Przedszkole
Szkoła Podstawowa im. Polskich Noblistów

Zespół Szkół w Czaczu

Czytaj więcej...Czytaj więcej...W imieniu szkolnego koła wolontariatu oraz opiekunów pragniemy bardzo podziękować za tak wielkie zaangażowanie w zbiórkę dla mieszkańców Domu Pomocy Społecznej w Jarogniewicach.

W ramach akcji zbieraliśmy artykuły higieniczne dla mieszkańców, wykonaliśmy choinkę z naszych prac oraz wypisaliśmy życzenia świąteczne dla każdego mieszkańca oraz pracownika DPS. DZIĘKUJEMY! fot.K.Handke

Wolontariusze wraz z opiekunami zachęcają do udziału w zbiórce środków czystości dla podopiecznych Domu Pomocy Społecznej w Jarogniewicach.

W poprzednim roku szkolnym wspieraliśmy DPS zbierając kawę, herbatę oraz słodycze. W tym roku najbardziej potrzebne są płyny do kąpieli, dezodoranty, mydła, kremy do rąk, kremy do twarzy itp.

Zbiórka potrwa od środy 7 grudnia do piątku 16 grudnia. Przyniesione środki czystości będziemy zbierać w holu szkoły w wyznaczonym miejscu.

Czytaj więcej...Czytaj więcej...Czytaj więcej...W dniu 17.10.2022 r. rozpoczęliśmy w naszej szkole zbiórkę dla przytuliska w Koszanowie pod hasłem "Nie kupuj, adoptuj!”

Zbieraliśmy karmę, przysmaki, zabawki, koce i akcesoria spacerowe. Uczniowie licznie przynosili zbierane produkty, a naklejki za okazaną pomoc rozeszły się w bardzo szybkim tempie. Uzbierane rzeczy uczennice klasy 6a przekazały przytulisku w dniu 5.11.2022 r. Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim za włączenie się w akcję charytatywną i niesienie pomocy czworonożnym przyjaciołom. fot.G.Domagała

Czytaj więcej...

 

W imieniu wolontariuszy oraz opiekunów Szkolnego Koła Wolontariatu pragniemy podziękować wszystkim, którzy włączyli się w „Akcję Jabłuszko”.

Udało nam się zebrać kwotę 974,71 zł.
                        

Czytaj więcej...Dziękujemy wszystkim przedszkolakom, uczniom, rodzicom, nauczycielom i pracownikom szkoły za udział w tegorocznej akcji charytatywnej "JABŁUSZKO". Każdy, kto wrzucił do skarbonki wolontariuszy minimum 2 zł (lub więcej) otrzymał pyszne jabłko. Akcja odbyła się dzięki współpracy ze Stowarzyszeniem Bumerang Leszczyński. Wszystkie pieniądze będą w całości przekazane na rzecz dzieci, które potrzebują wsparcia finansowego na dalsze leczenie oraz rehabilitację.

GALERIA FOTO fot.P.Myszuk

Czytaj więcej...Informujemy że AKCJA JABŁUSZKO będzie odbywała się w naszej szkole w dniach 18 - 19 października 2022 r. (środa, czwartek). Zachęcamy wszystkich wychowanków, uczniów, rodziców, nauczycieli oraz pracowników szkoły i przedszkola do przyłączenia się.  W tych dniach wolontariusze z naszej szkoły będą na każdej dużej przerwie oraz przed lekcjami zachęcać do włączenia w akcję!

Minimalny koszt jabłka to 2 zł.

Wolontariusze wraz z opiekunami

Nie szczędź grosza przyjacielu!
W tym roku nasza szkoła przyłączyła się do zbiórki charytatywnej organizowanej przez Stowarzyszenie Bumerang Leszczyński, której celem jest zbiórka funduszy na leczenie Wojtka, Marcela, Grzesia, Nataszy, Wiktora, Krzysia i Aleksandry.
Aleksandra urodziła się z przepukliną oponowo-rdzeniową, pęcherzem neurogennym, wodogłowiem i porażeniem kończyn dolnych.
Wojtek urodził się z rozszczepem kręgosłupa, przepuchliną oponowo - rdzeniową, wodogłowiem. Chłopiec nie chodzi, cierpi na zespół Arnolda Chiarego II stopnia.
Marcel choruje na MPD, zespół czterokończynowy mieszany, padaczkę lekooprną. Jego mama zmarła przy porodzie, więc chłopiec jest wychowywany przez tatę i dziadków.
Grześ, trzynastolatek urodził się z miopatią czyli zaburzeniem czynności i siły mięśniowej. Choroba objawia się tym, iż mięśnie klatki piersiowej są zbyt słabe aby chłopiec mógł samodzielnie oddychać. Grześ jest całkowicie zależny od swoich dziadków, którzy otoczyli go opieką. Chłopiec nie chodzi, nie siedzi, nie mówi.
Natasza ma 15 lat. Choruje na mózgowe porażenie dziecięce oraz padaczkę. Nastolatka nie chodzi, nie mówi, sama nie siedzi. Natasza lubi poznawać nowych ludzi, spędzać czas z rodziną i rówieśnikami.
Wiktor ma 20 lat. W wieku 12 lat dostał krwotoku mózgowego, który był spowodowany malformacją naczyniową. Podczas zajęć sportowych pękł zlokalizowany w głowie Wiktora naczyniak.
W dniach 18-24 października na terenie Zespołu Szkół w Czaczu wolontariusze będą sprzedawali jabłka. Cena minimalna to 2 zł.
Więcej informacji o stowarzyszeniu można uzyskać na FB wpisując nazwę Stowarzyszenie Bumerang Leszczyński. Liczymy na Was!
                                                                                                                                                              Wolontariusze Zespołu Szkół w Czaczu z opiekunkami: A. Mocek, K. Handke, B.Dudzińska
Źródło: FB – Stowarzyszenie Bumerang Leszczyński