Przedszkole
Szkoła Podstawowa im. Polskich Noblistów

Zespół Szkół w Czaczu

Czytaj więcej...Dnia 19 maja 2021r odbył się w naszej szkole Szkolny Konkurs Pięknego Czytania klas I-III. Wychowawcy klas przeprowadzili eliminacje klasowe, w których wyłoniono troje najpiękniej czytających uczniów - reprezentantów klasy. Komisja konkursowa w składzie: pani wicedyrektor Renata Stachowska i pani bibliotekarka Beata Wąsik po przesłuchaniu najlepiej czytających, z każdej klasy wyłoniła mistrzów. Mistrzem pięknego czytania w klasie I został Łukasz Sobański, mistrzem klas drugich Agnieszka Bohn, a klas trzecich Nikodem Gbiorczyk. Wszystkim gratulujemy.

Czytaj więcej...Uczniowie klas VII i VIII uczestniczyli w lekcji żywej historii poświęconej historii powstań śląskich z okazji 100. rocznicy wybuchu III powstania.

W ramach lekcji poznali sylwetki postaci związanych z tym wydarzeniem - powstańców, polityków, żołnierzy niemieckich i brytyjskich. Zapoznali się z prezentacją specjalnych edukacyjnych filmików, które połączyli z aktywną pracą nad tematem zajęć,

Czytaj więcej...

 

Międzynarodowy Dzień Rodzin - zapraszamy do obejrzenia filmiku z życzeniami od naszych uczniów.

ZOBACZ FILM

Czytaj więcej...„Czerwień to miłość, Biel serce czyste, Piękne są nasze barwy ojczyste. Powiewa flaga, gdy wiatr się zerwie, A na tej fladze, biel i czerwień, Czerwień to miłość, Biel serce czyste, Piękne są nasze barwy ojczyste.” – Cz. Janczarski

Słowa tego wiersza stały się mottem tegorocznych obchodów świąt majowych. Wywieszając flagi pokazali uczniowie naszej szkoły szacunek dla barw narodowych i miłość do Ojczyzny. 2 maja w dniu Święta Flagi ozdobiliśmy domy flagami pokazując swój patriotyzm. Biel i czerwień stały się barwami upamiętniającymi Święta Majowe.

GALERIA FOTO

Czytaj więcej...Czytaj więcej...Czytaj więcej...22 kwietnia obchodziliśmy Światowy Dzień Ziemi. Z tej okazji zaangażowaliśmy się w sprzątanie naszej najbliższej okolicy.

GALERIA FOTO

Organizatorem konkursu jest Ministerstwo Sprawiedliwości.
Konkurs przeznaczony jest dla uczniów szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych. Ma pomóc w poszerzeniu wiedzy oraz kształtowaniu pozytywnego wizerunku mediacji. Zadanie konkursowe polega na stworzeniu plakatu promującego mediację – jedną z metod polubownego rozwiązywania sporu. Każdy uczestnik może zgłosić jeden plakat w konkursie. Organizator nie przyjmuje prac zbiorowych. Każda praca ma być pracą indywidualną. Uczestnictwo w konkursie jest dobrowolne i bezpłatne.

WIĘCEJ O KONKURSIE

Czas wolny spędzany w domu jest czasem możliwości, poszukiwania pasji i talentów. Maja Wojtkowiak uczennica klasy IIa rozpoczęła swoją przygodę z origami. Maja oglądając filmy na youtube.pl stworzyła własną kolekcję zwierzątek z papieru.

ZOBACZ WIĘCEJ