Przedszkole
Szkoła Podstawowa im. Polskich Noblistów
Gimnazjum im. Polskich Noblistów
Zespół Szkół w Czaczu

b_150_100_16777215_00_images_joomgallery_originals_wiatowy_dzie_ziemi_589_wiatowy_dzie_ziemi_3_20180427_1022928745.jpgDzień 22 kwietnia to Światowy Dzień Ziemi. Dlatego w poniedziałek w naszym przedszkolu odbył się happening z tej okazji. Już od najmłodszych lat chcemy wykształcić u dzieci potrzebę troski o naszą Ziemię przez czynny udział w działaniach na rzecz środowiska. Z balonikami, wstążeczkami, w zielonych ubraniach oraz wcześniej przygotowanymi transparentami i plakatami o tematyce ekologicznej wyruszyliśmy na ulice Czacza by uświadomić również mieszkańców jak ważne jest dbanie o nasza planetę.

GALERIA FOTO

Tego dnia każda grupa zasadziła własne drzewko, które ma za zadanie pielęgnować. Odbyło się też podsumowanie konkursu plastycznego "Cuda z plastikowych odpadów" - wręczenie dyplomów i nagród za piękne przygotowane prace. Okazało się, że wyobraźnia dzieci nie zna granic. Wystarczy spojrzeć na zdjęcia – powstały prawdziwe cuda…

Przy okazji dziękujemy rodzicom za zaangażowanie i wsparcie okazywane przy organizowaniu tego rodzaju imprez. Wszystkie grupy przygotowały się 6. Pogoda dopisała, a uśmiech nie schodził z naszej twarzy. Z niecierpliwością czekamy na kolejne zadania do wykonania i imprezy, które przynoszą nam wiele radośc,i a przy okazji uczą najważniejszych zasad przydatnych w naszym życiu.