Przedszkole
Szkoła Podstawowa im. Polskich Noblistów

Zespół Szkół w Czaczu

Dnia 13 czerwca 2019 roku drużyna uczniów z klasy 2a w składzie: Gabriela Domagała, Władysław Jóźwiak oraz Szymon Frąckowiak wywalczyła II miejsce w Gminnym Konkursie "English is easy" zorganizowanym po raz drugi przez Zespół Szkół w Starym Bojanowie. Na szczególne uznanie zasługuje fakt, iż nasi uczniowie musieli zmierzyć się ze starszymi o rok zawodnikami, co na tym etapie rozwoju umiejętności językowych jest niesamowitym wyzwaniem. Składam wielkie podziękowanie językowcom za możliwość pokazania talentów moich uczniów w kalamburach, zagadkach wiedzowych, śpiewie, literowaniu i wymowie łamańców językowych oraz wymianę doświadczeń podczas obrad jury. Z kolei dzieciom uczęszczającym na kółko języka angielskiego dziękuję za przygotowanie plakatu, który zaprezentował się pięknie! Życzymy zdobycia podium za rok oraz dalszych sukcesów na drodze ku rozwijaniu pasji operowania językiem obcym!

Czytaj więcej...27 marca br. w Zespole Szkół w Starym Bojanowie odbył się XIX Gminny Konkurs Ortograficzny „Zostań Mistrzem Ortografii” pod patronatem Burmistrz Śmigla. Naszą szkołę,  w dwóch kategoriach wiekowych, reprezentowało sześcioro uczniów.

Uczniowie klas IV – VI „łamali sobie głowę” nad niełatwym dyktandem o historii konkursu ortograficznego. Natomiast starsi koledzy zmierzyli się z tekstem o potrzebie nauki.  Chociaż wszyscy uczniowie naszej szkoły zaprezentowali się bardzo dobrze, to jedynie Aleksandra Wojciechowska z klasy VI b, znalazła się na podium i zajęła II miejsce w młodszej kategorii. Jesteśmy z niej dumni i serdecznie gratulujemy!

Czytaj więcej...Czytaj więcej...W dniu 26 lutego 2019 roku uczennice klasy Vb: Martyna Hartlieb oraz Martyna Korzeniewska oraz uczeń klasy VIb Jędrzej Han uczestniczyli w powiatowym konkursie języka angielskiego 'How do you spell it?' Musieli zmierzyć się w swoich kategoriach wiekowych ze znajomością języka angielskiego, a w szczególności z umiejętnością poprawnego zapisu wielu słówek i zwrotów. W dodatku uczniowie klas VI musieli również rywalizować w części ustnej. Największym sukcesem spośród uczestników konkursu z naszej szkoły pochwalić się może Jędrzej Han, który zasłużył na wyróżnienie w konkursie i znalazł się w pierwszej szóstce najlepszych uczestników w zmaganiach powiatowych. Serdecznie gratulujemy Jędrzejowi i życzymy wytrwałości w nauce języka angielskiego i dalszych sukcesów.

Kościańska Rada Honorowych Krwiodawców podsumowała 36. Konkurs dla Krwiodawców. Podczas poniedziałkowego uroczystego spotkania podsumowano i wręczono medale za zasługi w rozwoju honorowego krwiodawstwa. Podsumowano również 7. Konkurs Rysunkowy. Jury w kategorii klas IV - VI nagrodziło uczennicę z klasy VIa - Patrycję Błaszkowską i przyznało jej II miejsce. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Czytaj więcej...11 maja 2018 r. w Szkole Podstawowej im. Polskich Noblistów w Czaczu odbyła się konferencja, której współorganizatorem było Centrum Edukacji Obywatelskiej w Warszawie. Konferencja była konsekwencją  udziału w programie „Szkoła Ucząca Się”, w którym Szkoła Podstawowa w Czaczu uczestniczy od 2003 roku. Podczas wspomnianej konferencji przedstawicielka Centrum Edukacji Obywatelskiej złożyła na ręce dyrektor Marii Szudry gratulacje oraz wręczyła certyfikat „Lider Szkół Uczących Się”.

