Przedszkole
Szkoła Podstawowa im. Polskich Noblistów

Zespół Szkół w Czaczu

Czytaj więcej...To był bajkowy poranek z pszczołami w roli głównej. W środę 28 września w naszym przedszkolu obejrzeliśmy spektakl „Pszczoły” przygotowany przez Teatrzyk Pompon z Leszna. Aktorki wcieliły się w postacie pszczół. Podczas ponad półgodzinnego spektaklu dzieci z wszystkich grup przedszkolnych bawiły się z pszczołą Eugenią i pszczołą Martyną. Aktorki, dzięki doświadczeniu w pracy z dziećmi, potrafiły pokazać przedstawioną historię w odpowiedni i zrozumiały dla nich sposób, a wykształcenie muzyczne i aktorskie pozwoliło na realizację tego w stu procentach.
GALERIA FOTO fot.J.Lewandowska

Czytaj więcej...15 września na całym świecie obchodzony jest Dzień Kropki - dzień odwagi i zabawy. Tego dnia zabawy w grupie Motylków wypełnione były kolorowymi kropkami. Na zajęciach poznaliśmy genezę tego święta. Dzieci uważnie wysłuchały opowiadania o tymj jak to zwyczajna kropka zmieniła świat małej dziewczynki o imieniu Vashti. Historia ta uświadomiła przedszkolakom, że każdy z nas ma jakieś ukryte zdolności. Zwieńczeniem dnia była kolorowa sesja zdjęciowa.

GALERIA FOTO fot.B.Ziegler

Czytaj więcej...Po raz kolejny Motylki wzięły udział w sprzątaniu okolicy naszego przedszkola. Zaopatrzeni w jednorazowe rękawiczki i worki na śmieci zajęliśmy się oczyszczaniem terenu. Akcja sprzątania ma na celu uświadomić dzieciom jak wiele dobrego człowiek może zrobić dla środowiska poprzez właściwe zachowanie. Akcja odbyła się w formie zabawy, dzieci dowiedziały się, że należy dbać o przyrodę, chronić ją, by korzystać z jej uroków.

GALERIA FOTO fot.B.Ziegler

Czytaj więcej...Czytaj więcej..."Każdy przedszkolak dobrze wie,
że kiedy 20 wrzesień zbliża się,
od najmłodszego, aż po starszaka,
wszyscy świętują Dzień Przedszkolaka"


Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka to znakomita okazja do zabawy dla wszystkich przedszkolaków. W tym dniu było bardzo wesoło. W przedszkolu rozbrzmiewała muzyka i wesoły gwar dzieci. Wszyscy bawili się znakomicie, a zadowolenie nie znikało z twarzy przedszkolaków. Najstarsze grupy (Motylki i Tygryski) z tej okazji przygotowały ognisko. Z pewnością ten radosny dzień na długo pozostanie w pamięci każdego dziecka.

GALERIA FOTO fot. K.Wrzosek

Czytaj więcej...Czytaj więcej...26 czerwca dzieci z grupy "Misie" i "Kotki" udały się na zajęcia biblioteczne do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Śmiglu. Podczas tych zajęć poznały zasady funkcjonowania biblioteki oraz wysłuchały bajki "Przygody Fenka. Uczciwość". Na zakończenie dzieci musiały wykonać zadania nawiązujące do opowiadania. Następnie udaliśmy się do sali zabaw Family Club, w którym przedszkolaki z radością oddały się zabawie oraz zajadały się pysznymi lodami.

GALERIA FOTO fot.I.Sołtysiak

3 czerwca wszystkie przedszkolaki wraz z opiekunkami wybrały się na wycieczkę do gospodarstwa agroturystycznego "Wesołe Ranczo" w Niechłodzie. Dzieci, po przywitaniu przez gospodarzy, zostały zapoznane z terenem gospodarstwa oraz zasadami bezpiecznej zabawy. Podczas wycieczki nasze przedszkolaki miały okazję poznać tajniki życia na wsi. Mogły zobaczyć wiele zwierząt, a także niektóre nakarmić. Dzieci z zachwytem słuchały opowieści pani gospodyni o ciekawostkach z życia zwierząt oraz o  przyrodzie, która zewsząd nas otacza i ukazuje nam swoje piękno. Dzieci bawiły się również na placu zabaw i na sianie, co sprawiło im wiele frajdy.

GALERIA FOTO fot.K.Wrzosek

Czytaj więcej...Czytaj więcej...Czytaj więcej...Czytaj więcej...