Przedszkole
Szkoła Podstawowa im. Polskich Noblistów

Zespół Szkół w Czaczu

Czytaj więcej...W piątek 22 września do naszego przedszkola przyjechali wyjątkowi goście. Byli to policjanci, którzy przypomnieli dzieciom podstawowe zasady bezpiecznego poruszania się po drogach oraz numery alarmowe, z których należy korzystać w sytuacji zagrożenia.

Nie obyło się bez wielu pytań maluchów dotyczących codziennej pracy policjanta. Największe zainteresowanie wzbudzał sprzęt policyjny i radiowóz, do którego każde dziecko mogło zajrzeć. Dzięki takim spotkaniom żaden maluch nie będzie obawiał się spotkania z funkcjonariuszem, a policjant będzie kojarzył się jako osoba, której nie należy się bać i do której zawsze można zwrócić się o pomoc.

Dziękujemy mamie Klaudii - Pani Paulinie Piechowiak za wspaniałe przeżycia i przybliżenie tak odpowiedzialnego zawodu, jakim jest zawód policjanta.

GALERIA FOTO fot.K.Wrzosek

Czytaj więcej...20 września to dzień ważny dla każdego przedszkolaka. Święto to zostało ustanowione, by podkreślić wagę edukacji przedszkolnej w rozwoju i edukacji dzieci i ma przyczynić się do popularyzacji wychowania przedszkolnego. W tym dniu nie zabrakło okazji do zabawy i czerpania radości z bycia przedszkolakiem. Życzymy wszystkim maluszkom i starszakom, żeby każdy dzień był wspaniałą przygodą i niósł ze sobą wiele cudownych doświadczeń.
GALERIA FOTO fot.K.Wrzosek

Czytaj więcej...Czytaj więcej...Międzynarodowy Dzień Kropki przypada 15 września. Jest to święto kreatywności, dzień, w którym skupiamy się na rozwoju swoich talentów i pasji. Tego dnia nauczyciele angażują dzieci w zajęcia, które pomagają im odkryć mocne strony i dodają odwagi by powiedzieć o tym światu.

Jaki początek ma ta historia? W 2003 roku do amerykańskich księgarni trafiła książka Petera H. Reynoldsa pt. „Kropka”. To historia Vashti, która na lekcji plastyki dochodzi do wniosku, że niczego nie potrafi. Wszystkie dzieci stworzyły piękne prace, a ona jedna nie potrafiła wymyślić nic interesującego. Z pomocą przyszła nauczycielka, która zachęciła ją do działania: "Postaw tu kropkę i zobaczymy, co się stanie". I w taki oto sposób bohaterka książki rozpoczyna niezwykłą podróż w poszukiwaniu swoich talentów i pasji. Uczniowie z klasy 2a bardzo chętnie opowiadają o swoich zainteresowaniach, prezentują uzdolnienia i talenty, stąd chęć udziału w obchodach Święta Kropki, święta kreatywności, która jest nieodłącznym elementem szkolnej rzeczywistości moich uczniów. fot.M.Biegańska

Czytaj więcej...Czytaj więcej...Czytaj więcej...W zeszłym tygodniu w grupie Żółwików odbyło się pierwsze spotkanie z cyklu "Czytanie na dywanie".

Naszym gościem była Pani Agnieszka Krupka - mama Igi.

W skupieniu i z ogromnym zainteresowaniem dzieci wysłuchały dwóch bajek: "Lampa Aladyna" i "O rybaku i złotej rybce". Dziękujemy Pani Agnieszce za poświęcony nam czas. fot.K.Wrzosek

Czytaj więcej...W dniach 15–17 września 2023 r. przypadał 30. finał ogólnopolskiej akcji Sprzątanie Świata. Tegoroczne hasło kampanii brzmiało: „Sprzątanie świata łączy ludzi”.

Wszystkie dzieci z naszego przedszkola wzięły udział w sprzątaniu. Moc tej akcji połączyła nas z naturą i ze sobą nawzajem.

GALERIA FOTO fot.J.Lewandowska

Czytaj więcej...Dzień Kropki to radosne święto kreatywności obchodzone 15 września.

Tego dnia zorganizowane zostały dla dzieci kreatywne zabawy z kropką w roli głównej. Stwarzaliśmy okazję do odkrywania talentów, pobudzania wyobraźni i nieszablonowego myślenia. Podczas zajęć powstały  wyjątkowe i niepowtarzalne kropkowe dzieła sztuki.

GALERIA FOTO fot.B.Ziegler

Czytaj więcej...Czytaj więcej...Pierwszy tydzień za nami. Grupa 4-letnich dzieci z radością przekroczyła próg naszego przedszkola. Powitaliśmy również kilkoro nowo przyjętych przedszkolaków. W tym tygodniu dzieci utrwalały swoje imiona, zapoznawały się ze swoimi znaczkami rozpoznawczymi, a przede wszystkim świetnie się bawiły.

GALERIA FOTO fot.J.Lewandowska