GALERIA FOTO

Czytaj więcej...

9 marca troje uczniów klas III – Zuzanna Koźlik, Maja Stachowska i Bartosz Wojciechowski, uczestniczyło w Powiatowym Konkursie Ortograficznym o „Złote Pióro Mistrza Ortografii” w Kościanie. W konkursie wzięło udział 44 uczniów klas III z powiatu kościańskiego. Zuzanna Koźlik wróciła z konkursu z wyróżnieniem. Serdecznie gratulujemy Zuzi.

Dnia 8 marca 2018 roku Karolina Jankowska, Małgorzata Kobus i Paweł Ratajczak reprezentowali naszą szkołę w Powiatowym Konkursie Matematycznym dla uczniów klas VI "Jestem mistrzem matematyki". Organizatorem matematycznych zmagań, w których udział wzięli przedstawiciele 15 szkół powiatu kościańskiego, była Szkoła Podstawowa nr 1 w Kościanie. O tytuł Mistrza ubiegało się 43 uczniów. W gronie nagrodzonych znalazła się Małgorzata Kobus, która zajęła IV miejsce. Gratulujemy!

 

Dnia 8 marca odbyło się ogłoszenie wyników konkursu na plakat pt. „Bezpieczeństwo podczas ferii zimowych”. W czasie apelu porządkowego Pani Dyrektor wraz z Panem Dzielnicowym Młynarkiem wręczyli zwycięzcom nagrody – dyplom oraz chusteczki odblaskowe.
A oto nasi zwycięzcy:
kat. I – III szkoła podstawowa – I miejsce kl. 3a sp, II miejsce kl. 3b sp
kat. IV – VI – I miejsce kl. 6b, II miejsce kl. 4b, III miejsce kl. 5a
kat. VII i gimnazjum – I miejsce kl. 7, II miejsce kl. 3ag, III miejsce kl. 3bg

GALERIA FOTO

Czytaj więcej...

 

W dniu 24.02.2017 roku w sali sesyjnej Urzędu Miasta w Śmiglu odbyło się podsumowanie konkursu zorganizowanego przez Zespół Interdyscyplinarny ds.Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie. Konkurs nosił nazwę Zareaguj – nie bądź obojętny na przemoc wobec osób starszych. Nasi uczniowie: Wiktoria Krzyślak, Kamil Kobiałka i Kacper Żurek otrzymali wyróżnienie za swój film. Gratulacje!

Czytaj więcej...Katarzyna Nowak została laureatką wojewódzkiego etapu konkursu, który jest realizowany w ramach Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego Utracone dziedzictwo – losy polskich ziemian w wieku XX.  Kasia zajęła I miejsce i dostała się do finału ogólnopolskiego, który odbędzie się 10 czerwca 2016r w Krakowie. Będzie reprezentować województwo wielkopolskie i lubuskie.  Katarzyna napisał pracę pisemną pt. „Utracone dziedzictwo - wartości zachowane”, poświęconą rodzinie Żółtowskich z linii Czackiej.  Na 19 stronach swej pracy  przedstawiła historię rodziny widzianej oczami Michała Żółtowskiego.  Zwróciła uwagę na system wartości panujący w rodzinach ziemiańskich, które można scharakteryzować kilkoma słowami: Rodzina-Honor- Religia-Tradycja-Ojczyzna. Powodzenia w Krakowie!

Niedawno  uczniowie, którzy wykazywali swoje umiejętności plastyczne oraz zaangażowanie, mogli poszczycić się sukcesami. W dniu 1 grudnia został rozstrzygnięty  konkurs plastyczny na plakat pod hasłem: „Bądźmy zdrowi” w ramach realizacji Projektu „Bądźmy zdrowi- wiemy, więc działamy”. Konkurs skierowany był do uczniów szkół gimnazjalnych. III miejsce przypadło pracy Sary Drozdek.

