Przedszkole
Szkoła Podstawowa im. Polskich Noblistów

Zespół Szkół w Czaczu

Czytaj więcej...Czytaj więcej...Uczennice klasy 6a w październiku i listopadzie uczestniczyły w akcji czytelniczej w przedszkolu DUŻY CZYTA MAŁEMU.

Codziennie w każdej grupie przedszkolnej i w zerówkach dziewczyny czytały najmłodszym dzieciom książki, które wybierały w bibliotece. Robiły to w swoim wolnym czasie, codziennie podczas przerw.

Lektorkami książek były: Gabriela Domagała, Natalia Żelek, Martyna NIjaka, Aleksandra Piotrowiak, Anna Dworczak, Patrycja Myszuk, Aleksandra Flis. W nagrodę za zaangażowanie w akcję otrzymały drobne upominki oraz pochwały. Dziękujemy!

GALERIA FOTO fot.M.Nadobnik,B.Wąsik

Czytaj więcej...Czytaj więcej...Czytaj więcej...Począwszy od października powróciła w szkole akcja „Rzucam wszystko i czytam”. Jest ona prowadzona w ramach innowacji pedagogicznej realizowanej na lekcjach języka polskiego i zajęciach bibliotecznych. Uczniowie klas IV – VIII wybrali książki, które czytają głośno przez czas, kiedy ze szkolnego radiowęzła rozbrzmiewa muzyka filmowa.  Ten krótki przerywnik podczas lekcji, raz w tygodniu sprawia uczniom wiele radości, gdyż z zaciekawieniem słuchają niezwykłych historii. Dziękujemy Panu Łukaszowi Filipowiczowi, który dba, aby każdego miesiąca uczniowie mogli posłuchać muzyki z różnych adaptacji filmowych swoich lektur szkolnych. fot.E.Walachowska


Realizując to przedsięwzięcie wykorzystujemy wyposażenie zakupione dzięki udziałowi szkoły w programie Laboratoria Przyszłości, #LaboratoriaPrzyszłości i #LaboratoriaPrzyszlosci.

Czytaj więcej...Czytaj więcej...Czytaj więcej...Codziennie w bibliotece podczas dużej przerwy czytamy książki. Przeczytaliśmy już: Reksio szczeniak L.Fabisińskiej, Tajemnica złota G.Bergstrom, Dobry pies R.Witek, Mój niesforny szczeniak H. Webb, Księga najpiękniejszych bajek.

Czytają nam lektorzy z różnych klas: Zuzanna Koźlik 8a, Zofia Marcinkowska 8a, Gabriela Domagała 6a, Natalia Żelek 6a,  Amelia Retta 8a, Maja Konieczna 6b, Ewelina Dworczak 4a, Agata Jagodzińska 4a, Jakub Konopiński 4a, Mikołaj Piotrowicz 4a, Klaudia Woś 8a, Erika Michalak 8a, Andżelika Fryder 8a, Nikodem Majorek 8a, Filip Szul 8a, Nikodem Michalak 8a, Alan Figura 1b.

Na szczególne wyróżnienie zasługuje nasz najmłodszy lektor Alan Figura z klasy 1b. Pięknie i głośno czyta, doskonale radzi sobie nawet z niełatwym tekstem. Zapowiada się na naprawdę świetnego lektora książek i jego czytania słuchamy z wielką przyjemnością. Brawo!

GALERIA FOTO fot.B.Wąsik

Czytaj więcej...Czytaj więcej...Czytaj więcej...

 

 

 

 

 

 

Biblioteka codziennie proponuje czytelnikom zrobienie sobie przerwy na czytanie podczas dużej przerwy. W konkursie kolorowanek antystresowych zaproponowano czytelnikom zrobienie sobie przerwy na relaks. Na konkurs czytelnicy dostarczyli 92 prace. W bibliotece zorganizowana została wystawa prac, a następnie podczas poranka literackiego wylosowano nagrody dla uczestników.

Oto nagrodzeni: Franek Kamieniecki 2b, Wiktoria Wenclewska 3a, Natalia Starkbauer 4a, Igor Domagała 2a, Julia Stachowiak 3a, Anna Drozdek 4b, Szymon Tomaszyk 2b.

fot.B.Wąsik

Czytaj więcej...Biblioteka ogłasza konkurs "ZNAM KSIĄŻKI DLA DZIECI". Konkurs będzie miał 3 etapy. W etapie pierwszym należy wypełnić kartę konkursową nr 1. Karty konkursowe można pobrać w bibliotece.

Termin ostateczny oddania karty nr 1 - 25 października.

Uczestnicy konkursu będą zbierać punkty za każde wykonane zadanie. Czytelnicy, którzy zbiorą najwięcej punktów otrzymają NAGRODY KSIĄŻKOWE.

Wszystkich znawców książek i miłośników czytania zapraszamy do udziału!

Czytaj więcej...Czytaj więcej...Czytaj więcej...W bibliotece przeprowadzono cykl zajęć bibliotecznych w klasach młodszych pod hasłem "ZRÓB SOBIE PRZERWĘ NA CZYTANIE".

Na zajęciach rozmawialiśmy o ulubionych sposobach spędzania wolnego czasu oraz o zaletach czytania. Głośno czytaliśmy książkę "Albert i Molgan" Gunilli Bergstrom oraz wybrane baśnie.

