Przedszkole
Szkoła Podstawowa im. Polskich Noblistów

Zespół Szkół w Czaczu

Czytaj więcej...Pani Milena Jagodzińska została wyróżniona i nagrodzona podczas gali podsumowującej konkurs "Wielkopolski Nauczyciel Roku".

Konkurs jest organizowany co roku przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego. Nagradzani są nauczyciele cechujący się entuzjazmem i pasją w pracy, wysoką jakością nauczania, współpracą ze środowiskiem lokalnym, którzy swoją postawą i pracą mobilizują innych do działania, posiadający szczególne osiągnięcia dydaktyczne i wychowawcze, czynnie zaangażowani w rozwój szkoły.

Pani Milena jest jedyną nagrodzoną przedstawicielką nauczycieli naszego regionu. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w pracy!

źródło fot. https://www.umww.pl/poznalismy-najlepsze-szkoly-i-najlepszych-nauczycieli-w-wielkopolsce

Miło mi poinformować, że uczennice klasy IIIa znalazły się na podium Powiatowego Konkursu Plastycznego pt. "Kosz pełen zdrowia", organizowanego przez Zespół Szkół w Krzywiniu. Celem konkursu było propagowanie idei zdrowego stylu życia oraz wzmocnienie zaangażowania uczniów w dążenie do utrzymania swojego zdrowia na najwyższym poziomie.
I miejsce w kategorii klas trzecich zajęła Agata Jagodzińska, a miejsce III Natalia Starkbauer. Serdecznie gratulujemy! fot.M.Biegańska

Czytaj więcej...Czytaj więcej...Czytaj więcej...

 

Czytaj więcej...Agata Wawrzynowska reprezentowała naszą szkołę podczas Powiatowego Konkursu Ortograficznego Języka Angielskiego i zdobyła wyróżnienie. Uczennica konkurowała w kategorii klas V zapisując ze słuchu wyrazy w języku angielskim, a następnie wyjaśniając ich znaczenie po polsku. Gratulacje!

GALERIA FOTO fot.K.Wawrzynowska

Czytaj więcej...Czytaj więcej...

 

Dnia 11 kwietnia w naszej szkole odbył się etap finałowy XXII Gminnego Konkursu Ortograficznego pod patronatem Burmistrza Śmigla. Uczniowie z pięciu szkół naszej gminy rywalizowali o tytuł „Mistrza Ortografii”.

 

Zmagania z niełatwymi regułami ortograficznymi oraz zasadami interpunkcyjnymi stoczono w dwóch kategoriach wiekowych: klasy IV – VI oraz klasy VII – VIII.  
A oto laureaci konkursu:

KLASY IV – VI:
I miejsce Maria Skrzypczak, Szkoła Podstawowa  w Śmiglu
II miejsce Nikodem Gbiorczyk, Zespół Szkół w Czaczu
III miejsce Filip Kałucki, Szkoła Podstawowa w Starej Przysiece Drugiej
KLASY VII – VIII:
I miejsce Zofia Schoepe, Zespół Szkół w Starym Bojanowie
II miejsce Anna Stróżyńska, Szkoła Podstawowa w Starej Przysiece Drugiej
III miejsce Igor Hojan, Zespół Szkół w Starym Bojanowie
Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom!

Czytaj więcej...Czytaj więcej...6 kwietnia 2022 r w Zespole Szkół im. Powstańców Wielkopolskich w Starym Bojanowie odbył się III Gminny Konkurs „Ziemia Śmigielska w czasie Powstania Wielkopolskiego”. Patronat nad konkursem objął Przewodniczący Rady Miejskiej Śmigla. Celem konkursu było upowszechnianie i popularyzowanie wiedzy o powstaniu wielkopolskim oraz przybliżenie udziału mieszkańców ziemi śmigielskiej w walkach powstańczych. Kolejna edycja tego konkursu okazała się sukcesem uczniów naszej szkoły.


I miejsce Małgorzata Marcinkowska VIIa
II miejsce Bartosz Wojciechowski VIIb
III miejsce Artur Łapszyn VIIb

GALERIA FOTO

W czwartek 31 marca w naszej szkole odbył się II Gminny Konkurs Matematyczny pod patronatem Przewodniczącego Rady Miejskiej Śmigla "Zostań mistrzem matematyki". Celem konkursu było popularyzowanie matematyki i rozwijanie zainteresowań matematycznych. Konkurs odbył się w dwóch kategoriach wiekowych: klas IV-VI oraz klas VII-VIII. W tym dniu do naszej szkoły przyjechali Szkolni Mistrzowie Matematyki szkół naszej gminy.

