Przedszkole
Szkoła Podstawowa im. Polskich Noblistów
Gimnazjum im. Polskich Noblistów
Zespół Szkół w Czaczu

Czytaj więcej...Jak co roku tak i tym razem uczniowie naszej szkoły wzięli udział w powiatowym konkursie plastycznym, którego tematem przewodnim była kartka wielkanocna. Uczniowie wraz z rodzicami wykonali 38 prac. Wśród nagrodzonych w klasach I - III pierwsze miejsce zajęła Julia Michalska, a drugie miejsce przypadło Rafałowi Czerwińskiemu. W starszej grupie wiekowej wyróżnienie otrzymała Patrycja Błaszkowska. Każdy kto wziął udział w konkursie z rąk organizatorów otrzymał nagrodę rzeczową. Prace obecnie można obejrzeć na korytarzach szkoły.

GALERIA FOTO

Czytaj więcej...27 marca br. w Zespole Szkół w Starym Bojanowie odbył się XIX Gminny Konkurs Ortograficzny „Zostań Mistrzem Ortografii” pod patronatem Burmistrz Śmigla. Naszą szkołę,  w dwóch kategoriach wiekowych, reprezentowało sześcioro uczniów.

Uczniowie klas IV – VI „łamali sobie głowę” nad niełatwym dyktandem o historii konkursu ortograficznego. Natomiast starsi koledzy zmierzyli się z tekstem o potrzebie nauki.  Chociaż wszyscy uczniowie naszej szkoły zaprezentowali się bardzo dobrze, to jedynie Aleksandra Wojciechowska z klasy VI b, znalazła się na podium i zajęła II miejsce w młodszej kategorii. Jesteśmy z niej dumni i serdecznie gratulujemy!

GALERIA FOTO

Czytaj więcej...Czytaj więcej...W dniu 26 lutego 2019 roku uczennice klasy Vb: Martyna Hartlieb oraz Martyna Korzeniewska oraz uczeń klasy VIb Jędrzej Han uczestniczyli w powiatowym konkursie języka angielskiego 'How do you spell it?' Musieli zmierzyć się w swoich kategoriach wiekowych ze znajomością języka angielskiego, a w szczególności z umiejętnością poprawnego zapisu wielu słówek i zwrotów. W dodatku uczniowie klas VI musieli również rywalizować w części ustnej. Największym sukcesem spośród uczestników konkursu z naszej szkoły pochwalić się może Jędrzej Han, który zasłużył na wyróżnienie w konkursie i znalazł się w pierwszej szóstce najlepszych uczestników w zmaganiach powiatowych. Serdecznie gratulujemy Jędrzejowi i życzymy wytrwałości w nauce języka angielskiego i dalszych sukcesów.

Czytaj więcej...Kościańska Rada Honorowych Krwiodawców podsumowała 36. Konkurs dla Krwiodawców. Podczas poniedziałkowego uroczystego spotkania podsumowano i wręczono medale za zasługi w rozwoju honorowego krwiodawstwa. Podsumowano również 7. Konkurs Rysunkowy. Jury w kategorii klas IV - VI nagrodziło uczennicę z klasy VIa - Patrycję Błaszkowską i przyznało jej II miejsce. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

GALERIA FOTO

Czytaj więcej...11 maja 2018 r. w Szkole Podstawowej im. Polskich Noblistów w Czaczu odbyła się konferencja, której współorganizatorem było Centrum Edukacji Obywatelskiej w Warszawie. Konferencja była konsekwencją  udziału w programie „Szkoła Ucząca Się”, w którym Szkoła Podstawowa w Czaczu uczestniczy od 2003 roku. Podczas wspomnianej konferencji przedstawicielka Centrum Edukacji Obywatelskiej złożyła na ręce dyrektor Marii Szudry gratulacje oraz wręczyła certyfikat „Lider Szkół Uczących Się”.

GALERIA FOTO

Czytaj więcej...