Natomiast w dniu 9 grudnia kilkuset uczestników wzięło udział w powiatowym konkursie na najpiękniejszą szopkę bożonarodzeniową. Z naszej szkoły w konkursie wzięło udział 25 prac. Wśród wyróżnionych znaleźli się: Amelia Retta, Małgorzata Marcinkowska ,Patrycja Błaszkowska, Jolanta Donaj, Mateusz Kaźmierczak, Mariusz Frąckowiak, Mateusz Frąckowiak,  Julia Andrzejewska. Natomiast  Weronika Buśko zdobyła zaszczytne II miejsce.

Ponadto szkoła przystąpiła do programu „Wzorowa Łazienka”. W programie  2 edycji wzięło udział 1196 szkół z całej Polski. My znaleźliśmy się na 694 miejscu. Konkurs polegał na codziennym oddawaniu głosów na prace plastyczne danej szkoły.
Dziękujemy za udział i życzymy dalszych sukcesów.

Zapisz

W dniu 21 maja 215 roku odbył się jak ,każdego roku, Gminny Konkurs Ortograficzny dla uczniów klas drugich i trzecich szkoły podstawowej o nagrodę Burmistrza Śmigla. Organizatorem w tym roku był Zespół Szkół w Bronikowie. Do placówki przyjechali najlepsi uczniowie z klas drugich i trzecich z całej naszej gminy. Wszyscy uczestnicy konkursu klas drugich  pisali dyktando z wieloma trudnościami. Uczniowie klas trzecich pisali tekst jeszcze trudniejszy.

Czytaj więcej...

W marcu 2015 roku uczniowie klas IV – VI szkoły podstawowej uczestniczyli w ogólnopolskim konkursie organizowanym przez Fundację na Rzecz Zrównoważonego Rozwoju z siedzibą w Warszawie. Zadanie polegało na przygotowaniu pracy rysunkowej pt. "Jak właściwie postępować z zużytymi bateriami". Następnie 30 marca odbył się happening, gdzie uczniowie zaprezentowali hasła propagujące właściwe postępowanie z bateriami. Uczniowie wykonali 45 prac. Prace następujących uczniów zostały wysłane na konkurs:

Czytaj więcej...

12 maja odbyły się w Mistrzostwa Gminy Śmigiel w Grach i Zabawach klas I-III. Mistrzostwa odbyły się w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej w Śmiglu. Z naszej szkoły wzięły w nich udział klasy: Ia, IIb i IIIa. Klasy te  zostały zakwalifikowane do udziału w mistrzostwach w ramach rozgrywek międzyklasowych. W rozgrywkach uczestniczyło pięć szkół z naszej gminy. Po bardzo zaciętej walce wszystkie drużyny naszej szkoły wróciły z medalami. Klasa Ia zajęła III miejsce, klasa IIb również otrzymała brązowe medale. Klasa IIIa wygrała mistrzostwa zdobywając I miejsce. W dalszych rozgrywkach reprezentować będzie więc gminę Śmigiel w mistrzostwach powiatowych dnia 15 maja w Racocie. Gratulując wszystkim zdobycia medali, życzymy klasie IIIa dalszych sukcesów w rozgrywkach powiatowych.

GALERIA FOTO

Zapisz

Z przyjemnością ogłaszamy, iż przygotowana przez klasę IIbg kampania promująca zdrowe odżywianie została nagrodzona wyróżnieniem  w ogólnopolskim konkursie "Żyj smacznie i zdrowo" :)
Gratulacje należą się uczennicom, które najaktywniej włączyły się w planowanie i realizację działań, a są to: Daria Kupka, Kamila Golec, Klaudia Baranowska, Agnieszka Basiura, Agnieszka Chomska, Weronika Domagała, Sara Drozdek, Klaudia Pawlak i Aleksandra Szlafka. Dziękujemy także za pomoc Darii Nyczce z kl. II a g.

Czytaj więcej...

W tym roku szkolnym uczniowie naszej szkoły biorą udział w programie Szkoła z Klasą 2.0. Program ten skupia się na mądrym i przemyślanym wykorzystaniu TIK w codziennej pracy szkolnej. W czasie trwania programu uczniowie wraz z nauczycielami realizują zadania, które następnie umieszczane są na specjalnej platformie Szkoły z Klasą 2.0. Wykonanie zadań oceniane jest przez specjalna komisję. Najciekawsze prace otrzymują odznakę „Dobra Praktyka”. Gdy minimum 3 materiały stworzone przez uczestników otrzymają tę odznakę to wtedy szkoła uzyskuje  specjalne wyróżnienie - tytuł „Szkoły eksperckiej”.  Miło mi poinformować, że nasza szkoła otrzymała ten właśnie tytuł. Przed uczestnikami programu pojawiło się teraz największe wyzwanie - swoje całoroczne osiągnięcia będą prezentować na Szkolnym Festiwalu 2.0., który odbędzie się w maju.

