Przedszkole
Szkoła Podstawowa im. Polskich Noblistów

Zespół Szkół w Czaczu

Czytaj więcej...Czytaj więcej...Senat Rzeczypospolitej Polskiej zdecydował, że Wisława Szymborska została patronką roku 2023. Poetka urodziła się 2 lipca 1923 roku w Kórniku w Wielkopolsce, a więc w tym roku mogliśmy świętować Jej 100. urodziny. Polska noblistka jest jedną z patronek naszej szkoły.

Wraz z panią Patrycją Rychel-Samoląg postanowiłyśmy umożliwić uczniom klasy pierwszej, drugiej i trzeciej szkoły podstawowej  poznanie Jej twórczości poprzez udział w Szkolnym Konkursie Recytatorskim pt. "Nic dwa razy się nie zdarza...". W tą niezwykłą podróż przez mądrą, piękną, wymagającą i zaskakującą poezję wyruszyło z nami ponad dwudziestu uczestników.

Komisja konkursowa w składzie: pani Renata Stachowska i Beata Wąsik przyznały trzy wyróżnienia: ALICJI JAGODZIŃSKIEJ z klasy 1a, BARTOSZOWI KONPIŃSKIEMU z klasy 3a oraz FRANICISZKOWI SIERACKIEMU z klasy 3b.

I miejsce zajęła MARIA MARCINKOWSKA z klasy 3a, II miejsce przyznano WIKTORII GRYGIEL z klasy 3a, III miejsce zajęła LIVIA PIEPRZYK z klasy 1a. Dzięki uprzejmości pani Marleny Michałowskiej wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody rzeczowe.

GALERIA FOTO fot.M.Biegańska

Czytaj więcej...Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę (FDDS) organizuje konkurs dla dzieci i młodzieży na 15 urodziny telefonu zaufania 116 111. Przez 15 lat swojej działalności zespół konsultancki przeprowadził ponad 1 400 000 rozmów i odpowiedział na ponad 102 000 wiadomości od młodych ludzi. FDDS chce celebrować ten dzień razem z młodymi ludźmi, dlatego ogłosiła konkurs na kolaż w tematyce zdrowia psychicznego „WYKONAJ CALLaż”.
Kolaż może, ale nie musi, nawiązywać do działalności telefonu zaufania dla dzieci i młodzieży 116 111. Celem Konkursu jest zwiększanie świadomości społecznej dotyczącej zdrowia psychicznego wśród młodych ludzi oraz zachęcenie do troski o dobrostan psychiczny – swój oraz osób znajdujących się w najbliższym otoczeniu.
Praca może być wykonana w dowolnej technice plastycznej: w programie graficznym lub w sposób tradycyjny, tj. na papierze/ kartonie.
Każde zgłoszenie musi zawierać skan pracy w pliku PNG lub JPG o rozdzielczości DPI 300, imię, nazwisko i datę urodzenia twórcy, adres, e- mail oraz telefon kontaktowy oraz wypełniony i podpisany formularz zgody rodzica/opiekuna prawnego (zał. 1).
Zgłoszenia należy nadsyłać mailowo na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. do 20 listopada 2023 roku. Wyniki zostaną ogłoszone 30 listopada 2023 roku na stronie FDDS.
Załącznik 1 oraz regulamin znajduje się na stronie: https://fdds.pl/o-fundacji/co-nowego-w-fundacji/konkurs.html
Po przesłaniu prac w formie elektronicznej do organizatora można przynosić prace w formie papierowej do pedagoga szkolnego w celu wykonania wystawy prac.

Czytaj więcej...Drodzy uczniowie, z dniem 1 września 2023 roku ruszyła druga edycja programu „Szkoły Pełne Talentów”. Nasza szkoła przyłączyła się do kampanii, która ma na celu zbieranie „Talenciaków” za zakupy w Lidlu.

„Talenciaki”, które wymieniamy na nagrody, będą wydawane w terminie od 1 września do 5 listopada 2023 roku.

Za każde wydane 50 złotych (w tym 1 warzywo lub owoc) dostajemy 1 „Talenciaka”, którego możemy przekazać do skrzynek znajdujących się w holu głównym szkoły i w oficynie do 17 listopada 2023 roku.

W przypadku korzystania z kasy samoobsługowej „Talenciaki” będą wydawane przez pracownika sklepu na żądanie klienta. Zachęcamy wszystkich do przyłączenia się do kampanii.