Przedszkole
Szkoła Podstawowa im. Polskich Noblistów
Gimnazjum im. Polskich Noblistów
Zespół Szkół w Czaczu

Czytaj więcej...11 maja 2018 r. w Szkole Podstawowej im. Polskich Noblistów w Czaczu odbyła się konferencja, której współorganizatorem było Centrum Edukacji Obywatelskiej w Warszawie. Konferencja była konsekwencją  udziału w programie „Szkoła Ucząca Się”, w którym Szkoła Podstawowa w Czaczu uczestniczy od 2003 roku. Podczas wspomnianej konferencji przedstawicielka Centrum Edukacji Obywatelskiej złożyła na ręce dyrektor Marii Szudry gratulacje oraz wręczyła certyfikat „Lider Szkół Uczących Się”.

GALERIA FOTO

Czytaj więcej...

Czytaj więcej...Czytaj więcej...9 marca troje uczniów klas III – Zuzanna Koźlik, Maja Stachowska i Bartosz Wojciechowski, uczestniczyło w Powiatowym Konkursie Ortograficznym o „Złote Pióro Mistrza Ortografii” w Kościanie. W konkursie wzięło udział 44 uczniów klas III z powiatu kościańskiego. Zuzanna Koźlik wróciła z konkursu z wyróżnieniem. Serdecznie gratulujemy Zuzi.

Czytaj więcej...Dnia 8 marca 2018 roku Karolina Jankowska, Małgorzata Kobus i Paweł Ratajczak reprezentowali naszą szkołę w Powiatowym Konkursie Matematycznym dla uczniów klas VI "Jestem mistrzem matematyki". Organizatorem matematycznych zmagań, w których udział wzięli przedstawiciele 15 szkół powiatu kościańskiego, była Szkoła Podstawowa nr 1 w Kościanie. O tytuł Mistrza ubiegało się 43 uczniów. W gronie nagrodzonych znalazła się Małgorzata Kobus, która zajęła IV miejsce. Gratulujemy!

GALERIA FOTO

Czytaj więcej...Dnia 8 marca odbyło się ogłoszenie wyników konkursu na plakat pt. „Bezpieczeństwo podczas ferii zimowych”. W czasie apelu porządkowego Pani Dyrektor wraz z Panem Dzielnicowym Młynarkiem wręczyli zwycięzcom nagrody – dyplom oraz chusteczki odblaskowe.
A oto nasi zwycięzcy:
kat. I – III szkoła podstawowa – I miejsce kl. 3a sp, II miejsce kl. 3b sp
kat. IV – VI – I miejsce kl. 6b, II miejsce kl. 4b, III miejsce kl. 5a
kat. VII i gimnazjum – I miejsce kl. 7, II miejsce kl. 3ag, III miejsce kl. 3bg

GALERIA FOTO

Czytaj więcej...

 

W dniu 24.02.2017 roku w sali sesyjnej Urzędu Miasta w Śmiglu odbyło się podsumowanie konkursu zorganizowanego przez Zespół Interdyscyplinarny ds.Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie. Konkurs nosił nazwę Zareaguj – nie bądź obojętny na przemoc wobec osób starszych. Nasi uczniowie: Wiktoria Krzyślak, Kamil Kobiałka i Kacper Żurek otrzymali wyróżnienie za swój film. Gratulacje!

Czytaj więcej...Katarzyna Nowak została laureatką wojewódzkiego etapu konkursu, który jest realizowany w ramach Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego Utracone dziedzictwo – losy polskich ziemian w wieku XX.  Kasia zajęła I miejsce i dostała się do finału ogólnopolskiego, który odbędzie się 10 czerwca 2016r w Krakowie. Będzie reprezentować województwo wielkopolskie i lubuskie.  Katarzyna napisał pracę pisemną pt. „Utracone dziedzictwo - wartości zachowane”, poświęconą rodzinie Żółtowskich z linii Czackiej.  Na 19 stronach swej pracy  przedstawiła historię rodziny widzianej oczami Michała Żółtowskiego.  Zwróciła uwagę na system wartości panujący w rodzinach ziemiańskich, które można scharakteryzować kilkoma słowami: Rodzina-Honor- Religia-Tradycja-Ojczyzna. Powodzenia w Krakowie!

Niedawno  uczniowie, którzy wykazywali swoje umiejętności plastyczne oraz zaangażowanie, mogli poszczycić się sukcesami. W dniu 1 grudnia został rozstrzygnięty  konkurs plastyczny na plakat pod hasłem: „Bądźmy zdrowi” w ramach realizacji Projektu „Bądźmy zdrowi- wiemy, więc działamy”. Konkurs skierowany był do uczniów szkół gimnazjalnych. III miejsce przypadło pracy Sary Drozdek.

