Przedszkole
Szkoła Podstawowa im. Polskich Noblistów

Zespół Szkół w Czaczu

Pod koniec stycznia dzieci z naszego przedszkola wzięły udział w zbiórce zabawek, gier, artykułów piśmienniczych dla dzieci z Kliniki " Przylądek Nadziei" we Wrocławiu i okazały przy tym "duże" serce. Dziś otrzymaliśmy również podziękowania od Fundacji " Na Ratunek Dzieciom z Choroba Nowotworową", która była głównym organizatorem zbiórki.
Jeszcze raz dziękujemy wszystkim za zaangażowanie i liczymy na Państwa dobre serca w przyszłości.

PODZIĘKOWANIA

Kochane przedszkolaki, ponieważ jutro Dzień Mamy czy Mother's Day proponuję Wam dziś różne aktywności związane z rodziną. Pod poniższym linkiem znajdziecie mnóstwo piosenek o rodzinie oraz zadań interaktywnych. Za zgodą rodziców spróbujcie wykonać niektóre z nich. Wystarczy kliknąć w grafikę, a zostaniecie automatycznie odesłani do strony z zadaniem.

MOTHER'S DAY

26. maja obchodzimy DZIEŃ MATKI – szczególne święto, w którym wyrażamy wdzięczność naszym mamom za ich opiekę, cierpliwość i poświęcenie. Najcenniejszą lekcję o miłości otrzymujemy od swoich mam. W linku znajduje się 6 propozycji działań z okazji Dnia Matki;

PROPOZYCJE DZIAŁAŃ Z OKAZJI DNIA MATKI

Drogie Przedszkolaki, proponuję Wam w tym tygodniu zabawę "Show me.." - "Pokaż mi...". Musicie zaprosić do niej jednego z rodziców lub rodzeństwo. Osoba, którą zaprosiliście do zabawy mówi: "Show me..." i w miejsce kropek wstawia nazwę części ciała (poniżej mała ściąga), a wy pokazujecie wymienioną część ciała.
head - głowa
arm - ramię
hand - dłoń
leg - noga
foot - stopa
ear - ucho
nose - nos
mouth - usta
eye - oko
Możecie również spróbować zamienić się rolami.
Moja druga propozycja to poszukanie w swoim pokoju jak najwięcej przedmiotów w Waszym ulubionym kolorze. Na początek kolor nazywacie po angielsku, a następnie liczycie, również po angielsku. Ciekawa jestem do ilu doliczycie.

Wasze urodzinowe laurki to piękny znak uczestnictwa w obchodach 100. urodzin Jana Pawła II

GALERIA FOTO

Dzisiaj poznacie Lolka. Lolek to Karol Wojtyła, gdyby żył miałby dzisiaj 100 lat. W 100 rocznicę urodzin Świętego Papieża Jana Pawła II zapraszam do obejrzenia filmu „Aureola – od Stanisława do Karola”.

https://www.youtube.com/watch?v=3Mpjh3o2P_A