Przedszkole
Szkoła Podstawowa im. Polskich Noblistów

Zespół Szkół w Czaczu

Czytaj więcej...

 

 

Zachęcam do udziału w bezpłatnym warsztacie edukacyjnym w formie online na temat motywowania dzieci i młodzieży, organizowanym przez Terenowy Komitet Ochrony Praw Dziecka w Lesznie. Szczegóły zamieszczone są na plakacie.

W związku z przedłużającym się okresem nauki zdalnej, wychodząc naprzeciw potrzebom rozwojowym i psychologicznym dzieci, młodzieży i ich rodzin zachęcam do zapoznania się z listą osób i instytucji, które udzielają wsparcia psychologicznego:
•    Pedagog szkolny - każdy uczeń i rodzic może skorzystać z mojego wsparcia. Możliwy jest kontakt telefoniczny 655180227 i za pośrednictwem  maila (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.), Teamsa, dziennika elektronicznego. Jeśli osoby zainteresowane preferują inną formę kontaktu, mogą zgłosić taką wolę, wtedy forma i termin zostaną ustalone indywidualnie.
•    Wychowawca klasy - kontakt mailowy, za pośrednictwem Teamsa lub dziennika elektronicznego
•    Poradnia Psychologiczno - Pedagogiczna w Kościanie – kontakt telefoniczny 655121760
•    Gminny Punkt Wsparcia Rodziny - przy Ośrodku Pomocy Społecznej w Śmiglu, kontakt telefoniczny z pracownikiem socjalnym w celu ustalenia terminu konsultacji      z psychologiem- 655180969
•    Medicor Kościan - opieka terapeutów środowiskowych, psychologów i psychoterapeutów dla dzieci i młodzieży, bezpłatnie, w ramach umowy z NFZ, bez skierowania (dzieci i młodzież objętej obowiązkiem szkolnym lub kształcącej się w szkole ponadpodstawowej, do jej ukończenia), kontakt telefoniczny 655110300
•    Telefon Zaufania dla dzieci i młodzieży 116 111 działa 7 dni w tygodniu, 24 godziny na dobę - można się również skontaktować przez stronę www.116111.pl/napisz
•    Telefon dla Rodziców i Nauczycieli 800 100 100 - od poniedziałku do piątku w godzinach od 12:00 do 15:00
•    Ogólnopolski Telefon dla Ofiar Przemocy w Rodzinie „Niebieska Linia” 800 120 002


pedagog szkolny
Magdalena Franek- Dalaszyńska

Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Kościanie oferuje dzieciom, młodzieży i ich rodzicom i nauczycielom różnorodne formy wsparcia, także w sytuacjach kryzysowych.
W celu skorzystania z pomocy należy skontaktować się telefonicznie  i umówić się na termin konsultacji, porady lub innej formy wsparcia.
Kontakt:     Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna
ul. Kościelna 5a
tel. w godz. od 8.00 do 15.00
65 512 17 60
65 511 74 20
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
www.poradniakoscian.szkolnastrona.pl

Szanowni Państwo, prezentujemy Państwu listę propozycji na wspólne spędzenie czasu z dzieckiem. Pomysły pochodzą od uczniów klas I-IV, którymi podzielili się ze swoimi wychowawcami. Chwila spędzona z dzieckiem jest cenniejsza od wielu podarowanych zabawek.

ZRÓBMY COŚ RAZEM

Szanowni Państwo, być może czas przedświątecznych przygotowań okaże się odpowiednim momentem, aby wdrożyć dzieci do pomocy, bez względu na ich wiek. A pomoc i wspólne wykonywanie obowiązków może okazać się chwilą dla budowania relacji rodzic- dziecko. Zachęcam do zapoznania się z poniższym artykułem.

OBOWIĄZKI DOMOWE

Czytaj więcej...Czas spędzany w domu podczas nauki zdalnej okazał się chwilą na poszukiwanie kolejnych talentów dla Patrycji Błaszkowskiej, uczennicy klasy VIII.
Patrycja niejednokrotnie dała nam możliwość podziwiania swoich prac plastycznych. Jej rysunki zdobią korytarz szkolny na pierwszym piętrze oraz były elementem wystroju podczas obchodów 10-lecia nadania szkole imienia Polskich Noblistów.
Tym razem Patrycja wykonała maskotkę królika na szydełku. Wzór na wykonanie pluszaka znalazła w internecie. Królik zrobiony jest z miękkiej wełny, przeznaczonej specjalnie do tego celu. Uszy zrobione są półsłupkami nawijanymi, a jego pozostała część półsłupkami.
Inspiracja przyszła spontanicznie, kiedy Patrycja spojrzała na leżącą wełnę podjęła decyzję, że coś z niej powstanie. I powstał piękny, miękki króliczek do przytulania. To nie koniec, Patrycja planuje wykonywanie kolejnych maskotek.
A Wy w jaki sposób spędzacie wolny czas? Jeśli macie jakieś pasje, którymi chcecie się podzielić napiszcie na mnie na Teamsie, być może również Wasze prace znajdą się na szkolnej stronie internetowej, a Wy staniecie się inspiracją dla innych osób.