Przedszkole
Szkoła Podstawowa im. Polskich Noblistów
Gimnazjum im. Polskich Noblistów
Zespół Szkół w Czaczu

b_150_100_16777215_00_images_joomgallery_originals_konkurs_ekologiczny_527_konkurs_1_20171127_1087068730.jpgW dniu 16 listopada 2017 roku w Sali Domu Wiejskiego w Czaczu odbył się konkurs o tematyce ekologicznej. Wszystkie szkoły z gminy Śmigiel przygotowały bardzo ciekawe przedstawienia, które realizowały projekt: W gminie Śmigieł ekologicznie segregujemy – dzięki konkursom i ulotce to wiemy. Młodzież pokazała, co stanie się z naszą planetą, gdy śmieci nie zostaną posortowane oraz nauczyła, że ekologia to bardzo ważna rzecz. Zdaniem Jury: Burmistrza - Małgorzaty Adamczak, Prezesa Zakładu Wodociągowo – Kanalizacyjnego w Śmiglu - Violetty Gładysiak, Kierownika Wydziału Gospodarki Komunalnej - Joanny Szudry i instruktora sekcji teatralnej w Centrum Kultury w Śmiglu - Kingi Kaźmierczak, nasza szkoła pod opieką: Izabeli Kołak, Agnieszki Mocek, Katarzyny Handke i Łukasza Filipowicza, zasłużyła na zaszczytne II miejsce.

GALERIA FOTO

I miejsce zajęła Szkoła Podstawowa w Śmiglu, a III Szkoła Podstawowa w Starym Bojanowie.

Rozstrzygnięto także konkurs plastyczny dla młodszych uczniów. W II kategorii wiekowej III miejsce zdobyła, reprezentująca nasza szkołę – Patrycja Myszuk. Wszyscy uczniowie biorący udział w przedstawieniu otrzymali nagrody, którymi były komplety książek o tematyce związanej z ekologią.