Przedszkole
Szkoła Podstawowa im. Polskich Noblistów

Zespół Szkół w Czaczu

b_150_100_16777215_0_0_images_joomgallery_originals_narodowe_wito_niepodlegoci_1127_narodowe_wito_niepodlegoci_2_20231113_1413335907.jpgZ okazji Narodowego Święta Niepodległości w dniu 8 listopada klasy 6a i 6b wraz z  wychowawcami p.Magdaleną Adamczak i p.Agnieszką Han zorganizowały uroczysty apel połączony z Przeglądem Pieśni i Poezji Patriotycznej. W rolę prowadzących wcielili się Marianna Kobiałka z 6a i Nikodem Gbiorczyk z 6b. Przybliżyli nam krótką historię odzyskania przez Polskę niepodległości.

Następnie odbył się konkurs piosenki i poezji patriotycznej. Jury konkursu w składzie: p.Edward Pawlicki, p.Renata Stachowska, p.Magdalena Franek-Dalaszyńska i p.Katarzyna Handkę, wysłuchało konkursowych piosenek i wierszy. Jury przy ocenie brało pod uwagę opanowanie pamięciowe tekstu, interpretację, ogólne wrażenie po wysłuchaniu recytacji i śpiewu.
Pierwsze miejsce zajęła klasa 4a za wiersz "Moja Piosnka" Cypriana Kamila Norwida i piosenkę "Uwierz Polsko". Drugie miejsce zajęły klasy - 6a i 5a, a trzecie miejsce klasa 7a.
Dziękujemy p. Łukaszowi Filipowiczowi za pomoc w przygotowaniu piosenek.

GALERIA FOTO fot.P.Myszuk