Dnia 18 marca 2015 r. w Zespole Szkół w Bronikowie odbył się XV już Gminny Konkurs Ortograficzny o Nagrodę Burmistrza Śmigla „Zostań Mistrzem Ortografii”. Miło nam donieść, że spośród wszystkich gimnazjalistów Gminy Śmigiel najlepiej spisała się uczennica klasy I B Gimnazjum im. Polskich Noblistów w Czaczu Katarzyna Nowak, która zajęła I miejsce. Brawo! Gratulujemy! 

W piątek 13 marca drużyna gimnazjum chłopców w składzie: Mateusz B., Rafał P., Szymon P., Daniel L., Radek O., Sebastian M., Wiktor B., Marcin Grycz., Daniel S., Jakub B., Krystian M., Sebastian D., wzięła udział w Zawodach Rejonowych w Siatkówkę w Gostyniu. Chłopcy, aby dostać się na tej rangi zawody wcześniej wygrali zawody gminne, a następnie powiatowe w Kościanie. Założeniem pana Marka Sowy było zdobyć  medal i udało się.

Czytaj więcej...

Komunalny Związek Gmin Regionu Leszczyńskiego prowadził akcję edukacyjną pt.: „Kształtowanie świadomości ekologicznej uczniów szkół podstawowych z terenu Komunalnego Związku Gmin Regionu Leszczyńskiego w zakresie prawidłowego postępowania z odpadami komunalnymi”. Uczniowie którzy brali udział w warsztatach mieli możliwość wzięcia udziału w konkursie plastycznym „Jak widzą dzieci segregację śmieci”. Z takiej możliwości skorzystała Monika Jaśkowiak z klasy Vb, która wykonała plakat. Dzięki niemu zajęła rewelacyjne PIERWSZE miejsce spośród 215 nadesłanych prac konkursowych. Główną nagrodą, którą odebrała nasza zwyciężczyni w leszczyńskim Ratuszu był tablet. Gratulujemy Monice i zachęcamy do brania udziału w konkursach dzięki którym można zdobyć cenne nagrody.

ZOBACZ TAKŻE: http://elka.pl/content/view/72708/80/

Rafał i Szymon Pelec reprezentowali naszą szkołę w Gminnych Drużynowych Zawodach w Tenisa Stołowego w Śmiglu. Oprócz chłopaków udział wzięły Joanna Maślak i Milena Weinert. Niestety dziewczynom nie udało się pokonać gimnazjalistek ze Śmigla, dlatego swoją przygodę zakończyły na rozgrywkach gminnych. Natomiast chłopcy po wygranej pojechali na zawody powiatowe do Jerki. Z turnieju wrócili ze złotymi medalami, a I miejsce pozwalało im na sprawdzenie się z najlepszymi drużynami rejonu leszczyńskiego.

Czytaj więcej...

Radośnie kończy się nasza przygoda z projektem eSzkoła Moja Wielkopolska. Zespół  uczniowski w składzie: Klaudia Pawlak, Weronika Domagała, Miron Janik, Konrad Jankowski, Wiktor Bielawski, Dariusz Zając, Krzysztof Jasiak, Sebastian Donaj, Jacek Mencel, Radosław Olejnik, realizujący, pod opieką p. Piotra Koniecznego,  projekt „Ekoprąd – wykręcamy volty”  zdobył uznanie komisji ekspertów i  w dniu 24 września 2014r, podczas uroczystej Gali podsumowującej trzecią edycję  eSzkoły, stanął na podium zdobywając trzecie miejsce w kategorii szkół gimnazjalnych.  Gratulujemy im cennych nagród i cieszymy się razem z nimi.