Przedszkole
Szkoła Podstawowa im. Polskich Noblistów
Gimnazjum im. Polskich Noblistów
Zespół Szkół w Czaczu

1. Bardzo popularny rodzaj muzyki k-pop inaczej koreański pop stał się popularny w 2017r.
Nowy album grupy BTS ,,Love Yourself-Answers” ukazał się 24 sierpnia tego roku i możemy go kupić zarówno na empik.com (139,99 zł) i mymusicshop.pl (109,99zł).

2. O grupie Young Stars w tym roku również głośno, a do tej grupy należy Jeremi Sikorski, którego płyta ,,Soon” ukazała się 05.10.2018r. i cieszy się dużą popularnością wśród młodych odbiorców! Stacjonarnie kupimy ją w Empiku, lecz jeśli chcecie koniecznie kupić w necie to również się sprawdzi tu strona mymusicshop.pl.

My musicshop jest wg mnie najlepszą firmą, ponieważ znajdziemy tam bluzy, płyty i inne akcesoria, które możemy zamówić w różne zakątki świata.


1)    Wenecja jest zagrożona. Wysokie przepływy morskie wdzierają się bowiem do niej kilkanaście razy w roku. Uczeni z różnych krajów obmyślają sposoby ratowania miasta przed powodzią.
2)    Słońce jest ponad 300 000 razy większe niż Ziemia.
3)    Rozpostarte skrzydła motyla wchłaniają ciepło słoneczne. W ten sposób owad zyskuje energię niezbędną do latania.
4)    Największym zwierzęciem na Ziemi jest płetwal  błękitny (długość do 30 m).
5)    Najsilniejszym mięśniem w ludzkim ciele jest język.
6)    Sum ma więcej niż 27000 kubków smakowych.
7)    Pchła może skoczyć na odległość równą 350-krotności jej długości. To tak, jakby człowiek potrafił przeskoczyć całe boisko do piłki nożnej.
8)    Oczy człowieka od narodzin do śmierci mają ciągle taki sam rozmiar.
9)    Wieża Eiffla to jeden z symboli Francji. Aby wejść na sam szczyt należy pokonać 1710 stopni.
10)    Zaobserwowano, że płeć piękna mruga oczami blisko dwa razy częściej od mężczyzn.

Ciekawostki zebrały: Weronika Skrzypczak, Martyna Korzeniewska

Piosenki miesiąca:
1)    Clean Bandit – Solo feat. Demi Lovato
2)    Dynoro, Gigi D’Agostino – In my mind
3)    Paweł Domagała – Weź nie pytaj

Film miesiąca:
Czytaj więcej...Seria filmów ,,Harry Potter i…’’ - jest to seria opowiadań o nietypowym nastolatku i jego niezwykłych przygodach. Jest on czarodziejem, który uczy się w najbardziej znanej szkole czarodziejstwa i magii w Hogwarcie. Ma wiernych przyjaciół, którzy towarzyszą mu na każdym kroku. Polecamy obejrzeć te piękne i wzruszające filmy. Są one dla całej rodziny. Zachęcamy również do przeczytania książek z serii o Harrym Potterze.


Książka miesiąca:
Czytaj więcej..."Cudowny chłopak” -  jest to niesamowita książka, która opowiada o zwykłym chłopaku z niezwykłą twarzą, Auguście Pullmanie. Uczy nas, aby nie oceniać książki po okładce i byciu pewnym siebie. Polecamy tę książkę, ponieważ wzruszyłyśmy się przy niej do łez i takie książki powinny być pisane częściej.