W poniedziałek 4 kwietnia zwycięzcy spotkali się ponownie, aby odebrać nagrody z rąk Przewodniczącego Rady Miejskiej Śmigla Pana Wiesława Kasperskiego.
Kategoria IV-VI
1 miejsce Gabriela Domagała, Zespół Szkół w Czaczu
2 miejsce Mikołaj Psiuk, Szkoła Podstawowa im. Konstytucji 3 Maja w Śmiglu
3 miejsce Tomasz Kurpisz, Zespół Szkół w Starym Bojanowie
Kategoria VII-VIII
1 miejsce Lena Domagała, Szkoła Podstawowa im. Konstytucji 3 Maja w Śmiglu
2 miejsce Wiktor Skrzypczak, Szkoła Podstawowa im. Konstytucji 3 Maja w Śmiglu
3 miejsce Jakub Jóźwiak, Szkoła Podstawowa w Starej Przysiece Drugiej
Serdecznie wszystkim gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

GALERIA FOTO

Czytaj więcej...Czytaj więcej...Czytaj więcej...

Czytaj więcej...Dnia 17 grudnia 2021 roku uczniowie klas piątych Kamila Jaworska oraz Marcel Kobus uczestniczyli w uroczystym wręczeniu nagród gminnego konkursu na pracę multimedialną pod hasłem: „Gdzie szukać pomocy, gdy w rodzinie dochodzi do przemocy”. Celem konkursu było przygotowanie pracy multimedialnej w formie PDF - zakładki na stronę internetową Ośrodka Pomocy Społecznej w Śmiglu, nawiązującej do hasła przewodniego konkursu.
Marcel Kobus zajął 3 miejsce, natomiast praca Kamili Jaworskiej została wyróżniona. 

Serdecznie gratulujemy.

Dnia 13 czerwca 2019 roku drużyna uczniów z klasy 2a w składzie: Gabriela Domagała, Władysław Jóźwiak oraz Szymon Frąckowiak wywalczyła II miejsce w Gminnym Konkursie "English is easy" zorganizowanym po raz drugi przez Zespół Szkół w Starym Bojanowie. Na szczególne uznanie zasługuje fakt, iż nasi uczniowie musieli zmierzyć się ze starszymi o rok zawodnikami, co na tym etapie rozwoju umiejętności językowych jest niesamowitym wyzwaniem. Składam wielkie podziękowanie językowcom za możliwość pokazania talentów moich uczniów w kalamburach, zagadkach wiedzowych, śpiewie, literowaniu i wymowie łamańców językowych oraz wymianę doświadczeń podczas obrad jury. Z kolei dzieciom uczęszczającym na kółko języka angielskiego dziękuję za przygotowanie plakatu, który zaprezentował się pięknie! Życzymy zdobycia podium za rok oraz dalszych sukcesów na drodze ku rozwijaniu pasji operowania językiem obcym!

Czytaj więcej...27 marca br. w Zespole Szkół w Starym Bojanowie odbył się XIX Gminny Konkurs Ortograficzny „Zostań Mistrzem Ortografii” pod patronatem Burmistrz Śmigla. Naszą szkołę,  w dwóch kategoriach wiekowych, reprezentowało sześcioro uczniów.

Uczniowie klas IV – VI „łamali sobie głowę” nad niełatwym dyktandem o historii konkursu ortograficznego. Natomiast starsi koledzy zmierzyli się z tekstem o potrzebie nauki.  Chociaż wszyscy uczniowie naszej szkoły zaprezentowali się bardzo dobrze, to jedynie Aleksandra Wojciechowska z klasy VI b, znalazła się na podium i zajęła II miejsce w młodszej kategorii. Jesteśmy z niej dumni i serdecznie gratulujemy!

Czytaj więcej...Czytaj więcej...W dniu 26 lutego 2019 roku uczennice klasy Vb: Martyna Hartlieb oraz Martyna Korzeniewska oraz uczeń klasy VIb Jędrzej Han uczestniczyli w powiatowym konkursie języka angielskiego 'How do you spell it?' Musieli zmierzyć się w swoich kategoriach wiekowych ze znajomością języka angielskiego, a w szczególności z umiejętnością poprawnego zapisu wielu słówek i zwrotów. W dodatku uczniowie klas VI musieli również rywalizować w części ustnej. Największym sukcesem spośród uczestników konkursu z naszej szkoły pochwalić się może Jędrzej Han, który zasłużył na wyróżnienie w konkursie i znalazł się w pierwszej szóstce najlepszych uczestników w zmaganiach powiatowych. Serdecznie gratulujemy Jędrzejowi i życzymy wytrwałości w nauce języka angielskiego i dalszych sukcesów.

