Przedszkole
Szkoła Podstawowa im. Polskich Noblistów

Zespół Szkół w Czaczu

b_150_100_16777215_00_images_joomgallery_originals_dzie_yczliwoci_837_dzie_yczliwoci_1_20201127_1331005157.jpgW kalendarzu dzień 21 listopada oznaczony jest jako Dzień Życzliwości. Obecnie Dzień Życzliwości obchodzony jest w ponad 180 krajach. Jego celem jest zwrócenie uwagi na potrzebę wzajemnej życzliwości oraz wzbudzenie pozytywnych emocji. Jest to apel przeciwko problemom i często smutnej rzeczywistości. W tym roku szkolnym obchodziliśmy w naszej szkole Światowy Dzień Życzliwości w formie zdalnej, aby podkreślić jak ważne dla każdego człowieka jest: potrzeba szacunku, serdeczności, uśmiechu, mówienie dobrych słów i niesienie bezinteresownej pomocy innym. Samorząd Uczniowski we współpracy z pedagogiem szkolnym przeprowadził działania uświadamiające uczniom właściwe, życzliwe zachowanie w sieci.

GALERIA FOTO

25 listopada 2020 r. w klasach podczas zdalnej lekcji godziny  wychowawczej zostały przeprowadzone zajęcia na temat hejtu, które nawiązują do kampanii #jestnaswiecej (hasztag jest nas więcej) Fundacji Orange. Podczas zajęć było pomarańczowo. Każdy uczeń miał przy sobie przedmiot koloru pomarańczowego, który był naszym symbolem włączenia się w akcję przeciwko hejtowi. W trakcie lekcji uczniowie zapoznali się z negatywnymi zjawiskami, jakie mają miejsce w Internecie (zjawisko hejtu) oraz konsekwencjami, jakie mogą wynikać z obrażania lub wyśmiewania innych. Zostały zaprezentowane również sposoby reagowania na hejt.
Przesłanie akcji było proste bądźmy życzliwi codziennie, a nie tylko od święta. Pamiętajmy, że pozytywna energia, którą przekazujemy w świat do ludzi, wraca do nas z nawiązką.
Dziękujemy wszystkim za aktywne włączenie się w zorganizowanie i przeprowadzenie Dnia Życzliwości w naszej szkole.

Samorząd Uczniowskiego
Milena Jagodzińska
Magdalena Franek - Dalaszyńska