Przedszkole
Szkoła Podstawowa im. Polskich Noblistów

Zespół Szkół w Czaczu

Czytaj więcej...Czytaj więcej...Uczniowie klasy 1a podczas zajęć edukacyjnych poznali zasady gry w warcaby. Następnie przez dwa tygodnie ćwiczyli ich zastosowanie w szkole podczas przerw oraz w domu.

Efektem końcowym był klasowy turniej gry w warcaby, który odbył się 17 stycznia 2023 r. Walka była zacięta.

Klasowym mistrzem gry w warcaby została Helena Sobol, II miejsce zajęła Miłosława Jurga, a trzecie miejsce wywalczyła Hanna Dalaszyńska. Dziękuję wszystkim uczestnikom za udział w turnieju, a zwycięzcom serdecznie gratuluję.

GALERIA FOTO fot.M.Biegańska

Czytaj więcej...Czytaj więcej...Czytaj więcej...

 

 

 

 

 

Szkolny Konkurs Recytatorski Klas I-III odbył się 29 listopada. W tym roku uczestnicy prezentowali wiersze Jana Brzechwy. Oto zwycięzcy:

I miejsce Daniel Nawracała z klasy 3a,

II miejsce Maria Bartkowiak z klasy 3a,

III miejsce Wiktoria Grygiel i Maria Marcinkowska z klasy 2a.

Gratulujemy zwycięzcom i dziękujemy wszystkim za udział w konkursie. fot.P.Rychel-Samoląg

Czytaj więcej...Czytaj więcej...Dnia 5 listopada obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Pamięci. Z tej okazji napisaliśmy Dyktando Niepodległościowe. W konkursie wzięło udział osiem zespołów. W skład grupy wchodziło dwoje uczniów oraz jeden nauczyciel lub gość przybyły na uroczystość. Trzyosobowe drużyny zmierzyły się z niełatwym tekstem, opowiadającym o polskiej drodze do niepodległości.

W konkursie I miejsce zajęli: p. Agnieszka Han, Mateusz Skrzypczak oraz Wiktoria Kortus. Na miejscu II uplasowali się: p. Mirosława Skoracka, Nadia Dolata i Paweł Kaźmierczak,  zaś miejsce III przypadło:  p. Barbarze Maćkowskiej oraz Marii Domagale i Danucie Donaj.
Serdecznie gratulujemy i dziękujemy wszystkim uczestnikom! Dziękujemy również Urzędowi Miejskiemu Śmigla za ufundowanie nagród dla zwycięzców. Mamy nadzieję, że Dyktando Niepodległościowe na stałe zapisze się w kalendarzu uroczystości szkolnych. fot.E.Walachowska

Podczas dyktanda wykorzystano wyposażenie zakupione dzięki udziałowi szkoły w programie „Laboratoria Przyszłości” #LaboratoriaPrzyszłości #LaboratoriaPrzyszlosci.

Zapraszamy wszystkie klasy do udziału w konkursie językowym, w którym można zdobyć punkty w rywalizacji na "Superklasę". W konkursie biorą udział 3-osobowe reprezentacje klas. Zgłoszenia (do 15 grudnia) zbierają Wasi nauczyciele języka angielskiego. Konkurs odbędzie się 21 grudnia.

W tym roku mamy dla Was piłkarskie wyzwanie - 60 słów i zwrotów z następujących kategorii: players, the game, the match, clothes, the pitch oraz actions.
Poniżej znajdziecie linki do stron ze zwrotami, materiałami i zadaniami interaktywnymi:

Czytaj więcej...

Czytaj więcej...Drodzy Uczniowie, przyłączyliśmy się do akcji „Szkoły pełne talentów”, która ma na celu zbieranie TALENCIAKÓW za zakupy w Lidlu. TALENCIAKI wymieniamy na nagrody. Zbieramy na stół do piłkarzyków za 5700 TALENCIAKÓW. Za każde wydane 50 złotych (w tym 1 warzywo lub owoc) dostajemy 1 TALENCIAKA, którego możemy przekazać do skrzynek, znajdujących się w holu głównym szkoły i w oficynie.

Do 20 listopada zbieramy TALENCIAKI, natomiast do 13 listopada 2022 r. są one wydawane w LIDLU.  Zachęcamy do przyłączenia się do akcji. Raz w tygodniu na gazetce SU oraz stronie internetowej szkoły będą zamieszczane informacje o ilości zebranych TALENCIAKÓW.