Przedszkole
Szkoła Podstawowa im. Polskich Noblistów

Zespół Szkół w Czaczu

Czytaj więcej...Czytaj więcej...Miło nam poinformować, że Rada Rodziców sfinansowała projekt i zakup 30 koszulek sportowych dla uczniów Zespołu Szkół w Czaczu. Koszulki służyć będą dzieciom podczas reprezentowania szkoły w zawodach i konkursach międzyszkolnych. Dziękujemy Pani Barbarze Maćkowskiej za współpracę przy realizacji projektu.

GALERIA FOTO fot.J.Kobiałka

Czytaj więcej...Piątek 26 stycznia był dniem, w którym uczniowie i uczennice z klas 7 udali się autobusem do Śmigla. W tamtejszej hali sportowej odbywały się Mistrzostwa Gminy w Unihokeju. Na zawodach stawił się komplet reprezentacji każdej ze szkół. Dziewczęta rozegrały pierwszy mecz z uczennicami z Bronikowa. Potyczki były bardzo zaciekłe. Nasza reprezentacja dziewcząt zajęła ostatecznie 1 miejsce i uzyskała tytuł Mistrzyń Gminy w Unihokeju. Chłopcy zajęli miejsce trzecie. Za rok spotkamy się ponownie.

GALERIA FOTO fot.P.Myszuk

Czytaj więcej...W sobotę  27 stycznia 23-osobowa grupa młodzieży udała się do Łodzi. W hali Atlas Arena odbywały się międzynarodowe zawody lekkoatletyczne. W zawodach uczestniczyli znani polscy lekkoatleci, między innymi Piotr Lisek- skoczek wzwyż, Ewa Swoboda  - znana polska sprinterka. Zawodnicy biegali na dystansie 60 metrów, 60 metrów przez płotki, skakali wzwyż, skakali o tyczce, pchali kulą. Nasi uczniowie mieli możliwość zrobienia sobie zdjęcia z zawodnikami oraz uzyskania autografów.

Liczymy, że dzięki wsparciu finansowemu Urzędu Miasta i Gminy Śmigiel oraz biletom ufundowanym przez pana senatora Wojciecha Ziemniaka weźmiemy udział i w przyszłym roku w tego rodzaju imprezie.

GALERIA FOTO fot.B.Maćkowska

Czytaj więcej...W minioną środę dwie uczennice naszej szkoły brały udział w mistrzostwach rejonu w drużynowym tenisie stołowym. Wyjazd okazał się dużym sukcesem. Uczennicom towarzyszył trener p. Marek Maślak, który udzielał  niezbędnej pomocy merytorycznej.

Patrycja Myszuk i Natalia Żelek zajęły 1 miejsce i tym samym wywalczyły udział w rozgrywkach na poziomie wojewódzkim. Do tego czasu po stronie dziewcząt praca, praca, a w styczniu czas na pokaz swych umiejętności. Życzymy powodzenia!

GALERIA FOTO fot.M.Maślak

Czytaj więcej...Czytaj więcej...W minioną środę drużyna dziewcząt w składzie: Lena Adamczak, Gabriela Marcinkowska oraz Marysia Marcinkowska wywalczyły awans do rozgrywek na poziomie wojewódzkim. Tenis stołowy na takim poziomie wymaga posiadania dużych umiejętności. A te umiejętności zawodniczki na co dzień szlifują w klubie GLKS Orlęta Czacz pod okiem pana Marka Maślaka. Do rozgrywek wojewódzkich zostało jeszcze trochę czasu! Życzymy powodzenia! fot.M.Maślak

Czytaj więcej...W sobotę 16 września odbył się kolejny już z rzędu Bieg Olimpijski w Racocie, w którym wzięli udział uczniowie naszej szkoły wraz z opiekunami  p. Barbarą Maćkowską i p. Magdaleną Adamczak. W biegu brało udział blisko 1000 osób. 5-kilometrową trasę można było przejść, przebiec lub przejść z kijkami. Wszyscy nasi uczniowie ukończyli bieg z bardzo dobrymi wynikami. Następnie po biegu i małym poczęstunku odbyło się losowanie głównych nagród. Z dwudziestu rowerów, jeden przyjechał do Czacza.   

GALERIA FOTO fot.M.Adamczak

Czytaj więcej...Czytaj więcej...21 czerwca 2023 r. odbyła się Szkolna Olimpiada Sportowa uczniów klas I-III. Po latach pandemii wróciliśmy do szkolnej tradycji organizowania zawodów sportowych.

Zapłonął znicz olimpijski, a zawodnicy złożyli uroczystą przysięgę. Uczniowie startowali w pięciu konkurencjach z podziałem na chłopców i dziewczynki. fot.M.Biegańska