wielkopolskich w Starym Bojanowie odbył się III Gminny Konkurs „Ziemia Śmigielska w czasie Powstania Wielkopolskiego”. Patronat nad konkursem objął Przewodniczący Rady Miejskiej Śmigla. Celem konkursu było upowszechnianie i popularyzowanie wiedzy o powstaniu wielkopolskim oraz przybliżenie udziału mieszkańców ziemi śmigielskiej w walkach powstańczych. Kolejna edycja tego konkursu okazała się sukcesem uczniów naszej szkoły.


I miejsce Małgorzata Marcinkowska VIIa
II miejsce Bartosz Wojciechowski VIIb
III miejsce Artur Łapszyn VIIb

GALERIA FOTO

W czwartek 31 marca w naszej szkole odbył się II Gminny Konkurs Matematyczny pod patronatem Przewodniczącego Rady Miejskiej Śmigla "Zostań mistrzem matematyki". Celem konkursu było popularyzowanie matematyki i rozwijanie zainteresowań matematycznych. Konkurs odbył się w dwóch kategoriach wiekowych: klas IV-VI oraz klas VII-VIII. W tym dniu do naszej szkoły przyjechali Szkolni Mistrzowie Matematyki szkół naszej gminy.

W poniedziałek 4 kwietnia zwycięzcy spotkali się ponownie, aby odebrać nagrody z rąk Przewodniczącego Rady Miejskiej Śmigla Pana Wiesława Kasperskiego.
Kategoria IV-VI
1 miejsce Gabriela Domagała, Zespół Szkół w Czaczu
2 miejsce Mikołaj Psiuk, Szkoła Podstawowa im. Konstytucji 3 Maja w Śmiglu
3 miejsce Tomasz Kurpisz, Zespół Szkół w Starym Bojanowie
Kategoria VII-VIII
1 miejsce Lena Domagała, Szkoła Podstawowa im. Konstytucji 3 Maja w Śmiglu
2 miejsce Wiktor Skrzypczak, Szkoła Podstawowa im. Konstytucji 3 Maja w Śmiglu
3 miejsce Jakub Jóźwiak, Szkoła Podstawowa w Starej Przysiece Drugiej
Serdecznie wszystkim gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

GALERIA FOTO

Czytaj więcej...Czytaj więcej...Czytaj więcej...

Czytaj więcej...Dnia 17 grudnia 2021 roku uczniowie klas piątych Kamila Jaworska oraz Marcel Kobus uczestniczyli w uroczystym wręczeniu nagród gminnego konkursu na pracę multimedialną pod hasłem: „Gdzie szukać pomocy, gdy w rodzinie dochodzi do przemocy”. Celem konkursu było przygotowanie pracy multimedialnej w formie PDF - zakładki na stronę internetową Ośrodka Pomocy Społecznej w Śmiglu, nawiązującej do hasła przewodniego konkursu.
Marcel Kobus zajął 3 miejsce, natomiast praca Kamili Jaworskiej została wyróżniona. 

Serdecznie gratulujemy.

Dnia 13 czerwca 2019 roku drużyna uczniów z klasy 2a w składzie: Gabriela Domagała, Władysław Jóźwiak oraz Szymon Frąckowiak wywalczyła II miejsce w Gminnym Konkursie "English is easy" zorganizowanym po raz drugi przez Zespół Szkół w Starym Bojanowie. Na szczególne uznanie zasługuje fakt, iż nasi uczniowie musieli zmierzyć się ze starszymi o rok zawodnikami, co na tym etapie rozwoju umiejętności językowych jest niesamowitym wyzwaniem. Składam wielkie podziękowanie językowcom za możliwość pokazania talentów moich uczniów w kalamburach, zagadkach wiedzowych, śpiewie, literowaniu i wymowie łamańców językowych oraz wymianę doświadczeń podczas obrad jury. Z kolei dzieciom uczęszczającym na kółko języka angielskiego dziękuję za przygotowanie plakatu, który zaprezentował się pięknie! Życzymy zdobycia podium za rok oraz dalszych sukcesów na drodze ku rozwijaniu pasji operowania językiem obcym!

Czytaj więcej...27 marca br. w Zespole Szkół w Starym Bojanowie odbył się XIX Gminny Konkurs Ortograficzny „Zostań Mistrzem Ortografii” pod patronatem Burmistrz Śmigla. Naszą szkołę,  w dwóch kategoriach wiekowych, reprezentowało sześcioro uczniów.

Uczniowie klas IV – VI „łamali sobie głowę” nad niełatwym dyktandem o historii konkursu ortograficznego. Natomiast starsi koledzy zmierzyli się z tekstem o potrzebie nauki.  Chociaż wszyscy uczniowie naszej szkoły zaprezentowali się bardzo dobrze, to jedynie Aleksandra Wojciechowska z klasy VI b, znalazła się na podium i zajęła II miejsce w młodszej kategorii. Jesteśmy z niej dumni i serdecznie gratulujemy!

