Przedszkole
Szkoła Podstawowa im. Polskich Noblistów

Zespół Szkół w Czaczu

Czytaj więcej...W dniu 22 marca odbyło się pierwsze wydarzenie, które oficjalnie rozpoczęło współpracę Zespołu Szkół Czaczu z Domem Pomocy Społecznej w Jarogniewicach.

Od kilku lat jesteśmy gośćmi w tym domu, ale tym razem z ogromną radością gościliśmy podopiecznych u nas, bo chcieliśmy pokazać, że razem możemy wiele więcej.

Chcieliśmy nauczyć naszą młodzież umiejętności współpracy i współdziałania na rzecz innych ludzi, a hasłem przewodnim naszego spotkania były słowa Helen Keller:  "W pojedynkę możemy zrobić tak mało; razem możemy zrobić tak wiele."  Wydarzenie zostało zrealizowane w ramach projektu „Aktywni dla pokoleń - start”  finansowanego przez Starostwo Powiatowe w Kościanie.

GALERIA FOTO fot.N.Marciniak-Kozak

Czytaj więcej...

Czytaj więcej...W dniu 1.03. 2023 r. w naszej szkole odbyła się zbiórka funduszy na leczenie ciężko chorego Wojtka Klaby z Sączkowa. Akcja polegała na pieczeniu oraz sprzedawaniu przez wolontariuszy muffinek. Dzięki Waszemu zaangażowaniu udało nam się zebrać kwotę 1520 zł. Pragniemy bardzo podziękować wszystkim, którzy zaangażowali się w tę akcję.
                                Magdalena Franek-Dalaszyńska
                                Katarzyna Handke
                                Wolontariusze zaangażowani w akcję

GALERIA FOTO fot.K.Handke

Czytaj więcej...Czytaj więcej...W imieniu szkolnego koła wolontariatu oraz opiekunów pragniemy bardzo podziękować za tak wielkie zaangażowanie w zbiórkę dla mieszkańców Domu Pomocy Społecznej w Jarogniewicach.

W ramach akcji zbieraliśmy artykuły higieniczne dla mieszkańców, wykonaliśmy choinkę z naszych prac oraz wypisaliśmy życzenia świąteczne dla każdego mieszkańca oraz pracownika DPS. DZIĘKUJEMY! fot.K.Handke

Wolontariusze wraz z opiekunami zachęcają do udziału w zbiórce środków czystości dla podopiecznych Domu Pomocy Społecznej w Jarogniewicach.

W poprzednim roku szkolnym wspieraliśmy DPS zbierając kawę, herbatę oraz słodycze. W tym roku najbardziej potrzebne są płyny do kąpieli, dezodoranty, mydła, kremy do rąk, kremy do twarzy itp.

Zbiórka potrwa od środy 7 grudnia do piątku 16 grudnia. Przyniesione środki czystości będziemy zbierać w holu szkoły w wyznaczonym miejscu.

Czytaj więcej...Czytaj więcej...Czytaj więcej...W dniu 17.10.2022 r. rozpoczęliśmy w naszej szkole zbiórkę dla przytuliska w Koszanowie pod hasłem "Nie kupuj, adoptuj!”

Zbieraliśmy karmę, przysmaki, zabawki, koce i akcesoria spacerowe. Uczniowie licznie przynosili zbierane produkty, a naklejki za okazaną pomoc rozeszły się w bardzo szybkim tempie. Uzbierane rzeczy uczennice klasy 6a przekazały przytulisku w dniu 5.11.2022 r. Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim za włączenie się w akcję charytatywną i niesienie pomocy czworonożnym przyjaciołom. fot.G.Domagała

Czytaj więcej...

 

W imieniu wolontariuszy oraz opiekunów Szkolnego Koła Wolontariatu pragniemy podziękować wszystkim, którzy włączyli się w „Akcję Jabłuszko”.

Udało nam się zebrać kwotę 974,71 zł.
                        

Czytaj więcej...Dziękujemy wszystkim przedszkolakom, uczniom, rodzicom, nauczycielom i pracownikom szkoły za udział w tegorocznej akcji charytatywnej "JABŁUSZKO". Każdy, kto wrzucił do skarbonki wolontariuszy minimum 2 zł (lub więcej) otrzymał pyszne jabłko. Akcja odbyła się dzięki współpracy ze Stowarzyszeniem Bumerang Leszczyński. Wszystkie pieniądze będą w całości przekazane na rzecz dzieci, które potrzebują wsparcia finansowego na dalsze leczenie oraz rehabilitację.

GALERIA FOTO fot.P.Myszuk