Przedszkole
Szkoła Podstawowa im. Polskich Noblistów

Zespół Szkół w Czaczu

b_150_100_16777215_0_0_images_joomgallery_originals_xxiv_gminny_konkurs_ortograficzny_1184_xxiv_gminny_konkurs_ortograficzny_3_20240321_1748517473.jpg6 marca reprezentanci naszej szkoły uczestniczyli w XXIV Gminnym Konkursie Ortograficznym pod nazwą „Zostań Mistrzem Ortografii”, który odbywa się pod patronatem Burmistrza Śmigla. W tym roku zmagania najlepszych uczniów ze szkół naszej gminy odbyły się w Szkole Podstawowej im. Powstańców Wielkopolskich w Starym Bojanowie.

W etapie gminnym naszą szkołę reprezentowali: Ewelina Dworczak z kl. V a, Nikodem Gbiorczyk i Igor Bohn z kl. VI b, Kamila Jaworska z kl. VII b oraz Aleksandra Flis i Szymon Frąckowiak z kl. VII a.
Organizatorzy przygotowali dwa teksty dyktand. Jeden przeznaczony był dla uczniów klas IV-VI, natomiast drugi dla uczniów klas VII i VIII szkoły podstawowej. Uczestnicy musieli wykazać się znajomością zasad pisowni polskiej, bo czyhały na nich między innymi takie pułapki słowne: kłótnia, kłują, jaskółka, bomba, ohydny, wahadło, chyży, zgrzyt, przerażenie, horyzont, porażka, piegża (ptak, który w Polsce jest pod ochroną), tudzież, dwuipółletni.
Gratulujemy wszystkim uczestnikom, a szczególnie Szymonowi Frąckowiakowi, który w kategorii klas VII-VIII zajął II miejsce oraz Nikodemowi Gbiorczykowi, który w kategorii klas IV-VI zajął III miejsce.

GALERIA FOTO fot. SP Stare Bojanowo