Przedszkole
Szkoła Podstawowa im. Polskich Noblistów

Zespół Szkół w Czaczu

Motywacja to energia, która zachęca nas do podejmowania różnorakich czynności, takich które prowadzą do zamierzonego celu, np. zmiany w otoczeniu zewnętrznym i istotnych zmian we własnej osobie. Siła motywacji jest zmienna, dlatego nie można mówić, że jest zawsze na stałym poziomie. Jednak można zadbać o to, aby rozbudzać w dziecku motywację, szczególnie tą wewnętrzną, procentującą na jego działania w przyszłości. 

Czytaj więcej...

W naszym życiu nastąpiły zmiany, jednak, aby prawidłowo funkcjonować i rozwijać się potrzebna jest harmonia i otoczenie, które pozwoli odkrywać świat. W jaki sposób dorośli, rodzice mogą pomóc dzieciom osiągnąć tą harmonię w obecnej sytuacji?

CZYTAJ DALEJ

W czasie nauczania zdalnego i pracy online warto wyznaczyć dla siebie i swoich bliskich zasady korzystania z urządzeń mobilnych, aby nie zatracić się w sieci i wykorzystać ten czas na budowanie wzajemnych relacji.

DOMOWE ZASADY EKRANOWE

Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę wychodzi naprzeciw potrzebom dzieci i młodzieży, chcąc dać wsparcie w obecnej sytuacji. 

Teraz Telefon Zaufania 116 111 działa 7 dni w tygodniu, 24 godziny na dobę. Niekoniecznie musicie dzwonić, jeśli wolicie napisać wystarczy wejść na stronę 116111.pl wybrać grupę, do której należycie: dziecko/ młodzież, wtedy na środku strony wyświetli się koperta z podpisem „Napisz do nas”. Skorzystaj, jeśli potrzebujesz…
Dla rodziców i nauczycieli, potrzebujących wsparcia oraz informacji w zakresie udzielania pomocy psychologicznej dzieciom, doświadczającym trudności (agresja, przemoc, cybeprzemoc, wykorzystanie seksualne, kontakt z substancjami psychoaktywnymi, depresja i obniżony nastrój, myśli samobójcze, zaburzenia odżywiania) konsultanci Telefonu dla Rodziców i Nauczycieli 800 100 100 pracują dłużej. Od poniedziałku do czwartku w godzinach od 12:00 do 15:00 i w piątek od 12:00 do 13:00 doradza psycholog. Od poniedziałku do piątku w godzinach 15:00 do 17:00 porad udziela terapeuta. W piątki od 13:00 do 15:00 swoje niepokoje można omówić z prawnikiem.

Każdy uczeń i rodzic może skorzystać z mojego wsparcia. Możliwy jest kontakt telefoniczny 698 658 905 i za pośrednictwem maila (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.) lub Idziennika. Jeśli osoby zainteresowane preferują inną formę kontaktu, mogą zgłosić taką wolę, wtedy forma i termin zostaną ustalone indywidualnie.

Drodzy Rodzice, w obecnym czasie borykamy się z emocjami, które nie pasują do otaczającej nas za oknem przyrody. Mogłoby się wydawać, że powinniśmy czuć spokój, uczucie odprężenia, a jednak emocjonalnie jesteśmy zmęczeni.
Przedłużający się czas pozostawania w domu, zmiana organizacji dnia, pomoc dzieciom w realizacji zadań, wprowadzanie różnych form spędzania czasu, a przy tym wypełnianie obowiązków domowych i zawodowych jest trudnym doświadczeniem dla dorosłych. Zwiększa się liczba stawianych sobie wymagań lub też poczucie braku panowania nad sytuacją, co wprowadza niepokój, stres, nierzadko prowadzi też do kłótni w domu.

Czytaj więcej...

Bezpłatny webinar: „Spokój i harmonia w rodzinie: strategie dla rodziców”- dobrerelacje.pl
Szanowni Państwo, czas spędzany w domu, niekiedy pozorny spokój, cisza może jednak powodować w nas wiele napięć i stresu. Stresu związanego chociażby z tym, że przebywamy z sobą zdecydowanie więcej czasu niż dotychczas. Obserwujemy u siebie, że zaczynają nas rozpraszać, a nawet denerwować rzeczy i zachowania domowników, które do tej pory nie zwracały naszej uwagi.
Jak znaleźć wewnętrzny spokój i wprowadzić harmonię w relacje z bliskimi będzie mówić p. Małgorzata Musiał, która na co dzień wspiera rodziców w ich rodzicielskich wyzwaniach. Jest autorką bloga dobrarelacja.pl oraz książki “Dobra relacja. Skrzynka z narzędziami dla współczesnej rodziny”. Webinar odbędzie się w poniedziałek 20.04.2020 godz. 20.30.
Poniżej zamieszczam link, wystarczy się zapisać i zarezerwować czas dla siebie:

https://dobrarelacja.pl/webinar-spokoj-i-harmonia-w-rodzinie/#blog