Uczniowie zostali zapoznani z regulaminami konkursów biblioteki oraz zasadami uczestniczenia w codziennych porankach literackich podczas dużej przerwy. Na zakończenie zajęć wszyscy cicho czytali wybrane przez siebie książki. fot.B.Wąsik

Czytaj więcej...

Od poniedziałku 10 października zapraszamy wszystkich chętnych uczniów na PORANKI LITERACKIE.

Codziennie w bibliotece podczas pierwszej dużej przerwy o 10.35 będziemy głośno czytać ciekawe książki.

Rozpoczynamy od czytania książki "Reksio szczeniak" Liliany Fabisińskiej.

A głośno czytać Wam będą lektorki, czyli dziewczyny z klasy 6a.

Czytaj więcej...Nauczycielki języka polskiego oraz biblioteki po zdalnym nauczaniu wznowiły realizację innowacji "Czytanie jest modne", w ramach której 16 marca rozpoczęto akcję "Rzucam wszystko i czytam".

Każdego dnia na wybranej lekcji (codziennie innej) w klasach IV-VIII wspólne czytamy fragmenty książek, które wybrali uczniowie z poszczególnych klas. Czyta wybrany uczeń lub nauczyciel. Czytanie w każdej klasie odbywa się w tym samym czasie. Sygnałem do rozpoczęcia czytania jest usłyszenie ze szkolnych głośników ścieżki dźwiękowej z ekranizacji filmowej lektur "W pustyni i w puszczy" lub "Hobbit czyli tam i z powrotem". Akcja czytania potrwa do końca roku szkolnego. fot.R.Stachowska

Przedstawiamy wyniki konkursu fotograficznego Z KSIĄŻKĄ MI DO TWARZY, CZYLI SWEET FOCIA Z MOJĄ ULUBIONĄ KSIĄŻKĄ.

1 miejsce Bartosz Wojciechowski 7b

2 miejsce Klaudia Woś 7a

3 miejsce Małgorzata Marcinkowska 7a

wyróżnienia:

Agata Wawrzynowska, Aleksandra Flis 5a

Nikola Piotrowiak 7a

Gratulujemy i zwycięzców zapraszamy do odbioru nagród w bibliotece.

GALERIA FOTO

Czytaj więcej...Czytaj więcej...Czytaj więcej...Czytaj więcej...Czytaj więcej...

Czytaj więcej...Trwa akcja WARTO CZYTAĆ, w której promujemy czytanie książek i nagradzamy najaktywniejszych czytelników. Rozdajemy nagrody po raz kolejny. Tym razem najaktywniejszymi czytelnikami biblioteki byli:

1. MARIA MARCINKOWSKA 1A

2. WIKTORIA WENCLEWSKA 2A

3. ZUZANNA KRUPKA 2A

 
Wymienione osoby zapraszamy do odbioru nagród książkowych w bibliotece. Jednocześnie informujemy, że akcja czytelnicza nadal trwa i w kolejnych tygodniach będziemy nagradzali kolejnych najaktywniejszych czytelników. Zapraszamy do biblioteki i do wypożyczania oraz czytania książek.

Czytaj więcej...Biblioteka szkolna wraz z nauczycielkami j. polskiego rozpoczyna akcję WARTO CZYTAĆ, w której promujemy czytanie książek i nagradzamy najaktywniejszych czytelników. W minionym miesiącu najaktywniejszymi czytelnikami biblioteki byli:

1.BARTOSZ KONOPIŃSKI 1A

2.ALEKSANDRA KOCHANEK 4B

3.SYLWIA SZMYT 2A

Wymienione osoby zapraszamy do odbioru nagród książkowych w bibliotece. Jednocześnie informujemy, że akcja czytelnicza nadal trwa i w kolejnych tygodniach będziemy nagradzali kolejnych najaktywniejszych czytelników. Zapraszamy do biblioteki i do wypożyczania oraz czytania książek.

Czytaj więcej...Biblioteka szkolna wraz z nauczycielkami języka polskiego ogłasza konkurs Z KSIĄŻKĄ MI DO TWARZY, CZYLI SWEET FOCIA Z MOJĄ ULUBIONĄ KSIĄŻKĄ. Konkurs przeznaczony jest dla wszystkich uczniów.

Należy wykonać ciekawe zdjęcie ze swoją ulubioną książką i przesłać je na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub dostarczyć do biblioteki. Termin do końca marca. Liczymy na Wasze ciekawe pomysły!

 

Zapraszam do obejrzenia krótkiego filmiku JAK POWSTAJE KSIĄŻKA?

Następnie możecie zapoznać się z filmem 

JAK ZROBIĆ MINI KSIĄŻECZKĘ W 3 MINUTY?

Wyposażeni już w taką wiedzę, możecie spróbować zrobić własne mini książeczki. Wszyscy chętni, którzy chcą się pochwalić efektami swojej pracy i ciekawymi pomysłami, mogą przysłać zdjęcia zrobionych przez siebie książek na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 

Na wszystkich uczestników tej akcji będą czekały nagrody książkowe w bibliotece szkolnej (tuż po powrocie do szkoły:)