Przedszkole
Szkoła Podstawowa im. Polskich Noblistów

Zespół Szkół w Czaczu

Czytaj więcej...31 maja 2023 r. uczniowie klas ósmych w składzie: Zofia Marcinkowska, Klaudia Woś i Bartosz Wojciechowski wzięli udział w VII Powiatowym Konkursie o tytuł Mistrza Teologii.

Uczestnicy wykazali się dużą wiedzą z zakresu znajomości Starego i Nowego Testamentu oraz Katechizmu Kościoła Katolickiego. Wszyscy nasi uczniowie znakomicie poradzili sobie z zagadnieniami, natomiast Zosia Marcinkowska z klasy VIIIa została finalistką  konkursu zajmując IV miejsce. Serdecznie gratulujemy wszystkim naszym uczniom i życzymy dalszych sukcesów. fot.B.Dudzińska

Czytaj więcej...Czytaj więcej...Czytaj więcej...

 

 

 

 

 

 

Wiosna obfitowała w konkursy ortograficzne. Już 14 marca sześcioro uczniów naszej szkoły wzięło udział w XXIII Gminnym Konkursie Ortograficznym „Zostań mistrzem ortografii” pod patronatem Burmistrza Śmigla. Tegoroczne zmagania odbyły się w Szkole Podstawowej im. Konstytucji 3 Maja w Śmiglu. Naszą szkołę w kategorii klas IV – VI reprezentowali: Ewelina Dworczak, Władysław Jóźwiak oraz Maja Konieczna. Przedstawicielkami klas starszych były: Iga Kozłowska, Zuzanna Koźlik oraz Klaudia Woś. Wicemistrzem ortografii został Władysław Jóźwiak z klasy VI a.                                                  

20 kwietnia natomiast dwoje uczniów z klas ósmych, Małgorzata Marcinkowska oraz Mateusz Skrzypczak,  wzięło udział w powiatowym konkursie ortograficznym „Złote pióro Kolberga”.  Konkurs ten organizowany jest przez I Liceum Ogólnokształcące im. Oskara Kolberga w Kościanie. Uczniowie zmierzyli się z dwoma tekstami  o przygodach fikcyjnego bohatera – Oskara Kolbergowicza i rozwiązali krzyżówkę o historii liceum. W gronie finalistów konkursu  znalazł się uczeń  klasy VIII b – Mateusz Skrzypczak.                                                                                                                                                          

26 maja w Szkole Podstawowej nr 4 w Kościanie im. Stefana Koszewskiego odbył się ostatni z konkursów, a mianowicie XXVII Powiatowy Konkurs Ortograficzny dla uczniów klas IV – VI. W rywalizacji udział wzięło 39 uczniów powiatu kościańskiego. Reprezentanci naszej szkoły, Kamila Jaworska, Szymon Frąckowiak i Władysław Jóźwiak pisali dyktando, w którym  mogli popełnić 104 błędy. Wszyscy nasi uczniowie znakomicie poradzili sobie z zadaniem, zaś Szymon Frąckowiak z klasy VI a został finalistą konkursu.
Serdecznie gratulujemy wszystkim naszym uczniom, którzy mierzą się z niełatwą polską ortografią oraz interpunkcją. fot.E.Walachowska

Czytaj więcej...Czytaj więcej...Czytaj więcej...

 

 

 

 

 

 

W sobotę 20 maja w Lubaszu odbył się etap wojewódzki Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”. W kategorii I (uczniowie klas 1–4 szkoły podstawowej) powiat kościański reprezentowała uczennica naszej szkoły – Agata Jagodzińska.

Awans do etapu wojewódzkiego Agata zapewniła sobie zajmując I miejsce w eliminacjach powiatowych turnieju, które odbyły się 23 marca w Szkole Podstawowej w Jerce. W etapie wojewódzkim w swojej kategorii rywalizowała z 30 uczestnikami.

