Przedszkole
Szkoła Podstawowa im. Polskich Noblistów

Zespół Szkół w Czaczu

Nie szczędź grosza przyjacielu!
W tym roku nasza szkoła przyłączyła się do zbiórki charytatywnej organizowanej przez Stowarzyszenie Bumerang Leszczyński, której celem jest zbiórka funduszy na leczenie Wojtka, Marcela, Grzesia, Nataszy, Wiktora, Krzysia i Aleksandry.
Aleksandra urodziła się z przepukliną oponowo-rdzeniową, pęcherzem neurogennym, wodogłowiem i porażeniem kończyn dolnych.
Wojtek urodził się z rozszczepem kręgosłupa, przepuchliną oponowo - rdzeniową, wodogłowiem. Chłopiec nie chodzi, cierpi na zespół Arnolda Chiarego II stopnia.
Marcel choruje na MPD, zespół czterokończynowy mieszany, padaczkę lekooprną. Jego mama zmarła przy porodzie, więc chłopiec jest wychowywany przez tatę i dziadków.
Grześ, trzynastolatek urodził się z miopatią czyli zaburzeniem czynności i siły mięśniowej. Choroba objawia się tym, iż mięśnie klatki piersiowej są zbyt słabe aby chłopiec mógł samodzielnie oddychać. Grześ jest całkowicie zależny od swoich dziadków, którzy otoczyli go opieką. Chłopiec nie chodzi, nie siedzi, nie mówi.
Natasza ma 15 lat. Choruje na mózgowe porażenie dziecięce oraz padaczkę. Nastolatka nie chodzi, nie mówi, sama nie siedzi. Natasza lubi poznawać nowych ludzi, spędzać czas z rodziną i rówieśnikami.
Wiktor ma 20 lat. W wieku 12 lat dostał krwotoku mózgowego, który był spowodowany malformacją naczyniową. Podczas zajęć sportowych pękł zlokalizowany w głowie Wiktora naczyniak.
W dniach 18-24 października na terenie Zespołu Szkół w Czaczu wolontariusze będą sprzedawali jabłka. Cena minimalna to 2 zł.
Więcej informacji o stowarzyszeniu można uzyskać na FB wpisując nazwę Stowarzyszenie Bumerang Leszczyński. Liczymy na Was!
                                                                                                                                                              Wolontariusze Zespołu Szkół w Czaczu z opiekunkami: A. Mocek, K. Handke, B.Dudzińska
Źródło: FB – Stowarzyszenie Bumerang Leszczyński