Przedszkole
Szkoła Podstawowa im. Polskich Noblistów

Zespół Szkół w Czaczu

Czytaj więcej...Zakończyły się zmagania tenisowe dzieci w kategorii dziewcząt. Nasze uczennice: Marianna Kobiałka, Gabriela Marcinkowska oraz Maria Marcinkowska zajęły V miejsce w finale wojewódzkim XXIV Igrzysk Dzieci w Tenisie Stołowym w kategorii dziewcząt. Ich droga do sukcesu poprzedzona była potyczkami na etapie gminnym oraz powiatowym. Finał wojewódzki odbył się w Poznaniu. Na finale stawiło się 14 zespołów dziewczęcych. Zatem jest to bardzo wysokie miejsce, które dziewczynki osiągnęły poświęcając wiele czasu i wytężonej pracy na treningach. Dziewczętom gratulujemy sukcesów i cieszymy się, że rozsławiały imię naszej szkoły!

GALERIA FOTO fot.B.Maćkowska

Czytaj więcej...Czytaj więcej...Pan Dominik Wolff w dniu 18 października pojawił się w naszej szkole. Podjął wyzwanie, w którym postanowił, że pokona 10 maratonów w 10 dni, by pomóc zebrać pieniądze na leczenie małej Madzi że Śmigla.

Niestety tego dnia pogoda nie dopisała. Padał ulewny deszcz i zamiast brać udział w biegu wraz z panem Dominikiem, musieliśmy pozostać w klasach.

Niektórzy jednak dołączyli tej do szczytnej akcji i pobiegli w ulewnym deszczu. Wszystkim darczyńcom (także przedszkolakom) serdecznie dziękujemy!

GALERIA FOTO fot.B.Maćkowska

Czytaj więcej...Rozpoczęły się zmagania piłkarskie. 25 października uczniowie klas ósmych udali się do Nietążkowa, by na tamtejszej hali wziąć udział w rozgrywkach w halową piłkę nożną. Wywalczyli, po zaciętej grze, drugie miejsce. W zmaganiach wzięły udział szkoły ze Śmigla, Starego Bojanowa oraz Bronikowa. Dzień wcześniej brąz na nietążkowskiej sali wywalczyli uczniowie klas szóstych i młodszych. Zawodnicy grali z zachowaniem zasad fair play! fot.B.Maćkowska

Czytaj więcej...Czytaj więcej...Czytaj więcej...Zmagania sportowe w pełni. Tym razem naszą szkołę w tenisie stołowym reprezentowała drużyna dziewcząt. Lena Adamczak, Gabriela Marcinkowska oraz Marianna Kobiałka rozegrały Mistrzostwa Gminy w Drużynowym Tenisie Stołowym. Nasze zawodniczki zajęły w gminie II miejsce i tym samym awansowały do następnego szczebla. Powodzenia!

Czytaj więcej...W sobotę 1 października grupa uczniów z naszej szkoły wraz z p. Magdaleną Adamczak i p. Mateuszem Walkowiakiem uczestniczyli w rajdzie rowerowym - XVIII Śmigielska Jesień Turystyczna. Rajd rozpoczął się około godziny 9.00. Trasa wiodła przez Czacz - Nowy Białcz - Brońsko - Karśnice - Żegrówko. Metą rajdu było miejsce przy sali wiejskiej w Żegrówku.

Czekał tam na wszystkich poczęstunek - drożdżówka i ciepły napój. Przez kilka godzin uczniowie brali udział w różnych grach sportowych - odbicia piłki siatkowej, rzuty piłką do bramki czy wyścigi na "żółwią  jazdę’’. Część z naszych uczniów wróciła z nagrodami. Pogoda tego dnia dopisała. Uczestnicy rajdu w dobrych humorach wracali do domów trasą  Żegrówko - Nowa Wieś - Śmigiel - Czacz.

GALERIA FOTO fot.M.Adamczak,J.Szymańska

Czytaj więcej...Czytaj więcej...Czytaj więcej...Udział w Biegu Olimpijskim w Racocie to już tradycja naszej szkoły.

W biegu na dystansie około 5000 metrów spotyka się wielu miłośników biegania, maszerowania oraz spacerowania. Organizatorzy promują ideę sportu - liczy się nie wynik, lecz udział. Zachęcają i pokazują, że każdy może brać udział w biegu. Tego dnia pogoda okazała się łaskawa, choć od rana padał deszcz. Nasza grupa była jednak przygotowana na każde warunki atmosferyczne.

Wszyscy świetnie się bawili. Organizatorzy dla każdego uczestnika przygotowali poczęstunek. A dopełnieniem tego wydarzenia był udział w losowaniu nagród. Z puli "nagród rowerowych" aż dwa jednoślady trafiły do rąk naszych uczniów. Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział i myślę, że w przyszłym roku też chętnych nie zabraknie!

GALERIA FOTO fot.B.Maćkowska