Kościańska Rada Honorowych Krwiodawców podsumowała 36. Konkurs dla Krwiodawców. Podczas poniedziałkowego uroczystego spotkania podsumowano i wręczono medale za zasługi w rozwoju honorowego krwiodawstwa. Podsumowano również 7. Konkurs Rysunkowy. Jury w kategorii klas IV - VI nagrodziło uczennicę z klasy VIa - Patrycję Błaszkowską i przyznało jej II miejsce. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Multithumb found errors on this page:

There was a problem loading image 'images/joomgallery/originals/konferencja_upowszechniajca_sus_605/konferencja_upowszechniajca_sus_3_20180523_1132104582.jpg'
There was a problem loading image 'images/joomgallery/originals/konferencja_upowszechniajca_sus_605/konferencja_upowszechniajca_sus_3_20180523_1132104582.jpg'

Czytaj więcej...11 maja 2018 r. w Szkole Podstawowej im. Polskich Noblistów w Czaczu odbyła się konferencja, której współorganizatorem było Centrum Edukacji Obywatelskiej w Warszawie. Konferencja była konsekwencją  udziału w programie „Szkoła Ucząca Się”, w którym Szkoła Podstawowa w Czaczu uczestniczy od 2003 roku. Podczas wspomnianej konferencji przedstawicielka Centrum Edukacji Obywatelskiej złożyła na ręce dyrektor Marii Szudry gratulacje oraz wręczyła certyfikat „Lider Szkół Uczących Się”.

GALERIA FOTO

Czytaj więcej...

9 marca troje uczniów klas III – Zuzanna Koźlik, Maja Stachowska i Bartosz Wojciechowski, uczestniczyło w Powiatowym Konkursie Ortograficznym o „Złote Pióro Mistrza Ortografii” w Kościanie. W konkursie wzięło udział 44 uczniów klas III z powiatu kościańskiego. Zuzanna Koźlik wróciła z konkursu z wyróżnieniem. Serdecznie gratulujemy Zuzi.

Dnia 8 marca 2018 roku Karolina Jankowska, Małgorzata Kobus i Paweł Ratajczak reprezentowali naszą szkołę w Powiatowym Konkursie Matematycznym dla uczniów klas VI "Jestem mistrzem matematyki". Organizatorem matematycznych zmagań, w których udział wzięli przedstawiciele 15 szkół powiatu kościańskiego, była Szkoła Podstawowa nr 1 w Kościanie. O tytuł Mistrza ubiegało się 43 uczniów. W gronie nagrodzonych znalazła się Małgorzata Kobus, która zajęła IV miejsce. Gratulujemy!

 

Dnia 8 marca odbyło się ogłoszenie wyników konkursu na plakat pt. „Bezpieczeństwo podczas ferii zimowych”. W czasie apelu porządkowego Pani Dyrektor wraz z Panem Dzielnicowym Młynarkiem wręczyli zwycięzcom nagrody – dyplom oraz chusteczki odblaskowe.
A oto nasi zwycięzcy:
kat. I – III szkoła podstawowa – I miejsce kl. 3a sp, II miejsce kl. 3b sp
kat. IV – VI – I miejsce kl. 6b, II miejsce kl. 4b, III miejsce kl. 5a
kat. VII i gimnazjum – I miejsce kl. 7, II miejsce kl. 3ag, III miejsce kl. 3bg

GALERIA FOTO

Czytaj więcej...

 

W dniu 24.02.2017 roku w sali sesyjnej Urzędu Miasta w Śmiglu odbyło się podsumowanie konkursu zorganizowanego przez Zespół Interdyscyplinarny ds.Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie. Konkurs nosił nazwę Zareaguj – nie bądź obojętny na przemoc wobec osób starszych. Nasi uczniowie: Wiktoria Krzyślak, Kamil Kobiałka i Kacper Żurek otrzymali wyróżnienie za swój film. Gratulacje!

