Przedszkole
Szkoła Podstawowa im. Polskich Noblistów

Zespół Szkół w Czaczu

Czytaj więcej...Czytaj więcej...W ramach współpracy z panem M. Maślakiem - trenerem tenisa stołowego GLKS „Orlęta” Czacz, uczniowie klasy 1a rozpoczęli przygodę z tym sportem. Za nami pierwsze zajęcia, podczas których poznaliśmy historię powstania tej dyscypliny oraz nauczyliśmy się sposobów trzymania rakietki tenisowej. Kto wie, może wśród nas jest przyszły mistrz olimpijski? fot.M.Biegańska

Czytaj więcej...Czytaj więcej...W czwartek 22 września uczennice Małgorzata Marcinkowska, Nikola Piotrowiak, Jagoda Szymańska, Oleksandra Hychak i Amelia Ratajczak wraz z p. Magdaleną Franek-Dalaszyńską odwiedziły Dom Pomocy Społecznej w Jarogniewicach.

W ramach projektu "Doradztwo Zawodowe w Barwach Wolontariatu’’ odbyła się Zawodowa Gra Parkowa. Drużyny reprezentujące 6 innych szkół podstawowych z terenu powiatu kościańskiego (Bronikowo, Stare Bojanowo, Stara Przysieka Druga, Bonikowo, Głuchowo oraz „Jedynka” w Kościanie) przygotowały zadania związane z doradztwem zawodowym m.in. zagadki, quizy, rebusy, dopasowywanie kompetencji do określonych zawodów. Były też zadania związane z zanikającymi zawodami. Każda drużyna na wykonanie jednego zadania miała 10 minut. Na koniec uczestnicy otrzymali gratulacje oraz poczęstunek w postaci słodkich wypieków, gorącej herbaty i ziemniaków z ‘gzikiem’. fot. M.Franek-Dalaszyńska

Czytaj więcej...Czytaj więcej...Czytaj więcej...

Uczniowie klasy 3a 12 września obchodzili Dzień Piłkarza. W tym dniu skupiliśmy się na wzbogaceniu wiedzy z zakresu piłki nożnej.  Dzieci dowiedziały się jakie są podstawy gry w piłkę, jaka jest rola i zadania sędziego. Wymieniały się ciekawostkami z życia piłkarzy. W klasie przygotowana została strefa kibica. Na zakończenie dnia rozegrany został mecz chłopcy kontra dziewczyny. Po meczu zgodnie stwierdziliśmy, że nie liczył się wynik meczu, lecz dobra zabawa. fot.P.Rychel-Samoląg

Czytaj więcej...Czytaj więcej...Czytaj więcej..."Każdy ma jakiegoś bzika..." - tak brzmi refren jednej z piosenek z dziecięcego repertuaru, która nawiązuje do zainteresowań i pasji dzieci.

Uczniowie klasy 1a mieli okazję podczas zajęć zaprezentować swoje kolekcje rówieśnikom i przy okazji opowiedzieć o nich i zachęcić do rozwijania swoich pasji. Okazało się, że zbieramy konie, traktory, liście, kamyki, maskotki i wiele innych ciekawych rzeczy, a każda z nich niesie za sobą jakieś spotkanie, przygodę lub wspomnienie. I to jest chyba w kolekcjonowaniu najpiękniejsze.

GALERIA FOTO fot. M.Biegańska

Czytaj więcej...Czytaj więcej...Czytaj więcej...
Uczniowie klasy 1a aktywnie przyłączyli się do akcji "Sprzątania świata". Oczywiście o przyrodę i najbliższe środowisko staramy się dbać każdego dnia wykonując takie czynności jak segregowanie śmieci, oszczędzanie wody, pakowanie śniadań do pudełek wielokrotnego użytku, przynoszenie napojów w bidonach lub termosach, czy wykorzystywanie "śmieci" do wykonywania prac plastycznych i przedmiotów użytkowych. Zachęcamy do podejmowania nawet tych najmniejszych działań na rzecz naszej Ziemi!
GALERIA FOTO fot.M.Biegańska

Czytaj więcej...Czytaj więcej...16 września odbyła się w naszej szkole akcja Sprzątanie Świata pod hasłem "Wszystkie śmieci są nasze". Uczniowie klas 4-8 wraz z wychowawcami zbierali śmieci na terenie szkoły i parku. Zebrano kilkanaście worków śmieci. W tym dniu uczniowie przyszli do szkoły ubrani w kolorach Ziemi – na niebiesko i zielono.
Akcja ta ma też charakter edukacyjny. Uczy nas szacunku dla środowiska. Uświadamia nam, że dalsze losy naszej planety zależą głównie od nas samych i innych ludzi.

GALERIA FOTO fot.P.Myszuk

Czytaj więcej...Podobnie jak w poprzednich latach ruszamy ze zbiórką zużytych baterii. Baterie można przynosić do kantorka panów woźnych, do p. Mileny Jagodzińskiej lub p. Magdaleny Adamczak. Zużyte baterie muszą być policzone i podpisane (imię i nazwisko oraz klasa). Jak co roku w czerwcu na najbardziej zaangażowanych zbieraczy będą czekać nagrody. Baterie możecie przynosić już od 19 września.

Nie czekaj! Nie zaśmiecaj środowiska! Przynieś baterie do szkoły!

Czytaj więcej...Czytaj więcej...1 września nauczyciele, uczniowie oraz rodzice uczestniczyli w uroczystym rozpoczęciu roku szkolnego 2022/2023. Dyrektor podczas apelu szkoły powitał wszystkich uczniów, szczególnie  pierwszoklasistów. Następnie odbyło się spotkanie z wychowawcami klas.    

GALERIA FOTO fot.M.Franek-Dalaszyńska

Miło mi poinformować, że w ubiegłym roku szkolnym 2021/2022 uczestniczyliśmy w ogólnopolskim projekcie EKO-Szkoła i otrzymaliśmy certyfikat EKO-SZKOŁA 2022. Podjęliśmy i wykonaliśmy wiele działań ekologicznych m.in wyjazdy ekologiczne, ekologiczne ozdoby bożonarodzeniowe, sprzątaliśmy teren wokół szkoły, wykonywaliśmy gazetki tematyczne i domki dla pszczół. W tym roku szkolnym również podejmiemy się wielu działań ekologicznych, aby łatwiej i czyściej żyło nam się w najbliższym otoczeniu. Natomiast panie Magdalena Adamczak i Milena Jagodzińska otrzymały certyfikat PROMOTOR EKOLOGII 2022.

CERTYFIKAT