Natomiast w dniu 9 grudnia kilkuset uczestników wzięło udział w powiatowym konkursie na najpiękniejszą szopkę bożonarodzeniową. Z naszej szkoły w konkursie wzięło udział 25 prac. Wśród wyróżnionych znaleźli się: Amelia Retta, Małgorzata Marcinkowska ,Patrycja Błaszkowska, Jolanta Donaj, Mateusz Kaźmierczak, Mariusz Frąckowiak, Mateusz Frąckowiak,  Julia Andrzejewska. Natomiast  Weronika Buśko zdobyła zaszczytne II miejsce.

GALERIA FOTO

Czytaj więcej...

W dniu 21 maja 215 roku odbył się jak ,każdego roku, Gminny Konkurs Ortograficzny dla uczniów klas drugich i trzecich szkoły podstawowej o nagrodę Burmistrza Śmigla. Organizatorem w tym roku był Zespół Szkół w Bronikowie. Do placówki przyjechali najlepsi uczniowie z klas drugich i trzecich z całej naszej gminy. Wszyscy uczestnicy konkursu klas drugich  pisali dyktando z wieloma trudnościami. Uczniowie klas trzecich pisali tekst jeszcze trudniejszy.

Czytaj więcej...

W marcu 2015 roku uczniowie klas IV – VI szkoły podstawowej uczestniczyli w ogólnopolskim konkursie organizowanym przez Fundację na Rzecz Zrównoważonego Rozwoju z siedzibą w Warszawie. Zadanie polegało na przygotowaniu pracy rysunkowej pt. "Jak właściwie postępować z zużytymi bateriami". Następnie 30 marca odbył się happening, gdzie uczniowie zaprezentowali hasła propagujące właściwe postępowanie z bateriami. Uczniowie wykonali 45 prac. Prace następujących uczniów zostały wysłane na konkurs:

Czytaj więcej...

12 maja odbyły się w Mistrzostwa Gminy Śmigiel w Grach i Zabawach klas I-III. Mistrzostwa odbyły się w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej w Śmiglu. Z naszej szkoły wzięły w nich udział klasy: Ia, IIb i IIIa. Klasy te  zostały zakwalifikowane do udziału w mistrzostwach w ramach rozgrywek międzyklasowych. W rozgrywkach uczestniczyło pięć szkół z naszej gminy. Po bardzo zaciętej walce wszystkie drużyny naszej szkoły wróciły z medalami. Klasa Ia zajęła III miejsce, klasa IIb również otrzymała brązowe medale. Klasa IIIa wygrała mistrzostwa zdobywając I miejsce. W dalszych rozgrywkach reprezentować będzie więc gminę Śmigiel w mistrzostwach powiatowych dnia 15 maja w Racocie. Gratulując wszystkim zdobycia medali, życzymy klasie IIIa dalszych sukcesów w rozgrywkach powiatowych.

GALERIA FOTO

Zapisz

Z przyjemnością ogłaszamy, iż przygotowana przez klasę IIbg kampania promująca zdrowe odżywianie została nagrodzona wyróżnieniem  w ogólnopolskim konkursie "Żyj smacznie i zdrowo" :)
Gratulacje należą się uczennicom, które najaktywniej włączyły się w planowanie i realizację działań, a są to: Daria Kupka, Kamila Golec, Klaudia Baranowska, Agnieszka Basiura, Agnieszka Chomska, Weronika Domagała, Sara Drozdek, Klaudia Pawlak i Aleksandra Szlafka. Dziękujemy także za pomoc Darii Nyczce z kl. II a g.

Czytaj więcej...

W tym roku szkolnym uczniowie naszej szkoły biorą udział w programie Szkoła z Klasą 2.0. Program ten skupia się na mądrym i przemyślanym wykorzystaniu TIK w codziennej pracy szkolnej. W czasie trwania programu uczniowie wraz z nauczycielami realizują zadania, które następnie umieszczane są na specjalnej platformie Szkoły z Klasą 2.0. Wykonanie zadań oceniane jest przez specjalna komisję. Najciekawsze prace otrzymują odznakę „Dobra Praktyka”. Gdy minimum 3 materiały stworzone przez uczestników otrzymają tę odznakę to wtedy szkoła uzyskuje  specjalne wyróżnienie - tytuł „Szkoły eksperckiej”.  Miło mi poinformować, że nasza szkoła otrzymała ten właśnie tytuł. Przed uczestnikami programu pojawiło się teraz największe wyzwanie - swoje całoroczne osiągnięcia będą prezentować na Szkolnym Festiwalu 2.0., który odbędzie się w maju.

Dnia 18 marca 2015 r. w Zespole Szkół w Bronikowie odbył się XV już Gminny Konkurs Ortograficzny o Nagrodę Burmistrza Śmigla „Zostań Mistrzem Ortografii”. Miło nam donieść, że spośród wszystkich gimnazjalistów Gminy Śmigiel najlepiej spisała się uczennica klasy I B Gimnazjum im. Polskich Noblistów w Czaczu Katarzyna Nowak, która zajęła I miejsce. Brawo! Gratulujemy! 

