Przedszkole
Szkoła Podstawowa im. Polskich Noblistów

Zespół Szkół w Czaczu

b_150_100_16777215_00_images_joomgallery_originals_wycieczka_do_wielkopolskiego_parku_narodowego_i_muzeum_arkadego_fiedlera__878_wycieczka_do_wielkopolskiego_parku_narodowego_i_muzeum_arkadego_fiedlera__1_20211013_1343056439.jpg12 października klasy 4a i 4b wraz z wychowawczyniami p. M. Adamczak i p. B. Maćkowską wyjechały na wycieczkę do Wielkopolskiego Parku Narodowego w Jeziorach, a następnie do Muzeum Arkadego Fiedlera w Puszczykowie.

W Wielkopolskim Parku Narodowym uczestniczyliśmy w zajęciach  "Leśna Szkoła w terenie". Mieliśmy okazję zapoznać się z florą i fauną  Wielkopolskiego Parku Narodowego. Zwiedziliśmy leśną ścieżkę dydaktyczną, rozwiązując zagadki, rebusy, krzyżówki, a także  porównywaliśmy swoje możliwości fizyczne ze zwierzętami leśnym.
Natomiast w Muzeum Arkadego Fiedlera zobaczyliśmy oryginalne eksponaty z Ameryki Północnej i Południowej, Afryki i Azji, przywiezione z licznych podróży przez Arkadego Fiedlera oraz jego synów. Obejrzeliśmy wystawę  Tajemniczy Świat Indian, Piramidę i replikę statku Santa Maria. Pełni wrażeń wróciliśmy do szkoły.

GALERIA FOTO