Turniej składał się z testu pisemnego, zadań praktycznych i finału ustnego. Podczas turnieju uczestnicy musieli wykazać się znajomością przepisów przeciwpożarowych, zasad postępowania na wypadek pożaru, praktycznymi umiejętnościami posługiwania się podręcznym sprzętem gaśniczym, organizacji ochrony przeciwpożarowej, szeroko rozumianego ratownictwa oraz wiedzy z zakresu bezpieczeństwa powszechnego, a także historii i tradycji ruchu strażackiego. Dziękujemy OSP Czacz i PSP Kościan za pomoc w przygotowaniach do turnieju. fot.M.Jagodzińska

Czytaj więcej...5 maja  w  Szkole Podstawowej nr 1 im. Powstańców Wielkopolskich w Kościanie odbył się Powiatowy Konkurs „Złote Pióro Mistrza Ortografii”.

W konkursie wzięło udział 37 uczniów z klas III. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy 3a Lena Adamczak i Natan Konieczny. 16 maja odbyło się uroczyste podsumowanie konkursu. Nagrody  uczestnikom wręczył burmistrz Kościana Piotr Ruszkiewicz. Miło nam poinformować, że wyróżnienie w konkursie otrzymała Lena Adamczak.

GALERIA FOTO fot.P.Rychel-Samoląg

Czytaj więcej...W poniedziałek 8 maja odbył się Gminny Konkurs Pięknego Czytania dla klas drugich. Naszą szkołę w tym konkursie reprezentowali Gabriela Szczerbal i Franciszek Sieracki z klasy 2b oraz Wiktoria Grygiel i Maria Marcinkowska z klasy 2a. Reprezentanci mieli za zadanie przeczytać wylosowany fragment książki Holly Webb przed zebraną komisją.

Miło nam poinformować, że w przeprowadzonym konkursie III miejsce zajęła Maria Marcinkowska, a wyróżnienia otrzymały Gabriela Szczerbal i Wiktoria Grygiel. Serdecznie gratulujemy!

GALERIA FOTO fot.P.Przybylska

Czytaj więcej...We wtorek 25 kwietnia w Zespole Szkół w Starym Bojanowie odbył się III Gminny Konkurs Matematyczny pod patronatem Przewodniczącego Rady Miejskiej Śmigla "Zostań mistrzem matematyki". Celem konkursu było popularyzowanie matematyki i rozwijanie zainteresowań matematycznych. Konkurs odbył się w dwóch kategoriach wiekowych: klas IV-VI oraz klas VII-VIII. Naszą szkołę reprezentowali: Marcel Flis, kl. 5b, Szymon Frąckowiak, kl. 6a, Władysław Jóźwiak, kl. 6a, Małgorzata Marcinkowska, kl. 8a, Artur Łapszyn, kl. 8b i Mateusz Skrzypczak, kl. 8b.

Miło nam poinformować, że  Władysław Jóźwiak zajął I miejsce, a Szymon Frąckowiak II miejsce w rywalizacji klas IV – VI.  Gratulujemy! W piątek 28 kwietnia zwycięzcy spotkali się ponownie, aby odebrać nagrody z rąk Wiesława Kasperskiego - Przewodniczącego Rady Miejskiej Śmigla.

GALERIA FOTO fot.M.Jagodzińska

Czytaj więcej...Dnia 14 marca 2023 r. w Szkole Podstawowej w Śmiglu odbył się etap finałowy XXIII Gminnego Konkursu Ortograficznego pod patronatem Burmistrza Śmigla. Uczniowie z pięciu szkół naszej  gminy rywalizowali o tytuł „Mistrza Ortografii”. Zmagania z niełatwymi  regułami ortograficznymi oraz zasadami interpunkcyjnymi  stoczono w dwóch kategoriach wiekowych:  klasy IV – VI oraz klasy VII – VIII.  Miło nam poinformować, że uczeń klasy VIa – Władysław Jóźwiak zajął II miejsce w rywalizacji klas IV – VI. Gratulujemy!

Czytaj więcej...Czytaj więcej...Uczniowie klasy 1a chętnie prezentują swoje talenty i uzdolnienia poprzez udział w konkursach o różnorodnej tematyce.

