Przedszkole
Szkoła Podstawowa im. Polskich Noblistów

Zespół Szkół w Czaczu

b_150_100_16777215_0_0_images_joomgallery_originals_narodowe_wito_niepodlegoci_1005_narodowe_wito_niepodlegoci_9_20221121_1180911886.jpgŚwięto Niepodległości jest najważniejszym polskim świętem narodowym. Co roku 11 listopada oddajemy cześć Polakom, którzy dzięki patriotyzmowi i bohaterstwu wywalczyli naszą wolność. Już od najmłodszych lat powinno się rozbudzać u uczniów zainteresowanie swoją Ojczyzną i kształtować poczucie dumy z przynależności do narodu polskiego. Nasza szkoła bardzo uroczyście uczciła ten wyjątkowy dzień. 9 listopada uczniowie klas 4-8 wzięli  udział w apelu z okazji Narodowego Święta Niepodległości przygotowanym przez szóstoklasistów. Podczas akademii przedstawiciele klas zaprezentowali piosenki oraz wiersze patriotyczne w ramach szkolnego konkursu Pieśni i Poezji Patriotycznej.

I miejsce zajęła klasa 4a za utwór „Wojenko, wojenko” w wykonaniu  Natalii Starkbauer, Gabrieli Marcinkowskiej, Anny  Żelek i Agaty Jagodzińskiej. II miejsce zajął Artur Łapszyn – reprezentant klasy 8b za wiersz „Alarm”. III miejsce zajęła klasa 5a, która zaśpiewała utwór „My, Pierwsza Brygada”.
Podczas uroczystości wykorzystano wyposażenie zakupione dzięki udziałowi szkoły w programie „Laboratoria Przyszłości” #LaboratoriaPrzyszłości #LaboratoriaPrzyszlosci.

GALERIA FOTO fot.A.Piotrowiak