Przedszkole
Szkoła Podstawowa im. Polskich Noblistów

Zespół Szkół w Czaczu

b_150_100_16777215_0_0_images_stories_202223_oo2.jpgb_150_100_16777215_0_0_images_stories_202223_oo3.jpgb_150_100_16777215_0_0_images_stories_202223_oo1.jpg

 

 

 

 

 

 

Wiosna obfitowała w konkursy ortograficzne. Już 14 marca sześcioro uczniów naszej szkoły wzięło udział w XXIII Gminnym Konkursie Ortograficznym „Zostań mistrzem ortografii” pod patronatem Burmistrza Śmigla. Tegoroczne zmagania odbyły się w Szkole Podstawowej im. Konstytucji 3 Maja w Śmiglu. Naszą szkołę w kategorii klas IV – VI reprezentowali: Ewelina Dworczak, Władysław Jóźwiak oraz Maja Konieczna. Przedstawicielkami klas starszych były: Iga Kozłowska, Zuzanna Koźlik oraz Klaudia Woś. Wicemistrzem ortografii został Władysław Jóźwiak z klasy VI a.                                                  

20 kwietnia natomiast dwoje uczniów z klas ósmych, Małgorzata Marcinkowska oraz Mateusz Skrzypczak,  wzięło udział w powiatowym konkursie ortograficznym „Złote pióro Kolberga”.  Konkurs ten organizowany jest przez I Liceum Ogólnokształcące im. Oskara Kolberga w Kościanie. Uczniowie zmierzyli się z dwoma tekstami  o przygodach fikcyjnego bohatera – Oskara Kolbergowicza i rozwiązali krzyżówkę o historii liceum. W gronie finalistów konkursu  znalazł się uczeń  klasy VIII b – Mateusz Skrzypczak.                                                                                                                                                          

26 maja w Szkole Podstawowej nr 4 w Kościanie im. Stefana Koszewskiego odbył się ostatni z konkursów, a mianowicie XXVII Powiatowy Konkurs Ortograficzny dla uczniów klas IV – VI. W rywalizacji udział wzięło 39 uczniów powiatu kościańskiego. Reprezentanci naszej szkoły, Kamila Jaworska, Szymon Frąckowiak i Władysław Jóźwiak pisali dyktando, w którym  mogli popełnić 104 błędy. Wszyscy nasi uczniowie znakomicie poradzili sobie z zadaniem, zaś Szymon Frąckowiak z klasy VI a został finalistą konkursu.
Serdecznie gratulujemy wszystkim naszym uczniom, którzy mierzą się z niełatwą polską ortografią oraz interpunkcją. fot.E.Walachowska