Przedszkole
Szkoła Podstawowa im. Polskich Noblistów

Zespół Szkół w Czaczu

Czytaj więcej...24 czerwca odbyła się w naszej szkole akcja charytatywna na rzecz 3-letniej dziewczynki KAI walczącej z nowotworem złośliwym mózgu. Dziękujemy za Wasze zaangażowanie i dobre serce, dzięki którym udało się zebrać 5400 zł oraz 10 Euro.
W czasie akcji odbył się klasowy konkurs układania twarzy lub postaci dziewczynki z monet. Gratulujemy zwycięskim zespołom! Słodkie upominki otrzymały grupa MOTYLKI oraz KOTKI. Natomiast certyfikat na "Dzień bez pytania" zdobyły klasy IIIa oraz VIa. Jednocześnie trwały rozgrywki w "piłkarzyki", a uczniowie mogli zakupić lody lub hot - dogi. Dochód ze sprzedaży również zasilił czwartkową akcję. DZIĘKUJEMY!
GALERIA FOTO

Czytaj więcej...Czytaj więcej...We wtorek 22 czerwca pisarka pani Paulina Jurga spotkała się z uczniami klas 7 i 8. Pani Paulina jest autorką cyklu powieści "Matrioszka", "Marionetka", "Matnia". Jest to seria książek, która łączy w sobie mafijne i romansowe wątki.

Spotkanie w parku było bardzo interesujące. Dziękujemy pani Annie Tomaszewskiej za jego zorganizowanie i poprowadzenie.

GALERIA FOTO

Czytaj więcej...W czwartek 24 czerwca zapraszamy Was w godzinach 9.00 - 10.30 do:
- gry w "piłkarzyki" (koszt 5 zł - 10  minut),
- klasowego konkursu układania obrazka z monet,
KLASA MA ZA ZADANIE UŁOŻYĆ Z MONET (OD 50 GROSZY) TWARZ LUB POSTAĆ DZIEWCZYNKI (monety z obrazka będą przekazane na leczenie Kai).
Kryteria:
- zgodność z tematem konkursu;
- pomysłowość i oryginalność;
Kategorie konkursu:
1. Przedszkole (nagrody dla zwycięzców: słodkie upominki)
2. Klasy I - III (nagrody dla zwycięzców: BON NA DZIEŃ BEZ PYTANIA)
3. Klasy VI - VIII (nagrody dla zwycięzców: BON NA DZIEŃ BEZ PYTANIA)
Zapraszamy również do kupowania lodów włoskich! (od godz. 8.30)
Pieniądze zebrane tego dnia zostaną przekazane na leczenie 3-letniej Kai walczącej z nowotworem złośliwym mózgu. PRZYŁĄCZ SIĘ I PODZIEL SIĘ DOBREM!

Czytaj więcej...Śpieszymy powiadomić całą społeczność szkoły im. Polskich Noblistów czyli naszej szkoły, że w miniony piątek zakończyliśmy obchody szkolnych Patronaliów 2021. Mamy nadzieję, że spodobał się Wam przygotowany przez nas filmowy apel i znaleźliście w nim wiele ciekawych informacji dotyczących patronów naszej szkoły. Daliście temu wyraz biorąc bardzo licznie udział w naszym konkursie polegającym na rozwikłaniu szeregu trudności czekających w pokoju zagadek. Okazało się, że znalezienie wyjścia z escape roomu to nie koniec trudności, gdyż dla tych, którzy odnaleźli właściwą drogę do wyjścia czekały jeszcze cztery kolejne zagadki, które należało bezbłędnie rozwiązać. Oczywiście pod presją czasu, w ciągu jednej godziny lekcyjnej. Spośród wielu śmiałków tylko 13 wymienionym poniżej niezwyciężonym udało się bezbłędnie pokonać wszystkie trudności i zdobyć laur zwycięstwa. Z dumą przedstawiamy Wam tych, spośród Was, których śmiało możemy zaliczyć do ekspertów w dziedzinie wiedzy na temat naszych patronów, czyli Polskich Noblistów.

Do grona wyróżnionych należą: Natalia Żelek IVa, Władysław Jóźwiak IVa, Małgorzata Marcinkowska VIa, Mateusz Skrzypczak VIb, Bartosz Wojciechowski VIb, Zachariasz Witkiewicz VIb, Martyna Hertlieb VIIb, Kaja Baranowska VIIb, Emilia Kubacka VIIb, Kacper Bielawski VIIb, Klaudia Sikora VIIIa, Anna Szlafka VIIIb, Zofia Trafas VIIIb,

Wszystkim jeszcze raz gratulujemy osiągnięcia, a tych którzy pragną się zmierzyć z trudnościami jakie niesie rozwiązanie naszego pokoju zagadek przesyłamy link:

https://view.genial.ly/609253bdaedeab0d4fdb3e23/interactive-content-untitled-genially

Życzymy przyjemnej i pouczającej zabawy! Uczniowie klasy VIa i VIb z wychowawcami.

