Przedszkole
Szkoła Podstawowa im. Polskich Noblistów

Zespół Szkół w Czaczu

b_150_100_16777215_00_images_joomgallery_originals_wydarzenia_sportowe_790_sport_4_20200228_1240953059.jpgDnia 11 lutego br. siedmioro uczniów klas ósmych wybrało się pod opieką p. Barbary Maćkowskiej do Łodzi na mityng lekkoatletyczny. Podziwialiśmy tam zmagania sportowe reprezentantów naszego kraju i nie tylko. Program obejmował takie konkurencje jak: bieg na 60 m kobiet i mężczyzn, skok o tyczce mężczyzn, pchnięcie kulą mężczyzn, skok wzwyż kobiet, bieg przez płotki mężczyzn i kobiet. Ozdobami mityngu były biegi najbardziej utalentowanych dzieci z województwa łódzkiego i bieg noworodków.  

GALERIA FOTO


Dnia 12 lutego odbyły się gminne mistrzostwa chłopców i dziewcząt w unihokeju. Dziewczyny zagrały dwa mecze. Okazało się, że nie wystarczyły one, aby rozstrzygnąć ich zmagania. Potrzebna była dogrywka, którą zwyciężyły i tym samym zajęły pierwsze miejsce w zawodach. Chłopcy zagrali trzy mecze na bardzo wysokim poziomie. Niestety okazało się, że byli lepsi od nich. Ostatecznie uplasowali się na czwartej pozycji. Dziewczyny po odniesionym sukcesie reprezentowały dnia 19 lutego gminę Śmigiel na zawodach powiatowych. Po dwóch wygranych i jednej przegranej uplasowały się na drugim miejscu w zawodach.

Na początku lutego miały też miejsce zmagania w unihokeja chłopców i dziewcząt rocznika 2007 i młodszych. Tutaj, po rozegranym turnieju gminnym, dziewczęta uplasowały się na III miejscu. Chłopcy wywalczyli  I miejsce i w turnieju o randze powiatowym ostatecznie stanęli na 2. miejscu.

Zaczął się również sezon siatkarski. Dziewczęta z klas VIII i młodszych zagrały turniej w siatkówkę z uczennicami szkół śmigielskich. Niestety naszą gminę będą reprezentować dziewczęta ze Śmigla. Lepiej poszło natomiast chłopcom, którzy zajęli I miejsce i będą reprezentować naszą szkołę w zawodach powiatowych.