Czytaj więcej...Katarzyna Nowak została laureatką wojewódzkiego etapu konkursu, który jest realizowany w ramach Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego Utracone dziedzictwo – losy polskich ziemian w wieku XX.  Kasia zajęła I miejsce i dostała się do finału ogólnopolskiego, który odbędzie się 10 czerwca 2016r w Krakowie. Będzie reprezentować województwo wielkopolskie i lubuskie.  Katarzyna napisał pracę pisemną pt. „Utracone dziedzictwo - wartości zachowane”, poświęconą rodzinie Żółtowskich z linii Czackiej.  Na 19 stronach swej pracy  przedstawiła historię rodziny widzianej oczami Michała Żółtowskiego.  Zwróciła uwagę na system wartości panujący w rodzinach ziemiańskich, które można scharakteryzować kilkoma słowami: Rodzina-Honor- Religia-Tradycja-Ojczyzna. Powodzenia w Krakowie!

Niedawno  uczniowie, którzy wykazywali swoje umiejętności plastyczne oraz zaangażowanie, mogli poszczycić się sukcesami. W dniu 1 grudnia został rozstrzygnięty  konkurs plastyczny na plakat pod hasłem: „Bądźmy zdrowi” w ramach realizacji Projektu „Bądźmy zdrowi- wiemy, więc działamy”. Konkurs skierowany był do uczniów szkół gimnazjalnych. III miejsce przypadło pracy Sary Drozdek.

Natomiast w dniu 9 grudnia kilkuset uczestników wzięło udział w powiatowym konkursie na najpiękniejszą szopkę bożonarodzeniową. Z naszej szkoły w konkursie wzięło udział 25 prac. Wśród wyróżnionych znaleźli się: Amelia Retta, Małgorzata Marcinkowska ,Patrycja Błaszkowska, Jolanta Donaj, Mateusz Kaźmierczak, Mariusz Frąckowiak, Mateusz Frąckowiak,  Julia Andrzejewska. Natomiast  Weronika Buśko zdobyła zaszczytne II miejsce.

Ponadto szkoła przystąpiła do programu „Wzorowa Łazienka”. W programie  2 edycji wzięło udział 1196 szkół z całej Polski. My znaleźliśmy się na 694 miejscu. Konkurs polegał na codziennym oddawaniu głosów na prace plastyczne danej szkoły.
Dziękujemy za udział i życzymy dalszych sukcesów.

Zapisz

W dniu 21 maja 215 roku odbył się jak ,każdego roku, Gminny Konkurs Ortograficzny dla uczniów klas drugich i trzecich szkoły podstawowej o nagrodę Burmistrza Śmigla. Organizatorem w tym roku był Zespół Szkół w Bronikowie. Do placówki przyjechali najlepsi uczniowie z klas drugich i trzecich z całej naszej gminy. Wszyscy uczestnicy konkursu klas drugich  pisali dyktando z wieloma trudnościami. Uczniowie klas trzecich pisali tekst jeszcze trudniejszy.

Czytaj więcej...

W marcu 2015 roku uczniowie klas IV – VI szkoły podstawowej uczestniczyli w ogólnopolskim konkursie organizowanym przez Fundację na Rzecz Zrównoważonego Rozwoju z siedzibą w Warszawie. Zadanie polegało na przygotowaniu pracy rysunkowej pt. "Jak właściwie postępować z zużytymi bateriami". Następnie 30 marca odbył się happening, gdzie uczniowie zaprezentowali hasła propagujące właściwe postępowanie z bateriami. Uczniowie wykonali 45 prac. Prace następujących uczniów zostały wysłane na konkurs:

Czytaj więcej...

12 maja odbyły się w Mistrzostwa Gminy Śmigiel w Grach i Zabawach klas I-III. Mistrzostwa odbyły się w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej w Śmiglu. Z naszej szkoły wzięły w nich udział klasy: Ia, IIb i IIIa. Klasy te  zostały zakwalifikowane do udziału w mistrzostwach w ramach rozgrywek międzyklasowych. W rozgrywkach uczestniczyło pięć szkół z naszej gminy. Po bardzo zaciętej walce wszystkie drużyny naszej szkoły wróciły z medalami. Klasa Ia zajęła III miejsce, klasa IIb również otrzymała brązowe medale. Klasa IIIa wygrała mistrzostwa zdobywając I miejsce. W dalszych rozgrywkach reprezentować będzie więc gminę Śmigiel w mistrzostwach powiatowych dnia 15 maja w Racocie. Gratulując wszystkim zdobycia medali, życzymy klasie IIIa dalszych sukcesów w rozgrywkach powiatowych.

GALERIA FOTO

Zapisz