W piątek 13 marca drużyna gimnazjum chłopców w składzie: Mateusz B., Rafał P., Szymon P., Daniel L., Radek O., Sebastian M., Wiktor B., Marcin Grycz., Daniel S., Jakub B., Krystian M., Sebastian D., wzięła udział w Zawodach Rejonowych w Siatkówkę w Gostyniu. Chłopcy, aby dostać się na tej rangi zawody wcześniej wygrali zawody gminne, a następnie powiatowe w Kościanie. Założeniem pana Marka Sowy było zdobyć  medal i udało się.

Czytaj więcej...

Czytaj więcej...Komunalny Związek Gmin Regionu Leszczyńskiego prowadził akcję edukacyjną pt.: „Kształtowanie świadomości ekologicznej uczniów szkół podstawowych z terenu Komunalnego Związku Gmin Regionu Leszczyńskiego w zakresie prawidłowego postępowania z odpadami komunalnymi”. Uczniowie którzy brali udział w warsztatach mieli możliwość wzięcia udziału w konkursie plastycznym „Jak widzą dzieci segregację śmieci”. Z takiej możliwości skorzystała Monika Jaśkowiak z klasy Vb, która wykonała plakat. Dzięki niemu zajęła rewelacyjne PIERWSZE miejsce spośród 215 nadesłanych prac konkursowych. Główną nagrodą, którą odebrała nasza zwyciężczyni w leszczyńskim Ratuszu był tablet. Gratulujemy Monice i zachęcamy do brania udziału w konkursach dzięki którym można zdobyć cenne nagrody.

ZOBACZ TAKŻE: http://elka.pl/content/view/72708/80/

Czytaj więcej...

Rafał i Szymon Pelec reprezentowali naszą szkołę w Gminnych Drużynowych Zawodach w Tenisa Stołowego w Śmiglu. Oprócz chłopaków udział wzięły Joanna Maślak i Milena Weinert. Niestety dziewczynom nie udało się pokonać gimnazjalistek ze Śmigla, dlatego swoją przygodę zakończyły na rozgrywkach gminnych. Natomiast chłopcy po wygranej pojechali na zawody powiatowe do Jerki. Z turnieju wrócili ze złotymi medalami, a I miejsce pozwalało im na sprawdzenie się z najlepszymi drużynami rejonu leszczyńskiego.

Czytaj więcej...

Czytaj więcej...Radośnie kończy się nasza przygoda z projektem eSzkoła Moja Wielkopolska. Zespół  uczniowski w składzie: Klaudia Pawlak, Weronika Domagała, Miron Janik, Konrad Jankowski, Wiktor Bielawski, Dariusz Zając, Krzysztof Jasiak, Sebastian Donaj, Jacek Mencel, Radosław Olejnik, realizujący, pod opieką p. Piotra Koniecznego,  projekt „Ekoprąd – wykręcamy volty”  zdobył uznanie komisji ekspertów i  w dniu 24 września 2014r, podczas uroczystej Gali podsumowującej trzecią edycję  eSzkoły, stanął na podium zdobywając trzecie miejsce w kategorii szkół gimnazjalnych.  Gratulujemy im cennych nagród i cieszymy się razem z nimi.

Kamila Selmoser z klasy IIIag zdobyła wyróżnienie za pracę pt. "Inny świat" w powiatowym konkursie literackim zorganizowanym w ramach obchodów Dnia Godności Osoby Niepełnosprawnej. Gratulujemy!

 

 

Julia Poppe reprezentowała kilkakrotnie naszą szkołę w konkursach języka niemieckiego. Uczennica ta zakwalifikowała się do wojewódzkiego etapu Konkursu Języka Niemieckiego uzyskując tytuł finalistki.  W konkursie tym oprócz zaprezentowania swoich umiejętności językowych, trzeba było wykazać się również obszerną wiedzą z zakresu geografii, polityki, historii i kultury państw niemieckojęzycznych. Julia uczestniczyła również w II etapie powiatowego konkursu "Deutsch ist easy", podczas którego uczestnicy prezentowali przygotowany przez siebie plakat i odpowiadali na pytanie "Dlaczego warto uczyć się języka niemieckiego?".

http://www.lo1-koscian.pl/Deutsch_ist_easy.html

Nasi uczniowie wśród laureatów gry edukacyjnej "Globtroter". Gratulacje dla: Damiana Gulika, Marcina Grycza, Krystiana Białego, Sebastiana Miszty, Rafała Pelca, Marka Meissnera. Poniżej link do listy nagród.

http://www.eszkola-wielkopolska.pl/pag/667.php

Czytaj więcej...Czytaj więcej...

Już październik się kończy, czas szybko mija, a my już możemy pochwalić się osiągnięciami.  We wrześniu nasze sztafety dziewcząt ze szkoły podstawowej i  gimnazjum reprezentowały naszą gminę na zawodach powiatowych w Racocie. Cieszy fakt, iż nasza szkoła wystawiła reprezentację na zawody gminne w każdej kategorii i odnieśliśmy sukces.

ZOBACZ GALERIĘ FOTO

Czytaj więcej...