Przedszkole
Szkoła Podstawowa im. Polskich Noblistów

Zespół Szkół w Czaczu

Czytaj więcej...W tym trudnym dla wszystkim roku nasza szkoła kolejny raz uczestniczyła w akcji Szkoła Pamięta. Mimo trwającej pandemii uczniowie nie zapomnieli o spoczywających na cmentarzach uczestnikach wydarzeń historycznych. Odwiedzili groby, zapalili świeczki i w ten sposób okazali pamięć powstańcom wielkopolskim, uczestnikom I i II wojny światowej, pomordowanym w czasie okupacji, ale i tych o których już nikt nie pamięta.

Od 10 października 2020 roku można przynosić do szkoły zużyte baterie. Ponownie podpisaliśmy umowę z organizacją odzysku Reba. Baterie można dostarczać do:
- p. Mileny Jagodzińskiej
- p. Magdaleny Adamczak
- p. woźnego Ryszarda Kucharskiego.
Zużyte baterie muszą być policzone i podpisane (imię, nazwisko i klasa ucznia). Jak co roku konkurujemy - która klasa przyniesie najwięcej baterii oraz uczeń/uczennica, która dostarczy ich jak najwięcej. Konkurs trwa do końca kwietnia 2021 roku.

Dnia 2 października już po raz kolejny została przeprowadzona w naszej szkole akcja związana z X Światowym Dniem Tabliczki Mnożenia. Rozpoczęliśmy ją od wywieszenia w szkole plakatów informacyjnych i tabliczek z różnymi przykładami działań z tabliczki mnożenia. Uczniowie przez cały tydzień mogli przypomnieć sobie dzięki temu jej znajomość. Ostatniego dnia akcji podczas każdej lekcji witaliśmy się przykładem działania z tabliczki mnożenia, w czasie przerw uczniowie w swoich klasach sprawdzali się nawzajem ze znajomości tabliczki mnożenia.  Wszystkim bardzo serdecznie dziękujemy za przyłączenie się do naszej akcji sprawdzania znajomości tabliczki mnożenia i zapraszamy do zabawy w przyszłym roku.

Lekcja przyrody w naszym parku zainspirowała drugoklasistów do realizacji zadania plastycznego związanego z aktualną porą roku. Podczas zajęć przypomnieliśmy sobie nazwy drzew i ich owoców oraz zwyczaje zwierząt, które możemy tu spotkać. Przy okazji zebraliśmy materiał przyrodniczy i wykorzystaliśmy go do wykonania prac. Zapraszam do obejrzenia „jesiennych obrazków” i ich autorów.