Przedszkole
Szkoła Podstawowa im. Polskich Noblistów

Zespół Szkół w Czaczu

W piątek 13 marca drużyna gimnazjum chłopców w składzie: Mateusz B., Rafał P., Szymon P., Daniel L., Radek O., Sebastian M., Wiktor B., Marcin Grycz., Daniel S., Jakub B., Krystian M., Sebastian D., wzięła udział w Zawodach Rejonowych w Siatkówkę w Gostyniu. Chłopcy, aby dostać się na tej rangi zawody wcześniej wygrali zawody gminne, a następnie powiatowe w Kościanie. Założeniem pana Marka Sowy było zdobyć  medal i udało się.

Pierwszy mecz był bardzo wyczerpujący, ponieważ przeciwnicy byli wymagający i czas spotkania przeciągnął się do 1,5 godz. Gimnazjaliści rozegrali w sumie cztery mecze.

Po wygranych dwóch meczach w swojej grupie nadszedł czas na mecz o finał, po zaciętej walce ulegli zespołowi z Brenna.

Następnie zmierzyli się znowu z drużyną z Leszna, z którą wcześniej grali w grupie i wygrali w tajbreku. Walka była o wszystko, czyli o brąz i udało się.

Chłopcy podeszli do meczu zmobilizowani i głodni zwycięstwa. Drużyna pracowała na ten wynik przez trzy lata, systematycznie jeżdżąc na salę do Starej Przysieki Drugiej. Nie było łatwo, ale pan Marek powtarzał „jeśli nie teraz to kiedy?”. Wiedział, że zespół jest dobrze przygotowany, aby zmierzyć się z najlepszymi. Reszta zależała od podejścia chłopaków i ich odporności na stres.
Dziękujemy pani dyrektor Renacie Stachowskiej za pomoc w organizacji  zajęć na sali w  Starej Przysiece Drugiej.