Przedszkole
Szkoła Podstawowa im. Polskich Noblistów

Zespół Szkół w Czaczu

b_150_100_16777215_0_0_images_stories_202223_dykt1.JPGb_150_100_16777215_0_0_images_stories_202223_dykt2.JPGDnia 5 listopada obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Pamięci. Z tej okazji napisaliśmy Dyktando Niepodległościowe. W konkursie wzięło udział osiem zespołów. W skład grupy wchodziło dwoje uczniów oraz jeden nauczyciel lub gość przybyły na uroczystość. Trzyosobowe drużyny zmierzyły się z niełatwym tekstem, opowiadającym o polskiej drodze do niepodległości.

W konkursie I miejsce zajęli: p. Agnieszka Han, Mateusz Skrzypczak oraz Wiktoria Kortus. Na miejscu II uplasowali się: p. Mirosława Skoracka, Nadia Dolata i Paweł Kaźmierczak,  zaś miejsce III przypadło:  p. Barbarze Maćkowskiej oraz Marii Domagale i Danucie Donaj.
Serdecznie gratulujemy i dziękujemy wszystkim uczestnikom! Dziękujemy również Urzędowi Miejskiemu Śmigla za ufundowanie nagród dla zwycięzców. Mamy nadzieję, że Dyktando Niepodległościowe na stałe zapisze się w kalendarzu uroczystości szkolnych. fot.E.Walachowska

Podczas dyktanda wykorzystano wyposażenie zakupione dzięki udziałowi szkoły w programie „Laboratoria Przyszłości” #LaboratoriaPrzyszłości #LaboratoriaPrzyszlosci.