Miło mi poinformować, że MIŁOSŁAWA JURGA zajęła III miejsce w gminnym konkursie plastycznym pt. "Walentynka dla Ukrainy" organizowanym przez Urząd Miejski Śmigla.

Natomiast KORNELIA BUCHWALD zajęła III miejsce w powiatowym konkursie plastycznym pt. "Najpiękniejsza kartka wielkanocna" organizowanym przez Starostwo Powiatowe w Kościanie. Gratulujemy serdecznie i liczymy na dalsze sukcesy. fot.M.Biegańska

Czytaj więcej...Czytaj więcej...Czytaj więcej...Uczennica klasy 3a Lena Adamczak odnosi ogromne sukcesy w tenisie stołowym. W ostatnim czasie zdobyła 2 miejsce w III Grand Prix Wielkopolski Żaczek, 1 miejsce w V Memoriale Kazimierza Maślaka w Czaczu oraz zakwalifikowała się do Mistrzostw Polski, które odbędą się w Gliwicach 3 czerwca. Serdecznie gratulujemy oraz życzymy dalszych sukcesów! fot.P.Rychel-Samoląg

Czytaj więcej...W IV Konkursie Historycznym "Ziemia Śmigielska w czasie Powstania Wielkopolskiego", który odbył się pod honorowym patronatem Przewodniczącego Rady Miejskiej Śmigla,  Małgorzata Marcinkowska drugi rok z rzędu zdobyła pierwsze miejsce, a Bartosz Wojciechowski drugie. Ich wiedza na temat powstania wielkopolskiego jest imponująca. Wielkie gratulacje. Wśród wyróżnionych uczestników był również Artur Łapszyn.

Czytaj więcej...Czytaj więcej...Czytaj więcej...Bartosz Wojciechowski oraz Mateusz Skrzypczak reprezentowali okręg leszczyński w konkursie sprawdzającym wiedzę z zakresu kompetencji obywatelskich.

W eliminacjach rejonowych wykazali się ogromną wiedzą dotyczącą samorządu terytorialnego. Wielkie gratulacje za sukces i dużą wiedzę. Organizatorem konkursu było Centrum Wsparcia Rzemiosła, Kształcenia Dualnego i Zawodowego w Poznaniu. W etapie szkolnym uczestniczyły jeszcze: Jagoda Szymańska, Zuzanna Koźlik i Małgorzata Marcinkowska. fot.M.Adamczak

W realizacji zadań wykorzystaliśmy wyposażenie zakupione dzięki udziałowi szkoły w programie Laboratoria Przyszłości, #LaboratoriaPrzyszłości i #LaboratoriaPrzyszłosci.

Czytaj więcej...Mateusz i Jagoda wzięli udział  w konkursie organizowanym przez Centrum Wsparcia Rzemiosła, Kształcenia Dualnego i Zawodowego w Lesznie. Celem konkursu było przygotowanie pracy pod tytułem „Zakładam firmę w branży ekologicznej” edycja 2022. Uczestnicy musieli wykazać się myśleniem proekologicznym oraz zwrócić uwagę na kompetencje. Mateusz zajął się tematem związanym z segregacją śmieci, natomiast Jagoda założyła ekologiczną  firmę turystyczną sprzedającą wyjazdy zagraniczne. Dzięki swym działaniom zaprezentowanym w pracy Mateusz został laureatem, a praca Jagody została wyróżniona. Jeszcze raz gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Link do wyników konkursu:

Wyniki konkursu „Zakładam firmę w branży ekologicznej” edycja 2022 | CWRKDiZ Leszno

fot.M.Adamczak W realizacji zadań wykorzystaliśmy wyposażenie zakupione dzięki udziałowi szkoły w programie Laboratoria Przyszłości, #LaboratoriaPrzyszłości i #LaboratoriaPrzyszłosci.

 

Czytaj więcej...Pani Milena Jagodzińska została wyróżniona i nagrodzona podczas gali podsumowującej konkurs "Wielkopolski Nauczyciel Roku".

