Przedszkole
Szkoła Podstawowa im. Polskich Noblistów

Zespół Szkół w Czaczu

Organizatorem konkursu plastycznego jest Burmistrz Śmigla oraz Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.
Konkurs będzie trwał od 10 lutego 2021 r. do 26 lutego 2021 r.
Należy przedstawić własnoręcznie wykonaną pracę plastyczną na kartce w formacie A4, przedstawiającą wymarzony sposób na spędzenie czasu wolnego w pandemii.
Wyniki konkursu zostaną ogłoszone do 11 marca 2021 r. na stronie www.smigiel.pl.
W konkursie może wziąć udział każde dziecko z gminy Śmigiel, uczęszczające do klas I - III.

REGULAMIN KONKURSU "JAK SPĘDZAM CZAS WOLNY W PANDEMII"

ZGODA RODZICÓW NA UDZIAŁ DZIECKA W KONKURSIE

Czytaj więcej...4 lutego 2021 roku trzy uczennice klasy 2a: Agata Jagodzińska, Gabriela Marcinkowska i Maja Wojtkowiak wzięły udział w szkolnych eliminacjach do powiatowego konkursu recytatorskiego pt. „Uśmiechnięte wierszyki Tomka Nowaczyka”. Do konkursu zaprosił nas dyrektor Szkoły Podstawowej nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi im. Feliksa Stamma w Kościanie. Komisja konkursowa w składzie: pani Beata Wąsik, pani Katarzyna Handke oraz pani Magdalena Franek-Dalaszyńska wyłoniła dwie osoby, które będą reprezentowały Zespół Szkół w Czaczu na etapie powiatowym. I miejsce zajęła Agata Jagodzińska, II miejsce – Gabriela Marcinkowska, III miejsce – Maja Wojtkowiak. Wszystkim uczestnikom gratuluję, a zwyciężczyniom życzę dalszych sukcesów. Trzymamy kciuki!

Czytaj więcej...Klasa IIIa po powrocie do nauczania stacjonarnego przez kilka dni realizowała zadania w ramach programu "Zdrowo jem, więcej wiem". Uczniowie dowiedzieli się, że owoce i warzywa są bardzo ważne w ich odżywianiu. W ramach konkursu wykonali ciekawe prace plastyczne na temat "Jem owoce i warzywa". Zwycięzcą konkursu została Zosia, która otrzymała tytuł Królowej Owoców i Warzyw.

Ciekawym zadaniem w ramach programu było wykonanie surówki i deseru z rodzicami w domu, a następnie przesłane zdjęcia do wychowawcy. Rodziny wykazały się wielką pomysłowością. Wśród deserów były: pieczone jabłko z cynamonem i rodzynkami, szaszłyki owocowe, kompozycje z owoców na talerzu i wiele innych ciekawych pomysłów. Na uwagę zasługuje fakt, że wszystkie desery i surówki były estetycznie i gustownie podane. Dzieci miały więc również piękną lekcję jak należy podać jedzenie oraz jak przyjemnie spędzić czas z rodziną.

Czytaj więcej...

 

 

Projekt "Myśl globalnie - działaj lokalnie" skierowany jest do młodzieży z naszej gminy - Fundacja z Marzeniami zaprasza uczniów w wieku 11-18 lat do zgłaszania się do projektu.

Czytaj więcej...A zatem znowu mamy okazję spotkać się na finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Zagramy w Czaczu kolejny raz. Nie poddajemy się, chociaż w czasach pandemii będzie na pewno znacznie trudniej zebrać fundusze. Wolontariuszki ze szkoły w Czaczu: Klaudia, Ania, Ola, Blanka, Jessica, Oliwia, Zosia, Kasia, Julia, Martyna, Iza i Zuzanna będą kwestować w najbliższą niedzielę 31stycznia w Czaczu, jak zwykle w okolicach kościoła. Każdy, kto tylko ma ochotę może wesprzeć szlachetne dzieło Orkiestry wrzucając coś do puszki. Kto nie chce wychodzić z domu, a ma ochotę i możliwość, może wpłacić kasę za pośrednictwem internetu do naszej e-skarbonki. 

\W tym roku zbieramy datki dla dzieci na leczenie schorzeń laryngologicznych i diagnostyki głowy. Spróbujmy raz jeszcze dać wyraz temu, jak głęboko na sercu leży nam dobro najmłodszych. Niestety z powodu pandemii i obostrzeń nie zaprosimy Was jak co roku do Domu Wiejskiego na imprezę finałową, ale liczymy, że uda się to w kolejnym roku i spotkamy się jak zwykle w gorącej atmosferze na 30 finale. Dla wszystkich zainteresowanych przekazuję poniżej link do naszej e-Skarbonki. Bądźcie z nami do końca świata i o jeden dzień dłużej. Siema! Opiekun SK PCK.

ESKARBONKA WOŚP                                                                                                                                   

Czytaj więcej...Czytaj więcej...
 
 
Rada Rodziców z przyjemnością ogłasza wyniki konkursu Ozdoba Świąteczna z Recyklingu. Przewodniczący klas wyłonili zwycięzców w dwóch grupach wiekowych - klasy I-III i klasy IV-VIII. 
 
 
 
Klasy I-III
1. Amelia Łapszyn kl.2b
2. Julia Wawrzynowska kl.3a
3. Agata Jagodzińska kl.2a
Klasy IV-VIII
1. Władziu Jóźwiak kl.4a
2. Kamila Jaworska kl.4b
3. Patrycja Błaszkowska kl.8a
Gratulujemy! Nagrody dla zwycięzców oraz nagrody pocieszenia dla pozostałych uczestników zostaną przekazane po powrocie do szkoły. Pozdrawiamy -  Rada Rodziców.

102 lata temu w 1918 roku wybuchło powstanie wielkopolskie, w którym uczestniczyło wielu mieszkańców naszych wiosek. Pragnąc uczcić pamięć o tych wydarzeniach uczniowie naszej szkoły przystąpili do akcji Samorządu Województwa Wielkopolskiego #MALIPOWSTAŃCY na 102. W ramach tej akcji uczniowie wykonali czapkę – wielkopolską rogatywkę, którą nosili powstańcy.