Przedszkole
Szkoła Podstawowa im. Polskich Noblistów

Zespół Szkół w Czaczu

b_150_100_16777215_0_0_images_joomgallery_originals_gminny_konkurs_geograficzny__1190_gminny_konkurs_geograficzny__1_20240327_1132505700.jpg26 marca w Szkole Podstawowej w Czaczu odbył się I Gminny Konkurs Geograficzny „Palcem po mapie – znam państwa i stolice świata”, pod patronatem Burmistrza Śmigla. Do etapu gminnego zgłosiło się po 3 przedstawicieli ze wszystkich szkół gminy Śmigiel. Niestety z przyczyn losowych uczniowie ze SP w Bronikowie nie dojechali.

Uczestnicy musieli wykazać się wiedzą dotyczącą znajomości państw i stolic świata, a także rozpoznać państwa po fladze, konturze i krótkim opisie. Rywalizacja była zacięta, zwycięzców dzieliły niewielkie ilości punktów. Poziom konkursu był bardzo wyrównany, a wszyscy uczestnicy wykazali się ogromną wiedzą. W ostateczności miejsca na podium prezentują się następująco:
- 1 miejsce zajął  Mateusz Wolsztyński ze SP w Starej Przysiece Drugiej,
- 2 miejsce Piotr Frąckowiak również uczeń SP w Starej Przysiece Drugiej,
- 3 miejsce uczeń naszej szkoły Władysław Jóźwiak.

Zwycięzcom gratulujemy i życzymy sukcesów na kolejnych konkursach. Nagrody w konkursie ufundowała p. Małgorzata Adamczak - Burmistrz Śmigla, za co serdecznie dziękujemy. Poczęstunek dla uczestników ufundowała Rada Rodziców przy ZS w Czaczu, której również dziękujemy. Serdeczne dziękuję także p. Magdalenie Szczepaniak – Krupa oraz p. Milenie Jagodzińskiej za udział w pracach komisji konkursowej. Z geograficznym pozdrowieniem – do zobaczenia za rok 😉

GALERIA FOTO fot.M.Jagodzińska