Konkurs jest organizowany co roku przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego. Nagradzani są nauczyciele cechujący się entuzjazmem i pasją w pracy, wysoką jakością nauczania, współpracą ze środowiskiem lokalnym, którzy swoją postawą i pracą mobilizują innych do działania, posiadający szczególne osiągnięcia dydaktyczne i wychowawcze, czynnie zaangażowani w rozwój szkoły.

Pani Milena jest jedyną nagrodzoną przedstawicielką nauczycieli naszego regionu. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w pracy!

źródło fot. https://www.umww.pl/poznalismy-najlepsze-szkoly-i-najlepszych-nauczycieli-w-wielkopolsce

Miło mi poinformować, że uczennice klasy IIIa znalazły się na podium Powiatowego Konkursu Plastycznego pt. "Kosz pełen zdrowia", organizowanego przez Zespół Szkół w Krzywiniu. Celem konkursu było propagowanie idei zdrowego stylu życia oraz wzmocnienie zaangażowania uczniów w dążenie do utrzymania swojego zdrowia na najwyższym poziomie.
I miejsce w kategorii klas trzecich zajęła Agata Jagodzińska, a miejsce III Natalia Starkbauer. Serdecznie gratulujemy! fot.M.Biegańska

Czytaj więcej...Czytaj więcej...Czytaj więcej...

 

Czytaj więcej...Agata Wawrzynowska reprezentowała naszą szkołę podczas Powiatowego Konkursu Ortograficznego Języka Angielskiego i zdobyła wyróżnienie. Uczennica konkurowała w kategorii klas V zapisując ze słuchu wyrazy w języku angielskim, a następnie wyjaśniając ich znaczenie po polsku. Gratulacje!

GALERIA FOTO fot.K.Wawrzynowska

Czytaj więcej...Czytaj więcej...

 

Dnia 11 kwietnia w naszej szkole odbył się etap finałowy XXII Gminnego Konkursu Ortograficznego pod patronatem Burmistrza Śmigla. Uczniowie z pięciu szkół naszej gminy rywalizowali o tytuł „Mistrza Ortografii”.

 

Zmagania z niełatwymi regułami ortograficznymi oraz zasadami interpunkcyjnymi stoczono w dwóch kategoriach wiekowych: klasy IV – VI oraz klasy VII – VIII.  
A oto laureaci konkursu:

KLASY IV – VI:
I miejsce Maria Skrzypczak, Szkoła Podstawowa  w Śmiglu
II miejsce Nikodem Gbiorczyk, Zespół Szkół w Czaczu
III miejsce Filip Kałucki, Szkoła Podstawowa w Starej Przysiece Drugiej
KLASY VII – VIII:
I miejsce Zofia Schoepe, Zespół Szkół w Starym Bojanowie
II miejsce Anna Stróżyńska, Szkoła Podstawowa w Starej Przysiece Drugiej
III miejsce Igor Hojan, Zespół Szkół w Starym Bojanowie
Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom!

Czytaj więcej...Czytaj więcej...6 kwietnia 2022 r w Zespole Szkół im. Powstańców Wielkopolskich w Starym Bojanowie odbył się III Gminny Konkurs „Ziemia Śmigielska w czasie Powstania Wielkopolskiego”. Patronat nad konkursem objął Przewodniczący Rady Miejskiej Śmigla. Celem konkursu było upowszechnianie i popularyzowanie wiedzy o powstaniu wielkopolskim oraz przybliżenie udziału mieszkańców ziemi śmigielskiej w walkach powstańczych. Kolejna edycja tego konkursu okazała się sukcesem uczniów naszej szkoły.


I miejsce Małgorzata Marcinkowska VIIa
II miejsce Bartosz Wojciechowski VIIb
III miejsce Artur Łapszyn VIIb

GALERIA FOTO

W czwartek 31 marca w naszej szkole odbył się II Gminny Konkurs Matematyczny pod patronatem Przewodniczącego Rady Miejskiej Śmigla "Zostań mistrzem matematyki". Celem konkursu było popularyzowanie matematyki i rozwijanie zainteresowań matematycznych. Konkurs odbył się w dwóch kategoriach wiekowych: klas IV-VI oraz klas VII-VIII. W tym dniu do naszej szkoły przyjechali Szkolni Mistrzowie Matematyki szkół naszej gminy.