Czytaj więcej...Czytaj więcej...W dniu 26 lutego 2019 roku uczennice klasy Vb: Martyna Hartlieb oraz Martyna Korzeniewska oraz uczeń klasy VIb Jędrzej Han uczestniczyli w powiatowym konkursie języka angielskiego 'How do you spell it?' Musieli zmierzyć się w swoich kategoriach wiekowych ze znajomością języka angielskiego, a w szczególności z umiejętnością poprawnego zapisu wielu słówek i zwrotów. W dodatku uczniowie klas VI musieli również rywalizować w części ustnej. Największym sukcesem spośród uczestników konkursu z naszej szkoły pochwalić się może Jędrzej Han, który zasłużył na wyróżnienie w konkursie i znalazł się w pierwszej szóstce najlepszych uczestników w zmaganiach powiatowych. Serdecznie gratulujemy Jędrzejowi i życzymy wytrwałości w nauce języka angielskiego i dalszych sukcesów.

Kościańska Rada Honorowych Krwiodawców podsumowała 36. Konkurs dla Krwiodawców. Podczas poniedziałkowego uroczystego spotkania podsumowano i wręczono medale za zasługi w rozwoju honorowego krwiodawstwa. Podsumowano również 7. Konkurs Rysunkowy. Jury w kategorii klas IV - VI nagrodziło uczennicę z klasy VIa - Patrycję Błaszkowską i przyznało jej II miejsce. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Multithumb found errors on this page:

There was a problem loading image 'images/joomgallery/originals/konferencja_upowszechniajca_sus_605/konferencja_upowszechniajca_sus_3_20180523_1132104582.jpg'
There was a problem loading image 'images/joomgallery/originals/konferencja_upowszechniajca_sus_605/konferencja_upowszechniajca_sus_3_20180523_1132104582.jpg'

Czytaj więcej...11 maja 2018 r. w Szkole Podstawowej im. Polskich Noblistów w Czaczu odbyła się konferencja, której współorganizatorem było Centrum Edukacji Obywatelskiej w Warszawie. Konferencja była konsekwencją  udziału w programie „Szkoła Ucząca Się”, w którym Szkoła Podstawowa w Czaczu uczestniczy od 2003 roku. Podczas wspomnianej konferencji przedstawicielka Centrum Edukacji Obywatelskiej złożyła na ręce dyrektor Marii Szudry gratulacje oraz wręczyła certyfikat „Lider Szkół Uczących Się”.

GALERIA FOTO

Czytaj więcej...

9 marca troje uczniów klas III – Zuzanna Koźlik, Maja Stachowska i Bartosz Wojciechowski, uczestniczyło w Powiatowym Konkursie Ortograficznym o „Złote Pióro Mistrza Ortografii” w Kościanie. W konkursie wzięło udział 44 uczniów klas III z powiatu kościańskiego. Zuzanna Koźlik wróciła z konkursu z wyróżnieniem. Serdecznie gratulujemy Zuzi.

Dnia 8 marca 2018 roku Karolina Jankowska, Małgorzata Kobus i Paweł Ratajczak reprezentowali naszą szkołę w Powiatowym Konkursie Matematycznym dla uczniów klas VI "Jestem mistrzem matematyki". Organizatorem matematycznych zmagań, w których udział wzięli przedstawiciele 15 szkół powiatu kościańskiego, była Szkoła Podstawowa nr 1 w Kościanie. O tytuł Mistrza ubiegało się 43 uczniów. W gronie nagrodzonych znalazła się Małgorzata Kobus, która zajęła IV miejsce. Gratulujemy!

 

Dnia 8 marca odbyło się ogłoszenie wyników konkursu na plakat pt. „Bezpieczeństwo podczas ferii zimowych”. W czasie apelu porządkowego Pani Dyrektor wraz z Panem Dzielnicowym Młynarkiem wręczyli zwycięzcom nagrody – dyplom oraz chusteczki odblaskowe.
A oto nasi zwycięzcy:
kat. I – III szkoła podstawowa – I miejsce kl. 3a sp, II miejsce kl. 3b sp
kat. IV – VI – I miejsce kl. 6b, II miejsce kl. 4b, III miejsce kl. 5a
kat. VII i gimnazjum – I miejsce kl. 7, II miejsce kl. 3ag, III miejsce kl. 3bg

GALERIA FOTO

Czytaj więcej...

 

W dniu 24.02.2017 roku w sali sesyjnej Urzędu Miasta w Śmiglu odbyło się podsumowanie konkursu zorganizowanego przez Zespół Interdyscyplinarny ds.Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie. Konkurs nosił nazwę Zareaguj – nie bądź obojętny na przemoc wobec osób starszych. Nasi uczniowie: Wiktoria Krzyślak, Kamil Kobiałka i Kacper Żurek otrzymali wyróżnienie za swój film. Gratulacje!

Czytaj więcej...Katarzyna Nowak została laureatką wojewódzkiego etapu konkursu, który jest realizowany w ramach Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego Utracone dziedzictwo – losy polskich ziemian w wieku XX.  Kasia zajęła I miejsce i dostała się do finału ogólnopolskiego, który odbędzie się 10 czerwca 2016r w Krakowie. Będzie reprezentować województwo wielkopolskie i lubuskie.  Katarzyna napisał pracę pisemną pt. „Utracone dziedzictwo - wartości zachowane”, poświęconą rodzinie Żółtowskich z linii Czackiej.  Na 19 stronach swej pracy  przedstawiła historię rodziny widzianej oczami Michała Żółtowskiego.  Zwróciła uwagę na system wartości panujący w rodzinach ziemiańskich, które można scharakteryzować kilkoma słowami: Rodzina-Honor- Religia-Tradycja-Ojczyzna. Powodzenia w Krakowie!