Przedszkole
Szkoła Podstawowa im. Polskich Noblistów
Gimnazjum im. Polskich Noblistów
Zespół Szkół w Czaczu

Czytaj więcej...Czytaj więcej...Czytaj więcej...Czytaj więcej...

 

 

 

 

 

 

100 lat Niepodległości napędza nasze działania. Dziś spotkaliśmy się z ks.Piotrem Markiewiczem, proboszczem parafii w Czaczu. W czasie wizyty na probostwie miałyśmy okazję zobaczyć  archiwum parafialne, księgi w których zapisana jest historia mieszkańców naszej wsi. Są one dla nas ważnym źródłem  informacji  w poszukiwaniach bohaterów Niepodległej.

GALERIA FOTO

Czytaj więcej...Czytaj więcej...Czytaj więcej...Czytaj więcej...Pierwsze spotkanie za nami. Najważniejszy jest plan. Uczestniczki projektu planowały swoje działania w ramach zadania: Święto Niepodległości Świętem  Radości. Dziewczyny poznawały zasady tworzenia i opracowywania zbiorów na potrzeby projektu. Przed nami wyszukiwanie świadków historii z Czacza i okolicy. Liczymy na pomoc wszystkich mieszkańców naszej wsi.

GALERIA FOTO

Czytaj więcej...Czytaj więcej...Czytaj więcej...

 

Rekrutacja została zakończona, mamy 20 uczniów!  Dziękujemy Wam Kochani Uczniowie za przystąpienie do udziału w projekcie. Cieszymy się, że znalazły się osoby chcące wspólnie działać na rzecz wolontariatu. Dziękujemy.


Czytaj więcej...Czytaj więcej...Czytaj więcej...Stowarzyszenie Przyjaciół Zespołu Szkół w Czaczu "Aktywni dla dzieci" zdobyło grant na działania w wolontariacie.

Bardzo miło nam poinformować, że stowarzyszenie nasze (Stowarzyszenie Przyjaciół Zespołu Szkół w Czaczu "Aktywni dla dzieci") otrzymało dofinansowanie na realizację projektu:   „Uczę się, działam - dzielę się z innymi!” – projekt współfinansowany jest ze środków Narodowego Instytutu Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w ramach Programu Funduszu Inicjatyw Obywatelskich na lata 2014-2020r. Celem projektu jest stworzenie warunków umożliwiających rozwój wolontariatu u młodzieży szkolnej w wieku 12 - 15 lat uczniów małej wiejskiej szkoły - Szkoły Podstawowej w Czaczu poprzez edukowanie oraz angażowanie w terminie wrzesień 2018 – czerwiec 2019.

Grupa 20 uczniów Szkoły Podstawowej w Czaczu weźmie udział w wizytach studyjnych, warsztatach z zakresu rozwoju umiejętności liderskich, społecznych i obywatelskich, dokonywaniu diagnozy społecznej, poszukiwaniu sojuszników do współpracy. Uczestnicy projektu poznają specyfikę planowania i kreowania oddolnych inicjatyw społecznych przy współpracy różnych środowisk, aby dalej realizować akcje społeczne dla różnych grup społecznych, a po jego zakończeniu pełnić rolę lokalnych liderów. Zachęcamy do śledzenia nasze strony. http://www.czacz.pl/aktywni-dla-dzieci oraz naszego profilu na Facebooku.

 


      Pozdrawiamy!
Zarząd Stowarzyszenia