Przedszkole
Szkoła Podstawowa im. Polskich Noblistów

Zespół Szkół w Czaczu

Czytaj więcej...W środę 17 maja w Zespole Szkół w Starym Bojanowie odbył się gminny konkurs 'English? Deutsch? Żaden problem!'.

Przedstawiciele naszej szkoły udali się na zmagania konkursowe pod opieką p. Agnieszki Mocek i p. Mateusza Kuśnierczaka. W skład drużyny 'Die Schmetterlinge' reprezentującej naszą szkołę wchodzili: Erika Michalak i Małgorzata Marcinkowska z klasy VIIIa oraz Jakub Miszta z klasy VIIIb. Konkurs składał się z wielu konkurencji (np. scenki językowe, kalambury, czytanie tekstów w językach obcych, łamańce językowe), a zmagania uczniów z wszystkich szkół naszej gminy zakończyła konkurencja, w której drużyny musiały zaśpiewać wybraną przez siebie piosenkę - karaoke.

Uczniowie naszej szkoły bardzo dobrze poradzili sobie w większości konkurencji czego podsumowaniem był występ Eriki i dziewczyn z klas VIII wykonujących piosenkę niemieckiej piosenkarki Helene Fischer. Ostatecznie drużyna z naszej szkoły zajęła II miejsce, tuż za reprezentacją ze szkoły w Śmiglu. Drużynie 'Die Schmetterlinge' serdecznie gratulujemy sukcesu.

GALERIA FOTO fot.A.Mocek

Czytaj więcej...Czytaj więcej...9 maja w Szkole Podstawowej im. Arkadego Fiedlera w Starej Przysiece Drugiej odbył się finał Gminnego Konkursu Matematycznego "Mistrz Matematyki" dla uczniów klas drugich i trzecich o nagrodę Burmistrza Śmigla.

Naszą szkołę reprezentowało 7 uczniów: Olga Piotrowicz i Bartosz Konopiński z klasy 2a, Franciszek Sieracki i Wojciech Rzeźnik z klasy 2b, Lena Adamczak, Daniel Nawracała i Natan Konieczny z klasy 3a. Miło mi poinformować, że Lena Adamczak z kl.3a została laureatką tego konkursu. Gratulujemy! fot.E.Hamrol

Czytaj więcej...W czwartek 27 kwietnia zespół w składzie: Marta Walachowska, Maja Konieczna, Władysław Jóźwiak oraz Marcel Flis wziął udział w Turnieju Interdyscyplinarnym w Szkole Podstawowej w Głuchowie. Nasi uczniowie rywalizowali z 10 innymi zespołami rozwiązując zadania z matematyki, j. polskiego, j. angielskiego, historii i biologii. Po wylosowaniu kategorii i wybraniu pytania drużyna miała 30 sekund na odpowiedź. W przypadku błędnej odpowiedzi zespoły odbijały pytanie i tu liczył się refleks i jak najszybsze użycie dzwonka. Turniej zakończył wspólny poczęstunek oraz wręczenie upominków.

GALERIA FOTO fot.A.Mocek

Czytaj więcej...Czytaj więcej...25 kwietnia 2023 r. w Zespole Szkół w Czaczu odbył się finał Gminnego Konkursu Ortograficznego "Mistrz Ortografii" dla uczniów klasy drugiej i trzeciej szkoły podstawowej o nagrodę Burmistrza Śmigla. Organizatorzy tegorocznego finału gościli uczniów ze Szkoły Podstawowej im. por. S. Rysmanna w Bronikowie, z Zespołu Szkół w Starym Bojanowie, ze Szkoły Podstawowej im. A. Fiedlera w Starej Przysiece Drugiej oraz ze Szkoły Podstawowej im. Konstytucji 3 Maja w Śmiglu.

W wyniku przeprowadzonego konkursu spośród 30 uczestników wyłoniono Mistrzów Ortografii, którzy bezbłędnie zapisali tekst dyktanda. Zostali nimi:

Wojciech Kałucki - uczeń kl. IIa Szkoły Podstawowej im. A. Fiedlera w Starej Przysiece Drugiej,

Kamil Walczak - uczeń kl. IIc Szkoły Podstawowej im. Konstytucji 3 Maja w Śmiglu,

Patryk Wawrzyniak - uczeń kl. IIb Zespołu Szkół w Czaczu,

Alicja Stachowiak - uczennica kl. IIIa Szkoły Podstawowej im. A. Fiedlera w Starej Przysiece Drugiej,

Ryan Wawrzyniak - uczeń kl. IIIb Zespołu Szkół w Starym Bojanowie.

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom i ich nauczycielom!

GALERIA FOTO fot.M.Biegańska

Czytaj więcej...Czytaj więcej...Czytaj więcej...

 

 

 

 

 

 

21 kwietnia 2023 roku Maja Konieczna, Szymon Frąckowiak i Władysław Jóźwiak reprezentowali naszą szkołę w Powiatowym Konkursie Matematycznym dla klas szóstych „Jestem mistrzem matematyki”, który odbył się w Szkole Podstawowej nr 1 w Kościanie.

Z radością informujemy, że laureatem tego konkursu został Władysław Jóźwiak zajmując IV miejsce. Uczniowie naszej szkoły poradzili sobie bardzo dobrze z testem składającym się z 20 zadań. Należy dodać, że o nagrodzonych miejscach decydowała także kolejność oddawania prac. W konkursie wzięło udział 40 przedstawicieli klas szóstych z 14 szkół podstawowych powiatu kościańskiego.  Serdecznie gratulujemy! fot.M.Jagodzińska

Czytaj więcej...Czytaj więcej...19 kwietnia 2023 roku Ewelina Dworczak i Gabriela Marcinkowska reprezentowały naszą szkołę w Powiatowym Konkursie Matematycznym dla klas czwartych „Co dwie głowy to nie jedna”, którego mottem było „Zabawa jest nauką, nauka zabawą. Im więcej zabawy, tym więcej nauki”.

Był to już dwunasty finał organizowany przez Szkołę Podstawową nr 4 im. Mariana Koszewskiego w Kościanie. Celem konkursu było rozwijanie matematycznych zainteresowań i pasji oraz promowanie uzdolnionych uczniów. Wystartowało 15 dwuosobowych drużyn z powiatu kościańskiego. Konkurs składał się z dwóch części: testu oraz łamigłówek matematycznych. fot.M.Jagodzińska

Czytaj więcej...Czytaj więcej...W poniedziałek 17 kwietnia Julia Wawrzynowska i Agata Wawrzynowska reprezentowały naszą szkołę w Konkursie Ortograficznym Języka Angielskiego w Szkole Podstawowej nr 3 w Kościanie. W kategorii klas V Julia zapisywała podyktowane wyrazy, a następnie je tłumaczyła na język polski. W kategorii klas VI Agata miała za zadanie w części ustnej przeliterować wyrazy. W części pisemnej na uczniów czekało kilkunastozdaniowe dyktando po angielsku i tłumaczenie tekstu na język polski.

GALERIA FOTO fot.A.Mocek