Przedszkole
Szkoła Podstawowa im. Polskich Noblistów

Zespół Szkół w Czaczu

Czytaj więcej...

 

Zapraszamy przedszkolaków do udziału w konkursie

"WIELKIE OLBRZYMY - DINOZAURY".

Szczegóły znajdują się na plakacie.

Czytaj więcej...Najbardziej lubiane przez dzieci klocki LEGO obchodzą swoje święto w styczniu. Z tej okazji nasze przedszkole odwiedził tata Oli i Helenki przeprowadzając w grupie 3 i 4-latków ciekawą i niezwykłą lekcję właśnie z wykorzystaniem LEGO.

Edukacja poprzez zabawę to najlepsza forma przyswajania wiedzy. Pan Łukasz wraz z innymi instruktorami w ciekawy sposób zaprezentował nam jak można wykorzystać klocki do nauki. Tematem przewodnim zajęć były Robozwierzaki oraz zdrowe odżywianie. Dzieci mogły pobawić się Robopieskiem oraz dowiedzieć się od Pana Zdrówko, czy jedzenie frytek jest zdrowe. Pan Łukasz i pani Zuzia prowadzą ciekawe zajęcia z robotyki w Spice Gears Academy, gdzie można wziąć udział w zajęciach próbnych. Dziękujemy za ciekawe zajęcia i niespodzianki.

GALERIA FOTO fot.B.Ziegler

Czytaj więcej..."Dziś dla Babci słońce mamy
I całuski dla Dziadziusia.
Dziś życzenia wnuczek składa
I piosenki śpiewa wnusia."
1 lutego dzieci z grupy Misie oraz Pędzące Żółwie gościły swoje Babcie oraz Dziadków. W pięknie udekorowanej sali zaprezentowały wiersze, tańce oraz piosenki. Mali artyści z przejęciem odtwarzali swoje role, a goście ze wzruszeniem odbierali czułe słowa.

Po występie dzieci wręczyły Babciom i Dziadkom własnoręcznie wykonane prezenty. To był wyjątkowy dzień, pełen radości, uśmiechu i dumy. Dziękujemy rodzicom za przygotowanie odświętnych strojów dla dzieci oraz poczęstunku.

GALERIA FOTO fot.K.Wrzosek

Czytaj więcej...23 stycznia grupa Myszki wybrała się do Filii Bibliotecznej w Czaczu na spotkanie z panią Martyną, mamą Marcelinki, która jest fryzjerką. Pani bibliotekarka przeczytała dzieciom wiersze „Fryzjer” oraz „Jeż u fryzjera”, a pani Martyna opowiedziała o zawodzie fryzjera. Podczas warsztatów dzieci mogły samodzielnie czesać i układać fryzury na manekinach, dotykać i poznawać narzędzia, a pani fryzjerka każdemu dziecku zrobiła piękną fryzurę.

Bardzo dziękujemy pani bibliotekarce za gościnę, a  mamie Marcelinki za wspaniałe spotkanie i poświęcony nam czas.
GALERIA FOTO fot.M.Grzelczyk

Czytaj więcej...Od listopada, w ramach innowacji pedagogicznej „Sensoryczne wtorki w przedszkolu”, odbywają się zajęcia polegające na wspieraniu rozwoju sensorycznego dzieci poprzez doświadczanie oraz zabawy pobudzające zmysły.

Zaproponowane formy aktywności spotkały się z pozytywnym odbiorem przedszkolaków. Myszki z niecierpliwością czekają na wtorki i kolejne sensoryczne wyzwania.
GALERIA FOTO fot.J.Lewandowska

Czytaj więcej...17 stycznia dzieci z grupy Myszki zaprosiły wraz z paniami do sali wiejskiej w Czaczu swoich rodziców oraz dziadków na przedstawienie pt. „W świąteczny czas”. Mali artyści z przejęciem odtwarzali swoje role, a goście ze wzruszeniem odbierali czułe słowa kierowane pod ich adresem, a duma rozpierała ich serca, że mają tak utalentowane dzieci i wnuczęta.

Po występach dzieci wręczyły gościom własnoręcznie wykonane prezenty i zaprosiły na tort, który specjalnie na tę okazję upiekła p. Ranka oraz na ciasteczka i owoce. To było naprawdę wyjątkowe popołudnie, pełne uśmiechu i radości, popołudnie, które pokazało nam jak ważne są takie spotkania i wspólne spędzone chwile. Bardzo dziękujemy rodzicom za pomoc w przygotowaniu uroczystości.

GALERIA FOTO fot.M.Krysmann

Czytaj więcej...Przy współpracy z logopedą 3-letnie dzieci z grupy Motylki biorą udział w innowacji pedagogicznej, w ramach której uczą się prawidłowego oddychania nosem.

Spotykamy się z Nosalkiem, który przygotowuje dla nas zadania do wykonania. Spotkania odbywają się w naszej sali oraz w gabinecie logopedy, w którym główny bohater skrywa prawdziwe skarby. Z niecierpliwością czekamy na kolejne spotkanie. Do zobaczenia Nosalku!

GALERIA FOTO fot.B.Ziegler

Czytaj więcej...To nie lada gratka w grupie Motylków odbył się Dzień Babci i Dzień Dziadka. W  naszym przedszkolu 19 stycznia odbyło się uroczyste spotkanie, podczas którego najmłodsze wnuczęta postarały się, aby babcie i dziadkowie wesoło i miło spędzili czas. Mali artyści z ogromnym zaangażowaniem przedstawili program artystyczny, zaprosili gości do wspólnej zabawy oraz obdarowali swoich bliskich upominkami. Dopełnieniem spotkania był słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców. Był to dzień wspólnej zabawy, uśmiechów i wzruszeń.

GALERIA FOTO fot.B.Ziegler

Czytaj więcej...Z okazji zbliżających się świąt Bożego Narodzenia dzieci z grupy Pędzące Żółwie i Misie zaprosiły swoich rodziców na występ. W pięknej, bożonarodzeniowej scenerii dzieci śpiewały, tańczyły i recytowały wiersze. Przybyłym gościom występ przedszkolaków bardzo się podobał. Wprowadził ich w świąteczną, magiczną atmosferę. To był niesamowity dzień, pełen wrażeń.

GALERIA FOTO fot.K.Wrzosek

Czytaj więcej...Święta Bożego Narodzenia to najbardziej rodzinne, przepełnione miłością święta. 13 grudnia dzieci z najmłodszej grupy przedszkolnej gościły w przedszkolu rodziców. Dzieci z wielkim zaangażowaniem i zapałem przygotowały się do występów. Maluszki w pięknych strojach pokonując tremę zaprezentowały występ artystyczny. Piękna scenografia nadała temu wyjątkowemu spotkaniu nastrojowy klimat. Dla małych aktorów był to pierwszy występ przed tak liczną i tak ważną publicznością.

Motylki własnoręcznie przygotowały też świąteczne upominki, które z dumą po występach wręczyły wzruszonym rodzicom. W świątecznym nastroju udaliśmy się na słodki poczęstunek. Organizacja takich uroczystości, oprócz wzmacniania więzi rodzinnych, kształtuje pozytywne przeżycia u dzieci, rozwija uzdolnienia aktorskie, wyrabia pamięć, odwagę i śmiałość.

GALERIA FOTO fot.B.Ziegler