9 marca troje uczniów klas III – Zuzanna Koźlik, Maja Stachowska i Bartosz Wojciechowski, uczestniczyło w Powiatowym Konkursie Ortograficznym o „Złote Pióro Mistrza Ortografii” w Kościanie. W konkursie wzięło udział 44 uczniów klas III z powiatu kościańskiego. Zuzanna Koźlik wróciła z konkursu z wyróżnieniem. Serdecznie gratulujemy Zuzi.

Dnia 8 marca 2018 roku Karolina Jankowska, Małgorzata Kobus i Paweł Ratajczak reprezentowali naszą szkołę w Powiatowym Konkursie Matematycznym dla uczniów klas VI "Jestem mistrzem matematyki". Organizatorem matematycznych zmagań, w których udział wzięli przedstawiciele 15 szkół powiatu kościańskiego, była Szkoła Podstawowa nr 1 w Kościanie. O tytuł Mistrza ubiegało się 43 uczniów. W gronie nagrodzonych znalazła się Małgorzata Kobus, która zajęła IV miejsce. Gratulujemy!

 

Dnia 8 marca odbyło się ogłoszenie wyników konkursu na plakat pt. „Bezpieczeństwo podczas ferii zimowych”. W czasie apelu porządkowego Pani Dyrektor wraz z Panem Dzielnicowym Młynarkiem wręczyli zwycięzcom nagrody – dyplom oraz chusteczki odblaskowe.
A oto nasi zwycięzcy:
kat. I – III szkoła podstawowa – I miejsce kl. 3a sp, II miejsce kl. 3b sp
kat. IV – VI – I miejsce kl. 6b, II miejsce kl. 4b, III miejsce kl. 5a
kat. VII i gimnazjum – I miejsce kl. 7, II miejsce kl. 3ag, III miejsce kl. 3bg

GALERIA FOTO

Czytaj więcej...

 

W dniu 24.02.2017 roku w sali sesyjnej Urzędu Miasta w Śmiglu odbyło się podsumowanie konkursu zorganizowanego przez Zespół Interdyscyplinarny ds.Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie. Konkurs nosił nazwę Zareaguj – nie bądź obojętny na przemoc wobec osób starszych. Nasi uczniowie: Wiktoria Krzyślak, Kamil Kobiałka i Kacper Żurek otrzymali wyróżnienie za swój film. Gratulacje!

Czytaj więcej...Katarzyna Nowak została laureatką wojewódzkiego etapu konkursu, który jest realizowany w ramach Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego Utracone dziedzictwo – losy polskich ziemian w wieku XX.  Kasia zajęła I miejsce i dostała się do finału ogólnopolskiego, który odbędzie się 10 czerwca 2016r w Krakowie. Będzie reprezentować województwo wielkopolskie i lubuskie.  Katarzyna napisał pracę pisemną pt. „Utracone dziedzictwo - wartości zachowane”, poświęconą rodzinie Żółtowskich z linii Czackiej.  Na 19 stronach swej pracy  przedstawiła historię rodziny widzianej oczami Michała Żółtowskiego.  Zwróciła uwagę na system wartości panujący w rodzinach ziemiańskich, które można scharakteryzować kilkoma słowami: Rodzina-Honor- Religia-Tradycja-Ojczyzna. Powodzenia w Krakowie!

Niedawno  uczniowie, którzy wykazywali swoje umiejętności plastyczne oraz zaangażowanie, mogli poszczycić się sukcesami. W dniu 1 grudnia został rozstrzygnięty  konkurs plastyczny na plakat pod hasłem: „Bądźmy zdrowi” w ramach realizacji Projektu „Bądźmy zdrowi- wiemy, więc działamy”. Konkurs skierowany był do uczniów szkół gimnazjalnych. III miejsce przypadło pracy Sary Drozdek.

Natomiast w dniu 9 grudnia kilkuset uczestników wzięło udział w powiatowym konkursie na najpiękniejszą szopkę bożonarodzeniową. Z naszej szkoły w konkursie wzięło udział 25 prac. Wśród wyróżnionych znaleźli się: Amelia Retta, Małgorzata Marcinkowska ,Patrycja Błaszkowska, Jolanta Donaj, Mateusz Kaźmierczak, Mariusz Frąckowiak, Mateusz Frąckowiak,  Julia Andrzejewska. Natomiast  Weronika Buśko zdobyła zaszczytne II miejsce.

