Przedszkole
Szkoła Podstawowa im. Polskich Noblistów

Zespół Szkół w Czaczu

b_150_100_16777215_00_images_joomgallery_originals_zdalne_nauczanie_795_zdalne_1_20200630_2017864503.jpgPani Mirosława Skoracka jest emerytowaną nauczycielką języka polskiego, która przez wiele lat była nauczycielem w naszej szkole. Szczególną pasją pani Mirosławy jest gwara i kultura regionu, którą chętnie przekazuje młodszemu pokoleniu. Zawsze możemy liczyć na jej zaangażowanie się i pomoc w zorganizowaniu dla uczniów naszej szkoły zajęć o tematyce gwarowej. Ponadto w czerwcu 2019 roku zorganizowała do uczniów naszej szkoły Questy w Czaczyku. Jesienią 2019 roku przeprowadziła w bibliotece szkolnej zajęcia dla uczniów klas 5 – 8 szkoły podstawowej promujące dawny język wielkopolski. Chętnie zasiada w komisjach konkursowych związanych z gwarą. Zawsze służy pomocą w przygotowaniu różnorodnych konkursów oraz jako konsultant. Z wielkim zaangażowaniem włączyła się w realizację szkolnego projektu regionalnego „MOJA MAŁA OJCZYZNA”