W poniedziałek 4 kwietnia zwycięzcy spotkali się ponownie, aby odebrać nagrody z rąk Przewodniczącego Rady Miejskiej Śmigla Pana Wiesława Kasperskiego.
Kategoria IV-VI
1 miejsce Gabriela Domagała, Zespół Szkół w Czaczu
2 miejsce Mikołaj Psiuk, Szkoła Podstawowa im. Konstytucji 3 Maja w Śmiglu
3 miejsce Tomasz Kurpisz, Zespół Szkół w Starym Bojanowie
Kategoria VII-VIII
1 miejsce Lena Domagała, Szkoła Podstawowa im. Konstytucji 3 Maja w Śmiglu
2 miejsce Wiktor Skrzypczak, Szkoła Podstawowa im. Konstytucji 3 Maja w Śmiglu
3 miejsce Jakub Jóźwiak, Szkoła Podstawowa w Starej Przysiece Drugiej
Serdecznie wszystkim gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

GALERIA FOTO

Czytaj więcej...Czytaj więcej...Czytaj więcej...

Czytaj więcej...Dnia 17 grudnia 2021 roku uczniowie klas piątych Kamila Jaworska oraz Marcel Kobus uczestniczyli w uroczystym wręczeniu nagród gminnego konkursu na pracę multimedialną pod hasłem: „Gdzie szukać pomocy, gdy w rodzinie dochodzi do przemocy”. Celem konkursu było przygotowanie pracy multimedialnej w formie PDF - zakładki na stronę internetową Ośrodka Pomocy Społecznej w Śmiglu, nawiązującej do hasła przewodniego konkursu.
Marcel Kobus zajął 3 miejsce, natomiast praca Kamili Jaworskiej została wyróżniona. 

Serdecznie gratulujemy.

Dnia 13 czerwca 2019 roku drużyna uczniów z klasy 2a w składzie: Gabriela Domagała, Władysław Jóźwiak oraz Szymon Frąckowiak wywalczyła II miejsce w Gminnym Konkursie "English is easy" zorganizowanym po raz drugi przez Zespół Szkół w Starym Bojanowie. Na szczególne uznanie zasługuje fakt, iż nasi uczniowie musieli zmierzyć się ze starszymi o rok zawodnikami, co na tym etapie rozwoju umiejętności językowych jest niesamowitym wyzwaniem. Składam wielkie podziękowanie językowcom za możliwość pokazania talentów moich uczniów w kalamburach, zagadkach wiedzowych, śpiewie, literowaniu i wymowie łamańców językowych oraz wymianę doświadczeń podczas obrad jury. Z kolei dzieciom uczęszczającym na kółko języka angielskiego dziękuję za przygotowanie plakatu, który zaprezentował się pięknie! Życzymy zdobycia podium za rok oraz dalszych sukcesów na drodze ku rozwijaniu pasji operowania językiem obcym!

Czytaj więcej...27 marca br. w Zespole Szkół w Starym Bojanowie odbył się XIX Gminny Konkurs Ortograficzny „Zostań Mistrzem Ortografii” pod patronatem Burmistrz Śmigla. Naszą szkołę,  w dwóch kategoriach wiekowych, reprezentowało sześcioro uczniów.

Uczniowie klas IV – VI „łamali sobie głowę” nad niełatwym dyktandem o historii konkursu ortograficznego. Natomiast starsi koledzy zmierzyli się z tekstem o potrzebie nauki.  Chociaż wszyscy uczniowie naszej szkoły zaprezentowali się bardzo dobrze, to jedynie Aleksandra Wojciechowska z klasy VI b, znalazła się na podium i zajęła II miejsce w młodszej kategorii. Jesteśmy z niej dumni i serdecznie gratulujemy!