Przedszkole
Szkoła Podstawowa im. Polskich Noblistów

Zespół Szkół w Czaczu

Przerwa w zajęciach lekcyjnych to odpowiedni czas na krótkie podsumowanie osiągnięć naszych uczniów w sportowych zmaganiach. Przyzwyczailiśmy już wszystkich, że sport w naszej szkole jest na wysokim poziomie i to zobowiązuje nas do stawiania sobie poprzeczki coraz wyżej. A to z kolei wymaga od uczniów i nauczycieli odpowiedniej ilości pracy, zarówno szkoleniowej jak i treningowej. Czyli nauka i doskonalenie. Naszym motto jest praca, praca i jeszcze raz praca oraz wszechstronne przygotowanie uczniów z każdej dziedziny sportu, to się sprawdza.


Największym naszym sukcesem jest awans reprezentacji siatkarskich chłopców ( drużyny roczników 2005-2006 i 2007 i młodszych) do 1/4 finałów wojewódzkich, czyli tzw. rejonów. Oba zespoły wygrały rywalizację gminną i powiatową, nie przegrywając żadnego meczu. To nowy rekord - bo jeszcze nigdy dwa zespoły takiego wyniku nie osiągnęły.
Skład zespołu 2005-2006:
M.Olejnik, P.Jaśkowiak, N.Jaśkowiak, K.Wieczorek, Z.Piatek, J.Domagała, K.Biegańsk, J.Walachowski, K.Baranowski, Sz. Mikołajczak,
Skład zespołu 2007 i młodsi:
J.Han, M.Piotrowiak, K.Weinert, M.Smok, K.Biegański, M.Popielewski, K.Łabędzki, M.Skrzypczak, P.Wojciechowski, N.Majorek, B.Okupniczak.

Kolejnym naszym sukcesem było zdobycie wice-mistrzostwa powiatu kościańskiego w koszykówce chłopców. To kolejny dowód na to, że nasi uczniowie chcą być dobrzy w każdej dziedzinie sportu. W finale ulegliśmy drużynie SP nr 1 w Kościanie. Taka lekcja koszykówki od drużyny, która specjalizuje się w tej dyscyplinie jest najlepszą nauką.

Skład zespołu:
M.Olejnik, P.Jaśkowiak, N.Jaśkowiak, K.Wieczorek, Z.Piatek, J.Domagała, K.Biegańsk, J.Walachowski, K.Baranowski, Sz. Mikołajczak.

Unihokej -to kolejna dyscyplina, w której zaznaczyliśmy swój dobry występ. Dziewczęta z roczników 2005-2006 i chłopcy z 2007 i młodsi zdobyli wice- mistrzostwo powiatu kościańskiego.

Na zakończenie kilka słów o dziewczętach J.Szul i N.Piwońskiej , które wzorowo reprezentowały naszą szkołę w rozgrywkach tenisa stołowego, przechodziły w rozgrywkach drużynowych szczebel po szceblu i dotarły aż do Finału Wojewódzkiego gdzie zajęły 9 miejsce.

Dziękujemy pani dyrektor Marii Szudrze za możliwość uczestniczenia w sportowych zmaganiach na poszczególnych szczeblach zawodów. Dzięki temu możemy się rozwijać poprzez współzawodnictwo i sprawdzać się w różnych dyscyplinach sportu.