9 czerwca obchodzimy ważną dla nas, uczniów Szkoły Podstawowej im. Polskich Noblistów, uroczystość. Są to PATRONALIA, które mają na celu upamiętnienie naszych patronów, czyli polskich laureatów nagrody Nobla. W tym roku, z uwagi na izolację spowodowaną pandemią, nie mieliśmy okazji się spotkać i przygotować tradycyjnego apelu, więc przygotowaliśmy dla Was prezentację w postaci filmu. W filmie przedstawiamy sylwetki wszystkich naszych patronów. Liczymy na wyrozumiałość i mamy nadzieję, że nasz film przybliży Wam naszych patronów na tyle, że spróbujecie wziąć udział w konkursie jaki dla Was przy tej okazji proponujemy.

Oprócz filmu przygotowaliśmy dla Was również pokój zagadek, którego przejście wymagać będzie skupienia podczas oglądania naszego filmu. Bądźcie więc uważni i skupieni, poznawajcie historie i dorobek naszych noblistów, a na pewno poradzicie sobie z rozwiązaniem escape roomu. Dla najlepszych mamy specjalne nagrody. Życzymy miłej zabawy.
Uczniowie klas 6a i 6b wraz z wychowawcami

PATRONALIA 2021 - FILM

Czytaj więcej...Uczniowie klasy VIa po omówieniu powieści Rafała Kosika "Felix, Net i Nika oraz Gang Niewidzialnych Ludzi" w atrakcyjny sposób utrwalili wiadomości z lektury.

Na lekcji podsumowującej pracę z książką uczniowie przedstawili jej treść w formie lapbooków (czyli tzw. teczki tematycznej), w której umieścili najważniejsze wiadomości. W środku lapbooka znalazły się: książeczki, kopertki, kieszenie, harmonijki, wachlarze, ilustracje i notatki, pozwalające uporządkować informacje według ich pomysłu i inwencji.

Efekt pracy uczniów można zobaczyć na zdjęciach.

GALERIA FOTO

Czytaj więcej...„Jest na świecie piękna istota, u której jesteśmy wiecznymi dłużnikami – matka.”    /M. Ostrowski/
Z okazji Dnia Matki wraz z uczniami klas I- III przygotowaliśmy dla Pań życzenia: zdrowia, uśmiechu, spełnienia marzeń, pogody ducha oraz siły i codziennej radości.
Do życzeń dołączamy niespodziankę w postaci fotografii i wyznania uczuć.

Czytaj więcej...W tym trudnym dla wszystkim roku nasza szkoła kolejny raz uczestniczyła w akcji Szkoła Pamięta. Mimo trwającej pandemii uczniowie nie zapomnieli o spoczywających na cmentarzach uczestnikach wydarzeń historycznych. Odwiedzili groby, zapalili świeczki i w ten sposób okazali pamięć powstańcom wielkopolskim, uczestnikom I i II wojny światowej, pomordowanym w czasie okupacji, ale i tych o których już nikt nie pamięta.

Od 10 października 2020 roku można przynosić do szkoły zużyte baterie. Ponownie podpisaliśmy umowę z organizacją odzysku Reba. Baterie można dostarczać do:
- p. Mileny Jagodzińskiej
- p. Magdaleny Adamczak
- p. woźnego Ryszarda Kucharskiego.
Zużyte baterie muszą być policzone i podpisane (imię, nazwisko i klasa ucznia). Jak co roku konkurujemy - która klasa przyniesie najwięcej baterii oraz uczeń/uczennica, która dostarczy ich jak najwięcej. Konkurs trwa do końca kwietnia 2021 roku.

Dnia 2 października już po raz kolejny została przeprowadzona w naszej szkole akcja związana z X Światowym Dniem Tabliczki Mnożenia. Rozpoczęliśmy ją od wywieszenia w szkole plakatów informacyjnych i tabliczek z różnymi przykładami działań z tabliczki mnożenia. Uczniowie przez cały tydzień mogli przypomnieć sobie dzięki temu jej znajomość. Ostatniego dnia akcji podczas każdej lekcji witaliśmy się przykładem działania z tabliczki mnożenia, w czasie przerw uczniowie w swoich klasach sprawdzali się nawzajem ze znajomości tabliczki mnożenia.  Wszystkim bardzo serdecznie dziękujemy za przyłączenie się do naszej akcji sprawdzania znajomości tabliczki mnożenia i zapraszamy do zabawy w przyszłym roku.