Przedszkole
Szkoła Podstawowa im. Polskich Noblistów
Gimnazjum im. Polskich Noblistów
Zespół Szkół w Czaczu

b_150_100_16777215_00_images_joomgallery_originals_szkolne_wito_matematyki__578_szkolne_wito_matematyki__1_20180322_1389149620.jpgMiesiąc marzec jest miesiącem  matematyki, dlatego podczas minionego tygodnia w naszej szkole obchodziliśmy „Święto matematyki”. W ciągu tego tygodnia celem naszym była popularyzacja wiedzy matematycznej wśród wszystkich uczniów, rozwijanie zainteresowań uzdolnień matematycznych naszych uczniów oraz doskonalenie umiejętności koncentracji i logicznego myślenia. W związku z tym świętem w naszej szkole dla wszystkich uczniów przeprowadzone zostały klasowe konkursy w trzech kategoriach:

GALERIA FOTO


a) klasy I i III sp – konkurs plastyczny pt. „Jak widzę matematykę?”
b) klasy IV – VI – konkurs  - Lapbook matematyczny pt.: „Matematyczny niezbędnik ucznia”
c) VII i gimnazjum – konkurs fotograficzny - „Kolaż – matematyka wokół nas”

Uczniowie wykazali się kreatywnością i wykonali fantastyczne prace.
Najciekawsze prace zostały wykonane przez:
- klasa 1a szkoły podstawowej,
- klasa 4a oraz
- klasa 3b gimnazjum.
Zwycięzcy otrzymali certyfikat „Dnia bez pytania” oraz słodycze ufundowane przez Samorząd Uczniowski.

Bardzo dziękujemy wszystkim uczniom za wspaniała zabawę matematyką. Możemy z pewnością powiedzieć, że  matematyka może być przyjemna.