Przedszkole
Szkoła Podstawowa im. Polskich Noblistów

Zespół Szkół w Czaczu

Czytaj więcej...„Czerwień to miłość, Biel serce czyste, Piękne są nasze barwy ojczyste. Powiewa flaga, gdy wiatr się zerwie, A na tej fladze, biel i czerwień, Czerwień to miłość, Biel serce czyste, Piękne są nasze barwy ojczyste.” – Cz. Janczarski

Słowa tego wiersza stały się mottem tegorocznych obchodów świąt majowych. Wywieszając flagi pokazali uczniowie naszej szkoły szacunek dla barw narodowych i miłość do Ojczyzny. 2 maja w dniu Święta Flagi ozdobiliśmy domy flagami pokazując swój patriotyzm. Biel i czerwień stały się barwami upamiętniającymi Święta Majowe.

GALERIA FOTO

Czytaj więcej...Czytaj więcej...Czytaj więcej...22 kwietnia obchodziliśmy Światowy Dzień Ziemi. Z tej okazji zaangażowaliśmy się w sprzątanie naszej najbliższej okolicy.

GALERIA FOTO

Organizatorem konkursu jest Ministerstwo Sprawiedliwości.
Konkurs przeznaczony jest dla uczniów szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych. Ma pomóc w poszerzeniu wiedzy oraz kształtowaniu pozytywnego wizerunku mediacji. Zadanie konkursowe polega na stworzeniu plakatu promującego mediację – jedną z metod polubownego rozwiązywania sporu. Każdy uczestnik może zgłosić jeden plakat w konkursie. Organizator nie przyjmuje prac zbiorowych. Każda praca ma być pracą indywidualną. Uczestnictwo w konkursie jest dobrowolne i bezpłatne.

WIĘCEJ O KONKURSIE

Czas wolny spędzany w domu jest czasem możliwości, poszukiwania pasji i talentów. Maja Wojtkowiak uczennica klasy IIa rozpoczęła swoją przygodę z origami. Maja oglądając filmy na youtube.pl stworzyła własną kolekcję zwierzątek z papieru.

ZOBACZ WIĘCEJ

Czytaj więcej...Czytaj więcej...Uczniowie naszej szkoły kolejny raz przyłączyli się 19 kwietnia do akcji „Żółty żonkil”. Wykonywali papierowe żonkile i słuchali opowieści o wydarzeniach z 1943 roku. Jest to akcja, która ma upamiętnić ofiary holocaustu i ofiary powstania w getcie warszawskim. Żółty żonkil jest symbolem zbiorowej pamięci o tragicznych wydarzeniach w getcie warszawskim.

Czytaj więcej...Uczniowie klas VI, VII i VIII upamiętnili rocznicę zbrodni katyńskiej odbywając wirtualną wędrówkę po lesie katyńskim. Zobaczyli miejsce, w którym zostało zamordowanych 4415 Polaków przez NKWD, miejsce które stało się symbolem wszystkich zbrodni stalinowskich w czasie II wojny światowej. Wysłuchali wstrząsających relacji, wspomnień pomordowanych, ich rodzin oraz świadków tej zbrodni.

22 marca 2021 roku odbył się etap szkolny powiatowego konkursu "Krainy Polski", w którym wzięło udział 5 uczniów naszej szkoły: Artur Łapszyn, Mikołaj Smok, Oskar Marach, Martyna Hartlieb, Kamil Dolata. Konkurs sprawdzał wiedzę z geografii i biologii. Do etapu powiatowego zakwalifikował się Oskar Marach i Mikołaj Smok z klasy 8b. To oni będą reprezentowali nasza szkołę w kolejnym etapie konkursu w Starej Przysiece Drugiej, który odbędzie się 16 kwietnia 2021 roku. Gratulujemy i życzymy sukcesu.