GALERIA FOTO

Czytaj więcej...

W dniu 21 maja 215 roku odbył się jak ,każdego roku, Gminny Konkurs Ortograficzny dla uczniów klas drugich i trzecich szkoły podstawowej o nagrodę Burmistrza Śmigla. Organizatorem w tym roku był Zespół Szkół w Bronikowie. Do placówki przyjechali najlepsi uczniowie z klas drugich i trzecich z całej naszej gminy. Wszyscy uczestnicy konkursu klas drugich  pisali dyktando z wieloma trudnościami. Uczniowie klas trzecich pisali tekst jeszcze trudniejszy.

Czytaj więcej...

W marcu 2015 roku uczniowie klas IV – VI szkoły podstawowej uczestniczyli w ogólnopolskim konkursie organizowanym przez Fundację na Rzecz Zrównoważonego Rozwoju z siedzibą w Warszawie. Zadanie polegało na przygotowaniu pracy rysunkowej pt. "Jak właściwie postępować z zużytymi bateriami". Następnie 30 marca odbył się happening, gdzie uczniowie zaprezentowali hasła propagujące właściwe postępowanie z bateriami. Uczniowie wykonali 45 prac. Prace następujących uczniów zostały wysłane na konkurs:

Czytaj więcej...

12 maja odbyły się w Mistrzostwa Gminy Śmigiel w Grach i Zabawach klas I-III. Mistrzostwa odbyły się w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej w Śmiglu. Z naszej szkoły wzięły w nich udział klasy: Ia, IIb i IIIa. Klasy te  zostały zakwalifikowane do udziału w mistrzostwach w ramach rozgrywek międzyklasowych. W rozgrywkach uczestniczyło pięć szkół z naszej gminy. Po bardzo zaciętej walce wszystkie drużyny naszej szkoły wróciły z medalami. Klasa Ia zajęła III miejsce, klasa IIb również otrzymała brązowe medale. Klasa IIIa wygrała mistrzostwa zdobywając I miejsce. W dalszych rozgrywkach reprezentować będzie więc gminę Śmigiel w mistrzostwach powiatowych dnia 15 maja w Racocie. Gratulując wszystkim zdobycia medali, życzymy klasie IIIa dalszych sukcesów w rozgrywkach powiatowych.

GALERIA FOTO

Zapisz

Z przyjemnością ogłaszamy, iż przygotowana przez klasę IIbg kampania promująca zdrowe odżywianie została nagrodzona wyróżnieniem  w ogólnopolskim konkursie "Żyj smacznie i zdrowo" :)
Gratulacje należą się uczennicom, które najaktywniej włączyły się w planowanie i realizację działań, a są to: Daria Kupka, Kamila Golec, Klaudia Baranowska, Agnieszka Basiura, Agnieszka Chomska, Weronika Domagała, Sara Drozdek, Klaudia Pawlak i Aleksandra Szlafka. Dziękujemy także za pomoc Darii Nyczce z kl. II a g.

Czytaj więcej...

W tym roku szkolnym uczniowie naszej szkoły biorą udział w programie Szkoła z Klasą 2.0. Program ten skupia się na mądrym i przemyślanym wykorzystaniu TIK w codziennej pracy szkolnej. W czasie trwania programu uczniowie wraz z nauczycielami realizują zadania, które następnie umieszczane są na specjalnej platformie Szkoły z Klasą 2.0. Wykonanie zadań oceniane jest przez specjalna komisję. Najciekawsze prace otrzymują odznakę „Dobra Praktyka”. Gdy minimum 3 materiały stworzone przez uczestników otrzymają tę odznakę to wtedy szkoła uzyskuje  specjalne wyróżnienie - tytuł „Szkoły eksperckiej”.  Miło mi poinformować, że nasza szkoła otrzymała ten właśnie tytuł. Przed uczestnikami programu pojawiło się teraz największe wyzwanie - swoje całoroczne osiągnięcia będą prezentować na Szkolnym Festiwalu 2.0., który odbędzie się w maju.

