Przedszkole
Szkoła Podstawowa im. Polskich Noblistów

Zespół Szkół w Czaczu

b_150_100_16777215_0_0_images_joomgallery_originals_pierwszy_dzie_wiosny_1188_pierwszy_dzie_wiosny_5_20240325_1015610113.jpgb_150_100_16777215_0_0_images_joomgallery_originals_pierwszy_dzie_wiosny_1188_pierwszy_dzie_wiosny_4_20240325_1283134093.jpg„Wiosna to czas, kiedy masz ochotę pogwizdać, nawet z butem pełnym błota.”  Doug Larson
Początek wiosny to czas nowej, pozytywnej energii. Warto sprawić, by można było poczuć ją także w szkole. Tegoroczne obchody powitania wiosny były pełne wrażeń.

Tego dnia każdy z uczniów mógł wykazać się kreatywnością i pomysłowością, aby wymyślić „zastępstwo” dla tradycyjnego plecaka. I tak zeszyty, podręczniki, przybory szkolne zostały spakowane w garnki, worki na śmieci, walizki, kosze sklepowe, pufy, opakowanie po proszku do prania, czy skrzynki na narzędzia. Oprócz „specjalnego” plecaka uczniowie tego dnia założyli dwie różne skarpetki w związku z obchodami Światowego Dnia Zespołu Downa.

Kolejnym punktem tego dnia był show „Twoja Twarz Brzmi Znajomo”. Chętni uczniowie wcielili się w rolę słynnych wokalistów polskiej i zagranicznej sceny muzycznej. Mogliśmy wysłuchać utworów najmłodszego pokolenia, ale też trochę starszego. Zaprezentowano utwory takich wokalistów i zespołów jak: Bryska, Ich Troje, Ekipa, Shakira, Lady Pank, Sanah, Igo, Mrozu, Vito Bambino, Taylor Swift, Palion oraz Stachursky. Szacowne jury oceniło każdy występ i na końcu wręczyło nagrodę każdemu uczestnikowi. Był to kupon "Dnia bez pytania” dla całej klasy. Zabawa podczas show była rewelacyjna. Oklaskom nie było końca.

Po muzycznych występach udaliśmy się do klas. A tam uczniowie wcielili się w rolę nauczycieli i prowadzili lekcje. Każdy z uczniów - nauczycieli sprawdził się w swojej roli i podsumowując wszyscy stwierdzili, że praca nauczyciela nie jest łatwa. U nas w szkole już zagościła wiosenna atmosfera. Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się, aby ten dzień był tak wyjątkowy i przyjemny.

W związku ze zbliżającymi się Świętami Wielkanocnymi Samorząd Uczniowski życzy wszystkim zdrowia i spokoju, wiosennego optymizmu oraz wielu ciepłych i radosnych chwil z najbliższymi. 

GALERIA FOTO fot.N.Kozak-Marciniak