Przedszkole
Szkoła Podstawowa im. Polskich Noblistów

Zespół Szkół w Czaczu

Czytaj więcej...Czytaj więcej...Czytaj więcej...Czytaj więcej...

 

 

 

 

 

 

W styczniu obchodzony jest Dzień Babci i Dziadka. Z tej to okazji w odwiedziny do grupy Myszki przyszły babcie, by poczytać dzieciom bajeczki. Również z okazji tego święta wspólnie z grupą Misie odwiedziliśmy bibliotekę w Czaczu, w której babcie umiliły przedszkolakom pobyt czytaniem bajki. Spotkania z tak wspaniałymi gośćmi zarówno w przedszkolu, jak i w bibliotece upłynęły w miłej atmosferze, a czytane bajki przyniosły dzieciom ogromną radość. fot.K.Nadolna

Czytaj więcej...Czytaj więcej...W minionym tygodniu dzieci z grupy Myszki rozmawiały o ptakach zimujących w kraju. Dowiedziały się jak opiekować się nimi, gdy na dworze panuje sroga zima.

Wspólnie zrobiły smakołyki dla ptaków, które zostaną wystawione za okno przedszkolnej sali wtedy, gdy przyjdzie prawdziwa zima. fot.K.Nadolna

Czytaj więcej...5 stycznia odbył się grupowy "Konkurs kolęd i piosenek świąteczno-noworocznych" zorganizowany przez nauczycielki Przedszkola w Czaczu. Głównym celem konkursu była integracja środowiska przedszkolnego, podtrzymanie w młodym pokoleniu tradycji śpiewu kolęd oraz poszerzenie wiedzy na temat tradycji bożonarodzeniowych. Dziękujemy wszystkim małym wykonawcom i opiekunom za profesjonalne przygotowanie uczestników oraz Radzie Rodziców za ufundowanie nagród.

GALERIA FOTO fot.R.Capiga

Czytaj więcej...Czytaj więcej...Czytaj więcej...

 

 

 

 

 

 

Z okazji świąt Bożego Narodzenia grupa Motylki zaprosiła do "zerówki" rodziców. Dzieci w odświętnych strojach oraz w świątecznie przystrojonej sali przedstawiły program artystyczny. Motylki zaprezentowały rodzicom wiersze i piosenki o choince, o Mikołaju, a także zaśpiewały piosenkę poznaną na języku angielskim. Program zakończył żywiołowy taniec. Występ dzieci wprowadził wszystkich obecnych w świąteczny, bożonarodzeniowy nastrój. Po występie rodzice próbowali ozdobionych przez dzieci pierników. fot.R.Capiga

Czytaj więcej...Dnia 22 grudnia w naszym przedszkolu miało miejsce niezwykłe spotkanie o charakterze wigilijnym. Wszystkie grupy zebrały się w największej sali, aby wspólnie z paniami oraz księdzem kolędować, podzielić się opłatkiem i złożyć życzenia świąteczne. Każdy miał okazję przytulić oryginalną postać Jezusa z drzewa oliwnego przywiezionego przez proboszcza z Betlejem.

Dzieci miały okazję odebrać upominek od Gwiazdora osobiście i skonfrontować swoje wyobrażenia z rzeczywistością. Całość wrażeń zwieńczył uroczysty obiad zgodnie z menu wigilijnym - barszczem z uszkami i karpiem. Wszyscy częstowali się pierniczkami i owocami. Zachowajmy tę wyjątkową atmosferę w sercach, niech te dobre słowa przyświecają wszystkim na nowy rok.

GALERIA FOTO fot.M.Nadobnik

Czytaj więcej...Okres przedświąteczny w naszej grupie obfitował w wiele ciekawych wydarzeń. Wspólnie ubieraliśmy choinkę wieszając na niej samodzielnie przygotowane ozdoby i łańcuchy. Pod choinką Mikołaj zostawił prezenty niespodzianki. Wyjechaliśmy również do Centrum Kultury w Śmiglu na świąteczny teatrzyk kukiełkowy oraz spotkanie z Mikołajem. Ozdabialiśmy pierniki oraz przygotowywaliśmy kartki świąteczne. Zaprosiliśmy rodziców na przedstawienie, które wprowadziło wszystkich w świąteczny klimat.  W ostatnim przedświątecznym tygodniu wzięliśmy udział w zajęciach w Bibliotece Publicznej w Czaczu. Tygryski życzą Wesołych Świąt!!!
GALERIA FOTO fot.J.Frąckowiak

Czytaj więcej...13 grudnia Myszki gościły w przedszkolu swoich rodziców, aby wspólnie wykonać ekologiczne ozdoby i ubrać nimi choinkę. Powstało wiele ciekawych i kreatywnych ozdób, które rodzice wspólnie z dziećmi powiesili na przedszkolnej, ekologicznej choince. Po ciężkiej pracy był czas na wspólny poczęstunek oraz wspólną zabawę przy kolędach. Dziękujemy rodzicom za aktywne spędzenie czasu w miłej i świątecznej atmosferze.
GALERIA FOTO fot.K.Nadolna

Czytaj więcej...Dnia 16 grudnia grupa Misie zaprezentowała scenki jasełkowe przy żłóbku oraz zaśpiewała kolędy w wersji angielskiej i polskiej. Dzieci przygotowały ozdobione płatki śniegu i zaśpiewały o nich kołysankę "Snowflake". Na koniec spotkania każdy w parze z bliską osobą z rodziny przygotował fragment łańcucha, który po połączeniu w całość został zawieszony na choince w sali przedszkolnej. Dziękujemy za skupienie i zaangażowanie.

W tym szczególnym czasie składamy życzenia kolorowe - niech wszystkie dzieci będą wesołe i zdrowe, żeby nikt nie płakał i w przyszłym tygodniu wokół "Santa Claus" radośnie skakał!

GALERIA FOTO fot.M.Nadobnik

Czytaj więcej...Czytaj więcej...Czytaj więcej...

 

 

 

 

 

 

Święta Bożego Narodzenia zbliżają się wielkimi krokami. W związku z tym Misie i Żółwiki wybrały się na wycieczkę do Niechłodu na warsztaty wypiekania pierników. Małe rączki ugniatały, mieszały, wałkowały, a także wykrawały najróżniejsze kształty. Każdy etap warsztatów sprawiał małym kucharzom wiele radości. Gdy pierniczki były już upieczone, przyszła pora na ich dekorowanie. Dzieci z wielkim zapałem ozdabiały swoje ciasteczka lukrem i kolorowymi posypkami. W świątecznym nastroju wróciliśmy do przedszkola, a do domu zabraliśmy własnoręcznie zrobione pierniki. fot.K.Wrzosek

Czytaj więcej...Święta Bożego Narodzenia to magiczny czas. Aby w naszym przedszkolu zagościła świąteczna atmosfera wspólnie z rodzicami przygotowaliśmy ozdoby świąteczne. Rodzice i dzieci z wielkim zaangażowaniem tworzyli ozdoby, wykazując się przy tym pomysłowością i kreatywnością. Serdecznie dziękujemy za przybycie i czas spędzony w miłej, przyjaznej i świątecznej atmosferze.
GALERIA FOTO fot.K.Wrzosek