Przedszkole
Szkoła Podstawowa im. Polskich Noblistów

Zespół Szkół w Czaczu

b_150_100_16777215_0_0_images_joomgallery_originals_konkurs_informatyczny_1230_konkurs_informatyczny_8_20240607_1681074099.jpgDnia 4 czerwca odbyła się w Szkole Podstawowej w Starej Przysiece Drugiej siódma już edycja Międzyszkolnego Konkursu Informatycznego. Jest to doroczna impreza promująca młodych informatyków. Wiadomo że ta dziedzina techniki rozwija się niezwykle szybko, a jednocześnie jest niezmiernie ważna i obecna we wszystkich dziedzinach życia, dlatego Pani Burmistrz Śmigla od lat obejmuje swoim patronatem tę rywalizację młodzieży szkolnej naszej gminy. Konkurs odbywa się w dwóch grupach wiekowych: klasy VI-VI oraz klasy VII–VIII.

Nasza szkołę w tym roku reprezentowali: w grupie młodszej Nikodem Gbiorczyk i Marcel Flis, w grupie starszej Władysław Jóźwiak i Szymon Frąckowiak, którzy pokonali wszystkich uczestników zdobywając największą liczbę punktów. Zmierzyli się z grafiką komputerową, wykonali projekt skomplikowanego dokumentu tekstowego, a na koniec zaprogramowali konstruktora wielokątów foremnych. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy, a najlepsi odebrali we czwartek z rąk Pani Burmistrz Małgorzaty Adamczak cenne nagrody. Gratuluję zwycięzcom tym bardziej, że tytuł mistrzowski powrócił znowu po siedmiu latach do naszej szkoły. Oby tak było także w kolejnych latach, lecz do tego potrzebne jest Wasze zaangażowanie. Zachęcam więc wszystkich, bo zdobyta wiedza na pewno przyda się w praktyce.

GALERIA FOTO fot.P.Konieczny