Przedszkole
Szkoła Podstawowa im. Polskich Noblistów

Zespół Szkół w Czaczu

b_150_100_16777215_0_0_images_joomgallery_originals_tydzie_relacji_1131_tydzie_relacji_5_20231123_1946936287.jpgOstatnie dni w naszej szkole były dla nas szczególnym czasem. 16 listopada obchodziliśmy Dzień Tolerancji. Z tej okazji uczniowie przyszli do szkoły w barwach swoich ulubionych klubów sportowych, na znak szacunku do upodobań innych osób.

20 listopada mówiliśmy o prawach dziecka i sprzeciwie wobec bicia dzieci w związku z obchodami Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka i Międzynarodowego Dnia Zapobiegania Przemocy wobec Dzieci. Tego dnia odbył się apel, na którym przewodniczący szkoły Władysław Jóźwiak przybliżył historię Konwencji o Prawach Dziecka, a uczniowie klasy 2a zaprezentowali wybrane prawa dziecka. W czasie apelu została zwrócona uwaga uczniów na roll up z informacją, gdzie należy szukać pomocy w przypadku, gdy dochodzi do przemocy. Roll up oraz ulotki zostały podarowane przez Zespół Dyscyplinarny, działający przy Ośrodku Pomocy Społecznej w Śmiglu.

Dnia 21 listopada obchodziliśmy Dzień Życzliwości. Tego dnia uczniowie wykorzystywali miłe słowa zdobiące szkolne korytarze. Zabierali je i przekazywali bliskim osobom. Akcja została zorganizowana przez Szkole Koło Wolontariatu oraz Samorząd Uczniowski.
Zachęcamy, aby życzliwość i tolerancja pozostawały z nami na co dzień. Pamiętajmy, że każdy drobny gest, uśmiech i troska o siebie nawzajem skraca społeczny dystans i zbliża nas do drugiego człowieka.

GALERIA FOTO fot.M.Franek-Dalaszyńska