Dnia 18 marca 2015 r. w Zespole Szkół w Bronikowie odbył się XV już Gminny Konkurs Ortograficzny o Nagrodę Burmistrza Śmigla „Zostań Mistrzem Ortografii”. Miło nam donieść, że spośród wszystkich gimnazjalistów Gminy Śmigiel najlepiej spisała się uczennica klasy I B Gimnazjum im. Polskich Noblistów w Czaczu Katarzyna Nowak, która zajęła I miejsce. Brawo! Gratulujemy! 

W piątek 13 marca drużyna gimnazjum chłopców w składzie: Mateusz B., Rafał P., Szymon P., Daniel L., Radek O., Sebastian M., Wiktor B., Marcin Grycz., Daniel S., Jakub B., Krystian M., Sebastian D., wzięła udział w Zawodach Rejonowych w Siatkówkę w Gostyniu. Chłopcy, aby dostać się na tej rangi zawody wcześniej wygrali zawody gminne, a następnie powiatowe w Kościanie. Założeniem pana Marka Sowy było zdobyć  medal i udało się.

Czytaj więcej...

Multithumb found errors on this page:

There was a problem loading image 'images/stories/201415/monika/20141128_122200.jpg'
There was a problem loading image 'images/stories/201415/monika/20141128_122200.jpg'

Czytaj więcej...Komunalny Związek Gmin Regionu Leszczyńskiego prowadził akcję edukacyjną pt.: „Kształtowanie świadomości ekologicznej uczniów szkół podstawowych z terenu Komunalnego Związku Gmin Regionu Leszczyńskiego w zakresie prawidłowego postępowania z odpadami komunalnymi”. Uczniowie którzy brali udział w warsztatach mieli możliwość wzięcia udziału w konkursie plastycznym „Jak widzą dzieci segregację śmieci”. Z takiej możliwości skorzystała Monika Jaśkowiak z klasy Vb, która wykonała plakat. Dzięki niemu zajęła rewelacyjne PIERWSZE miejsce spośród 215 nadesłanych prac konkursowych. Główną nagrodą, którą odebrała nasza zwyciężczyni w leszczyńskim Ratuszu był tablet. Gratulujemy Monice i zachęcamy do brania udziału w konkursach dzięki którym można zdobyć cenne nagrody.

ZOBACZ TAKŻE: http://elka.pl/content/view/72708/80/

Czytaj więcej...

Rafał i Szymon Pelec reprezentowali naszą szkołę w Gminnych Drużynowych Zawodach w Tenisa Stołowego w Śmiglu. Oprócz chłopaków udział wzięły Joanna Maślak i Milena Weinert. Niestety dziewczynom nie udało się pokonać gimnazjalistek ze Śmigla, dlatego swoją przygodę zakończyły na rozgrywkach gminnych. Natomiast chłopcy po wygranej pojechali na zawody powiatowe do Jerki. Z turnieju wrócili ze złotymi medalami, a I miejsce pozwalało im na sprawdzenie się z najlepszymi drużynami rejonu leszczyńskiego.

Czytaj więcej...

Multithumb found errors on this page:

There was a problem loading image 'images/stories/201415/20140924_172704.jpg'
There was a problem loading image 'images/stories/201415/20140924_172704.jpg'

Czytaj więcej...Radośnie kończy się nasza przygoda z projektem eSzkoła Moja Wielkopolska. Zespół  uczniowski w składzie: Klaudia Pawlak, Weronika Domagała, Miron Janik, Konrad Jankowski, Wiktor Bielawski, Dariusz Zając, Krzysztof Jasiak, Sebastian Donaj, Jacek Mencel, Radosław Olejnik, realizujący, pod opieką p. Piotra Koniecznego,  projekt „Ekoprąd – wykręcamy volty”  zdobył uznanie komisji ekspertów i  w dniu 24 września 2014r, podczas uroczystej Gali podsumowującej trzecią edycję  eSzkoły, stanął na podium zdobywając trzecie miejsce w kategorii szkół gimnazjalnych.  Gratulujemy im cennych nagród i cieszymy się razem z nimi.