Przedszkole
Szkoła Podstawowa im. Polskich Noblistów

Zespół Szkół w Czaczu

23 października 2013 r. odbyła się w Auli Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu Gala Finałowa II edycji projektu „eSzkoła – Moja Wielkopolska”, która w tym roku odbywała się pod hasłem „eSzkoła od kuchni”. Brali w niej udział dyrektorzy szkół, władze miast szkół biorących udział w projekcie i uczniowie. Naszą szkołę reprezentowała Pani Dyrektor Renata Stachowska, Pan Burmistrz Śmigla Wiktor Snela, uczeń Daniel Ludwiczak wraz z opiekunem Panią Natalią Kozak.

Podczas Gali mogliśmy obejrzeć prezentacje 5 projektów uczniowskich i oddać głos na najlepszą z nich pod względem zaprezentowania się, a głosowaliśmy wrzucając „kartonowe jajka na twardo do patelni danego projektu”.

Następnie odbył się finał gry internetowej „Globtroter: poznaj Wielkopolskę”, w której brał udział nasz uczeń Daniel. Każdy z finalistów miał swoje stanowisko z tabletem, na którym udzielał odpowiedzi na 20 pytań z różnych dziedzin: matematyki, biologii, chemii, fizyki, geografii i historii. Pytania były bardzo trudne, publiczność siedząca w Auli UAM miała niemały problem z poprawnymi odpowiedziami na zadane pytania. Jednak finaliści gry spisali się wyśmienicie, każdy z nich starał się udzielać tylko poprawnych odpowiedzi, co nie było łatwe. Daniel walczył bardzo dzielnie, nie znalazł się na podium, ale jego walka była niesamowita. A nagrody były super, Daniel otrzymał dyplom (zgodnie z hasłem tegorocznej Gali „eSzkoła od kuchni” zapisany na drewnianej desce kuchennej) oraz nowej generacji aparat fotograficzny.

W tym samy czasie w szkole nasi nauczyciele i uczniowie mogli oglądać zmagania Daniela poprzez transmisję internetową Gali i bardzo mocno trzymali kciuki za Daniela. To był dzień pełen emocji.
Jeszcze raz gratulujemy Danielowi takiego ogromnego sukcesu!