Przedszkole
Szkoła Podstawowa im. Polskich Noblistów
Szkoła Podstawowa im. Polskich Noblistów
Zespół Szkół w Czaczu
6 grudnia rozpoczęliśmy w naszej szkole przepiękny czas, czas przygotowań do świąt Bożego Narodzenia. W holu szkoły udekorowaliśmy piękną, pachnącą choinkę. Święty Mikołaj gościł w każdej klasie i obdarowywał uczniów słodkimi niespodziankami. Wszyscy uczniowie ubrani byli w stroje z akcentem mikołajkowym. Magia świąt zawitała już w progi naszej szkoły.
Zapraszamy wszystkich chętnych uczniów do wspólnego wykonywania kartek świątecznych w ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Pisania Kartek Świątecznych.
Wstępem do wspólnej pracy niech będzie krótki spot kampanii społecznej, promujący ideę pisania kartek i dbania o relacje.
Pierwsze dni listopada to czas wyjątkowej zadumy i refleksji – 1 listopada obchodziliśmy uroczystość Wszystkich Świętych, a 2 listopada Zaduszki. Był to odpowiedni moment na wspomnienie tych, którzy odeszli, czas na rozmowę o szacunku dla nich. Taki też cel przyświecał naszej wycieczce na pobliski cmentarz. W tym miesiącu obchodziliśmy również Dzień Postaci z Bajek, szykowaliśmy samodzielnie zdrowe drugie śniadanie w ramach akcji "Śniadanie daje moc".
Fundacja Dbam o Mój Zasięg organizuje kolejny wartościowy webinar. Tym razem tematem spotkania będzie „Zdrowie psychiczne dzieci i młodzieży – jak być dobrym rodzicem?”. Prowadzącym jest pan Tomasz Bilicki - pedagog, psychoterapeuta (1. stopień referencyjny), psychotraumatolog, interwent kryzysowy oraz nauczyciel. W czasie spotkania będą poruszane następujące zagadnienia:
GALERIA FOTO - zachęcam Państwa również do zapoznania się z materiałami graficznymi o schemacie naśladowania rodziców przez dzieci.
25 listopada 2024 r. klasy VIIIa i VIIIb uczestniczyły w lekcji wiedzy o społeczeństwie w Urzędzie Miejskim w Śmiglu.
Lekcję poprowadził zastępca burmistrza p. Marcin Jurga, który przybliżył zasady funkcjonowania samorządu terytorialnego i wytłumaczył, na czym polega decentralizacja władzy i demokracja. Odpowiadał na liczne pytania dotyczące np. sali gimnastycznej w Czaczu, ścieżki rowerowej z Czacza do Karśnic, czy do Przysieki Polskiej. Uczniowie zwiedzili Urząd dowiadując się, gdzie załatwia się konkretne sprawy ważne dla obywateli.
20 listopada obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka, który jest upamiętnieniem uchwalenia Konwencji o prawach dziecka. Jest to dzień, który jest okazją do szczególnego świętowania i zwiększania świadomości uczniów na temat historii ich praw i poszczególnych ich zapisów.
Konwencja o prawach dziecka wyjaśnia kim są dzieci, jakie mają prawa i jakie obowiązki mają wobec nich rządzący i osoby dorosłe. Każde prawo jest jednakowo ważne, każde ma na celu ochronę dzieci.
Z tej okazji w naszej szkole na zajęciach wychowawcy rozmawiali z uczniami na temat praw dzieci, ich historii oraz roli rzecznika praw dziecka. fot.M.Franek-Dalaszyńska
Pozostało już tylko 66 dni, licząc od dzisiaj, do kolejnego 33 już Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. I tym razem, jak w ubiegłych latach, zagramy z Orkiestrą w Czaczu. Wolontariusze już zgłaszają swoją gotowość, ale oczywiście pomóc może każdy. Bardzo liczymy na Wasze wsparcie, Waszą ofiarność i pomoc, bo gramy przecież dla wszystkich. W tym roku szczególną troską zostały objęte dzieci z oddziałów onkologicznych i hematologicznych. Rak to szczególnie groźna choroba i nie omija nikogo. Każdy może zachorować, ale można go leczyć i właśnie w tym celu Orkiestra gra kolejny już raz.
Jeśli leży Wam na sercu dobro tych dzieciaków, chcielibyście pomagać lub w jakikolwiek sposób poprawić ich los, możecie to zrobić. Wystarczy złożyć datek do puszek wolontariuszy w dniu Finału, czyli 26 stycznia. Nie musicie wcale czekać tych 66 dni, wspomagać można już teraz. Wystarczy, że przyniesiecie jakieś fanty na loterię fantową. Może znajdziecie coś naprawdę ciekawego na licytację - popytajcie rodziców, znajomych, gdyż ludzi dobrej woli jest naprawdę wielu. Wystarczy tylko się rozejrzeć, zainteresować sprawą innych, a na pewno pomogą. Liczymy również na inną pomoc, a mianowicie na Wasze występy w Sali Domu Wiejskiego w dniu Finału. To właśnie Wy swoimi występami gromadzicie co roku tłumy ludzi, którzy przychodzą, bawią się, oklaskują Was i wspierają WOŚP. Bardzo Was proszę, nie czekajcie na innych, zgłoście się do wychowawcy, niech każda klasa coś przygotuje i wystąpi podczas Finału. Bądźcie z nami do końca świata i nawet o jeden dzień dłużej. Siema.
Dnia 15 listopada już po raz czternasty została przeprowadzona w naszej szkole akcja związana z Światowym Dniem Tabliczki Mnożenia. Rozpoczęliśmy ją od wywieszenia w szkole plakatów informacyjnych i tabliczek z różnymi przykładami działań z tabliczki mnożenia. Uczniowie przez cały tydzień mogli przypomnieć sobie dzięki temu jej znajomość.
W każdej klasie został również przeprowadzony konkurs na eksperta tabliczki mnożenia. Najlepsza okazała się Gabriela Domagała z klasy 8a i zdobyła tytuł EKSPERTA TABLICZKI MNOŻENIA.
Ostatniego dnia akcji został Gabrieli wręczony certyfikat i nagroda, a w czasie przerw odpytywaliśmy chętnych uczniów ze znajomości tabliczki mnożenia. Nagrodą była słodka niespodzianka. Wszystkim bardzo serdecznie dziękujemy za przyłączenie się do naszej akcji sprawdzania znajomości tabliczki mnożenia i zapraszamy do zabawy w przyszłym roku.
Strona 1 z 4