Przedszkole
Szkoła Podstawowa im. Polskich Noblistów

Zespół Szkół w Czaczu

Czytaj więcej...W środę 21.09.2022 r. uczniowie klasy VIa wraz z p. Mileną Jagodzińską oraz p. Agnieszką Mocek udali się na pierwsze popołudniowe spotkanie integracyjne. Spotkanie odbyło się w Family Club w Śmiglu, gdzie miło i aktywnie wszyscy spędzili czas grając w kręgle. Współzawodnictwo na torach wiązało się ze świetną zabawą.

Uczniowie mieli sposobność sprawdzenia się w zupełnie innej sytuacji, odkrycia swoich możliwości, nabycia nowych umiejętności, a przede wszystkim spędzenia razem kilku godzin w radosnej i przyjaznej atmosferze.

Bardzo dziękujemy Radzie Rodziców, która ufundowała pobyt na kręgielni w ramach nagrody w konkursie "Super Klasa” w roku szkolnym 2021/2022. Już nie możemy się doczekać kolejnego takiego spotkania!

GALERIA FOTO fot.P.Myszuk

Czytaj więcej...Czytaj więcej...Czytaj więcej...

Uczniowie klas VIIIa i VIIIb wraz z opiekunami uczestniczyli w wycieczce krajoznawczo-turystycznej do miejsc, które są ważne dla polskiej historii, kultury i tradycji.  Wycieczka odbyła się w dniach 5-7 września. Zwiedziliśmy Auschwitz-Birkenau, miejsce kaźni nie tylko narodu polskiego, ale i ludzi z całej Europy.  W tym  obozie koncentracyjnym uczciliśmy pamięć  wszystkich więźniów zapaleniem znicza przy ścianie śmierci. Pobyt w tym miejscu był dla uczestników wycieczki wielkim przeżyciem.

W drugim dniu zwiedzaliśmy Kraków, który zachwycił wszystkich. Poznaliśmy historię miasta od czasów średniowiecza. Odwiedziliśmy Wawel, katedrę, groby królewskie i  Kościół Mariacki z ołtarzem Wita Stwosza. Zwiedzanie zakończyliśmy zrobieniem zdjęcia ze smokiem wawelskim. Trzeciego dnia zwiedzaliśmy kopalnię soli w Bochni, która jest wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO.

GALERIA FOTO fot.P.Konieczny