Przedszkole
Szkoła Podstawowa im. Polskich Noblistów

Zespół Szkół w Czaczu

b_150_100_16777215_0_0_images_stories_202223_wosp1.jpgb_150_100_16777215_0_0_images_stories_202223_wosp2.jpgWracamy. Po dwóch, spowodowanych pandemią, latach przerwy wracamy 29 stycznia do sali Domu Wiejskiego w Czaczu. W programie –  31. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

W tym roku WOŚP organizuje zbiórkę na walkę z sepsą. Dlaczego to takie ważne? Otóż sepsa jest to nieprawidłowa, gwałtowna odpowiedź organizmu na toczące się zakażenie. Istotą sepsy jest obecność  drobnoustrojów we krwi. Stan ten uznaje się za bezpośrednie zagrożenie życia pacjenta. Przez Światową Organizację Zdrowia sepsa jest uważana za przyczynę nawet 20% zgonów wszystkich pacjentów na świecie. Oznacza to, że co piąty z nich umiera właśnie na sepsę. Jak się bronić? Jak pokonać kilera? Możliwe jest bardzo szybkie wykrycie bakterii i to zapewnia podjęcie właściwego leczenia. W tym celu należy zakupić najnowocześniejszy sprzęt i na to właśnie zbieramy.

Kwesta odbędzie się tradycyjnie przed kościołem, a na finał zapraszamy do Domu Wiejskiego. Zabierzcie rodziców, dziadków, znajomych i przyjdźcie w niedzielne popołudnie. Można będzie wygrać ciekawe i oryginalne nagrody w loterii fantowej. Cena losu to tylko 5 zł. Jak zwykle atrakcją będzie licytacja. Mamy do zlicytowania masę gadżetów. Każdy znajdzie coś dla siebie. Emocji i fajnej zabawy nie zabraknie. Podczas spotkania odbędą się występy artystyczne naszych uczniów oraz zaproszonych gości. Będzie można także kupić kawę, herbatę i zimne napoje w kawiarence. W sali imprezy rozpoczną się od godziny 15.00, ale już od 14.00 Ochotnicza Straż Pożarna zaprasza do zwiedzania remizy. Te i pozostałe atrakcje znajdziecie na plakatach. Szczegółów szukajcie także w mediach społecznościowych. Przychodźcie, zapraszamy. Razem możemy pokonać sepsę.
                                                                                                  Wolontariusze ZS w Czaczu