Przedszkole
Szkoła Podstawowa im. Polskich Noblistów

Zespół Szkół w Czaczu

b_150_100_16777215_00_images_joomgallery_originals_podsumowanie_pracy_koa_wolontariatu_785_podsumowanie_pracy_koa_wolontariatu_w_i_semestrze__8_20200210_1627263079.jpgDo Koła Wolontariatu należy 26 wolontariuszek z klas VI-VIII.  Dziewczyny chętnie  angażują się w różnego rodzaju akcje, współpracując z Samorządem Uczniowskim, panią pedagog, księdzem proboszczem i panią sołtys Czacza. We wrześniu przygotowaliśmy plan pracy, wykonaliśmy gazetkę oraz wspólnie z SU zorganizowaliśmy zbiórkę nakrętek. W październiku wolontariuszki czytały bajki przedszkolakom, kwestowały podczas Dnia Papieskiego, pomagały Pani pedagog w akcji „Jabłuszko”. W ostatnich dniach października zorganizowaliśmy zbiórkę zniczy, które zapaliliśmy na uporządkowanych przez wolontariuszki  opuszczonych grobach.

GALERIA FOTO


W listopadzie zbieraliśmy ostemplowane znaczki pocztowe, aby wspomóc misje. Ponadto zajęliśmy się sprzedażą  kartek świątecznych  przesłanych  przez  Wydawnictwo Artystów Malujących Ustami i Nogami.
W grudniu przygotowywaliśmy się do Gminnego  Dnia Wolontariusza zorganizowanego przez  Centrum Kultury  w Śmiglu. Podczas  uroczystości   zaprezentowaliśmy piosenkę, w której opowiedzieliśmy o przeprowadzonych przez nas akcjach. Natomiast  szóstego grudnia pomagaliśmy Pani sołtys przy organizacji Mikołajek w Domu Wiejskim.
W styczniu zorganizowaliśmy zbiórkę opatrunków dla Afryki, zebraliśmy bardzo dużą ilość bandaży, plastrów, strzykawek, rękawiczek jednorazowych itp.  
Za wrażliwość, otwierającą serce dla tych, którzy potrzebują pomocy.
Za bezinteresowną chęć do czynienia dobra.
Za pomoc i życzliwość
 
SERDECZNIE DZIĘKUJEMY !