Przedszkole
Szkoła Podstawowa im. Polskich Noblistów

Zespół Szkół w Czaczu

b_150_100_16777215_00_images_joomgallery_originals_ix_wiatowy_dzie_tabliczki_mnoenia_753_ix_wiatowy_dzie_tabliczki_mnoenia_3_20191008_1102754147.jpgb_150_100_16777215_00_images_joomgallery_originals_ix_wiatowy_dzie_tabliczki_mnoenia_753_ix_wiatowy_dzie_tabliczki_mnoenia_7_20191008_1834980056.jpgW dniach 30 września – 4 października 2019 r.  została przeprowadzona w naszej szkole akcja związana z IX Światowym Dniem Tabliczki Mnożenia.  Już po raz siódmy obchodziliśmy to święto pod hasłem „Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają”. Akcję rozpoczęliśmy od wywieszenia w szkole plakatów informacyjnych i tabliczek z różnymi przykładami działań z tabliczki mnożenia. Uczniowie przez cały tydzień mogli przypomnieć sobie dzięki temu znajomość tabliczki mnożenia.

GALERIA FOTO


Punkt kulminacyjny obchodów nastąpił w piątek 4 października. W tym dniu uczniowie, nauczyciele oraz wszyscy dorośli mieli okazję do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w ciekawy, zabawny, niebanalny sposób – w czasie krótkich egzaminów. Ale nie takich zwykłych, trochę strasznych egzaminów, w czasie których zjada nas trema.

Tego też dnia w naszej szkole odwróciły się role: to uczniowska komisja egzaminacyjna z naszej szkoły podczas przerw odpytała nie tylko koleżanki i kolegów, ale również dorosłych ze znajomości tabliczki mnożenia, przyznając im certyfikaty jej znajomości. Wszyscy bardzo chętnie przyłączyli się do naszej zabawy.

Po egzaminie z tabliczki mnożenia, ci którzy bezbłędnie poradzili sobie z zadaniami, a także ci którym poszło nieco gorzej zostali nagrodzeni cukierkami.

Wszystkim bardzo serdecznie dziękujemy za przyłączenie się do naszej akcji sprawdzania znajomości tabliczki mnożenia i zapraszamy do zabawy w przyszłym roku.