Przedszkole
Szkoła Podstawowa im. Polskich Noblistów

Zespół Szkół w Czaczu

b_150_100_16777215_0_0_images_joomgallery_originals_laboratoria_przyszoci_-_warsztaty_1028_laboratoria_przyszoci_-_warsztaty_4_20230123_1205031333.jpg20 stycznia uczniowie klasy 6b oraz dwoje uczniów z klasy 6a uczestniczyło pod opieką p. Magdaleny Adamczak w warsztatach w ramach Laboratoriów Przyszłości. Zajęcia odbyły się w Starej Przysiece Drugiej, a zorganizowane zostały przez Instytut Badań Edukacyjnych.

W pierwszej części warsztatów zapoznaliśmy się z funkcjonowaniem drukarki 3D. Zobaczyliśmy wiele świetnych modeli m.in. model szczęki, gekony, żaby, klucze samochodowe, klocki lego i wiele innych. W drugiej części zajęć uczniowie zasiedli do komputerów i za pomocą programu THINKERCARD rozpoczęli modelowanie. Powstało wiele ciekawych pomysłów.

Ta wiedza na pewno przyda się naszym  uczniom do tworzenia własnych modeli i wykorzystania druku 3D w naszej szkole. Dziękujemy za gościnność p. Małgorzacie Pawłowskiej–Górnej, dyrektor Szkoły Podstawowej w Starej Przysiece Drugiej za miłe przyjęcie i gościnność. Już nie możemy doczekać się kolejnych zajęć w marcu.

GALERIA FOTO fot.M.Adamczak