Przedszkole
Szkoła Podstawowa im. Polskich Noblistów
Gimnazjum im. Polskich Noblistów
Zespół Szkół w Czaczu

b_150_100_16777215_00_images_joomgallery_originals_wito_matematyki_i_chemii_720_wito_matematyki_i_chemii_5_20190502_1126660447.jpgRok 2019 jest Rokiem Matematyki oraz Międzynarodowym Rokiem Okresowego Układu Pierwiastków Chemicznych. W tych dziedzinach odbyły się w naszej szkole konkursy.

GALERIA FOTO

SZKOLNY MISTRZ MATEMATYKI    

14 marca w ramach Święta Matematyki w naszej szkole przeprowadzony został konkurs  „Szkolny Mistrz Matematyki” podczas, którego ubiegłoroczni mistrzowie broniący swojego tytułu oraz nominowani uczniowie, którzy wykazują się zdolnościami matematycznymi na zajęciach lekcyjnych, rozwiązywali zestaw zadań matematycznych wymagający od nich nieschematycznego myślenia. Uczniowie  nie korzystali bezpośrednio z wcześniej zdobytej wiedzy. Ważna była umiejętność czytania ze zrozumieniem i logiczne myślenie. Konkurs ten rozgrywany był w dwóch kategoriach: klasy IV – VI szkoły podstawowej oraz klasy VII i gimnazjum .

Najlepszym matematykiem w kategorii szkoły podstawowej klas IV-VI i tytuł  „Mistrza Matematyki na rok 2018/2019” otrzymała Martyna Hartlieb z klasy Vb,

natomiast w kategorii klas VII i gimnazjum najlepszym matematykiem i tytuł „Mistrza Matematyki na rok 2018/2019” zdobyła Jagoda Skoracka z klasy VIII, która obroniła tytuł z poprzedniego roku szkolnego.

Naszym Mistrzom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. Zwycięzcy otrzymali dyplomy. Ponadto ch zdjęcia zostaną umieszczone w Galerii Mistrzów Matematyki. Nagrody rzeczowe zostaną wręczone podczas podsumowania roku szkolnego w czerwcu.

Dziękujemy Radzie Rodziców za sponsorowanie nagród.

Przedstawiamy również wyniki pozostałych konkursów matematycznych i chemicznych. W kategorii klas IV- VI, w konkursach matematycznych tytuł:
„Mistrz działań pisemnych” otrzymała Jagoda Szymańska z klasy IVb,
„Mistrz ułamków zwykłych” otrzymała Natalia Piwońska z klasy Va,
„Mistrz ułamków zwykłych i dziesiętnych” otrzymała Klaudia Sikora z klasy VIa,
natomiast wyniki konkursów chemicznych przedstawiają się następująco:
„Najładniejszy układ okresowy pierwiastków” wykonała Alicja Domagała z klasy VIIa,
„Najładniejsze przedstawienie symbolu pierwiastka” wykonała Marzena Jankowska z klasy VIII,
„Sto pierwiastków na stulecie” najwięcej symboli pierwiastków znała Kornelia Gbiorczyk z klasy 3bg

Wszyscy nagrodzeni otrzymali kubek matematyczny lub chemiczny i pomoce dydaktyczne. Wszystkim bardzo serdecznie gratulujemy!