Przedszkole
Szkoła Podstawowa im. Polskich Noblistów
Gimnazjum im. Polskich Noblistów
Zespół Szkół w Czaczu

b_150_100_16777215_00_images_joomgallery_originals_konkurs_matematyczny_w_przedszkolu_705_konkurs_matematyczny_w_przedszkolu_6_20190306_1253598304.jpgWe wtorek 5 marca w naszym przedszkolu odbył się konkurs matematyczny dla  5-latków i 6-latków z grupy Zajączków i Pszczółek. Głównym celem konkursu było upowszechnianie i uatrakcyjnianie wiedzy matematycznej wśród przedszkolaków. Zadania były różnorodne. Dotyczyły przeliczania, klasyfikowania przedmiotów według wielkości, kształtu, koloru. Najwięcej emocji dostarczyło dzieciom zadanie z elementami kodowania. Mimo, iż konkurencje nie były łatwe, wszyscy zawodnicy wykonali je bezbłędnie i otrzymali „Medal Zdolnego Przedszkolaka - Matematyka”. Nad całością czuwało jury konkursu, w składzie którego znalazły się mamy naszych przedszkolaków. Dziękujemy mamie Joasi, Aleksandry i Otylii, które nadzorowały właściwy przebieg konkursu, a także służyły radą i pomocą wszystkim dzieciom. Mamy nadzieję, iż wspólne zmagania w konkursie pozwolą dzieciom w przyszłości  traktować matematykę  jako wyzwania, a nie jako problemy  czy  bariery i zaowocują bardzo dobrymi ocenami w szkole.

GALERIA FOTO